yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (130)
  • medya (6)

  130. 2019 senesi benim için bir kişisel gelişim yılı oldu açıkçası. Kendimle ilgili farkındalığım, özsaygım, özsevgim, özşevkatim oldukça gelişti. Bol bol bu konularda okumalar alıştırmalar yaptım. Kendime bakış açım değişti hayata bakış açım değişti, geçmişten arındım geleceğe dair endişelerim azaldı. Bunları sindirdikten sonra da hep güzellikler geldi.

  Umarım bu sene de güzellikler gelmeye devam eder. Hem kendim için hem de ülkemizdeki tüm kadınlar için tek dileğim bu. 

  18 aralık 2019 17:57 18 aralık 2019 18:08

  129. Bana çok acımasız tecrübeler ve geçmişten gelen acıların tekrarını yaşatan yıldır kendisi. Nedendir bilmem, gidebilecek her şey ters gitti bu yıl. Hem yalnızlıktan kurtulduğum hem de içten içe yalnızlaştığım bir yıldı. O kadar çok kaybım oldu ki... hatalarım, yanılmalarım, zorunda kaldıklarım... yine de her şeyin düzeleceğini hayal ettim ama evren beni şaşırtmadı. 2019 ile vedalaşırken en yakın arkadaştan gelen kazıkla da taçlandırdık bu seneyi.

  İyi şeyler de oldu tabii fakat maalesef kötü bir iz bıraktı bu yıl bende. Düşüncelerimi ve davranışlarımı olgunlaştırdığım, hatalardan ders almayı öğrendiğim bir yıl oldu aynı zamanda. 2020'de her şey daha güzel olacak, inanıyorum. Bunun için de elimden geleni yapacağım.

  Hoşçakal 2019

  18 aralık 2019 12:56

  128. Gitmesine 1 ay kala bana arkadaşlarımın gerçek yüzünü gösteren yıl. Herkesin iyi olduğunu düşünmek benim hatamdı zaten. En azından yakın oldugumu düşündüğüm arkadaşlarımın iki yüzlü dedikoducu olduğunu ortaya çıkardı bu yıl giderken. Sanırım hala en güzel arkadaşlıklar çocukluktan kalma olanlar. Sonradan edindiğin arkadaşlıkların pazarlıklar üzerine kurulu olduğunu ve en ufak zorlukta insanların gerçek yüzünün ortaya çıkaracağını gösterdiğin icin teşekkür ederim 2019. Umarım 2020 her anlamda benim için mucize güzelliklerle dolu bir yıl olursun çünkü ben bu hayattan bıktım.

  16 aralık 2019 21:58


  127. Ben bu yıl o kadar düştüm, kalktım, tekrar düştüm, kalktım sandım ki ne yaptığım konusunda hiçbir fikrim yok. İlk gününden itibaren öyle saçma sapan yerlere savruldum ki şu an çok yorgunum. Önüme çıkanlarla, acıyla, ayrılıkla o kadar çok boğuştum ki bazen hayat ne getirdiyse onu yaşadım sesim bile çıkmadı. Geldiler, gittiler. Dur diyemedim bi yerden sonra. Kendimi yine kabullenemedim. Kimseye de kabul ettiremedim haliyle.(gizlinot: Ki buna ne gerek varsa) Ve biliyorum bu yıl ilk gününden beri daha kötüsü gelene kadar geçirdiğim en zor yıldı. Allah daha kötülerini göstermesin.

  16 aralık 2019 02:06

  126. ciddi anlamda kötü bir yıldı benim için. iş değiştirdiğim ve onca özveriye rağmen mutlu olamadığım, arkamdan sebepsizce dönen oyunları farkettiğim, güzel bir ilişkim olacağını sanıp hevesimin ancak 2 ay sürebildiği, spora başladığım ama devam ettirme motivasyonunu kendimde bulamadığım, iki tane çok istediğim yerle görüşüp birinin olmadığı diğerinden halen haber gelmediği, etrafımın ıssızlaştığı, kendimi yüksek enerjide tutamadığım bir yıl. 2015'ten bu yana geçirdiğim her sene bir öncekinden daha kötü oluyor. 2020 için, kendime motive bir şekilde devam edebilme gücü diliyorum.

  15 aralık 2019 19:01

  125. Hayatımda yaşadığım en sarsıcı yıl olan 2018 den sonra bebek adımlarla ilerlediğim bir yıl oldu. Kendi başıma kendim için mücadele verdim ve bu yıl dönüp baktığımda kesinlikle kendimi kazanmış biri olarak görüyorum.  Çoğu zaman işler tam hayallerimdeki gibi olmadı belki ama bazı şeyler hayal ettiğimden de güzel oldu, itiraf etmeliyim. Daha fazlasına 2020 de sahip olacağım. 

  15 aralık 2019 14:48

  124. 2019 benim geçirdiğim en kötü yıllardan biri olmuş meğerse. Girdileri okudukça fark ettim.

  En yakın arkadaşımla aramız bozuldu. Kanlı bıçaklı bitirdik arkadaşlığımızı.

  Çok büyük bir ameliyat geçirdim. Sağlığın, hayatın, nefes almanın değerini anladım. Ameliyat zamanı çok yalnız hissettim. Insanın en büyük değeri ailesiymiş meğer, geri kalan hepsi yalanmış. En çok değeri ailesi verirmiş kendine.

  Çok sevdiğim ve hayatımın aşkı zannettiğim sevgilimden kendim ayrıldım. Artık son noktaya gelmiştim ve dayanamıyordum üzülmeye. Kararımdan pişman değilim asla ama her şeyin onunla güzel olmasını çok isterdim.

  En yakın arkadaşımın bana hislerini fark ettim, ben de boş değildim sanki. Her şeyi berbat ettim ve şimdi durumu kurtaramıyorum. Onu üzmek hiç istemedim. Onu kaybedersem bütün arkadaşlarım bana cephe alacakmış gibi hissediyorum. Kapana kısılıp kaldım. Gerçi 2019 benden arkadaşlık kavramını alıp götürdü ama olsun.

  Mutlu olduğum anlar da çok oldu ama 2019 beni çok olgunlaştırdı. Insanlara olan güvenimi, arkadaşlığa ve karşı cinsin sevgisine olan inancımı kaybettiğim bir yıl oldu. Umarım 2020 bana biraz umut getirir. Umutsuz yaşamak çok zor.

  14 aralık 2019 23:26


  123. 2019 benden 5 yılımı alıp gittin. Çok kötü şeyler yaşadım ama hiçbir yıl için kötü bir yıldı demek istemiyorum. Her yaşadığım birer tecrübe olacak.

  5 yılım gitmiş olabilir ama belki farkında olmasam da daha güzel yıllarım için başlangıç yapmış olabilirim. Dilerim 2019'da yaşadıklarıma şükredeceğim yeni yıllarım olur.

  14 aralık 2019 21:27

  122. 2019'a mutsuz, ve yalnız hissederek girmiştim. Keza yılın ilk günleri de ağlayarak geçmişti. Ama bu sene bana, hayatıma çok şey kattı kesinlikle. Kendimi bazı özel konularda aştım ki bunlar benim için çok önemliydi. O özel konular dışında İlk kez gece geç saatlerde eve geldim, ilk kez adaları gezdim, ilk kez içki içtim, ilk kez bi düğüne gittim, ilk kez arkadaşlarımla şehir dışına seyahate gittim. Yine ilk kez ve büyük bir kararlılıkla ingilizce kursuna başladım. Bütün yaz dişlerimdeki sorunlarla uğraştım. Acı çektirip zamanımı ve paramı yese de sonunda sağlıklı dişlere kavuştum.

  Çok ağladım. Çok sinir krizi geçirdim. Çok yalnız hissettim. Gerçekten içten gelen bi istekle ölmeyi diledim. İlk kez siniri ve üzüntüyü bu kadar yoğun hissettim. Önceden bunlar zevk verirken bu sene ölme isteği uyandırdı. Acının ve çaresizliğin nasıl bi şey olduğunu bu sene anladım.

  Aslında 2019 kışı üstümde kara bulutların olduğu, bi mevsimdi. Bahar, çiçek gibi geçti aynı adı gibi. Yaz en kötüsüydü, sonbahar acılıydı ama bi yandan öğreticiydi de. Eğer bir yaratıcı varsa bu dolu dolu sene için teşekkür ederim, gerçekten unutamayacağım deneyimlerle dolu bi seneydi.

  10 aralık 2019 01:26

  121. Bebeğimi kucağıma aldığım yıl oldu 2019. İnişli çıkışlı ruh hallerime yenileri eklendi, çok daraldığım aynı zamanda da çok keyiflendiğim günlerden geçtim. Umarım 2020 sağlıkla,neşeyle birlikte sevdiklerimize daha çok sarıldığımız bir yıl olur. 

  10 aralık 2019 00:44