• girdiler (9)
  • medya (0)

1. az evvel cumhuriyet gazetesinde okuduğum haber. ne diyeyim, ekonomi çok iyi diyenlere gelsin..

(link: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/962263/Zara_magazalarini_kapatiyor.html zara mağazalarını kapatıyor)

önemli edit: haberi paylaşırken üzüntümden değil, ekonomiye vurgu yapmak istediğim için paylaştım. zara, h&m gibi markalar ben de yıllardır protestoludur, alışveriş yapmam. bununla ilgili entrylerim de mevcuttur zaten. kapanıp kapanmaması benim için birşeyi değiştirmeyecek. ancak ülke ekonomisindeki etkileri tartışılmaz, üzüntüm bu yönde idi.

haberin doğruluğunu yapan düşünsün, elçiye zeval olmaz:)

22 nisan 11:21 22 nisan 12:56

2. bayılıyorum böyle kaynağı belirsiz, çıkarımlar üzerine yapılan haberlere. koskoca zara 1 mağazasını kapattı 1 mağazasını da tadilata aldı diye türkiye’den çekiliyor olmuş, mükemmel habercilik. (cumhuriyet’e yakışmadı)

ayrıca ne hikmetse bu haber her 3 ayda bir ısıtılıp ısıtılıp önümüze konuyor. geçen seferinde de fatih altaylı böyle bir iddiada bulunmuştu, iddianın asılsız olduğu ortaya çıkmıştı. önce kaynağa bakarım kaynak mı diye, sonra habere bakarım haber mi diye :’)

edit: imla

22 nisan 11:31 22 nisan 11:36

3. 6 ayda bir böyle haberler çıkıyor. süslüde bu haberi kaçıncı okuyuşum sayamadım.

22 nisan 11:43


4. Benim için kapansa ne olur kapanmasa ne olur? Zaten hepimiz eleştiriyoruz kumaş kalitesini, fiyatlarını. Şahsen ben bu yüzden alışveriş yapmıyordum. Kapanacağını da düşünmüyorum. 

22 nisan 11:48 23 nisan 00:53

5. (bkz: shaggy'nin ölmesi) (gizlinot: swh)

22 nisan 11:49

6. mükemmel taktik, mükemmel gaz yöntemi. her seferinde böyle haberler çıkmasa inanacağız. belki tabi yine inanan bir tayfa olur böylelikle “zara kapanacak hemen parfüm, kıyafet vs. aklımdaki her şeyi almalıyım parfümlerimi stoklamalıyım” diyen insanlar sayesinde satışlar bir miktar artar. topshop gerçekten çekildiğinde inanmamıştım mesela, almak istediğim şeyleri alamamıştım. c&a’da da öyle. ama en son kapanacak zincir mağaza zara’dır merak etmeyin türkiye’de bu kadar çok blogger kişisi varken.

22 nisan 12:04

7. (bkz: cem uzan'a hapis şoku)

22 nisan 12:20


8. (bkz: bakınız o çocuk oyuncu şimdi nerde)

(bkz: ünlü oyuncudan hayranlarını kahredecek haber)

22 nisan 14:02

9. Maltepe Park zara'nın kapandığını gördüm bugün. Inditex gurubu çekilirse biz ne giyeriz?Umarım böyle birşey olmaz :(

22 nisan 19:22