yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. Sabaha karsi 02:00'da afgan kökenli bir saldirganin gerçeklestirdiği. 50 ölü varmiş.

  (link: http://www.bbc.com/turkce/haberler/2016/06/160612_florida_saldiri_gay_kulup *)

  Ve bir yorum:

  "Gericiliğe yatırım yapılıyor katliamcı çeteler yaratılıp silahlandırılıyor hem de uzun zamandır. Üstelik dünyanın her yerinde. Saldırgan sanırım afganmis ama bir önemi yok. Kim finanse ediyor ona bakmak lazım. Abd bütün eyaletlerinde eşcinsel evliliği yasalastirsin istediği kadar. bir taraftan gericileri ve çeteleri finanse ettiği için asla eşcinselleri düşündüğünü sanmıyorum. abd özgürlükler ülkesi sözü tamamen yalandan ibaret. Eşcinsellere sağlanan evlilik hakkı da"

  26 haziranda pride var. Su olaydan sonra yuksek ihtimal yapilmayacak. Soyleyecek söz yok artik.

  12 haziran 2016 19:41

  2. islam kisvesi altında kadına tecavüzünden, şiddetten tutun da, kadını pazarlamaya kadar geniş bir yelpazede ataerki şovu yapan, erkek çocuklarına tecavüzü "islam'da vardır, bu kültür bademlenmek olarak anılır" şeklinde "haram olmayan" hareketlere dahil eden, "7 yaşından büyük kız çocuğu babasının kucağına oturamaz, 7 yaşından büyük oğlan çocuğu da anasının dizine yatamaz, münasebetsiz duygular uyanır" açıklamalarıyla pedofilik vakalara bile dini çözüm sunan bir güruhun eline silah aldığı ve şeriat, cihat, islam dini çığırtkanlıklarıyla tüm dünyaya zulm ettiği günlerde yaşıyoruz. bunlar içlerinde sevgi barındırmayan, hiçbir vicdan kırıntısı taşımayan adamlar; eşcinsel aşkı mı tanıyacaklar? yaptıkları şey yüreğimi kanırtsa da beni şaşırtmıyor çünkü canlı bir insanı toprağa gömüp taşlayark öldüren bir kitleden bahsediyoruz.

  biz "özgür aşk" diye kendimizi yırtarken onlar ne özgürlükten, ne de aşktan hoşlanmıyorlar ve hatta nefret ediyorlar. güzel olan ne varsa yakıp yıkıyorlar, öldürüyorlar. etnisitesi ve mezhebi onlara uymadığı için nice insanı katlediyorlar. kat-le-di-yor-lar!

  sadece rahatça yaşamak, rahatça aşık olmak istiyoruz ve ben bir heteroseksüel olarak biliyorum ki, bizim gerçek özgürleşmemiz ancak ve ancak lgbti bireylerin özgürleşmesiyle gerçekleşebilir. ancak o zaman aşkı konuşabiliriz; özgür aşkı...

  12 haziran 2016 21:00 12 haziran 2016 21:37

  3. İslamda eşcinsele yer yok, kadına yer yok. "gırcık ıslım bı dıgıl" diyenler utanmıyorlar mı hala? Öyle haber siteleri öyle şeyler paylaşıyor ki kanım dondu. Hep görüyoruz evet ama ben hala alışamadım. Yetmezmiş gibi destekleyenlerde var. Yakında bizi de taşlarlar "nıdın ırıç tıtmıyısın" diye.

  12 haziran 2016 21:24


  4. Bir müslüman olarak söylüyorum, nerde müslüman orda bokluk. Evet çok acı. İnternette yabancı dilimi geliştirmek için yabancılarla ettiğim sohbetler bana nerde yaşadığımı sordukları ana kadar sürüyor. Türkiye deyince bir daha yazmıyorlar çünkü zannediyolar ki bütün türkiye müslüman bütün müslümanlar terörist. Suçlayamıyorum onları çünkü herşey kabak gibi ortada. Bu güzel dini siktiri boktan ideolojileri yüzünden kirletenler cehennemin en sıcak köşesinden loca tutmuş.

  12 haziran 2016 21:35 12 haziran 2016 21:43

  5. başta eşcinsellere, kadınlara, erkeklere bu dünyada bir nebze mutlu olmak, eğlenmek, yaşamak isteyenlere karşı işlenmiş nefret suçu. ya onlar gibisiniz ya hiçbirşey, o zaman ölün, o zaman öldürürüm.

  bir yazar iyi niyetle hoşgörü demiş. kim, kime karşı hoşgörü gösterme yada yoketme hakkını kendinde bulabilir. ne hakla bulabilir. yaşama hakkını, istediği şekilde mutlu yaşama hakkını bu tip sefiller belirleyecekse, bilelim ki sıra hepimize gelecek..

  12 haziran 2016 22:03

  6. Kadınları satan mal gibi kullanan, tecavüzü savaş halinde olağan olarak karşılayan ve beyinlerini neyle yıkandığını asla anlamadığım insanların farklı ülkedeki daha normal duran onlardan belkide çok daha mantıklı olan eşcinselleri tarayan gruba anlam veremedim veremiyorum

  13 haziran 2016 13:38

  7. benim dikkatimi "gerçek islam budur" denen girdilere gelen eksiler çekti.

  arkadaşlar, siz kendi kitabınızı hiç mi açıp okumuyorsunuz? hadi okumadınız, hiç mi duymadınız lut kavmini? erkeklere ilgi duyuyorlar diye helak edildiklerini anlatan hani?

  tabi sadece kuranda değil, incilde de var böyle homofobik, gaylerin ölmesi gerektiğinden bahseden, her kelimesinden kötülük fışkıran pasajlar. gerçek islam da bu, hristiyanlık da bu. kendi kalbinize göre şekillendiremezsiniz.

  bir gencin, ölmeden önce saklandığı bar tuvaletinden annesine attığı mesajı gördüm. içim parçalandı. insanlar korkunç, benim hiç umudum yok.

  "bu alemde sizden önce hiç kimsenin yapmadığı hayasızlığı mı yapıyorsunuz? siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere varıyorsunuz. doğrusu çok aşırı giden azgın bir kavimsiniz..."

  edit: (yazar: narcisse )nin yazdıklarına hem katılıyorum, hem katılmıyorum. şöyle bir tivit vardı:

  "Ölen insandı da ölen insan olduğu için öldürülmedi, kimsenin hayatı insan olduğu için mahvedilmedi, bu bir insanlık mücadelesi değil"

  öldüren de inançlarından dolayı öldürdü sonuçta.

  dinin insan kişiliğini şekillendirmedeki etkisi göz ardı edilemeyecek kadar güçlü.

  13 haziran 2016 15:04 13 haziran 2016 15:50


  8. gerçek islam, sahte islam, çin malı hıristiyanlık, tahtakale yahudiliği, bit pazarı budizmi diye bi şey yoktur.bombok insan zihni diye bi şey vardır.sen insan değilsen kılıfını bulursun ya haçlı ordusu dersin adına ya sana drakula derler belki führer olursun belki abd başkanı ya da ne bileyim bir örgütün militanı olursun en kötü.

  sırf yahudi diye birini açlıktan ölene kadar çalıştırmakla, birini tatar diye bir gemiye koyup sonra boğulmasını izlemek başka mezheplere ama aynı bok zihniyete sahip varlıkların ürünüdür.

  yıllardır vatikan engizisyon yüzünden bozulan imajını iyileştirme çalışmaları yapıyor fark eden var mı? katolik kilisesinin takipçi ve bağışçı kaybettiği alternatif kiliselerin çoğaldığını fark ediyor musunuz?imaj her şeydir islam imajı da giderek insanları korkutan her geçen gün insanların arasına mesafe koyan bir hal alıyor.büyük dinler parçalanıyor sadece birbirini kollayan topluluklar yara almadan devam ediyor. ben gün gelip tüm düzenin yıkılacağına hala inanıyorum ama görebileceğimi sanmıyorum sadece.

  islam hoşgörü dinidir deyip sonra bını sıygı dıyıcıksın ımı bın sını yırgılıyıbılırım diye kafa ütüleyen insanlar ve tüm dünyayı kana bulayan insanlardan ben de bıktım ama bunu müslüman oldukları için değil cahil oldukları için yaptıklarını düşünüyorum.okusalar bilirlerdi.

  baba onları bağışla dedi çünkü onlar ne yaptıklarını bilmiyorlar (gizlinot: luka 23:34)

  her kim masum bir cana kıyarsa tüm insanları öldürmüş gibi olur (gizlinot: maide 32) öldürmeyeceksin (gizlinot: 10 emirin 6.sı)

  eğer bu adam bir kez gerçekten kuran okusa kendi dilinde, bir masumu öldürmeyi göze alamazdı sırf kendi hastalıklı zihnine kalkan olsun diye dini kullananlardan biri sadece.

  dünyada yalnızca iyi ve kötü insanlar vardır.tek ayrım budur.herkesin içinde iyilik ve kötülük vardır ama kim hangisini başka insanlar yansıtmaya kalkarsa o kişi odur.

  her fırsatta gerçek islam bu yok gerçek pastafaryanlık bu gibi söylemlerden sıkıldım.bu tam olarak gerçek insanlık.insan denilen şey korkunç ve hastalıklıdır onu sırf kendimizden ayıracağız diye tüm müslümanlar böyle neyse ki ben değilim yok tüm siyahiler şöyledir neyse ki ben değilim gibi ifadelerden uzak durmak lazım hepimiz aynı yerden geliyoruz bizi ayırırsa bir tek bireysel ahlakımız ayırır.

  13 haziran 2016 15:14

  9. bir bölge oluşturulsun ve tüm bu müslümanım diyip dünyaya hükmedeceğini sananlar oraya konulsun. dışarıda çıkamasınlar.

  dininizde sizin olsun radikalciliğinizde.

  eşcinselmiş erkekmiş kadınmış beni ilgilendirmiyor hiç birine daha çok önem vermiyorum. istediğim gibi yaşayacaksın diyip dinini alet edenlerde,bunun gerçek islam olmadığını iddia edenlerde birbirlerini avutup dursunlar. insanlardan uzak dursunlar.

  dinin gücünün arttığı her yerde arıza çıkıyor. kim daha çok inandığını söylüyorsa o derece terörü artıyor. ya sokakta kıyafetinize laf ediyor,içki içmenize,sevişmenize karşı terör uyguluyor. ya da eline silah alıp kendi ülkesi dışında zaten dininin islam olmadığı insanlara gidip günah işliyor diye saldırıyor.

  13 haziran 2016 15:23

  10. dinde zorlama yoktur derler ama her türlü zorlama yapılıyor.

  özellikle son dönemde bazı şüpheler, çelişkiler, düşünceler sebebiyle neyin ne kadar gerçek olduğundan emin değilim.

  dinimiz hoşgörü dinidir sözünü çok duyardım eskiden.değilmiş demek!

  sırat köprüsünden herkes kendi başına geçecek, o yüzden herkes kendinden sorumludur bana kalırsa.sen çok elzem görürsen sözle uyarırsın ama karar kişinindir.eğer eşcinsellik sana göre yanlışsa sözünü söyle sonra sus! allah sana sormayacak başka birinin kararlarının hesabını.

  ama vaziyet bu değl.erkeklerin çocuklara tecavüzü, kadınlara şiddeti, hırsızlık, yalan dolan olunca kimsede çıt yok.işgüzarlık diyeceğimde hafif kaçacak.

  yani madem her şey dine göre önce dürüst olun! din değil derdiniz orası kesin

  zaten dinimize göre "allah'ın verdiği canı allah alır" yanlış mıyım?

  13 haziran 2016 15:40