girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (182)
  • medya (6)

1. Anayasa değişikliğinin mecliste kabul edilmesi ile birlikte biz vatandaşların bu konuda fikrini beyan edeceği refarandumdur.

şunu belirtmek istiyorum ki bu referandumun partilerle alakası yok. Biz bu secim sonunda bir parti secmiyoruz, bir sistem değiştiriyoruz. Bu nedenle herhangi bir seçimden daha çok önem arzeden bir oylama olacak. Bunu cumhurbaşkanını tutanlar ve tutmayanlar diye ayrıma tabi tutmak halkı manipüle etme amacı gütmektedir. Bu nedenle her vatandaşın değişikliği okuyup anlamaya çalısması anlamıyorsa bile bu konuda arastirma yapmasi gerekir. Normalde siyaset hakkında konusmayı sevmem ama bu konu çok önemli o yüzden bir vatandaş olarak üzerime düşen vazifeyi yerine getirmek istedim.

Edit: yazdıklarımı anlama amacıyla değil katı bir bakış açısıyla okuyanlara gelsin. Argüman seçerken kolayca çürütülmeyecek olanlardan seçin ve hemen onlar evet diyorsa hayır demek gibi değil okuyup kendi fikrinizi oluşturun insanlara da cahil muamelesi yapmak yerine anlatın diyorum. Ama bunu akp propagandası gibi algılayan sadece klişe bir bakış açısıyla bakıyor demektir. Bu edit de burada dursun. anayasa değişikliğine de Sizin gibilere de hayır.

23 ocak 2017 16:18 25 mart 2017 11:23

2. Gerçekten demokratik bir ülke olsaydık evet partilerle alakası olmayabilirdi. Ama yeni türkiye'de gayet akp ile alakalıdır. Yeni sistemin bir adı da partili cumhurbaşkanlığıdır.

23 ocak 2017 16:26

3. İnsanları ötekileştirmek akp'lilerin yapmak istediği algı yönetimini kolaylaştırıyor. bunun yerine insanlara olayın gerçekten ne olduğunu anlatırsak bu konuda kendi fikirlerini olusturmalarını sağlarız. Ötekileştirir tarzda davranıldığında insanlar akp ne derse öyle yapmaya devam eder.

Ayrıca akp devamlı kalacak diye bir sey yok anayasa partilerden bağımsız üst norm niteğinde akpli birisi seçilmediğinde bahsettiğiniz durum oluşmayacak. Gündemi takip etmek uzun vadeli düşünmeyi engellememeli.

Edit: lafı bir yerinden anlamak diye bir tabir var ya aynen bu olmuş. Devam edin ötekileştirmeye. Değişikliğe de hayır ama sizin gibilere de hayır.

23 ocak 2017 17:12 12 nisan 2017 21:16


4. hersey iyi guzel yazilmis cizilmis ama halkimiz ne okur ne okudugunu anlar. bir iki maddesini okur devamli izledikleri o aptal kutusundaki reklamlarla birlestirip yalan yanlis fikirlerle dolan minnak beyinleriyle ulkenin kaderini belirlerler. umarim dediklerim dogru cikmaz ve haksiz cikarim.

2 nisan 2017 16:21

5. 3 yildir ayni evde oturuyorum.bu zaman dilimindeki tum secimlerde oy kullandim gayette.16 nisandaki referandum icin gecen hafta esimin kagidi geldi.benimki yok.baktik e-devletten orda kaydim yok.ilk is gunu yani bugun gittim muhtarliga gec kaldiniz oy kullanamazsiniz dedi.haydaaaa...diyorum simdiye kadar kullandim evim vs degismedi.neymis sistem bazem siliyormus kayitlari asdfgh.var mi boyle bi sey basina gelen?

3 nisan 2017 14:51

6. bugün git-gel toplamda 220 km yaparak gidip oy kullandım. benim için günün anlam ve önemi önümdeki oy kullanan bayın eşini oy kullanmak için kabinde bile yalnız (!) bırakmak istememesiydi. Tabi lanet fedareller buna izin vermedi. Şu an yatağımda uzanmış halde alaman gururumu yaşayarak bu girdiyi yazıyorum.

3 nisan 2017 22:33

7. yapılan tv reklamlarına ve afişlere bakarsak evetçiler(gizlinot: akp vb) bayağı bir para harcamış herhalde, her caddede sokakta afiş dolu. tv'ye bakıyorsun 100 tane mi çektiler nedir her seferinde farklı bir evet reklamı. gördükçe sinirlerim bozuluyor artık. bir de anlamadığım şey neden sokakta cumhurbaşkanlığı seçiminde kullanılan rte dombra müziği çalan araçlar dolaştırılıyor? ne alaka?

10 nisan 2017 00:14


8. okuyun ve anlayin. oyle ben ak parti destekliyorum o yuzden onlar ne yaparsa dogru yapar cehaletinde gozu kapali oy vermeyin. aklinizi kullanin.

10 nisan 2017 15:01

9. Çok stresliyim vallahi. Hayir işin içinde politika varsa doğruculuk bekleyemezsin de, bu kadar yalan midemi bulandiriyor. Hayir diyenleri terörizmle ilişkilendirmek midemi bulandiriyor. Bu nedir yaa, daha düne kadar hepsiyle kol kola giren sendin ne çabuk unuttun.

Milletin hafizasina laf etmiycem zira problem o diil. Kimsenin işine gelmemesi eskiyi açmak.

Ha bu arada hayır.

Laik ülkemin son günlerini yaşadiğini düşünmek istemiyorum.

10 nisan 2017 21:55

10. Oy kullanacaklara ilk hatırlatılması gereken şeyin siyasi parti oylaması yapılmadığı olduğunu düşündüğüm referandum.

Bakın ismi bile farklı, 'seçim' değil. Allah aşkına şu particiliği bir kenara bırakın da öyle düşünün. Bugün başkan yapmak istedikleriniz ölümsüz değil, yarın o koltuğa kimler oturur belli değil. Hiç mi korkmuyorsunuz?

11 nisan 2017 14:42