sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (10)
 • medya (0)

10. Geçmişten günümüze ekonomi ve siyaset alanında Türkiyedeki yapısal reformları yarım saat içerisinde önemli başlıklar altında alanında uzman kişiler tarafından anlaşılır bir şekilde açıklamışlar.

Türkiye de yaşayan herkesin mutlaka şu yarım saatlik (link: https://youtu.be/HZ_1vFsk38U Neymiş bu yapısal reformlar?) Adlı videoyu mutlaka izlemesi gerektiğini düşünüyorum.

16 şubat 09:54

9. Atanamayan öğretmen videolarını izledim ve bir öğretmen olarak, eğitim hakkina sahip olabilmiş şanslilardan biri olarak utandım. Yıl 2019 ya. Yazıklar olsun o okulu kapatanlara, bunlara kulak tıkayanlara, umursamayanlara.

1 şubat 12:21

8. Uzun zamandan beri takip ettiğim, bağımsız belgesel-ropörtaj tarzında kaliteli içerikler üreten, cesur oluşum. İnsanın içine işleyen, düşündüren, sorgulatan işleri var gerçekten; atanamayan öğretmen, bromance, renkli veli gibi. Çay üreticisinden avukata, seks işçisinden call center çalışanına, öğrencisinden sebze halindeki aracısına kadar birçok kesimi kapsayan, onların gözünden yaşadıkları problemleri yansıtan videoları çok ilgimi çekiyor. Penis haritası videosunda ise sonuçları seçim ekranı gibi vermeleri ekstra komiktir :d İzleyin izlettirin.

26 ocak 22:38

7. yayınladıkları "haz: bdsm" serisinin birinci bölümüyle beni gerçek anlamda dehşete düşüren kanal. 

Deneyimlerini anlatan insanlar gayet rahat, büyük ihtimalle dürüst ve bu yaşam biçimi onların normali, video tarafsız ve oldukça gerçekçi. Yine de, her ne kadar kendimi açık fikirli bir insan olarak görsem de, bu konuda bir şeylerin yanlış gittiği hissini üzerimden atamıyorum. Gerçekten uçsuz bucaksız bir mecra imiş çünkü bu bdsm, grinin elli tonu'ymuş falan geçiniz bunları, christian grey bunları görse diz çöker tövbe ister. Ben işte yine biraz bağlama, biraz aşağılama, bolca köle - sahip muhabbeti beklerken laps diye kesici delici aletler görünce baya tuhaf oldum. bedensel zararın bu kadarına da katlanıyor olmak, bilemiyorum. Neden, diye sorgulandıklarında da verdikleri cevap "çünkü beni bu mutlu ediyor" oluyor? Gerçekten bilemiyorum. 

Bu seri ile ne amaçladılar onu da bilmiyorum ama ufuk açmak ise (!) amaçları, işte onu başardılar. Tebrikler 140journos.

Edit: o video yok olmuş o.O

18 aralık 2018 19:30 18 aralık 2018 21:42

6. inanılmaz iyi video içerikleri ve video editleri olan kanal. valla yapanların emeğine sağlık.

12 kasım 2018 13:31

5. Çok başarılı işler çıkaran youtube kanalı. Çok önemli konulara parmak basıyorlar ve ilgi çekici halde, modern bir röportaj ve belgeselcilik anlayışı ile iyi kurgulanmış videolar üretiyorlar.

29 eylül 2018 15:48

4. Güldürürken düşündüren sağlam içerikler hazırlayan youtube kanalı. Severek takip ediyorum. özellikle salgın serileri çok başarılı. Ayrıca röportajlar için seçtikleri kişiler cuk oturuyor. Geç keşfedip iki günde talan etmiştim kanalı. 

11 ağustos 2018 17:21

3. Son yıllarda yaptıkları güzel işlerle kalmışlardı aklımda, YouTube kanallarına düştüğümden beri bütün videolarını izlemeye başladım.

Çok güzel konulara değiniyorlar, ülkenin siyasi geçmişi, kafe açmak, girişimcilik, radyo eksen, bomonti semtinin tarihçesi vs.

Benim en çok etkilendiğimse "kaderin üstünde bir kader" serisi. Rte'nin son 16 yılını anlatıyor, tamamen görüntülerin ve kesik cümlelerin birleştirilmesiyle. 5-7 dk arası 5 bölümden oluşuyor. Gerçekten son zamanlarda izlediğim en başarılı işlerden keza o kadar objektif bir şekilde gösteriyor, ve öyle vurucu bir editleme ile ortaya koyuyor ki, hangi partiye/ideolojiye/gruba ait olursanız olun tüyleriniz diken diken oluyor.

Müzik seçimleri de çok ilginç, başörtü meselesinin geçmişi videosunda gesaffelstein çalıyor falan. Bu bahsettiğim "kaderin üstünde bir kader" serisinin son bölümünde de iamthekidknowwhatimean'in run şarkısı namaz kılan insanlarla, 15 temmuz anma mitingiyle birleştirilmiş, sanırım beni en çok etkileyen sahneler de buydu. Seriyi Üç kere izledim baştan sona, üçünde de ağladım. Yıllardır olan bitenler tokat gibi çarptı yüzüme bir daha.

To sum up, videolarına bir göz atın mutlaka. İnstagram storyleri de çok başarılı.

28 haziran 2018 21:20

2. Kendilerini uzun zamandır takip ederim. Çok iyi işler çıkarıyorlar. Ben ilk olarak facebookta görmüştüm.

Facebook kullanıyorsanız sayfalarini mutlaka takip edin veya youtube kanallarını da takip edebilirsiniz.

Çok sık video yuklemiyorlar ama çok güzel videolara imza atıyorlar bana göre.

Özellikle renkli veli videosu, Türkiye'deki saat farkı videosu, İstanbul'da yaşamak videoları en cok begendiklerim olmuştu. 

19 haziran 2018 05:59

1. Yeni nesil salgın: kafe açmak video serisini izledim (gizlinot: 3 bölüm) de geldim. Güzel bir iş çıkmış ortaya. Biraz yeni nesil belgeselcilik böyle hızlı, kısa ve hareketli bir anlatıma sahip olacak gibi geldi izledikten sonra. 

21 aralık 2017 14:23