girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (1)

45. lütfen artık arabalarla son ses parti müzikleri çalan dönem bitsin. 11.kattan bile ciddi derecede rahatsız edici yüksek sesle seçim kampanyası yapılınca, o partiye sempati değil sadece antipati oluşturuyor. bir de allah aşkına evinde zorla istemediği seslere maruz bırakılan insanda nasıl olumlu düşünce bırakılabileceği düşünülüyor ? yakıt fiyatları da ortadayken(gizlinot: bazen 3-4 araba arka arkaya gidiyor hatta) keşke buna ayıracakları parayı daha hayırlı ve mantıklı işlerde harcasalar.

18 haziran 15:32

44. akp ye oy verdiğini bildiğim, dünyanın en yobaz akrabasını ikna edeyim dedim. benden önce kendisi başladı hayat pahalılığından bahsetmeye. patates, soğan vs. çok pahalı, niye böyle oldu, dolar çok yükseldi diye konuşuyor. ama sorunca tayyip ve avanesine asla toz kondurmuyor. bu böcek beyinlilerle akraba olduğum için utanıyorum.

16 haziran 13:52

43. Yazıldımı bilmiyorum ama ekşideki başlıktan aynen kopyaladım " görev almak isteyenlerin 0536 520 1923 no'lu whatsapp sandık gücü iletişim hattına ad-soyad-il-ilçe şeklinde mesaj atmasını rica ederiz" demişler. Yaklaşık 1800 sandıkta muhalefetten bir parti yok.

tüm türkiye'de

1- aksaray 

2- bitlis 

3- bolu 

4- çankırı 

5- çorum 

6- elazığ

7- erzincan 

8- erzurum 

9- gümüşhane

10- kastamonu 

11- kırıkkale

12- konya

13- malatya

14- şanlıurfa 

15- sivas

16- yozgat

Eğer bu illerin birinde oturuyorsanız süslüler oylarımızın çalınmaması için başvuralım . Adil bir seçim olsun .sandıklarımıza sahip çıkalım.

16 haziran 13:21


42. Yıllar önce yine mevcut hükümet iktidarken eskişehir'deki kedi katili için ankara'da eylem yapılmış, canlılara karşı işlenen suçların kabahatler kanunundan suç statüsüne getirilmesi için toplanılmıştı. O eyleme Rahşan ecevit hariç tek bir siyasi gelmedi.

16 haziran 11:18

41. Konya'da ak parti gençlik kollarından 100-200 kişi, chp seçim bürosuna, organize ve silahlı saldırı gerçekleştirmiş. ayrıca chp, iyi parti, saadet ve diğer partilerin stantlarına saldırılar oluyor. bu vandallık yöntemlerine hep aynı partinin başvurmasına şaşırdık mı? hayır.

ama bitecek bu kabadayılık devri, sonları geldi artık.

13 haziran 14:29

40. beni tanisa hic sevmeyecek, basima bir sey gelse iyi olmus diyecek sayin cumhurbaskanimizin evime mektup gondermesine neden olmustur. isin bu trajikomik tarafini geciyorum. ben paris'te yasiyorum. benim adresimi devletin adres kayit sistemi sidinda hicbir yerden almis olamazlar.

soru 1: bu adresler, isimler filan her isteyen partiye, her isteyen adaya saglaniyor mu?

soru 2: ister saglansin ister saglanmasin, benim verilerimin gizliligi nerde kaldi?

soru 3: uluslararasi posta masrafini kim odedi?

12 haziran 19:22

39. birkaç saat önce oyumu kullanmış bulunmaktayım. bugüne kadar, referandumlar dahil olmak üzere, kullandığım oyların hiçbirinde desteklediğim taraf seçilemedi ne yazık ki. yapılacak olan şaibelere, tc kimliği alan suriyelilere, mühürsüz pusulalara rağmen insan ister istemez umutlanıyor. umarım türkiye için artık değişim ve ilerleme vaktidir. umarım bu sene geleceğin teknolojilerinden, eğitimden, gençlerin dilinden anlayan; gerektiğinde eğlenmesini bilen, gerektiğinde öğretmen edası ile; hazır sorulara değil, gerçek sorulara, layıkıyla cevap verebilen bir cumhurbaşkanımız olur. çünkü kıraathane değil bacaları tüten fabrikalar lazım bize.

9 haziran 00:20


38. anketler farklı söylese de umut etmek istiyorum.son seçimde 9 milyon kişi oy kullanmadı. referandumda o kadar çok şeyi değiştirirdi ki bu sayının 1 milyonu.

herkesi sandıkları korumaya davet ediyorum. meral akşener ve muharrem ince sandıkları koruyacağını, ne gerekiyorsa yapacaklarını söylediler.

şuralardan gönüllü olarak sandıkları koruyabilirsiniz:

(link: https://sandik.oyveotesi.org/kayitol oy ve ötesi gönüllü müşahit kaydı) hala alım yapıyor ve ihtiyaç olduğunu paylaşmış.

(link: https://sandikgucu.com sandık gücü; yeni bir proje.sosyal medya hesaplarına bakabilirsiniz )

ayrıca vatandaş olarak gidip izleyebilirsiniz. illaki biliyorsunuzdur ama ben hem yeni seçmenler için yazdım, hem de hatırlatmak istedim.orada olacağım, sizleri de bekliyorum! :)

8 haziran 18:05

37. yurtdışına bağlı olduğum konsoloslukta haftasonu oy kullanacağım. ben görevimi yerine getireyim. belki bu sefer bir şeyler değişir. bence herkes elini vicdanına koysun ve ülke çin neyin hayırlı olacağına karar versin kimsenin baskısı altında kalmadan. boş oy atmak tavır takınmak değil, yanlış insanların kazanması demek olacaktır. sandıkta boş oyla protesto etmenin zamanı değil. oyumuzu doğru insana atarak protesto edelim.

8 haziran 17:17

36. Ekonomik krizden, seçimi malum şahsın kazanmasından, saçma sapan baskılardan korkmuyorum. Tek korkum, senelerdir silahlandırdığı ipsiz sapsız tipleri, seçimi kaybettiğini anladığında sokaklara, insanların üstüne salması.

Bildiğin gözümüzün önünde 3 senedir onbinlerce ite yivsiz şarjörlü tüfek dağıttılar. Yerleri yurtları, kim oldukları her şey ayan beyan belli. Muhalefetin bu çetelere karşı planı nedir çok merak ediyorum. Bir planları olduğunu da sanmıyorum ya, neyse.

Son üç seçimi kaybetti zaten. 7 haziran'da kıvıramadılar çünkü işbirlikçi çetesi ile ayan beyan arası bozulduktan sonra girdiği ilk genel seçim oydu. Daha önce bunların bütün bu pis işlerini yapan çete ile çıkar çatışmasına girince hileyi kotaramadılar.

1 Kasım'da, daha önce hdp'ye giden emanet oyların bir kısmının CHP'ye geri dönmesi dışında muhalefet kanadında oy değişikliği olmadı. Yani muhalefet bloku toplamda 7 haziran ile aynı oyu tekrar aldı. Ama ne hikmetse birden ortaya çıkan 2.5 milyon seçmen komple AKP'ye oy vermiş. Güya bu kitle 7 haziran'da sandığa gitmeyen ama üç ay sonra oy veresi gelen AKP seçmeni imiş. O seçimde de buz gibi hile yaptılar.

Referandum'da zaten neler yaşandı herkes gördü. Yaptıkları hile yeterli gelmeyince üstüne mühür bile vurmaya fırsat bulamadıkları pusulaları döktüler sandıklara. Özellikle doğuda, kırsalda, çoğu yerde asker-polis zoruyla sandık görevlilerini dışarı çıkartarak yapıldı bunlar.

Anket şirketleri de yıllardır bu oyuna alet oluyor. Adam standart sapmasını hileli sonuçları da içerecek şekilde veriyor artık tutarlı olmak adına. Yandaş olmayan şirketler dahi yapıyor bunu, çünkü verdiği sonuçla sandıktan çıkan sonuç tutmadığı zaman itibar kaybına uğruyor. Referandum'dan sonra bir tanesi işi bıraktı hatta bu sebepten.

Hile zaten seçmen listeleri askıya çıktığında yapılmış oluyor. Gerçekte var olmayan 2-3 milyon sahte seçmen oluşturup, bunların kimliklerini dağıtıyorlar. Aynı adam bir sürü kimlikle onlarca oy kullanıyor. Parmak boyama mevzusunu da bu yüzden kaldırdılar. Şu anda hileyi engelleyebilecek tek mekanizma oydu, 2010 referandumundan önce "çağ dışı" diyerek kaldırdılar.

Artık kendilerinin çoğunluk olmadığını biliyorlar. Yapabilecekleri hilenin de bir sınırı var ve bir gün o miktar da yeterli gelmeyecek. Yemeyip içmeyip o güne hazırlanıyorlar üç yıldır.

8 haziran 12:43