yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (137)
  • medya (10)

  1. ankara semalarında f16 ların dolaştığı, boğaziçi köprüsünün kapatıldığı, hatta tsk nın yönetime el koyabileceği gibi söylentiler var. dikkatli olun süslüler.

  (link: https://eksisozluk.com/15-temmuz-2016-ankara-semalarinda-dolasan-f-16lar--5149723?a=popular ekşi)

  (link: https://eksisozluk.com/15-temmuz-2016-tsknin-yonetime-el-koymasi--5149727?a=popular ekşi)

  edit: farklı ihtimaller var süslüler. ilk başta akp nin başka bir oyunu, başkanlık için izlenen bir yol olarak gözükse de son dakikalarda artan patlama sesleri olayı başka bir boyuta taşıdı. akp li vekiller ve erdoğan sokağa çıkın çağrısı yaptıktan sonra sokağa çıkan belli bir kesimi tv de tankların üstünde gülerken izledik. şu sıralarda ise bazı semtlerde ezan okunduğu bilgisini aldım..

  çok sayıda kişi para çekmeye ve yakıt almaya çıkmış. sonu nasıl biter bilemiyorum. evden çıkmayın süslüler dikkat edin..

  diğer bir edit ve düşünceler: 6.30 a kadar uyumadım, bi ara evimizin tam yakınından patlama sesi geldi bütün camlar kapılar sallandı ne yapıcağımı bilemedim ilk defa ölmekten korktum.. bütün gece f16 sesleri kesilmedi. huzurumuz ruh sağlığımız kalmadı.

  23-24 yaşında askere saldırmak ne demek. emir demiri keser, komutan ne derse asker onu yapar, haberleri bile yok neler olacağından yüzlerine bakın ağlıyorlar. erdoğanın sokağa döktüğü itler hayatlarında ilk defa bir olayın parçası olarak ellerinde satırlar kemerler, mehmetciği dövüyor linç ediyor. yetmiyor boğazını kesiyorlar köprüden atıyorlar. kanlar içinde yatan insanların görüntüleri gitmiyor kafamdan. ne zaman böyle hırs bürüdü gözünüzü. 2 gün önce doğuda şehit olan asker için çıksaydınız sokağa neden çıkmadınız. asker demek evladımız demek...

  peki sonuç ne? bir şekilde ergenekon, balyoz adı altında yıllarca toplanmış tsk üyesi insanların yanında 1200 tsk'lı daha içeri alındı.

  1400 hakim, savcı, avukat açığa alındı.

  erdoğan kendisinin karşısında durabilecek kim varsa sindiriyor.

  peki bu ülke nereye gidiyor? gece meclise ateş açıldığını, sokaklarda insanların tankla ezildiğini, yerlerin kan gölüne döndüğünü, mavi ceketli bir ablanın tsk yönetimi ele geçirdi, yurtta sulh konseyi bildirisi okuduğunu gördük.

  peki geniş çapta bu ülkede neler oluyor?

  ecevitin destek çıktığı, yatırımlar yaptığı tarımı bitirdiler. yıllarca anadolu tahıl ambarı diye yetiştirilen bir nesil var, ki artık öküze verecek samanı bile ithal ediyoruz. yazık. tarım yapan kim varsa bağını bahçesini bıraktı gitti. hayvancılık yapan kim varsa bıraktı gitti. bu ülkede tarım biteli çok oldu.

  ardından turizm geldi, saçma zıtlaşmalar, gözdağı vermeler arasında ülkede terör saldırıları oldu yüzlerce insan öldü, turistler gelmeye korkar oldu turizm bitti.

  suriyeli nitelikli insanlardan başlayıp vatandaşlık vereceğiz dendi bakın 2 gün önce bunu konuşuyorduk. siz sanıyor musunuz son gelen mülteci dalgasında kaliteli insan var. o mühendisler iş adamları vs. savaş başladığında kaçtı avrupada iş buldular yerleştiler. şimdi kamplarda kalanlar senin benim gibi insanlar değil, ne dil bilirler ne iş bilirler.

  biz battık, biz bittik.. erdoğanın yıkıp baştan kurmaya çalıştığı yeni ülkemize hoş geldiniz..

  emeği geçen herkesin allah belasını versin.

  15 temmuz 2016 22:24 16 temmuz 2016 16:00

  2. ankara'daki bir arkadaşımdan edindiğim bilgiye göre f16 uçuşları gerçek, habertürkte haberi var şu an.

  15 temmuz 2016 22:50 15 temmuz 2016 22:50

  3. Köprü kapatılma olayıda gerçek istanbul'da yaşayan arkadaşım söyledi çok tuhaf hiç açıklama da yapılmıyor.

  Edit : şu an Cnn Türk'te canlı yayın var köprü kapalı ama hiç bir bilgi onlarda bilmiyor.terör ile ilgili istihbarat olabilir ama neden jandarma müdahele etti bilinmiyor.

  Sıkı yönetim ilan edilecek deniyor ama tabi ki kesin bir bilgi yok.

  Başbakan açıklama yapıyor darbe denemez ama bir girişim var diyor

  15 temmuz 2016 22:52 15 temmuz 2016 23:03

  4. internetin yine kısıldığı, net bir bilgi alamadığımız olaylar.

  15 temmuz 2016 22:59

  5. az evvel cnn türk'te söylendiği üzere binali yıldırım'ın "bir kalkışma girişimi" olarak yorumladığı hadiselerdir.

  tüm parçalar bir araya getirildiğinde bir darbe girişimi olduğunu düşünmemek elde değil...

  15 temmuz 2016 23:04

  6. darbe diyemedikleri için kalkışma girişimi diyorlar. sonumuz hayrola.

  ucunda ölüm dahi olsa gereken yapılacak demiş başbakan. kim ölecek bu sefer hangi masum canlar yitip gidecek sizin meseleniz için?

  15 temmuz 2016 23:18 15 temmuz 2016 23:20

  7. AA bakın bizi uff yapacaklardı biz yine mazlum olduk beni başkan yapın da günlerini gösterelim der mi yarın bence der.yıllar önce bizi tankların yeniden sokaklarda yürümesiyle tehdit eden adam sokaktaki tankla mı devrilecek?

  bu bir danışıklı dövüş ama korkun yine bizim canımız yanacak ha ne olsa yanacak zaten.darbe korkunç bi iddia görecek günlerimiz var.

  15 temmuz 2016 23:24

  8. bi tweet'te bunun tsk'yı paralellikle suçlayıp tasfiye etmek için yapıldığı yazıyodu. nedense bana da öyle geliyo.

  her kafadan ayrı ses çıkıyo çıldırıyorum.

  15 temmuz 2016 23:48

  9. Yemin ederim bir bok anladıysam ne olayım hiçbir şey anlamıyorum

  15 temmuz 2016 23:56

  10. Her ne oluyorsa panigi basardilar. Kadikoyu boyle gormedim. Taksi yok, dolmus sirasi deli gibi. Eve yuruyoruz. Insanlar su tasiyor evlerine. Bulundugumuz mekandan topluca kalkti herkes. Herkes bisi diyor. Simdi karakoldaki polise sordum evinize gidin bir seyler oluyor yarin da sokaga cikma yasagi gelir dedi. Atmlerde kuyruk var deli gibi...

  15 temmuz 2016 23:57