yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (49)
  • medya (2)

  1. Içişleri bakanlığının duyurusuna göre büyükşehir statüsündeki 30 il ve Zonguldak'ta bu gece 24.00'de başlayıp 12 Nisan 2020 saat 24.00'e kadar sürecek olan yasaktır.

  Detayları daha sonra paylaşılacakmış.

  ilgili medya:
  1
  10 nisan 2020 22:43

  2. 2 saat kala açıkladılar ve bu yasağı ilan etmeselerdi, şu iki günde virüs daha az yayılırdı. Neden diye sormak istiyorum.

  10 nisan 2020 23:32

  3. 'Medeni' insanların içinde yatan hayvansal güdüleri, aç kalma korkusunu su yüzüne çıkaran yasaktır. Ey gelecek nesiller, duyun görün bu insanlık rezilliğini! 2 gün boyunca bir şey alamayacağımız için çıldırdık. Aç kalacağız sandık.

  10 nisan 2020 23:33


  4. İnsanlara 2 saat kala haber vermelerinin tek bir nedeni var o da oy korkusu. "Ama biz size haber verdik" diyebilmek için. Neyse. Evcil hayvanı olan insanlar ne yapacak çok merak ediyorum. Mesela ben, yarın evimin bulunduğu sokakta maksimum 10 dk gezdireceğim köpeğimi, umarım polis çevirmesi yaşamam.

  Yasağın 2 gün sürüp kaldırılacağı kesinmiş. Bilmeyenler için marketler kapalı olacak. Fırınlar evlere ekmek dağıtacakmış.

  Güncelleme: 11 gibi köpeğimi gezdirmeye çıkardım mecbur. Polis sirenleri geliyordu ana caddeden, ara sokaklarda gezdirip hemen eve döndüm, 392 tl para cezası varmış yanılmıyorsam. Az önce de pencereden bakarken farkettim ara sokaklarda da polis arabayla turluyor. Benim gibi köpek gezdirmeye çıkan süslüler dikktatlı olsun.  

  10 nisan 2020 23:39 11 nisan 2020 12:19

  5. yasak mı istiyordunuz, birileri yasak gelsin diye mi bekliyordu kac gündür alın size kısa da olsa bir deneme fırsatı dedirtmek için yapılmış şey. iki gün görün yaşayın da aklınız başınıza gelsin dercesine yapacaksanız hiç yapmayın daha iyi. geçen hafta önce sağlık Bakanı çıktı, arkasından cumhurbaşkanı açıklama yapacak dendi, insanlar acaba bu sefer yasak mı geliyor diye beklerken baktık cumhurbaşkanı çıktı 20 yaş altına yasak getirdi dedi. bu hafta önce yine sağlık bakanı olağan açıklamasını yaptı, daha sonra hiçbir ses yok derken durdular saat 22.00'dan sonra son dakika haberi olarak yasak haberi duyuruldu ekranlarda. bu mudur yani? bu kadar mı zor bazı şeyleri usulüne, insana yakışır şekilde duyurmak? şaşırmıyorum artık ya bu ülkede her şeyin son dakikaya bırakılmasına, herkesin mış gibi yapmasına, göstermelik şeylere. sadece üzülüyorum böyle bir zamanda böyle yönetildiğimizi görmek fazlasıyla kaygı verici. bu geceden sonra kimse çıkıp da insanlara evde kalın, yok kritik iki hafta, yok mayıs sonu haziran başı şöyle olur falan demesin. üç haftadır virüsü yaymamak için evden dışarı çıkmayan insanlar oturduğuyla kaldı bu süreçte. kaç gündür boşalan sokaklar birden dolup taşıp, insanlar dip dibe alışveriş yaptıktan sonra yayılma hızı tavan yapmazsa iyidir. işleri nasıl daha berbat, içinden çıkılmayan bir hale sokarız konulu durum bu başka da bir şey değil.

  11 nisan 2020 00:00

  6. Bu insanlar hiç akıllanmaz ya canınızı korumak için yasak ilan ediliyor ve herkes dışarıya hücüm.Herkes o kadar istiyordu gelsin gelsin noldu şimdi hepiniz aç mı kaldınız?Şimdi de eleştirmeye devam edin.Neden haber verilmedi diye.Aynen haber verilseydi de daha fazla insan dışarı çıksaydı daha büyük tehlike oluşsaydı.

  11 nisan 2020 00:07

  7. Toplam 48 saat sürecek bir durum için insanlarımızın birbirini ezdiği sokağa çıkma yasağıdır. Neyiniz eksikti acaba haber verilir verilmez marketlere,fırınlara koşacak kadar? 2 gün de ekmek yemeden durun be kardeşim. merak etmeyin,ölmezdiniz.

  11 nisan 2020 00:10


  8. Bana göre suçlanması gereken kesinlikle alışverişe çıkan vatandaş değil burada. Saat 10’da sokağa çıkma yasağı duyurusu yaparsa sevgili devlet büyüklerimiz, insanlar haliyle panikleyip markete koşar. Annemle yaşıyorum ve bizim adımıza konuşacak olursam bu gece sokağa çıkanlardan tek farkımız biraz şanslı olmamız ve akşama doğru markete çıkmış olmamızdı. Bu yüzden dışarı çıkan aileleri anlıyorum.

  11 nisan 2020 00:12

  9. 2 saat kala açıklanması tabi ki doğru değil fakat bu milletin zeka seviyesine bakınca, 5 gün önce açıklansa bile yine aniden dışarı akın edilip "aman biz gidene kadar bir şey kalmaz markette" mantığı güdülecekti. aksini söyleyebilir misiniz?

  11 nisan 2020 00:15

  10. diyecek hiçbir şey yok cidden. 2 gün için bu kadar izdiham nasıl olabiliyor ya? kardeşim sevdiğin bisküviyi de yemiyiver , çok sevdiğin gazlı içeceği içmeyiver ya bi yerin mi eksilecek. günlerdir televizyonda hiç mi görmüyosunuz millet ne durumda. 1 ay sokağa çıkma yasağı gelseydi ne durumda olurduk tahmin bile edemiyorum. böyle insanlar olduğu sürece bu virüs 1 senede bile bitmez. gerçekten çok sinirlendim, çıldırmamak mümkün değil

  11 nisan 2020 00:16 11 nisan 2020 00:17