yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. 14. pride yürüyüşüne de sahne olacak, alperen bilmemnesi bozuntularının (link: http://www.sondakika.com/haber/haber-alperen-ocaklari-ndan-lgbt-yuruyusune-tehdit-8528393/ şu) kan donduran açıklamaları ile ne hale geleceğini bilmediğim, kendimi bildiğimden beri eşcinsel olmaktan ilk defa bu kadar korkmama sebep olan olayların yaşanmasının ardından katılmayı düşünmediğim ancak kazasız, saldırısız geçmesini dilediğim, etkinliklerin programını aşağıdaki linkte bulacağınız, her yıl gururla katıldığım haftadır.

  bela okumam hiç, dönüp dolaşır bana gelir derim hep ama yok bu sefer okuyorum, belanızı bulun en kısa zamanda diliyorum "insan" düşmanları.

  (link: http://tr.prideistanbul.org/24-istanbul-lgbti-onur-haftasi-program/ program)

  15 haziran 2016 12:19 15 haziran 2016 12:20

  2. Bu ülkede eylem yapma,protesto yapma,yürüyüş yapma gibi temel haklar çok yanlış anlaşıyor.gayet planlı ve düzenli önceden kararlaştırılmış yürüyüşe açıkça saldırı yapılacağı söyleyebiliyor ve ne yazık ki ben polisin insanların can güvenliğini koruyabileceğinden/koruyacağından emin değilim.

  Bu ülkede onursuzluğu yapanlar kendinde her türlü hakkı görüp başkasının özgürlüğünü kısıtlayanlardır,insanların can güvenliklerinden endişe edip açıkça kimi sevdiklerini bile dünyayla paylaşmasına engel olanlardır.

  Yürüyüşe de etkinliklere de zorunlu değil katılım istemeyen gitmesin ama gidenin başına gelecek her şeyden artık hepimiz sorumluyuz açık tehdidi hepimiz okuduk ve bi şey yapmadık suç ortağı sayılırız.

  Umarım kazasız belasız geçer herkes evine sağlam döner iyi bi şey okumaya,biraz renk görmeye,az da olsa özgürlük kırıntısına muhtacız.

  İnsanın insan olduğu için değerli olduğu,insan onurunun çiğnenmediği günlere adım adım ilerlediğimize inanmak istiyorum.

  15 haziran 2016 14:37

  3. öncelikle başlığı açan yazar (yazar: fried green tomatoes), çok teşekkürler!

  Orlando'da gerçekleşen katliamdan sonra, türlü leş beyinlilerin ket vurmak için elinden geleni yaptığı rengârenk haftadır.

  önce kendilerine müslüman anadolu gençliği diyen bir grup (link: http://www.hurriyet.com.tr/taksim-icin-cok-tehlikeli-cagri-40117310 "ibneleri yürütmeyeceğiz!") temalı afiş yayınladı. bugün de alperen ocaklarının kazma bozkurtları (link: http://www.diken.com.tr/lgbti-onur-yuruyusune-karsi-cagri-daha-her-seyi-goze-aldik-direk-engelleyecegiz/ "her şeyi göze aldık, engelleyeceğiz!") bildirisini paylaştı.

  soruyorum, siz kimsiniz? ali kıran baş kesen misiniz? ahlak bekçisi misiniz? siz kimsiniz de böyle fütursuz açıklamalar yapacak gücü kendinizde buluyorsunuz?

  cinsel yönelim/tercih/kimlik sebebiyle hayatları boyunca ötekileştirilen, marjinalleştirilen ve dışlanan insanların birlikteliğini "diğer" insanlarla paylaştıkları bir günü kana bulamayı nasıl düşünebilyorsunuz?

  düşünürsünüz elbet! zaten eline satır alıp okulları basan, palalarla sokakta eylemci kovalayan, esnafı polisi birleşip döve döve insan öldüren siz değil misiniz?

  siz kimsiniz biliyor musunuz? Orlando'daki vahşete, "iyi olmuş orospu çocuklarına!" diyip gerinenlersiniz. bu sebeple, içinizdeki nefret ve sevgisizlikle hepiniz birer potansiyel katil hatta katliamcısınız!

  vicdanınız, hatta vicdansızlığınız cehenneminiz olsun!

  15 haziran 2016 15:03


  4. Kimse sana karsi cinsle iliski kuruyosun diye karisamiyosa sen de kimseye hemcinsiyle mutlu oluyo diye karisamazsin!

  Kimse seni hayatina dogdugun biyolojik kimlikle devam ediyosun diye yadirgamiyorsa sen de kimseyi biyolojik kimligini degistirip mutlu oldugu kimlige gecisiyle yadirgayamazsin.

  Gercekten kim olarak ve kimle,nasil mutlu olcagini kendi mutluluguyla ve istekleriyle belirleyen insanlari alnindan öpuyorum ve bu yürüyüse -su an- icin "toplumsal kurallar" dahilinde "normal" sayilan bir birey olarak katilacagim.yuruyuse katilmak bana onur vericek.

  15 haziran 2016 22:51

  5. Bu nasil bir saygisizlik ve cirkinliktir ? Insanlarin cinsel yonelimlerini ozgurce gosterebildikleri yalniz olmadiklarini hissettikleri cirkin bakislari gormezden geldikleri bir gunu lekelemeye nasil gonlun elveriyor ? Hergun ulkede biri cikip ahlak bekciligine soyunuyor bir gruba kinini kusuyor tehdit ediyor davranislariyla taciz ediyor.-normal- toplum tarafindan anormal etiketi yedigi icin kac insan kendini sucluyor bedeninden nefret ediyor sevemiyor sevilemiyor.ya bir dusun artik insanlarin yakasindan ! Kadinin bacak arasindan , cocuklarin bedeninden , lgbti bireylerin yakasindan bir dusun ! Baska insanlara nefret beslemekten baska bir isi olmayan insanlarla dolu bu ulke.

  Igrenc kalbinizi ,o korkunc yaftalarinizi ,mukemmel penislerinizi alip gidin !

  Huzur verin artik su ulkedeki insanlara birazcik huzur verin.

  15 haziran 2016 23:22

  6. (link: http://www.cnnturk.com/turkiye/lgbtilileri-tehdit-eden-alperenlerden-yeni-aciklama yaa) biz yürüyemezsiniz demedik biz oturucaz yolda rahat geçemezsiniz dedik demeye getirilmiş sözler agsgdjfkkgg.

  16 haziran 2016 17:40

  7. (link: https://www.facebook.com/prideistanbul/?pnref=story 24. istanbul lgbti onur haftası tanıtım filmi)

  hemen şunun eklemesini yapayım, çekim Orlando katliamı'ndan önce gerçekleşmiş, "bu nasıl iş?!" denmesin, tepki almasın diye de açıklama yapılmış.

  16 haziran 2016 17:46


  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar