yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. bayılıyorum böyle kaynağı belirsiz, çıkarımlar üzerine yapılan haberlere. koskoca zara 1 mağazasını kapattı 1 mağazasını da tadilata aldı diye türkiye’den çekiliyor olmuş, mükemmel habercilik. (cumhuriyet’e yakışmadı)

  ayrıca ne hikmetse bu haber her 3 ayda bir ısıtılıp ısıtılıp önümüze konuyor. geçen seferinde de fatih altaylı böyle bir iddiada bulunmuştu, iddianın asılsız olduğu ortaya çıkmıştı. önce kaynağa bakarım kaynak mı diye, sonra habere bakarım haber mi diye :’)

  edit: imla

  22 nisan 2018 11:31 22 nisan 2018 11:36

  2. 6 ayda bir böyle haberler çıkıyor. süslüde bu haberi kaçıncı okuyuşum sayamadım.

  22 nisan 2018 11:43

  3. Benim için kapansa ne olur kapanmasa ne olur? Zaten hepimiz eleştiriyoruz kumaş kalitesini, fiyatlarını. Şahsen ben bu yüzden alışveriş yapmıyordum. Kapanacağını da düşünmüyorum. 

  22 nisan 2018 11:48 23 nisan 2018 00:53


  4. (bkz: shaggy'nin ölmesi) (gizlinot: swh)

  22 nisan 2018 11:49

  5. mükemmel taktik, mükemmel gaz yöntemi. her seferinde böyle haberler çıkmasa inanacağız. belki tabi yine inanan bir tayfa olur böylelikle “zara kapanacak hemen parfüm, kıyafet vs. aklımdaki her şeyi almalıyım parfümlerimi stoklamalıyım” diyen insanlar sayesinde satışlar bir miktar artar. topshop gerçekten çekildiğinde inanmamıştım mesela, almak istediğim şeyleri alamamıştım. c&a’da da öyle. ama en son kapanacak zincir mağaza zara’dır merak etmeyin türkiye’de bu kadar çok blogger kişisi varken.

  22 nisan 2018 12:04

  6. (bkz: cem uzan'a hapis şoku)

  22 nisan 2018 12:20

  7. (bkz: bakınız o çocuk oyuncu şimdi nerde)

  (bkz: ünlü oyuncudan hayranlarını kahredecek haber)

  22 nisan 2018 14:02


  8. Maltepe Park zara'nın kapandığını gördüm bugün. Inditex gurubu çekilirse biz ne giyeriz?Umarım böyle birşey olmaz :(

  22 nisan 2018 19:22

  9. 23.04.2018 tarihinde sabah saat 10.00'da tekrar açılacak olduğu gerçeğini hatırlatan durum. benim bildiğim tıpkı her akşam 20.30'da kapanıp, sabah 10.00'da yeniden açıldığı gibi. avmlerde de 22.00'de kapanıyor yanlış bilmiyorsam.

  ayrıca bu habere özel niye böyle bir başlık açıldığını da anlamadım. avmlerde dolarla kiralanan dükkanların gün geçtikçe yükselen kiraları yüzünden bir süredir fazlaca görülen bir durum bu. ekonominin iyi ya da kötü olduğu konusuyla ilgili yorumu bir tek zara mağazalarını baz alarak ele almayalım isterseniz.

  ülke baştan başa parsel parsel satılıyor, birileri dolarla değil, gidin altınla borçlanın deyip, sanki altını dolardan bağımsızmış gibi düşünerek milleti bir güzel gaza getiriyor, biz zara'nın kapanıp kapanmamasını konuşuyoruz. ekonomimiz; altın geliri elde etmeyen, yani atıyorum maaşını altınla almayan insanlara gidin inadına altınla borçlanın, yastık altında altınınızı tutmayın, hem kayıt altına alınsın hem de siz kazanın gibi bol keseden atıp tutan beyanlar yüzünden gerçekten kötü.

  altın, en başta ticarete konu olan ve piyasada işlem gören bir maldır. maliyeti düşük gibi görülse de, elbette belli bir maliyeti vardır. ani çıkış durumlarında merkez bankasına faizleri düşürün gibisinden bir çağrıda bulunup, müdahale etmek kadar kolay değil. her şey bir yana en basitinden borçlanmak için altının fiyatını belirlerken; evvela referans kabul edilen faiz oranlarının seans içindeki kotasyonlarının (yani o pazarda işlem görebilmelerine yönelik taşıdıkları bir tür izin) alınıp, bir ortalama değer tespit edilmesi aşaması olan fiksing var. bunu da altının çıkarılma maliyeti ve piyasada göreceği talep gibi belirleyen bir sürü nokta izliyor yani. ekonominin kötüye gidişi zara'nın mağaza sayısını belli yerlerde tek çatı altında toplaması, belli oranda küçülmeye gitmesi yüzünden değil sadece. ola ki zara'nın bir gün türkiye'den çekilip gitmesi, türk ekonomisi açısından bunlar göz önüne alındığında devede kulak kalır sadece.

  23 nisan 2018 00:12