yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

  1. Bunu buraya yazmak zorunda kaldığım için dahi utanıyorum fakat dün de kendi gözlerimle gördüm ki bu ülkede sizi kimse umursamıyor.22 Ekim pazar günü aksam saat yedi de arkadaşımı yollamak için astiye gittim arkadaşımı otobüse bindirdim otobüsün kalkmasını bekliyor arkadaşıma el sallıyordum buraya kadar herşey normaldi, çoğumuzun yaptığı şeyler.Ancak hiç beklemediğim anda arkamdan bir tokat yedim sağ kulağım ve boynuma (koca bir erkek eli olduğu için oldukça geniş bir alana denk geldi) ne olduğunu anlayamadim bir an kulağımda çınlamayla kalakaldım arkama döndüm top filan çarptı zannediyorum ben hala.Akıl sağlığı yerinde olmayan biri bana "sen hakkettin bunu,bana oynaşıyordun" dedi.Ciddiyim şaka yapmıyorum.Ben şoka girdim haliyle kim durup dururken tokat yiyince girmez ki.Sonra arkadaşım otobüsten inip geldi,insanlar başımıza geldi beni darp eden adamı dövmeye başladılar ki inanın o an beni hiçte mutlu eden bir davranış değildi.Sonra bana gelip tamam şikayet etmene gerek yok biz verdik cezasını dediler.Sonra güvenlik görevlileri geldi polis noktasına götürüldük tabiki şikayet ettim ancak bunun için 2 saat karakoldan ekip gelmesini bekledim 2 saatte hastaneye git darp raporu al geri karakola dön sonuçta ne oldu biliyo musunuz ifadesi alınıp serbest bırakıldı ve öğrendim ki iki gün içinde bu üçüncü karakola getirilisiymis neden bırakıyorsunuz o zaman diyoruz biz bişiy yapamayız diyorlar yahu adamın üstünden kimlik dahi çıkmadı. Uyuşturucu testi yapılmadı neye göre bişiy yapamiyorsunuz ben bir milletvekili kızı olsaydım da olaylar böyle mi gelişecekti yada birilerinin tanıdığı olsaydım.Kısacasi ben yediğim tokatla ve o an yaşadığım korkuyla kaldım oda elini kolunu sallayarak gitti yarın umarım olmaz ama bir başkası da aynı şeyleri yaşayabilir ve hiçbir şey yapmıyorlar.Ve işte bu yüzden insanlar biz verdik cezasını diyorlar çünkü sonucun bu olacağını çok iyi biliyorlar biz ne zaman kendi cezalarımızı veren bı ülke haline geldik ne zaman hukuktan insan haklarından bu kadar uzaklaştık ne zaman bu kadar değersiz oldu canlarımız bilmiyorum bunu gibi o kadar çok şey var ki çok daha fazlası hemde her gün okuyoruz ve artık garipsemiyoruz alıştık ya en korkunç olan da bu sanırım.

  23 ekim 2017 14:11

  2. aşti'de buna benzer bir olay 5-6 yıl kadar önce benim de başıma geldi. benim yaşadığım olayda fiziksel saldırı olmasa da, o öfkeyi ve korkuyu çok iyi anlıyorum.

  ilk defa havaalanına gidecektim, servislerin nereden kalktığını bilmiyordum. efendi görünümlü, yanında küçük kızı olan bir adama sormaya karar verdim. adam gayet düzgünce havaalanı servislerinin yerini anlattı, ben de teşekkür edip oraya doğru yöneldim. o sırada yanıma yaşlı bir kadın geldi, "neden bilmediğin yerlere gidiyorsun, tanımadığın insanlarla konuşuyorsun?" diye bağırıp ortalığı ayağa kaldırdı. gelen geçen bize bakıyordu. iş daha da çirkinleşmesin diye cevap vermeyip uzaklaştım hemen.

  biz kadınlar kağıt üzerinde hala özgürüz, ama pratikte gönül rahatlığıyla seyahat edemez, yer soramaz, hatta otogarlarda sevdiklerimizi uğurlayamaz olduk. çok yazık gerçekten.

  23 ekim 2017 15:57

  3. Çok geçmiş olsun gerçekten. Dün ben de aştideydim fakat saat akşam 10 sıralarında. Okurken şok oldum şu an. Nasıl salıveriyorlar böyle insanları ya? Akli dengesi yerinde değilse ona göre bir kuruma gönderilsin. Her aştiye gittiğimizde darp edilebileceğimiz ihtimalini düşünmek zorunda mıyız? Gerçekten çok üzüldüm umarım bir şeyin yoktur. Allah korusun beyin sarsıntısı geçirebilirdin bunun farkındalar mı acaba? Benim dediğim de laf. Ölsek bile farkındalık yaratamıyoruz ki..

  23 ekim 2017 18:43


  4. ya orada daha tenha bir yerde olsaydın

  ya o otobüsteki insanlar inmeseydi

  elim ayağım titredi okuduğumda

  ne demek oynaşıyorsun kimsin sen kimsinki böyle bir yaftayı yapıştırabilecek kadar kendini kudretli görüyorsun

  biz nereye gidiyoruz hani nereye ya gidiyoruz

  allahım korudu seni ya tek olsaydın oralarda

  biber gazı artık taşıyamıyoruz silah sayılıyor

  kendimizi koruma amaçlı hiçbirşey yapamıyoruz

  polisimize güveniyoruz onlar ellerindeki metin neyse kanun hükmü açıklar neyse mecburlar öyle davranmaya

  biz kendimizi nasıl koruycaz artık?

  sokağa çıkmayalım insan gibi yaşamayalımmı?

  çok geçmiş olsun

  23 ekim 2017 21:04