girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (13)

22. Dün hayatımda ilk defa gözlerimde yaşlarla bir mitinge gittim. Geziden sonra ilk defa böyle bir şey hissettim. Bu sefer olacak, inanıyorum, başaracağız. Durduramayacaklar halkın çoşkun akan selini!

24 haziran 13:54

21.  En son gezi parkında hissettiğim şeyleri hissediyorum. “Lütfen olsun artık, her şey çok güzel, daha da güzel olsun” diye yalvarmak istiyorum. 

24 haziran 04:03 24 haziran 04:07

20. beni mutluluktan ağlatan miting. ağlamadığım bir miting kalmıştı o da oldu. gezi’den beri ilk kez umutluyum. Tatildeki insanların oy vermek için evlerine döndüğü story’leri, fotoğrafları görünce bir daha gözlerim doluyor. umarım yarın bu saatlerde yine mutluluktan ağlıyor olurum. 

Dikkat !! Sandıklar en önemlisi. Buraya kadar gelmişken lütfen sandıklara sahip çıkmayı unutmayalım. Bilmeyenler için Vatandaş olarak sandık görevlisi olmasak bile oy sayımını izleme hakkımız var. Mühürsüz pusula ve zarflara da dikkat. 

Yarın sanki bayram sabahı. Hadi bakalım. 

23 haziran 23:39


19. Bugün oradaydım. İnanılmaz bir atmosfer vardı gerçekten muhteşemdi. İnsanlar akın akın geldiler her şeye rağmen. Bir süre yağmur yağdı baya ıslandık fakat hiç önemli değil hatta tanımadığımız bir teyzenin semsiyesi altina girdik sanki taniyormus gibi bir sey demedi, insanlar medenice davrandi çöpler toplandı ana asil sonucu yarın güzel olsun bunlar gelip geçer. Yarın son görevimizi yapalım sandiklara sahip çıkalım bırakmayın lütfen gidin akşam evde oturacaginiza gidin okula sahip çıkın ülkemizin geleceği bizim geleceğimiz için.

23 haziran 22:03 23 haziran 22:04

18. Geldim. Hiçbir şeyi unutmadan anlatmak istiyorum. Önce şunu söyleyeyim ben bireysel gittim. Takımla gidenler vardı, kısacası gruplar vardı. Onların bizden daha çok eğlenmiş olabileceğini düşünüyorum. Ama biz de çok mutlu ayrıldık oradan.

Miting öncesinden başlayalım. Metrobüs ve metro bugün mitinge çalıştı diyebilirim. Miting durağında resmen boşaldılar. Burada beni sinirlendiren şey ne hikmetse giderken iniş, dönerken çıkış merdiveninin bozulmasıydı. Ne tesadüf! Buna ben şahit olmadım ama sanırım bir iskele kapatma mevzusu da olmuş. Neyse devam ediyorum. Metrodan indik. Hep birlikte yürüyoruz. Elimizde bayraklar, başkan İnce diye bağırıyoruz falan. Hem mitinge gelen otobüslerden hem yanımızdan geçen hemen hemen tüm arabalardan ıslıklar, alkışlar aldık. Bazıları Muharrem İnce'nin seçim şarkısını yüksek sesle açtı. Destek vermeleri çok güzeldi. Başka bir şey için giden insanlar bile gerek korna çalarak gerek eşlik ederek bizi daha da gaza getirdiler. Miting alanına giriş çok sayıda insan olduğu için biraz sıkıntı yarattı. Neyse ki ben erken gidip rahatça girdim. Basın bölümünün önündeydim. Ben saat 12.15 gibi alandaydım. Muharrem İnce saat 14.00'da geldi. O arada biz hem İzmir Marşı hem Muharrem İnce'nin seçim şarkılarını söyledik. Seçim şarkısı bölümünde Muharrem İnce kısmını kesmişler. Orada sadece bizim sesimiz duyulacaktı. Çıkan sese değil ama çıkan yankıya biz bile çok şaşırdık. Kısacası adını çevre ilçelere duyurduğumuza eminim.(gizlinot: swh) Saat 12.45 gibi alanın dolduğu bilgisi geldi. Ancak saat 13.30'a kadar girmeye çalışan insanlara daha az yoğun olan kapılar anons edildi. Buna rağmen giremeyen çok insan oldu.(gizlinot: Bunu da anlatacağım.) Biraz yağmur yağdı biraz güneş açtı. Yağmurda bayraklar ıslanınca benim biraz moralim bozuldu çünkü İzmir'deki o kıpkırmızı alana hayran kalmıştım. Neyse ki yağmur çok sürmedi, bayraklar da kolayca kurudu ve o harika görüntü bizde de oldu. Muharrem İnce geldikten sonra millet iyice coştu zaten. Sık sık İnce başkan tezahüratlarını duymuşsunuzdur. Basının arkasında alana giremeyen dev bir insan topluluğu vardı. Muharrem İnce'yi göremedikleri için bazen adam konuşurken tezahürat yaptılar.(gizlinot: swh) Dediğim gibi basının yanındaydım ve Trt dışarı diye tezahürat yapıldı. Zaten yayınlamıyorlar orada ne işleri var ben de anlamadım.(gizlinot: yüzsüzlük) Neyse Muharrem İnce seçimi kaandığımıza inanıyor arkadşlar. O da bizim gibi umutlu. Yapmamız gereken tek şey oy verip sandığı korumak. Çıkış da ayrı güzeldi. İnsan kalabalığından sıkış tepiş beklediğimiz yerleri geçiyorum. Sıkıcı konulardan bahsetmeye gerek yok. Metroya yine mitinge katılanlar olarak bindik. Metrodan çıkarken İzmir Marşı söyledik. Bu sırada insanların tepkileri çok güzeldi. Çoğu gülüyordu, bazıları eşlik etti, bazıları alkışladı. İnsanlar bizi o şekilde görünce gerçekten sevindi. Bu destanı okuduysanız çok teşekkür ederim. Yarın bizim için büyük gün. Biz kazanacağız. Söylememe gerek yok ama oy verin ve sandıklara sahip çıkın. Tekrar söylüyorum. Kazanacağız.

İyi Parti'den bir grup kendi amblemleri ile gelmişlerdi. Renk kattılar. Ben onları gördüğüme çok sevindim ve çevremden de çok olumlu tepkiler aldım.

Dev bir Türk bayrağı gezdi alanda. İzlediyseniz görmüşsünüzdür. Ben ilk defa iç titremesinin ne demek olduğunu yaşadım. Bir yerden başladı ve herkes elleri ile birbirine uzatarak bayrağı bütün alanda gezdirdi. Herkesin ellerinin bayrağa saygıyla değmesi, birbirimizi destekleyerek herkese ulaştırmaya çalışmamız çok güzeldi. Bayrak üstümüzdeyken hayat üç dakikalığına kırmızı oldu ve hepimizin yüzünde gülümseme vardı.

Bugünden beni rahatsız eden tek şey insanların alanda sigara içmesiydi. Tıklım tıkış alanda hoş olmadı bence.

Bu arada Erdoğan'ın bir konuda hatası var. 500 kişi değildik. 100 kilodan beş chp'li vardı. Bu yüzden kendisi karıştırmış olabilir.(gizlinot: swh)

23 haziran 19:21

17. Erdoğanın 500 kişinin geldiğini iddia ettiği miting :) kendi mitinglerine 500 kişi gelse "ooovv inanılmaz tarihi kalabalık 9584 milyon kişi geldi" diye haber yaptırırlar kanallarına. Çok güzel bir kalabalık varmış gerçekten, inşallah yarın gerçekten de bir şeyler değişir ve daha güzel bir Türkiye hayallerimiz gerçek olur.

23 haziran 18:06

16. oncelikle bu basliktaki ikinci entrym fakat bizzat katilmis biri olarak gozlemlerimi aktarmak istedim. sosyal medyada malum kesim tarafindan yayinlanan fotograflarda meydanin sol arkadasindaki ufak bosluk gosterilip manipulasyon yapiliyor ancak isin asli oyle degil. yagmur ve yogun trafik sebebiyle gecikme yasandi. bircok insan kalabaliktan dolayi alana giremedi bile, (link: https://mobile.twitter.com/Cem35__/status/1010523743716827137/video/1 surada) goruldugu gibi. caddeler ve sokaklar tiklim tiklimdi. alanin tamamen dolu halinin kac milyon insan aldigina (link: https://odatv.com/yenikapi-15-milyon-maltepe-meydani-2-milyon-insan-aliyor-1007171200_m.html suradan) bakabilirsiniz. disarda kalanlari da dusununce muazzam bir sonuc bu. kimse umudunu kaybetmesin, her ne olursa olsun sandiklara sahip cikalim lutfen. umarim yarin her sey diledigimiz gibi olur. bu ulkenin guzel insanlari bunu sonuna kadar hak ediyor.

edit: (yazar: muse) uyardi, gorsel guncellendi. tesekkurler.

23 haziran 18:05 23 haziran 18:35


15. 36 saat sandıklarda seferberlik arkadaşlar, bu 36 saatten sonra parıl parıl parlayan güneşin doğduğu bir sabaha uyanacağız.

23 haziran 17:40

14. sınav dolayısıyla gidemedim fakat ekrandan izledim.içim umutla doldu ilk defa geleceğe umutla bakan güleryüzlü,insanları birleştiren,bilimden sanatta bahseden bir lider gördüm.allah korusun bu seçimde ampulü söndüremezsek vay halimize

23 haziran 17:29

13. Her konuştuğunda, umut tohumlarını özenle ektiğinde, barışacağız dediğinde, huzur olacak huzur diye bağırdığında, paylaşacağız dediğinde tüyleri diken diken yapan siyasetçi. Eminim birçok kişi gözleri dolu dolu izliyor onu, yeniden umutlanarak doluşuyor meydanlara, tv (halk tv, flash tv) başlarına bunun için teşekkürler yeniden türk olduğum için, o vatanın çocugu olduğumu hatırlattığın/daha çok hissettirdiğin için. 

23 haziran 17:13