girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

8. cumhuriyet tarihimizin en manalı günlerinden. koca kadın oldum, hala sabahları bugüünnn 23 nisaağğnn diye bağırarak uyanıyorum, mutluluk kaynağı bir gün. bir zamanlar hepimiz çocuktuk, dolayısıyla bugün her türkün ortak mutlu günlerinden. bahar benim için 23 nisanla başlıyor. teşekkürler atam.

24 nisan 14:53

7. tüm çocukların ve çocuk kalanların 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun.hiçbir çocuğun bir damla gözyaşının bile akmaması dileğiyle.

not:ayrıca doğum günümdür:)

23 nisan 12:50

6. çocukluğumdaki en güzel anılara sebep, tüm dünya çocuklarının günü.

küçükken stadyumda rengarenk kıyafetlerle dans eden çocukları görüp ne kadar çok özendiğimi hatırlıyorum. o kalabalık, o kostümler, danslar, yapılan bütün hazırlıklar çok kıymetliymiş. keşke bugün de aynı coşkuyla kutlansaydı.(gizlinot: 5 yaşındayken yaşadığım duyguları bugünkü bilincimle daha farklı yaşayabilseydim keşke)

23 nisan 12:34


5. çocuk ruhunu kaybetmemiş içi güzel bütün kadınlar hepinizin 23 nisanı kutlu olsun. dünyada ki tek liderin çocuklara bahşettiği bu bayram gününde sizinde yüzünüzden gülücükler eksik olmasın. düşündükçe içim ürperiyor. nasıl bir adam ki bugünü çocuklara özel kılmış. dünyada tekiz! unutturmaya çalışanlara inat, yaşasın 23 nisan!

23 nisan 10:08

4. Bir vatan bırakın biz çocuklara

Islanmış olmasın göz yaşlarıyla

Oynaya oynaya gelin çocuklar

El ele el ele verin çocuklar

Bir bahçe bırakın biz çocuklara

Göklerde yer açın uçurtmalara

Oynaya oynaya gelin çocuklar

El ele el ele verin çocuklar

Bir barış bırakın biz çocuklara

Uzansın şarkımız güneşe ve aya

Oynaya oynaya gelin çocuklar

El ele el ele verin çocuklar

Bir dünya bırakın biz çocuklara

Yazalım üstüne “sevgili dünya”

Oynaya oynaya gelin çocuklar

El ele el ele verin çocuklar

Sabahtan beri dilimde bu şarkı.. Ne mümkün şimdilerde duymak.. Ne yazık ki günden güne yok olan bir dünya. Keşke daha güzel bir dünya bırakabilseydik fakat...

Her şey kalpleri kadar temiz ve güzel olsun dilerim ki yine de..

23 nisan 2017 11:36

3. küçükken her 23 nisan yağmur yağar gösterileri baltalardı keşke bugünkü yağmur kar olsaydı gösterileri baltalayan tek şey. ulusal egemenliğin içi boşalsa da meclisimizin doğum günü kutlu olsun.

23 nisan 2017 09:34

2. Her 23 Nisan'da, hatta öncesinde bile, içim kıpır kıpır.istiyorum ki her gün 23 nisan olsun. Küçükken gösterileri izlemeye stada giderdik erkenden. O bitince eve gelip trt ' yi açıp diğer şehirleri izler bizimki ne zaman çıkacak onu beklerdim. Sınıfımizı, okulumuzu süslerdik. Allam çok güzeldi. Gerçekten muhteşem bir çocukluşmuş. Hala böyle coşkulu mu, çocuklar için heyecan verici mi bilmiyorum ama benim için hala aynı. 23 nisan neşe doluyor insan <3 (gizlinot: bu gün 22 nisan olsa da asdfg)

(link: https://onedio.com/haber/nese-doluyor-insan-23-nisan-da-mahallesini-bayraklarla-donatan-terzi-salih-yazgan-ile-tanisin-767397 salih amca da senden, benden, bizden)

22 nisan 2017 07:25


1. (yazar: sezrar) uktesi.

atamızın çocuk bayramı olarak bizlere armağan ettiği tbmm'nin açılış günü.

okullarda şiirler okunur, gösteriler düzenlenilir.

eğlenceli geçer ama ben sadece bir kere içimde o coşkuyu hissedebildim, bayramları tatil olarak görmemize sebebiyet veren bir eğitim sistemimiz var ne yazık ki. pek görev aldığımı da hatırlamıyorum bu törenlerde. daha çok kurtuluş, çanakkale savaşlarının yıldönümlerinde görevlendirilir, coşkulu şiirler okurdum.

8 eylül 2016 02:41