girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

16. Hayatımda hiç bu kadar ciddi yeni yıl kararları almamıştım. 21 gün oldu hala devam ettiriyorum, artık kendime hatırlatmıyorum bile, ve olumlu sonuçlarını aldım hep.

2017'nin benim için ne kadar boş geçtiğini farketmemle nasıl bir insan olmam gerektiğini madde madde çıkardım.

Giderek içime kapanmıştım, kendimi insanlarla konuşmaya zorladım. Tanımadığım, kuaförde, mağazada karşılaştığım insanlar da olsa. Başta kekeledim, sesimin çıkmadığı oldu, zamanla alıştım. İnsanları aramaya başladım.

"ben bunu yapamam" dediğim ne varsa zorladım kendimi. Bu hamsi ayıklamak olsun, küs olduğumuz, gururumdan aramadığım ama çok özlediğim kişiyi arayıp kahve içmeye davet etmek olsun, ne olursa. "ben bu dersi geçemem, vizesi çok düşük, direk büte bırakayım, mezun olana kadar nasıl verebileceğimi bile bilmiyorum" dediğim dersin sınavına "aslansın kaplansın, yapamazsan bile büte bırakırsın kaybedeceğin bir şey yok" diyerek bir gece önceden yardır yardır çalışıp mucizevi bir şekilde geçtim. Hem odaklanıp çalıştığım için dersi öğrendim, hem herkes büte bıraktığı için çan düşmüş.

Önceden sinirlenince ağzıma geleni söyler, insanların kalbini kırar, kendimi suçlu durumuna düşürürdüm. Sinirlendiğimde kendimi sakinleştirmeden ağzımı açmamaya, empati yapmaya başladım. Hep yapıcı davranmaya çalıştım. Bütün gecemi kavga ederek geçireceğim durumları süspanse edip olayları çözebiliyorum artık.

Önceden hep kendime acırdım. Hani Twitter derdoları var ya, "hayat zaten hep böyle, ben zaten hep böyleyim" diye. Kendim hakkımda negatif düşünmemeye zorladım kendimi. Hayatın olumlu yanlarına baktım, bu da geçer, hallederim dedim. "şu an kendi kendimi yemenin alemi yok, üzülme halledeceksin ve halletmek için yapman gerekenleri yapacaksın" dedim, anksiyetem azaldı.

Burada da çok daha sakin bir üslup kullanmaya başladım, günlük yaşantımda da. Girdilerini beğenmediğim, kaba bulduğum yazarları gördükçe engelledim. Negativite veren her şeyi hayatımdan çıkardım yavaş yavaş.

Bir şeylere alışmak 21 gün sürermiş. Ben başta "olmadığım gibi bir insan gibi davranırsam eninde sonunda elimde patlamaz mi" diyordum. Bunların değişim değil, gelişim olduğunu farkedince bu düşüncem geçti. Ve dediğim gibi bir süredir kendimi zorlamıyorum bile, bu özelliklerim oturmaya başladı.

Ben ki kişisel gelişim olaylarına zırvalık gözüyle bakıyorum, hayatımda ilk defa geliştiğimi hissediyorum. Hepinizi de davet ediyorum hayatınızda olduramadığınız şeyler varsa araştırma ödevi yapar gibi madde madde eksikliklerinizi çıkarıp üzerine aksiyon almaya.

21 ocak 10:46

15. ahh ahhh... umutluyum. o kadar <3

20 ocak 23:49

14. Gelen gideni arattı süslüler. Bakın abartmıyorum, cidden 2018 berbat geçiyor. Zaten kötü şekilde girmiştim, aynı hızla kötülüğüne devam ediyor. 

Erkek arkadaşımla aramız resmen berbat. İş olayları desen zaten kötü. Psikolojim berbat.  Tek iyi olan şey ailemle bağları biraz daha birleştirdik. Annemin sevgisi olmasa nasıl ayakta dururdum bilmiyorum. 

Değerini bilememişim 2017. Keşke geri dönsen.

20 ocak 18:22


13. tek bir güzel haber bekliyorum bu cumaya kadar. tek güzel bir şey. o da gelmezse iyice durum kötüye gidecek. 2018 neler oluyor yahu ?

20 ocak 18:12

12. Muhteşem başladı

-nişan attım

-annemin hastalığı nüksetti Ama nişan attığıma pişman değilim o ayrı

20 ocak 08:41 20 ocak 08:42

11. = KPSS, siber güvenlik kursu,YDS vsvs.

3 ocak 16:43

10. geçen yılki gibi katliamla girmediğimiz için mutluyum sadece. başkada iyi giden bişey yok.

2 ocak 20:00


9. Ailemden izin alamadığım için yılbaşını arkadaşlarımla kutlayamadım, bugünkü finalim kötü geçti, ve bilin bakalım dersin bütünlemesi kimin doğum gününe denk geliyor :’)

Bu senenin gelişine karşı hevessizim demiştim :’)

2 ocak 19:42

8. ilk gecesi o kadar kotu gecti ki yilin geri kalaninin bi onizlemesi degildir umarim.

2 ocak 19:30

7. mutsuz ve modum düşük olarak girdim bu yıla, ilk defa kardeşim de burada değildi.yılın ilk günleri de berbat geçiyor. amaaa çift yıllar daha güzel oluyormuş gibi geliyor ve hissediyorum sanki bu yıl benim yılım olacak <3 hadi bir kere de her şey yoluna girsin her şey güzel olsun !

2 ocak 18:22