yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (86)
  • medya (2)

  86. 2019 yılına girerken farklı bir yıl olacağını düşüyordum. beterin beteri varmış...

  21 ağustos 20:39

  85. Hayatımın dönüm yılı diyebilirim. Çok şey yaşadım çok insan tanıdım. hayatım bu sene içinde çok değişti, değişecek biraz korkuyorum ama bu yıl bana bomba geldi

  31 temmuz 00:13

  84. Bakış açımı 180 derece değiştirecek o kadar fazla olay yaşadım ki. Yine de 360 ve katları aynı noktaya tekabül ediyor bir arpa boyu yol alamıyorum.

  Umutsuz olduğum bir yıl değildi( Bundan sonrası için umut etmeye devam etmek zorundayım). Yılın  6. Ayında Olabilecek en kötü şeyler oldu. Çok ciddi Sağlık sorunları üst üste geldi sonrasında insan ilişkilerinde bozulmalar olsun para sorunları olsun arkası kesilmedi.  O sürecin başladığı güne kadar o Umudumu kaybetmedim ama beynim döndü artık şaşırmaktan, uyum sağlamaya çalışmaktan, yollardan, yıllardan, küçük hesaplardan. 

  30 temmuz 22:37

  83. 2018'in bitimine 1 ay kala başlayan ilişkim sayesinde 2019'a mutlu girdim. Tabii her şey mükemmel gitmiyor ne yazık ki, ama yuvarlanıp gidiyoruz.

  Mart ayında antidepresani bıraktım, Mayis sonu yurttan çıkış yapıp aile evime döndüm, Haziranda üniversiteden mezun oldum.

  Bu sene kötü giden pek bir şey yok gibi düşününce.

  Gelecek ay staja başlayacağım ve ev bakma-taşınma telaşı içinde olacağım.

  2019 yılının ilk yarısı önceki yıllara göre ruhsal olarak daha stabil olduğum, depresyona neredeyse hiç girmediğim sıradan sayılabilecek ama bana iyi gelen bir dönem olarak geçecek tarihime.

  Sonraki 6 aydan yenilikler güzellikler bekliyorum. Yılbaşına birkaç hafta kala yeni bir girdiyle güncelleyecegim.

  2 temmuz 14:22 2 temmuz 14:25

  82. hiç beklemediğim şeylerin aniden gerçekleşeceği, belki geçen sene bu yılda olanları kesit halinde izletseler inanmayacağım olaylara tanık olduğum yıl.

  1 temmuz 22:16

  81. Haziran ayına kadar her şey güzeldi. Stresliydi ama verimliydi. Sonra haziranda oldu her şey. Hem hayatımın en berbat ilişkisini yaşadım hem de çok önemsediğim o sınav berbat geçti. Tüm hayallerimi, hedeflerimi küçültmek zorunda kaldım. Beni en çok destekleyen kişi babam, artık kaderimin bu oldugunu ve artık bırakmam gerektiğini söyledi. İncindim. Ama yılmayacağım. Her şey tokatlayıp geçiyor ama hala umudum var.

  1 temmuz 20:37

  80. Her yıla umutla giren ben bu sene herşeyin farklı olacağını düşünmüştüm. Oldu evet ama iyi yönde değil. Bu yıl kendimi bile tanıyamıyorum artık. Bu sene yapmam dediğim herşeyin başrolünde buldum kendimi. 2019 sen ömrümde yaşadığım en berbat yılsın. Lütfen bit.

  1 temmuz 18:00

  79. annemi benden alan lanet olası tarih

  1 temmuz 14:43

  78. 2019

  Biraz kendimden bahsedicem, yıllara bakış açımdan falan,

  Ortaokul (2006-2008)bitene kadar seneler beklentisiz ve normal geçiyordu.Çünkü tek bildiğim ev ve okul arasında gidip gelmekti. Bana bir senenın bitmesi şimdiki gibi su gibi akıp gitmiş gibi hissettirmiyordu.

  Lise ile birlikte (2008) değişik okul değişik insanlar ile beklenti içinde girdim yeni yıla özellikle 2010’a bu sene benim senem olacak, her istediğimi yapıcam kurduğum hayallerim gerçek olucak dedim. Ama o sene bomboş geçti hiçbirşey yapamadım ve senelerden beklentiyi kestim daha hiç bu sene benim senem olacak demedim ama 2020 için böyle bir şey demek istiyorum yine. 

  O yüzden şimdiden 2019 un tam da yarısındayken 2020 yi benim senem yapmak için hedefler koymaya karar verdim. Önümüzdeki 6 ay boyunca sorumluluklarım için çalışmam lazım, ilerisi için çaba sarfetmem lazım.(okul-iş-kitaplarım-odam-ailem-bedenim... vs, vs) 

  Bir not defteri ayırdım bu 6 ay için her güne bir sayfa olacak şekilde ve aldığım birkaç karar şu şekilde,

  - Hergün için harcadığım parayı kuruşu kuruşuna yazacağım ve boşa para harcamayacağım.(Para biriktireceğim)

  - Okul için gerekliliklerimin bu altı ay içinde çoğunu halledeceğim.(Mart ayında tez’im hazır olmalı ki mayıs- haziran gibi tam anlamıyla tüm süreci bitmiş olsun.)

  -Bir kaç kere şekersiz 21 gün geçirdim paketli gıda hiç tüketmeden sağlıklı beslendim ve bunu daha uzun bir süre için yapacağım çünkü istediğimde 21 gün yapabiliyorum, daha uzun süre yapıp bunu gerçekten alışkanlık haline getireceğim.( ağzımdan içeri giren her lokmayı da not defterime not alacağım çünkü daha önceki seferlerimde de böyle yapınca devam etmesi ve kontrol etmesi daha kolay oluyor benim için.)

  - Bol su tüketeceğim.( su içmekte sıkıntım yok zaten, yine günlük su tüketimimi de not edeceğim)

  - vakit buldukça spora ve havuza gideceğim. (Not edicem süre ve harcadığım kaloriyi de)

  - Cildimi yormayacağım artık sivilce sıkma işine artık bir son vericem. (Tırnağımı derime değdirmeme kuralı koyuyorum kendime!)

  -Diş bakımımı bir gün bile aksatmayacağım. (gerçekten değerini çok geç anladığım bir konu bu, ama bu konuda da sıkıntı yok zaten diş ipi falan hep kullanıyorum devam edicem)

  - İngilizcemi daha da geliştireceğim.

  - Ehliyet alacağım (yazılı sınavı geçtim bile)

  Ve daha ufak tefek bir sürü şey daha, daha kişisel şeyler falan.

  Böyle hedef koyup, yazıp, not edince daha devamlılık sağlayabiliyorum ama birkaç aylık tamamlanan hedeflerimden sonra 6 ay gibi uzun bir süreyi ilk defa deneyeceğim.  Amacım senelerle barışmak ve kendimi geç kalmış, bu seneyi de boş geçirmiş hissetmemek. Arada bir bu başlığa tamamladıklarımıyeni girdiler ile sizlere yazmak hedefimle..

  30 haziran 23:47

  77. beş parasız ama koşuşturmacalı bir yıl oldu ilk yarısı. 2020’de emeklerimin meyvelerini toplamak dileği ile. 

  30 haziran 23:44