yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (134)
  • medya (6)

  134. 2019'a mutsuz, ve yalnız hissederek girmiştim. Keza yılın ilk günleri de ağlayarak geçmişti. Ama bu sene bana, hayatıma çok şey kattı kesinlikle. Kendimi bazı özel konularda aştım ki bunlar benim için çok önemliydi. O özel konular dışında İlk kez gece geç saatlerde eve geldim, ilk kez adaları gezdim, ilk kez içki içtim, ilk kez bi düğüne gittim, ilk kez arkadaşlarımla şehir dışına seyahate gittim. Yine ilk kez ve büyük bir kararlılıkla ingilizce kursuna başladım. Bütün yaz dişlerimdeki sorunlarla uğraştım. Acı çektirip zamanımı ve paramı yese de sonunda sağlıklı dişlere kavuştum.

  Çok ağladım. Çok sinir krizi geçirdim. Çok yalnız hissettim. Gerçekten içten gelen bi istekle ölmeyi diledim. İlk kez siniri ve üzüntüyü bu kadar yoğun hissettim. Önceden bunlar zevk verirken bu sene ölme isteği uyandırdı. Acının ve çaresizliğin nasıl bi şey olduğunu bu sene anladım.

  Aslında 2019 kışı üstümde kara bulutların olduğu, bi mevsimdi. Bahar, çiçek gibi geçti aynı adı gibi. Yaz en kötüsüydü, sonbahar acılıydı ama bi yandan öğreticiydi de. Eğer bir yaratıcı varsa bu dolu dolu sene için teşekkür ederim, gerçekten unutamayacağım deneyimlerle dolu bi seneydi.

  1 saat önce

  133. Bebeğimi kucağıma aldığım yıl oldu 2019. İnişli çıkışlı ruh hallerime yenileri eklendi, çok daraldığım aynı zamanda da çok keyiflendiğim günlerden geçtim. Umarım 2020 sağlıkla,neşeyle birlikte sevdiklerimize daha çok sarıldığımız bir yıl olur. 

  2 saat önce

  132. Biraz şanslı geçti gibi :

  -mezun oldum

  -mezun olduktan hemen sonra is buldum, su an bu isi ne kadar sevmesemde boş durmaktan iyidir diye katlanıyorum

  -ingilizcem süperleşti, artık kendimi sorunsuz ifade ediyorum

  -tekrardan kitap okumaya başladım

  -çok az kilo verebildim (en azından almadım)

  -İspanyolca öğrenmeye başladım

  -çok fazla seyahat ettim

  2 saat önce


  131. 2012 ve 2018 benim için en lanet yıllardı. 2019'a büyük bir ümitle başladım, ancak çokta iyi değildi. ama asla isyan etmiyorum, çünkü hiçbir zaman 2012 ve 2018 yılı olmadı benim için. bu yıl 2018'den kalıntıları süpürmekle geçti, hayatıma temiz bir sayfa açmaya çalışmakla geçti diyebilirim. neler yaptım, neler yapmak istedim? bunları düşündüm... ve sıralama yapmak istedim.

  -istemediğim bölümden ayrılarak, istediğim bölüme geçtim ve 3.68 gibi bir ortalama yaptım.

  -iyi arkadaşlar edindim.

  -22 oldum.

  -dövüş sporlarına merak saldım.

  -yeme bozukluğu ve mide sorunlarımı %80 yendim.

  -çok tehlikeli bir hastalık başıma gelmeden sıyrıldım.

  -sevdim, sevildim ve bitirdim. asla kin gütmedim.

  -yaşadığım tüm kötülükleri, geçmişimde bana yapıılan haksızlıkları affettim. nefret etmemeyi öğrendim, çok kin tutuyor ve nefret ediyordum bunun bana zarar verdiğini farkettim.

  -bu dönem kendime özgüvenim sarsıldı ve anksiyete krizlerim arttı ama bunu terapilerle azaltacağımı düşünüyorum, yani hala üstünde çalışıyorum.

  -makyajı azalttım ve daha doğallıkçı oldum.

  -bazı arkadaşlarımla arama mesafe koyma kararı aldım, bana iyi gelmediklerini fark ettim. ancak asla nefret etmedim ve onlara kötü bir söz söylemedim.

  -kelime haznemi geliştirdim.

  -dillerimi geliştirdim ve geliştiriyorum.

  -kitap okuma alışkanlığımı yeniden edinmeye çalıştım.

  -çok sevdiğim web sitemi, başka bir isme yöneltmek için aralığın sonunu bekliyorum. web sitem benim için bir iş değil her zaman hobi olmuştur. yeni planlar edindim.

  -hayatımda ilk defa bütlere kaldım, ve bütlerden yüksek notlarla geçtim.

  -dolabımı yeniledim, çünkü yeme bozukluğumu yendikten sonra biraz iri bir görüntüye sahip oldum, dolabımdakileri yenilemem gerekiyordu :)

  -erasmus başvurusu yaptım.

  dün 22:57

  130. Ben bu yılda babamı yoğun bakıma koydum. Hiç pahasına çalışmaya devam ettim, ev geçindirmeyi öğrendim. yokluğa isyan etmeyi seçmedim, yetmeye şükrettim. Çokça saygı duyuldum, iyi niyetle yaklaştıkça iyi niyetle karşılandım. Güzel arkadaşlıklar edindim, ilişkim 5 senesinin en stabil, saygılı, vefalı ve sevgi dolu senesindeydi. Yeni yıldan tek dileğim sağlık, bununla birlikte artık dişe dokunur bir zam alsam da çok mutlu olurum. Olması gerektiği zamanda zaten olur diye düşünüyorum ama içim bu konuda çok sabırsız. :)

  dün 22:38

  129. Hayatımın aşkı dediğim insanla 2019'a girerken tanıştık, bu senenin ortasında ayrıldık; anladım ki hayatımın aşkı değilmiş...

  Hayatımda ilk kez uzun süreli yurt dışı görevine gittim, kurumumda çalışan bütün kadın personeli temsilen. Bu çok güzel bir deneyimdi, mutluyum o yüzden...

  En yakın arkadaşımın bebek beklediği sene oldu inşallah 2020 doğumlu olacak kızımız ama ilk defa "teyze" olma heyecanını tattırdı bana 2019...

  Çok karışık ilişkilerin senesiydi genel olarak baktığımda; iş ve özel hayat anlamında abuk sabuk insanlarla muhatap oldum.

  Bu sene sağlık anlamında çok çekmedim şükür ki, ne bileyim sadece nazar dediğim bir iki küçük aksilik oldu sağlık açısından.

  Çok güzel kitaplar okudum, çok güzel oyunlara gittim, çok güzel kozmetikler denedim; ne bileyim daha çok kendimle iyi geçindiğim bir sene oldu galiba.

  Özetle yorucu, koşuşturmalı, bir bakımdan az da olsa hüzünlü bir sene oldu diyebilirim. Ben bu seneyi biraz hızlı geçmiş olarak düşünüyorum ama kötü değildi yine de. Bütün umutlarımı 2020'ye aynen taşıyorum; düştüysek de kalkarız sonuçta, daha ölmedik ya...

  dün 22:19

  128. çok yorucuydu çok. herşeye rağmen çok iyi arkadaşlar edindiğim, çok mutlu günler yaşadığım bir sene oldu ama yine de ciddili yorucuydu. tüm yılın ağırlığını taşıyor gibiyim üstümde.

  dün 20:38


  127. 2019'a nasıl girdiğimi yazacağım önce, hayatımda ilk kez aşık olmuşum yeni yılı kutlayacağım adam var yanımda, ailemle yaşıyorum ama ben sana cok güzel bir yılbaşı sofrası hazırlayacağım sevgilim diye ailemi bir yerlere göndermişim, mutfağa girmekten hiç anlamayan ben, youtubedan yemek tarifleri baka baka iç pilavlı hindisine kadar hazırlamışım. Neden? Sadece bakınca mutlu olsun diye. Üstüne bir de hediye almışım beş kurusum olmadığı halde, kücük bir not iliştirmişim; 2018 de anca tanışabildik, kalan yıllarımızı beraber geçirmek dileğiyle diye.

  Yemekler yenilmiş,şampanyalar patlatılmış, sarılıp öpüsülerek yeni yıla girilmiş.

  Aylardan şuan aralık, geçen yaz haziranda nişanlanmayı düşünürken o gitti, birbirimize verdiğimiz onca söz, kurulan onca hayali de beraberinde götürdü. (çoğu benim hatam)

  Her şeyi berbat ettim.

  2 hafta sonra doğum günüm, buraya geçen sene  mutluluktan ağlayarak bir yazı yazmıştım, bu sene mutsuzluktan kutlamayı bile düsünmüyorum, belki mesaj atar diye doğum gunumu bekliyorum bir yandan da ya mesaj atmazsa diye korktugumdan o gün gelsin istemiyorum.

  2019 benden anneannemi aldın, işimi aldın,en sevdiğimi aldın, ben artık büyümek olgunlaşmak ders almak istemiyorum, ben artık mutlu olmak istiyorum.

  Çok özlüyorum be sözlük, nolur bir mucize olsun.

  dün 20:26

  126. Benim için genel olarak kötü bir yıldı ama son aylarda tekrar doğduğum büyüdüğüm şehre taşınmamla tüm olumsuzlukları sindirdim diyebilirim. Umarım 2020 daha iyi olur hepimiz için...

  dün 20:19

  125. 2019'a girerken bari bu yıl bana uğurlu gelsin diye umut doluydum ama sonuç olarak önceki yıllardan da kötü bir yıl oldu benim için.

  ailemle aramın berbat olduğu , çok sevdiğim adamın (belki benimde hatam vardır bilmiyorum) ama beni çok kırıcı bi şekilde terkettiği, mezun olup işsiz kaldığım bir yıl oldu.

  daha ne kadar kötüleşecek diye beklemekteyim resmen..

  şimdi aynı umudu 2020 için besliyorum ama bu sefer daha da güçsüzce.

  dün 19:31 dün 19:42