sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (118)
 • medya (5)

118. yıllarca bir türlü istediği işi bulamamış biri olarak hiç aklımda bile olmayan bir yerde tam hayalimdeki işe baya iyi bi maaşla başladım, hala çalışmaya devam ediyorum:)

güzel miktarda para biriktirdim.

3 ülke 7 şehir gezdim.

anksiyete bozukluğu tedavim bitti ve çok şükür ki tekrarlamadı:)

benim için çok fazla cesaret gerektiren bişeye başladım, iyi gidiyor.

istediğimden fazla kitap okudum.

aletli pilatese başlamıştım, hala devam ediyorum. vücudum güzelce sıkılaştı ve kendimi çok sağlıklı ve esnek hissediyorum.

kendi açımdan baya keyifli ve verimli bir yıl oldu, 2019 için de güzel planlarım var ^^

3 ocak 13:56 3 ocak 13:59

117. Bu sene içerisinde çok büyük bir karar verip iyi denilebilecek bir pozisyonda calıştığım firmadan ayrılarak, ezelden beridir istediğim bölümü okumak için yeniden üniversite yollarına düştüm. Yine 2018'de bu yaşımda annemle babam ayrıldı ve aynı gün içerisinde 5 yıllık erkek arkadaşımla ayrıldık. Kardeşimin psikolojisi bozuldu, o da benle birlikte sınava hazırlanıyor hem de. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum ve en ufak bir umudum dahi kalmadı 2019 ve sonrası için. Buna da şükür diyelim, neler var hayatta.

Not: Türkçeleştirmede hata var sanırım.

3 ocak 01:42 4 ocak 10:49

116. çok güzel bir yıldı benim içinde. 2017 sonunda iş bulup çalışmaya başlamıştım sonunda ve hala aynı yerde çalışıyorum. yıllık izin hakkım bile oldu :) gönlümce istediğimi alabildim, ekonomik olarak rahat geçirdiğim bir yıldı. kyk borcumu ödedim. sıfır borçla 2019' yıllardır devam eden ilişkimizi bir üst seviyeye taşıyarak sözlendik! sevgilimle tatile gittik. ailemden tek bir kimseyi bile kaybetmedim. kendi ayaklarımın üstünde durduğum bir yıldı. 2019 daha güzel gelecek gibi gözüküyor. 2018i kendi yılım ilan edebiliyorsam öyle bir yıldı.

2 ocak 16:16

115. 1 yıldır işsiz olduğum icin aklıma ilk gelen sey berbat bir yıl olduğu. Ama detaya inip düşündüğümde cesmede 3 aylik kesintisiz bi tatil yaptım, 2 yıllık sevgilimden yaz sonu sürpriz bir evlilik teklifi aldim, kasımda nişanlandım. Bu guzel anlarin tadina varamadim çünkü bu sene ister istemez boşluğa, amaçsızlığa düştüm o yüzden de 2018 diyince aklima sadece mutsuzluk ve boşa giden gençliğim geliyor..... hedeflediğim bir seyler yerine oturmadıkca dünyayı da gezsem hayattan keyif alamiyorum

2 ocak 15:52 2 ocak 15:52

114. Felaket bir yıldı, babamı kaybedip hayata tamamen ebeveynsiz devam ettiğim ilk yılımdı.  Belki ömrümün en zor yılıydı. Ömrümde en çok ağladığım yıldı. Ama son anında öyle bir şey yaptı ki bana, allah gönlüme göre verdi desem gönlüm bu kadar mı güzeldi diye tekrar soruyorum kendime. Büyük acılardan sonra böyle bir güzellikle karşılaştığım için şaşkınlıktan mutluluğumu yaşayamıyorum bazı anlar. Çok aşık oldum, iyi ki geldin. Hoş geldin 2019 :)

2 ocak 11:45 2 ocak 12:36

113. bana huzur kavramını öğrettin ikibinonsekiz. mutluluğun da acının da hüznün de huzurla yaşanması gerektiğini öğrettin. sana teşekkürler ama next.

2 ocak 03:16

112. Gerçekten çok okuyup çok dinlediğim, sürekli bilginin peşinde koştuğum bir yıl oldu. Kendimi ve hayatın anlamını sorguladığım, yola çıkıp kaybolduğum, takıldığım her taşa kendime ait anlamlar yükleyip ders almaya çabaladığım, gerçekten çabada kaldığım bir yıldı. Bazı şeylerde derinleşmek kesinlikle beni daha mutlu biri yapmadı ama beni daha çok ben yaptı ondan eminim.

2 ocak 00:42

111. hayatımın merkezine kendimden başka hiçkimseyi koymamayı öğreten bir yıl oldu benim için. gider ayak, bitmesine 4 gün kala öğretti bunu bana. "tam harika aşk dolu bir yıldı benim için 2018 yılı" girdisini yazacağımı düşünürken her şey yalan çıktı bir anda.

çok aşık oldum. aynı oranda da acı çektim. aldatıldım... 2 yıllık sevgilisi varken biz de 6 aylık sevgiliydik. ilişkideyken fedakarlık olarak saydığım şeylerin taviz vermek olduğunu anladım. son 4 gününde akıttığım gözyaşları kadar toplam kaç senedir ağlamıyorum bilmiyorum. kalbim hiç bu kadar acımamıştı. dibe çökmüş bir şekilde bitirdim bu seneyi.

ama küllerimden doğacağıma eminim en kısa sürede.

1 ocak 17:58

110. bu zamana kadar yaşadığım en güzel yıldı. umarım 2019 daha da güzel olur :)

1 ocak 16:02

109. Çok çok tuhaf bir yıldı. 21 yılımın en tuhaf yılı olabilir. Yıkık girdim, kabul edemediğim birçok şey vardı. Bitmeyen aile sorunları, kedimi kaybetmem, ne yapacağımı bilememek gibi. Bunlar yaşanırken kpss stresi çıktı. 3 ay gecemi gündüzümü verip çalıştım ve emeğimin karşılığını fazlasıyla aldım sanırım. Hayatım stabilken artık mezun olup atanırım derken, aralık son bir güzellik yaparak hayatıma birisini getirdi. 2 yıldır ilk defa bu kadar huzurlu hissediyorum. Okulumun uzamayacağı kesinleşti. Sanki bir şeyler yoluna giriyor gibi tek tek. Dilerim geldiğin gibi devam edersin 2019.

1 ocak 14:03