yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (2)

  1. almanya fransa dostluk maçı sırasında biri standın dışında olmak üzere 6 ayrı yerde patlama gerçekleşmiş olup şu ana kadar 60'dan fazla kişinin hayatını kaybettiği söyleniyor. ayrıca bataclan adlı konser salonunda ise 100 kişi veya daha fazla rehine varmış. paris için oldukça karanlık bir gece.

  14 kasım 2015 01:51

  2. beşşar esad ne demişti hatırlayalım :

  "it is not possible to put terrorism in your pocket and use it as a card because it is like a scorpion which won't hesitate to sting you at the first opportunity"

  terörizm cebinize koyup gerektiğinde kullanacağınız bir kart değildir çünkü o akrep gibidir ve fırsatını bulduğunda sizi sokmakta tereddüt etmez.

  islami terörün şakası yoktur islami terörün elle tutulur hiçbir doğrusu da yoktur islami terör masum insanları hedef alır boko haram'dan charlie hebdo'ya ankara barış mitinginden talibana kurşuna dizilen çocuklardan paris'teki patlamaya kadar islami terör tüm dünyanın en büyük problemidir.

  islamafobi diyeni üzerim, gerçek islam bu değil diyeni kırarım.

  14 kasım 2015 02:07

  3. an itibariyle Fransa sınırları kapattı ve olağanüstü hal ilan edildi

  14 kasım 2015 02:08


  4. ortadoğudaki radikal islamcı terör örgütlerine ılımlı muhalif diyen dahası bu vahşet çetelerine destek veren bir diğer devletin başına gelen saldırı. gerçek siyasal islam budur. siyasal islam'ın bugün kendini ifade etme biçimi böyle eylemlerdir. siyasal islam 21.yüzyılın nazizmidir. nasıl ki birinci dünya savaşından sonra yenilen ruslar devrim yapıp sosyalizmi getirirken almanlar en gerici ideolojiye sarıldıysa, latin amerika'da emperyalizme karşı sosyalist yönetimler gelirken ortadoğulu araplar ışid'e sarıldı. naziler nasıl yahudilere soykırım yaptıysa, ışid alevilere ve kürtlere soykırım yapıyor. her faşist hareket gibi siyasal islam da kendinden olmayan herkesi düşman olarak görüyor. her faşist hareket gibi devletinin çıkarı için her türlü insanlıkdışı eylemi meşru sayıyor. biraz aklını başına toplayan türk, kürt, fransız, arap ayrımı yapmadan 21.yy'ın nazizmine karşı çıkar. tarihte insanlık safında olanlardandım demek için bu gerekli.

  14 kasım 2015 02:23

  5. şehrin bir çok yerinde bombalar patlatılmış,konser salonunda 100 kişi esir alınmış. işten evine dönüyorsun, cuma gecesi arkadaşlarınla konser izlemeye gidiyorsun ama birilerinin saçma sapan nefretinin ve iğrenç zihniyetlerinin terörüne maruz kalıyorsun. bizdeki olaylarda türkiye'den kaçmak istiyoruz ancak artık hiçbir yer güvenli değil. resmen tüm dünya tehdit ediliyor ve kimse durduramıyor.

  umarım rehineler kısa zamanda sağ salim kurtarılırlar.

  14 kasım 2015 02:28

  6. kanımı donduran olaylar.

  eğlenmeye gidiyorsun ve hayatının kabusunu yaşıyorsun.

  ben bu dünyadan çok korkuyorum.

  14 kasım 2015 02:39

  7. türkiye'den illallah demiştik de paris'te bile oluyorsa sahiden nereye gidicez biz? kaçacak yerimiz bile kalmadı, her yere veba gibi yayıldı bu pislikler.

  ortadoğunun içine sıçtılar şimdi de tüm dünyayı cehenneme çevirecekler sanırım.

  beni çok korkutan saldırılardır. cnn'de 7. saldırının düzenlendiği haberi geçti.

  14 kasım 2015 02:43


  8. vahşet! le bataclan'da rehin tutulan insanların korkunç şekilde öldürüldüğü söyleniyor. barış içinde insan gibi yaşamak neden bu kadar zor? amaç ne? anlayamıyorum kafam almıyor.

  14 kasım 2015 02:44

  9. düşünemiyorum bile. aklım, kalbim almıyor.

  dünya neden böyle bir yer? ışid'i bunca zamandır besleyenler mutlu mu acaba?

  cuma akşamı. işten çıkıyorsun, yorgunluğunu atmak için konsere, kafeye gidiyorsun. belki hayatını insanlığa faydalı olarak geçirmiş bir insansın. öğretmensin, çocukların hayatında fark yaratıyorsun. doktorsun, hayat kurtarıyorsun. çok iyi bir insan olabilirsin ama ağzından köpükler çıkan, hastalıklı beyinli insanların arasında kaldın birden. yaşamı boyunca senin bu dünyaya verdiğin faydanın yüzde birini bile veremeyecek bir yaratık tarafından katledildin. yoksun dünyada artık. sebep, sebep ne? çok fazla acı var, nasıl dayanıyoruz, nasıl dayanıyorlar?

  14 kasım 2015 02:49

  10. 02:13 Fransız polisi: Sadece Bataclan Konser Salonu’nda 100 kişi hayatını kaybetti.

  02:11 Paris’teki saldırıları IŞİD üstlendi. IŞİD’e yakın sitelerden yapılan açıklamada saldırıların ‘Avrupa’nın 11 Eylül’ü’ olduğu ifade edildi.

  (link: http://www.diken.com.tr/paristeki-bir-restoranda-silahli-saldiri-en-az-18-kisi-hayatini-kaybetti/ kaynak)

  14 kasım 2015 03:18