yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (1)

  21. Yılın en güzel günü.

  23 nisan 13:59

  20. atam demiş ki 'bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. yalnız bir kuvvet vardır. o da milli egemenliktir. yalnız bir makam vardır. o da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.' milletin iradesini temsilen tbmm'nin açılmasıyla kalmayıp, bir de bu günü ülkenin geleceği gördüğü çocuklara armağan etmesi şüphesiz daha da anlamlı hale getirmiştir.

  yıllar sonra bunu ciddi bir hata olarak görüp, balon bayramı diye adlandıran bazı siyasilerin (gizlinot: doğu perinçek gibi ) olayı çok yanlış anladığı, hatta bugün koltukların çocuklara neden bırakıldığını yıllar boyu hiç anlamadığının ortaya çıktığı gündür aynı zamanda.

  'küçük hanımlar, küçük beyler! sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. sizlerden çok şey bekliyoruz.' diyen bir insan çünkü atatürk. ulusal egemenlik ve çocuk bayramımız hepimize kutlu olsun.

  23 nisan 11:40

  19. Çocukların ve daima çocuk kalanların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

  23 nisan 08:52

  18. Dünyada tek, atatürk'ümüzün güzel ve gurur verici hediyesidir. Çocukluğumu en çok bu zamanlarda özlüyorum. Sabah erkenden hazırlanır, güzelce giyinir süslenir abilerimizin ablalarımızın gösterilerini izlemeye götürürdü annem. Sonra ben de yer aldım o gösterilerde. Nasıl heyecanlanırdık. Ruhun şad olsun ata'm.

  23 nisan 00:58

  17. her yıl bando takımına girmek için kendimi gazlardım ama cesaret edemezdim.sonunda protokolü selamlayan sağ baştaki kız öğrenci olarak seçilirdim elimde uzun sapıyla ben burdayım diyen okulumuzun flamasını taşırdım çok havalı hissederdim ne güzel günlerdi. 23 nisan bana hep o günleri hatırlatır birde o gün yeni ayakkabılarımı giydiğim ilk gün olurdu.canım annemle babacığım her 23 nisan bize yeni ayakkabı almaya çalışırdı. hey gidi günler...

  23 nisan 00:51

  16. Güzel çocuklara, güzel gençlere, tüm ulusa verilmiş en güzel hak egemenlik ve dünyadaki her çocuğu özel kılan çocuk bayramımız kutlu olsun. Milyonlarca kez teşekkürler Atam. Senin izinden gelenler olarak hala coşkuyla, heyecanla bayramlarını kutluyoruz ve sana sonsuz rahmet diliyoruz. Nurlar içinde uyu..

  ilgili medya:
  1
  22 nisan 23:57

  15. cumhuriyet tarihimizin en manalı günlerinden. koca kadın oldum, hala sabahları bugüünnn 23 nisaağğnn diye bağırarak uyanıyorum, mutluluk kaynağı bir gün. bir zamanlar hepimiz çocuktuk, dolayısıyla bugün her türkün ortak mutlu günlerinden. bahar benim için 23 nisanla başlıyor. teşekkürler atam.

  24 nisan 2018 14:53

  14. 1998 yılındayız. Anasınıfına gidiyorum o zamanlar. Gösteri için herkes köylü kıyafeti giysin denmiş ama böyle minyatür şirin şeyler yani. Maddi olarak çok iyi olmadığımız zamanlardı iflas etmiştik. Hiç unutmam ailem el birliğiyle beni giydirmişti.annem terzilik yapardı kıyafet dikmişti bana. Yetmemiş kuzenime de dikmişti. Ben kırmızı o mavi Çok şirin Köylü çocukları olmuştuk. Yeleğimiz şalvarlarımız yöresel bağladığımız tülbentler... her şey  çok iyidi, belki de ben öyle gördüğüm için çocukluk işte. Kutlamalar büyükçe bir halk meydanında olcaktı. Kuzenlerimin babaları mahallece çok düzgün bilinenen saygı gören tiplerdi. Ama o gösteriye sadece benim babam gelmişti. Sırf borcu var diye , arada içer diye hor görülen babam aslan gibi yanımda durmuştu. Yetmemiş fotoğrafımızı çektirmişti. Kuzenlerimle toplu ve benle beraber ayrı çekinmiştik. Hala taşırım o fotoğrafı babamdan bana kalan tek şey. En mutlu günümdü belki de. Her 23 nisan’ da içten bir gururla hatırlarım. 

  23 nisan 2018 21:56 23 nisan 2018 21:58

  13. Benim de hep buruk hatırladığım bayramdır.

  Müsaadenizle anlatmak isterim,

  Anaokuluna gidiyorum ve böyle havalarda ısınmaya başlamış etraf çiçek açmış. Bir gün öğretmenimiz geliyor bizimle konuşuyor çeşitli gösteriler yapacağız diye. Bazıları dans edecek bazıları şiir okuyacak. Ben de şiir okuyacağım ama nasıl istiyorum dans etmeyi. Öğretmen derse girmiyor dans edecek grubu çalıştırıyor biz de stajyerlerle etkinlik yapıyoruz. Günler böyle geçerken dans grubundan bir kız okula gelmiyor o günlük beni seçiyor öğretmen ama nasıl mutluyum. Unutuyorum aslında orada geçici olduğumu ve kaptırdım kendimi. O gün sonunda bir terzi geliyor kıyafet ölçüsü almaya yanında örnek de getirmiş su yeşili böyle altı rengarenk kat kat etek o kadar güzel ki. Tabii ben geçici olduğumdan ölçüm alınmıyor kenarda buruk duruyorum. Birkaç gün sonra elbiseler geliyor giyiniyor bunlar elbiseli prova yapacaklar ben yine başım sağ omzumda duruyorum (gizlinot: Acıların çocuğu) o elbiseyi ne kadar çok giymek istemiştim.

  Hikayemizin sonunda maalesef yüzümüz gülmüyor süslüler, kot pantolon ve beyaz tişörtle 2 kıta şiir okuyup bitiriyorum.

  23 nisan 2018 21:40

  12.  hep bir burukluk hissettiğim bayramdır. 

  şimdi de öyle mi bilmiyorum ama eskiden 23 nisanlarda okullarda gösteriler düzenlenirdi, önceden hazırlanılırdı. ben de yedi- sekiz yaşlarındayım ve sınıfa okula aile birliğinden birkaç kadın gelip gösteri düzenleneceğini, kıyafet vs için belli bir ücret isteneceğini ve katılmak isteyen olup olmadığını sordu. kıyafetleri de gösterdi. sarı, altı tüllü kabarık harika bir etek, altında pisi pisiler, üstte dantelli bluz ve dantelli özel yapım şemsiyeler. tabii bayıldım giysilere ve  çook heveslenerek parmak kaldırdım, benimle birlikte altı- yedi kişi de yazdırdı ismini. gösteri yapılacak şarkı da diğer tüm okullarda olduğu gibi ''üsküdar'a giderken.'' neyse çalışmalar için bize haber verileceği söylendi.  eve gidince hemen anneme söyledim, kendimi o etekle, o şemsiye ile hayal ediyorum, çok mutluyum yani.

  aradan zaman geçti, sınıftan belli isimler (rahmetli öğretmenimizin gözde öğrencileri vardı, öğrencilerinin anneleriyle de kankaydı bu arada) gösteriye çalışmak üzere çağırıldı ama aralarında ben yokum. şaşırdım tabii ama çok çekingen bir çocuk olduğum için öğretmenime soramadım. eve gittim, ''anne beni seçmediler, oynatmayacaklar gösteride'' diye nasıl ağlıyorum. annem ertesi günü konuşmaya gitti, admı yazdırdığımı ama çağırılmadığımı, çok heveslendiğimi öğretmenime anlatmış ve öğretmenim artık çalışmalar başladığı için bir şey yapamayacağını söylemiş. başka gösterilerde diyerek başından savmış. 

  sonuçta o gösteriye çıkamadım. gösteriyi kenardan içim giderek ve çok üzülerek izledim. hala da o burukluk içimdedir, olmuşum 30 yaşında buna rağmen :/ öyle ki o giysileri bugün bile hatırlıyorum ve ilkokul öğretmenim ile ilgili ilk aklıma gelen şey de hep budur. 

  yıllardır her 23 nisan'da da bu yıl da hatırladığım gibi hatırlarım. 

  23 nisan 2018 21:04