girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (56)
  • medya (2)

56. Sandık başında görev alacak arkadaşlar çantalarına el feneri atsın. Kedilere sahip çıkalım.

12 dk önce

55. hırsıza, yolsuza, kadın/hayvan/doğa düşmanlarına, kendi soyunu zengin edip halkı soyanlara oy yok. siz dindar değilsiniz, kendiniz için dini kullanan pisliklersiniz.

46 dk önce 45 dk önce

54. Huzur, barış ve kardeşlik...

Herkes geçinebilsin, çocuklar okuyabilsin, adalet kim kimdir ayırt etmeden işlesin.

Kadına, hayvana zulüm bitsin, insanlıktan gayrısı önemini kaybetsin, ağaçlar yeşersin.

Sokakta, metroda, vapurda insanlar birbirine gülümsesin.

Vicdanlar titresin.

Vicdan...

56 dk önce


53. seçimle ilgili bir tane daha "nasıl olsa çalacaklar, zaten hile yapacaklar, oy vermek bir şeyleri değiştirseydi yasaklanırdı, sonuçlar şimdiden bellidir, benim oyumla ne değişecek ki, oy veriyorum da ne oluyor" gibi devam eden umutsuzlukla, pesimizle yoğrulmuş cümle okuyacak takatim kalmadı.

bunları yazanların ilk kez seçim yaşayan kişiler olduğunu düşünüyorum aksi takdirde ekmeleddin ihsanoğlu gibi muhalif tabanın tepkisini çeken ve rte'ye yarayan bir aday karşısında bile rte'nin zorla %51 aldığını, 7 haziran seçimlerinde eğer mhp stepnelik yapmasaydı akp'nin kaybettiğini, referandumda tüm türkiye'yi kazanmanın koşulu olarak gördükleri istanbul'dan %51 hayır çıktığını siyasetle ilk defa tanışmayan herkes hatırlıyordur. ki bunlar olurken ekonomi bu halde değildi, halk patlamalarla ve iç karışıkla korkutuluyordu, cumhurbaşkanı zihinsel ve fiziksel olarak çok daha güçlüydü, manşetleri belirleyen ve kitleleri arkasına alan muharrem ince gibi, hatta meral akşener gibi adaylar yoktu. gören de sanacak ki rte, saddam hüseyin gibi %100 oy aldı da gram değişim inancımız yok.

haklısınız bu ülke çoğu zaman bize umut etmeyi bile çok gördü ancak enseyi karartmayalım. ne diyordu ünlü düşünür ece targıt, pozitif vaaybbbss onlii <3

1 saat önce

52. büyük gün için itiraz dilekçeleri hazır. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yiyor arkadaşlar. Umarım boşuna çıkartmışımdır ve hiç kullanmak Zorunda kalmayız. Bir de trafolara kedi girerse ne yapıyoruz? Sandığın üstüne oturuyor ve asla kalkmıyoruz. Çok büyük hazırım nerdeyse allahallah nidasıyla koşmak üzereyim:d gazamız mübarek olsun:d #oyunasahipçık #tamam

ilgili medya:
1
bugün 13:28

51. Çok umutlu ama bir o kadar da umutsuzum. Artık baştakinden bıkan insanlar, ülkenin gidişatının tepetaklak olduğunu gören insanlar var. Diyorum ki kazanırsak şimdi kazanırız bu kadar güçlü rakip bi daha gelmez. Sonra düşünüyorum, hile hurda işin içine girerse diye. Yapmadıkları şey değil yine yaparlar diyorum. Neyse ben yine elimden geleni yaptım, kaç yıllık fikri değişmezlere bile bilale anlatır gibi anlattım. Yarın da gider oyumu kullanırım paşa paşa. Hayırlısı olsun hepimize umarım.

bugün 13:12

50. Dünya kupasından daha çok heyecanlandırmıştır efendim

bugün 12:48


49. "Efendiler, yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz"

bugün 12:44

48. Anadolu haber’in geçen gün yanlışlıkla %53’lük oyla kazanan kişinin haberini yaptığı seçim. :)

Oy için Ülkeye afgan’ı Aldın, suriyeli’yi aldın, üreme hızlarına bakılırsa Türkler olarak ülkede azınlık olmamıza 5-10 sene kaldı. Ekşi’de falan bir kaç dingil “vatandaşlık hakkı verildiyse oy verecekler tabii.” Demiş. Ulan salatalık, sen bir ülkeye vatandaşlık için başvurduğunda hangi şartları yerine getirmen gerekiyor? Çoğu ülke ne kadar entegre olabildiğini görmek için, ülkelerinin siyasi tarihiyle ve kültürüyle ilgili sınava bile sokuyor. Bu vatandaşlık verilen Arap’lardan kaçı Türkiye ile ilgili erdoğan öncesine dair bilgiye sahip? Kaçı Türkçe biliyor? Kaçı Türkiye’deki hayata toplum düzenini bozmadan entegre olabiliyor? Neden vatandaşlık verildiği çok açık. Bu da Türk vatandaşlığının dünya sahnesinde bir cacık önemi kalmadığını, elini sallayanın bu ülkeden vatandaşlık alabileceğini gösterir. 

gerçekten hile hurdaya engel olunur, oy çalmalar, fazladan oy atmalar engellenirse dürüst anketlere göre seçim sonucu çok net aslında. Önceki seçimlerde verilen oyların ne kadar nereye kaydığını ve şimdi kime oy vereceklerini gösteren anketlerde durum gerçekten kabak gibi meydanda. Olur da bu seçimi de kaybedersek oylarımızın orul orul çalınıp çırpıldığının resmidir.

ulan hile hurda karıştırıyorsunuz, yurtdışındaki Türk vatandaşları hem orada hem de Türkiye’deki havalimanlarında çifte oy atıyorlar da, bunu bu kadar kör göze parmak yapmak ya kendi salaklığınız, yada seçmeninizin salaklığına olan aşırı güveniniz. Bunları görüp de, oy verdiği partinin güvenilirliğinden şüphe duymayan varsa, buna rağmen destekleyen varsa o ateş pahası olan soğanlar patatesler hepinize müstehak. Biz de Siz kuruların yaktığı yaşlarız işte.

Recep ayı bitti, Muharrem ayı başlasın. 

 

dün 21:17

47. kaç seferdir arkadaşlarımın seçimlerde avukat olarak göreve gittiğini görüp kendimi yetersiz hissediyordum. fakat bu seçim de sabah 6.30- akşam 8.30 sarıyerdeki bir okulda göreve hazırım! umarım hepimiz için hayırlı olur bu seçim sonuçları süslülerim.

benim birkaç ufak dileğim:

1- dolaylı vergiler azaltılsın

2- insanlar birbirini sevsin, ayrıştırma sona ersin.

3- herkes kurallara uysun. kurallara uymayanların uyanlara enayi gözüyle baktığı zihniyet yok olsun. ,

4- herkes eğitime ulaşabilsin.

5- biraz bencilce ama istanbulda yürüyüş alanları artsın. hydepark ya da maçka parkı gibi kocaman yeşil park alanları yapılsın şehrin içine (kazlıçeşme şehir içi saylanmaz).

6- türk lirası ve pasaportunun itibarı ve değeri artsın! sınırdan geçerken hırsız/mülteci/2. sınıf insan muamelesi görmek istemiyorum.

7- isteyen istediğini giyebilsiin ve taciz tecavüz olayları yok olsun...

dün 13:26