sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (0)

  17.  Adını buradan duyup takip etmeye başladım. Kanalda İlk izlediğim esenler otogarı oldu ( daha doğrusu esenler otogarını izleyip takibe aldım). Sanırım belgesel 17 dakikaydı ama beş dakika gibiydi sanki. Birde ‘eski Türkiye elveda’ yı seyrettim, kısa olmasına rağmen çok etkileyiciydi. Keşke  gençlerimiz saçma sapan şeylere bakacağına böyle kanallara baksa hem sürükleyici bir anlatım hem genel kültür. İçinde yaşadığımız toplumu, göremediğimiz veya görmek istemediğimiz gerçekleri  anlatıyor. Görmek istememeye devam ettikçe gerçekler maalesef bizi yutacak.

  dün 23:19 dün 23:21

  16. Esenler otogarı videosu belgeselden ziyade Biraz klip tadında bir video olmuş. Orada çalışan Esnafları konuşturmuşlar iyi hoş. Özellikle bonzai içip burada gelip bizim keklerimizi yiyorlar diyen iki üniversite mezunu kadın umarım mesleğini eline alır güzel bir iş bulur da kurtulur ordan. Babam abim amcam çalışıyor burda yoksa durmazdım dediğinde baya rahatladım yalan yok. En azından evine gidip gelirken yalnız değil, çalışırken de ailesinden korkup bir şey yapmazlar diye düşündüm. Ben ne o kadar büyük bir yer olduğunu ne de o kadar dükkan olduğunu biliyordum. Aslında ne büyük bir potansiyel ziyan edilmiş. Yazık. Direkt kafamda o dükkanlar güzel pansiyonlara çevrilseler o kadar yolcunun gelip geçtiği yerde insanlar yerlerde yatmasalar, kötü niyetli insanların ellerine düşmeseler, tuvaletlerde ölü bulunmasalar en azından ucuz yollu temiz kalacak yerlere sahip olsalar keşke diye düşündüm.

  dün 21:52 dün 21:52

  15. Aylardır beklettiği esenler otogarı videosu bugüne kadar yaptıkları en kötü ve en boş içerikli video olabilir. Hatta direkt içerik yok. Esenler otogarında illegal şeyler var, uyuşturucu var, tecavüz var, şiddet var. E tamam bunlar var da, zaten otogarın alt katını on saniye gören ve akli dengesi yerinde olan biri bunları kavrayabilir. Ülkenin en çok hikaye çıkabilecek çukurlarından birindesin ve ehe işte tehlikeli felon diye içerik üretiyorsun. Bırak allasen. Bu seferki video Blulu tv'li olmayınca mı böyle oldu curno?

  dün 15:00 dün 16:31

  14. Esenler otogarı gerçekten ürkütücü bir yerdir de çektikleri belgesel o kadar Tirto ki muazzam konuyu harcamışlar. 17 dakika boyunca "uyuşturucu satıcıları var/ bagimlilar var/ çok pis/ çok tehlikeli/ kadınlar gelmesin/ duvara işiyorlar/ biz bile korkuyoruz" minvalinde boş boş röportajlardan ileri gitmedi.

  Yani 25 senedir orada çalışan esnaflar var bir tanesi de çıkıp tanık olduğu bir olayı anekdot olarak anlatmadi. Ancak "otogarın alt katı çok tehlikeli :D" eeee? Anlatın biraz değişik bir şeyler duyalim. Esenler'e giden herkes seziyordur zaten tehlikeli oldugunu, bunu söylemek için mi 17 dakika video çekip bu kadar hypeladiniz?

  Ne bileyim otogarın güvenliğiyle konuşun, oradaki evsizlerle, yerde yatanlarla konuşun, alt kattaki dükkanları ev olarak kiralayanlarla konuşun. Saçmasapan esnafı ambiyans olsun diye ateşin önüne oturtmussunuz "çoh pis çoh tehlikeli" diyip duruyorlar. Ben belgeseli içerik olarak hiç doyurucu bulmadım.

  Çok saçma ya "otogar gündüz boyleyse gece nasıl oluyor acaba :o" diye belgesel çekmişler :Ddddd. Yanına özel güvenlik alıp Bir zahmet geceleseydin de gosterseydin acaba nasılmış. Inanamıyorum, gündüz gitmişler boş koridorları çekmişler sonra da "yha şimdi bişey yok ama gece buralar çok tehlikeliymis ;)))" diyorlar shdhdhdhdh. He öyle mi, Ben ikna oldum 140journos kardeş.

  Videonun ortasında giren ve 3 dakika boyunca devam eden, belgesele katkısı 0 olan rap şarkısı neydi bu arada? Şarkının sahibi arkadaşınız da tanınsın diye böyle bir kıyak yapalım mi dediniz?

  16 haziran 18:13

  13. esenler otogarı: alt kat videosunu izledim ben de, gerçekten kanım dondu. O kadar olayın yaşanması üzerine yetkililerin neden bu kadar boş bıraktığını merak ediyorum. Cinayetler, tecavüzler, hırsızlıklar, madde bağımlılığı gibi her türlü kötü olay yaşanıyor ama hiçbir güvenlik önlemi alınmıyor. Üstüne oranın insanı da boş veriyor. Neden ses çıkarmadılar bu zamana kadar acaba? 

  Otogara çok kere gittim. Otobüs aşağıdan geçerken her defasında merak ederdim burada neler oluyor oluyor diye. Hiç de Merak edilecek tarafı yokmuş. Korkuyordum, korkmaya devam edeceğiz anlaşılan.

  Bir de 2 üniversite bitirmiş çalışan kadına üzüldüm. Umarım kurtarabilir kendini oradan. Evet mesleklerin cinsiyeti olmaz fakat bu tür yerlerde nasıl huzurla çalışır ki? “Artık yataktan kalktığım gibi geliyorum, bu paspal halimle bile gözleriyle ayakta götürüyorlar” cümlesi içimi acıttı.

  16 haziran 13:58

  12. Uzun süre sonra video yüklediler. Esenler otogarı adlı videoları hatta yapımları diyeyim çünkü çok büyük emek var üniversitelerde belgesel haberciliği üzerine ders olarak okutulur. Videodaki tek kadına sesleniyorum : iki üniversite bitirmişsin, oradaki iğrençliğin farkındasın ne olur kaç kurtar kendini. başka bir iş bul. Biri de yorum yapmış sonuna kadar katılıyorum. İki başkan Adayı da esenler otogarı yeni adıyla 15 Temmuz Şehitleri otogarı (!) hakkında hiçbir seçim vaadinde bulunmaması cidden düşündürücü. 

  16 haziran 12:53

  11. Obezite ile ilgili 2 tane videosu var, izleyin izlettirin. Diğer bütün videoları da birbirinden güzel.

  16 haziran 11:42

  10. Esenler otogarı videosunu izledim,normalde daha ayrıntılı,bilgilendirici içerik hazırlarlar bu videoda görsel üzerine yoğunlaşmışlar sanki. Ortamın ne kadar pis,leş olduğunu çok iyi aktarmışlar;adeta izlerken sidik kokusu beliriyor zihninizde. Esenler otogarı her insanın hayatında en az gittiği bir yer (gitmek zorunda kaldığı) ve alt katlarının bu kadar suç dolu olduğunu bu video sayesinde farkettim. İstanbul’da yaşasaydom muhtemelen önünden geçmeye çekinirdim. İzleyin,izlettirin efenim.

  16 haziran 10:49

  9. Blutv'de parayı vuranlar isimli 3 bölümlük belgesel yayınlamışlardı. Şimdi de sıkışmışlık isimli 6 bölümlük belgesel serisi yayınlamışlar bu kanalın (plaformun) belgeselleri yaşadığımız coğrafyayı anlamak açısından çok faydalı. Kaliteli içerik üretiyorlar ve desteklenmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Büyük büyük kanalların yapmadığı haberciliği,öğreticiliği bu kanal sağlıyor.

  21 mayıs 20:24

  8. 140journos, türkiye’yi anlamak için orijinal belgesel dizi ve programlar, nitelikli araştırmalar ve görsel hikayeler üreten bir yeni medya yayıncısı. Kendilerini bu şekilde tanıtmışlar. Kesinlikle ülke hakkında detaylı ve güzel araştırmaları olduğuna inanıyorum. Analizler ve arşiv taramaları muhteşem. Seçtikleri müzikler, geçişler,efektler gerçekten etkileyici. Sosyal, siyasal, kültürel, sağlık gibi pek çok konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  29 mart 14:12