girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

11. cumhuriyet tarihimizin en manalı günlerinden. koca kadın oldum, hala sabahları bugüünnn 23 nisaağğnn diye bağırarak uyanıyorum, mutluluk kaynağı bir gün. bir zamanlar hepimiz çocuktuk, dolayısıyla bugün her türkün ortak mutlu günlerinden. bahar benim için 23 nisanla başlıyor. teşekkürler atam.

24 nisan 14:53

10. Bugün benim doğum günüm. Atam'ın çocuklara armağanı bu bayram bana da her sene en güzel doğum günü hediyesidir.

23 nisan 22:49

9. Atatürk'ün ne kadar özel bir lider olduğunu anlatmak için kullanılabilecek yüzbinlerce örneğin en güzellerindendir.

Bugün bir tweet gördüm, 'başka ülkede olsa anlata anlata bitiremeyiz; adamlar neler yapıyor biz nelerle uğraşıyoruz' diyordu. O kadar hak verdim ki. Var mıdır başka ülkelerdeki çocuklarda 23 nisan anıları, gidilen eğlenceler? Hepimizin hafızasındaki en tatlı anılardandır 1.sınıftaki ilk sınıf süslemeceler, ilk gösteriler, o gösteri sonrası yenilen dondurma.

Çok şanslı bir milletiz aslında, tarihimizde atatürk gibi bir lider olduğu için. Bu şansın farkında olsak yeter, 23 nisan sadece çocukların değil, geleceğimizin de bayramı, tüm bayramlarımız gibi. 

23 nisan 21:21


8. tüm çocukların ve çocuk kalanların 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun.hiçbir çocuğun bir damla gözyaşının bile akmaması dileğiyle.

not:ayrıca doğum günümdür:)

23 nisan 12:50

7. çocukluğumdaki en güzel anılara sebep, tüm dünya çocuklarının günü.

küçükken stadyumda rengarenk kıyafetlerle dans eden çocukları görüp ne kadar çok özendiğimi hatırlıyorum. o kalabalık, o kostümler, danslar, yapılan bütün hazırlıklar çok kıymetliymiş. keşke bugün de aynı coşkuyla kutlansaydı.(gizlinot: 5 yaşındayken yaşadığım duyguları bugünkü bilincimle daha farklı yaşayabilseydim keşke)

23 nisan 12:34

6. "bir millet, varlığı ve hukuku için bütün kuvvetiyle, bütün fikri ve maddi güçleriyle alakadar olmazsa, bir millet kendi kuvvetine dayanarak varlığını ve bağımsızlığını temin etmezse şunun, bunun oyuncağı olmaktan kurtulamaz. milli hayatımız, tarihimiz ve son devirde idare tarzımız, buna pek güzel delildir. bu sebeple teşkilatımızla milli güçlerin etken ve milli iradenin hakim olması esası kabul edilmiştir. bugün, bütün cihanın milletleri yalnız bir egemenlik tanırlar: milli egemenlik."

1920 yılında atatürk'ün söylediği cümleler bugünün anlam ve önemini yeterince açıklıyor zaten. atamın sözü üstüne fazla da bir şey demek istemiyorum.

'sanki her tarafta var bir düğün.

çünkü, en şerefli en mutlu gün.

bugün yirmi üç nisan,

hep neşeyle doluyor insan.'

yıllardır dilimizden düşmeyen dizelerle, yaşı kaç olursa olsun bütün atatürk çocuklarının 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramımız kutlu olsun.

23 nisan 11:35

5. çocuk ruhunu kaybetmemiş içi güzel bütün kadınlar hepinizin 23 nisanı kutlu olsun. dünyada ki tek liderin çocuklara bahşettiği bu bayram gününde sizinde yüzünüzden gülücükler eksik olmasın. düşündükçe içim ürperiyor. nasıl bir adam ki bugünü çocuklara özel kılmış. dünyada tekiz! unutturmaya çalışanlara inat, yaşasın 23 nisan!

23 nisan 10:08


4. Bir vatan bırakın biz çocuklara

Islanmış olmasın göz yaşlarıyla

Oynaya oynaya gelin çocuklar

El ele el ele verin çocuklar

Bir bahçe bırakın biz çocuklara

Göklerde yer açın uçurtmalara

Oynaya oynaya gelin çocuklar

El ele el ele verin çocuklar

Bir barış bırakın biz çocuklara

Uzansın şarkımız güneşe ve aya

Oynaya oynaya gelin çocuklar

El ele el ele verin çocuklar

Bir dünya bırakın biz çocuklara

Yazalım üstüne “sevgili dünya”

Oynaya oynaya gelin çocuklar

El ele el ele verin çocuklar

Sabahtan beri dilimde bu şarkı.. Ne mümkün şimdilerde duymak.. Ne yazık ki günden güne yok olan bir dünya. Keşke daha güzel bir dünya bırakabilseydik fakat...

Her şey kalpleri kadar temiz ve güzel olsun dilerim ki yine de..

23 nisan 2017 11:36

3. küçükken her 23 nisan yağmur yağar gösterileri baltalardı keşke bugünkü yağmur kar olsaydı gösterileri baltalayan tek şey. ulusal egemenliğin içi boşalsa da meclisimizin doğum günü kutlu olsun.

23 nisan 2017 09:34

2. Her 23 Nisan'da, hatta öncesinde bile, içim kıpır kıpır.istiyorum ki her gün 23 nisan olsun. Küçükken gösterileri izlemeye stada giderdik erkenden. O bitince eve gelip trt ' yi açıp diğer şehirleri izler bizimki ne zaman çıkacak onu beklerdim. Sınıfımizı, okulumuzu süslerdik. Allam çok güzeldi. Gerçekten muhteşem bir çocukluşmuş. Hala böyle coşkulu mu, çocuklar için heyecan verici mi bilmiyorum ama benim için hala aynı. 23 nisan neşe doluyor insan <3 (gizlinot: bu gün 22 nisan olsa da asdfg)

(link: https://onedio.com/haber/nese-doluyor-insan-23-nisan-da-mahallesini-bayraklarla-donatan-terzi-salih-yazgan-ile-tanisin-767397 salih amca da senden, benden, bizden)

22 nisan 2017 07:25