sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (12)
 • medya (0)

12. (link: https://twitter.com/ccanannnnnn/status/962943688459587585 ne diyebilirim?)

hiçbir şey söyleyemem.

askere bakış açınız ne bilmiyorum ama ben meslek olarak polis, asker olan kimselere karşı "görevidir" şeklinde yaklaşmıyorum. bu ülkede polis, asker olmak yüzde elli ihtimalle görevi başında ölmek demek. pazarda, evinin önünde, ailesinin gözü önünde katledilenleri de katarsak türkiye'de bu iş iş değil.

bu operasyon gerekliydi diyor bazı askerlik geçmişi olanlar.olabilir. ama orada teröristle karşı karşıya gelecek askeri en üst düzey koruma ile göndermeliler.

31 asker şehit oldu deniyor. nasıl öldü o çocuklar? terörist füzeleriyle, toplarıyla. nasıl bir ortamdalar, bulundakları yer nasıldır bilen var mı?

çoğu yirmili yaşlarında bu genç insanlar aslında bizim gibi hayat içinde tutunmaya çalışan kimseler. öğretmen olmak, atanmak için çırpınıp atanamayınca polis, asker olan binlerce insan vardır. ve bu insanlar hayatlarıyla kumar oynuyorlar.çünkü doğu hizmeti zorunlu, doğuda terör var. dağlarda 3 metre kar altında beyaz naylondan çadırda uyumak var. birileri gövde gösterisi yapacak diye planlaması kötü operasyonlar var.

bu zeytin dalında duyduğum askerin ilerlediği yerlerde geçiş koridoru güvenliği sağlanmıyor ve teröristler askerin geçiş yoluna mayın döşüyor.

ocak ayında şehit olan iki askerin cenazesi hala alınamadı biliyor musunuz? ve geçen hafta pyd cenazelerin görüntülerini yayınlamış, yani teröristlerin elinde. aileleri düşünebiliyor musunuz?

linkteki eşyalar gibi nice eşyalar toplandı, kargo uçaklarında bayrağa sarılı tabutun yanına kondu.

siz sadece para kazanmak için bunu yapabilir misiniz? görevimdir deyip canınızdan vazgeçer misiniz? parasını alıyorum ya ölsem de olur der misiniz? insan onlar, sizin gibi, benim gibi hayalleri, sevdikleri, aileleri, umutları var.

bu girdiyi silerim sanırım ama içimi dökmem lazımdı.

13 şubat 2018 10:58

11. 23. Gün

31 şehit

1 ağır, 143 yaralı. (gizlinot: Bize duyurulan !.!.!)

12 şubat 2018 15:56

10. bari burada mutlu kalalım diye yazmamak için çok direndim ama (link: https://twitter.com/kurdishypg şunu) görünce dellendim. türk ordusuna "korkak" demek, "ne yapacağını şaşırdı" demek ne haddine be senin? yalan yanlış haberlerle ypg destekçilerini fişeklemeye çalışan pisliğin teki, her bir kelimesinde öfkeden tüylerimin diken diken olduğunu hissettim. "onurlu, tarihi direniş"miş. ypg bayrağını öperkenki fotoğrafını da profil fotoğrafı yapmış. dünya basınında bir şehit verdiğimizle alakalı haberi nasıl sevinçle paylaşmış.

delirdim resmen. masum, yerlerinden edilmiş insanların topraklarına yerleşip, benimseyip, bunca sivilin canını yakmaktan çekinmeyip bir de üzerine bunun adını onurlu direniş koyacaksın, öyle mi?

allah askerlerimizin ayağına taş değdirmesin.

29 ocak 2018 19:33 31 ocak 2018 15:01

9. yakın bir arkadaşımın abisini şehit verdiğimiz operasyondur. vatan sağolsun cümlesi arkadaşınızın dudaklarından dökülünce anlıyorsunuz olayın tam olarak gerçekliğini. şehit haberini aldığım günden beri kendimi ailesinin, arkadaşımın, küçük prensesinin, eşinin yerine koyarak çıldırıyorum, kabullenmek istemiyorum. en en acısı da şehidimizin naaşının hala ailesine teslim edilememiş olması, bu tarifsiz bir acı, naaşıyla ilgili ortaya atılan iddialar ise korkunç. bir an önce naaşının ailesine ulaşmasını temenni ediyorum.

26 ocak 2018 23:44

8. hiçbir askerimiz şehit olmasın isterdi gönül (şehitlerimizin ruhu şad olsun) ama dilerim en az şehitle sınırlarımızda cirit atan,hataya roketler yağdıran,abdye güvenip akdenizi de kapsayan bir terör devleti kurma planları yapan ve türkiyede yok şurayı patlatırız yok burayı alırız diyen,canımız burnumuzda yaşamamıza neden olan şu lanet olası terör örgütlerini darmadağın ederiz.çoğul kullandım çünkü afrinde bölük pörçük çok sayıda terör örgütü var,babaları aynı sadece.bizim yerimizde hangi ülke olsaydı bunca tehdit karşısında meşru müdafaa hakkını kullanırdı.dualarım mehmetçiklerimizle.

24 ocak 2018 10:09 24 ocak 2018 10:13

7. 3. Gün, 3. Şehit haberi.

23 ocak 2018 23:51

6. Gündemde günlerdir görüp çok anlamlandıramayan arkadaşlar için (link: https://youtu.be/a0vSLA4SvTo Oğuzhan Uğur'un mevzular videosu) nu buraya bırakıyorum. Izlediğinizde anlayacaksınız olanı biteni.

Allah askerlerimizin, ordumuzun, orada görevli herkesin yardımcısı olsun. Sağsalim burnunuz dahi kanamadan, ayağınız taşa dahi değmeden dönersiniz inşallah..

23 ocak 2018 01:38 23 ocak 2018 01:40

5. Ülkemizin Ulusal güvenlik tehditlerinin yok edilmesi adına, pkk/pyd terörist gruplarını bertaraf etmek için Suriye’nin afrin bölgesine düzenlenmiş askeri operasyon. Ö.s.o. Ve TSK ortak hareket ediyor.

 

Her bir askerimiz için dua ediyorum. Sağ kalan tek bir teröristin kalmaması, hiç bir askerimizin burnu bile kanamadan en kısa sürede sağ salim dönmelerini diliyorum. Sivil halk umarım zarar görmez. Allah hepsinin yardımcısı olsun.

21 ocak 2018 20:13

4. her saat internetten haberlere girip takip ediyorum, gözlerim doluyor. allah ordumuzu korusun hep yanında olsun, hdplilerin de bin belasını versin. bu harekat kürt düşmanlığıdır diye açıklama yapmış bi tanesi. pardoonn ? kürtleri pis oyunlarınıza alet etmeyin artık adamlar yıllardır yıldı sizden be. her boka kürdüz bizi bizi sevmiyolar diye yaklaşıyosunuz ama bizim olayımız kürt milleti değil sizsinizz. ayrıca yıllardır el altından pkkya teçhizat yardımı yapan abd, şimdi davulla zurnayla yığınla askeri malzeme göndermene göz mü yumacaktık ? ulan hepinizin soyu kurusun doymadınız kana, göz yaşına, savaşa.

ayrıca bölgedeki sivil halk için keşke elimizden bir şey gelse. canlı kalkan yapmışlar hepsini :( valla yüreğim ağrıyor benim

21 ocak 2018 18:37

3. Afrin'de pkk/pyd teroristlerinin temizlenmesine yonelik operasyondur, biraz gec kalinmis da olsa sinirimizdan teroristlerin temizlenmesi uzun suredir elzem bir ihtiyacti, tanri askerimizi korusun, gok girsin, kizil ciksin. Jgk icisleri bakanligina bagli bir birim oldugu icin atilan tweeti normal karsiladim, yahya kemal beyatli'nin buyuk taarruz icin yazdigi siir, fakat turk ordusu bence de din tandansli bir ordu veya islam ordusu degil, turk milletinin ordusudur.

21 ocak 2018 16:04