yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (1)

  1. tam süslü sözlük tarzı bir rezaletle karşınızdayım süslüler. üstelik süslü'nün ilk rezalet başlığı olabilir. nyx rezaleti de yaşandı ama onun başlığı ayrı incelendi.

  27 kasım pazar günü ankara'da 5 süslü fal baktırmak için yüksel caddesine yöneldik. amacımız eylül'ün yanındaki binada bulunan başka bir cafeden normal fal baktırmaktı. binaya girerken sokakta bolca bulunan "kahve artı fal 20 lira"cı bir arkadaşla karşılaştık ama kafamızı eğip efendi efendi cafeye gittik.

  cafenin dolu olduğunu görünce saat 5'e randevu alıp aşağı indik. (gbkz: kafa) diğer ismiyle kahve artı falcı arkadaş bu kez bizi çevirip ikna etmeye çalıştı. 3 kişi 10 dakika boyunca "hayır arkadaşım" bakışı atarak dinledik kendisini. hatta bir ara o kadar yorulduk ki kendisini kahve içmeye bile çağırdık. en son "ben kendi payımı almayacağım 20 lira olan fal size 10 lira, kesin beğeneceksiniz, hepiniz baktıracaksınız, şimdiye kadar beğenmeyen olmadı." derken 4. arkadaşımız da geldi. "madem 10 lira gidelim" diye ısrara dayanamadık. bu sırada yolda özellikle sordum

  -beğenmezsek paramız iade edilecek mi?

  kafa: evet, bu kadar iddalıyım.

  ümitsiz bir şekilde cafeye çıktık, arkadaşımıza kahvesi geldi. o sırada içeriden çıkan liseli bir kadınla sohbet ettik:

  - nasıldı fal beğendin mi?

  + iyiydi ben ilk kez baktırdım. sevgilimin adını bildi :) düşmanım olduğunu bildi.

  ilk kez fal baktıran biri ve yoldan geçene sorsak "düşmanım var evet!" derdi. neyse arkadaşımız içeri girdi, hatta kahveyi beğendi. biz sohbet ederken 5 dakika sonra çıktı içeriden. hepimiz heyecanlı:

  - nasıl geçti?

  + kötüydü, hayatımda baktırdığım en kötü faldı.

  daha sonra falcının arkadaşımıza 3-4 cümle kurup "tarot var, 20 lira..." şeklinde emrivaki pazarlamada bulunduğu ve 10 liralık olan falın farklı olduğu, kafa'nın bunu belirleyemeyeceğini söylediği ortaya çıktı. şimdi diyeceksiniz ki "ne malum böyle olduğu" elimizde ses kaydı var ve ben arkadaşımın suratına bakarak sallasam daha tutarlı tahminde bulunurdum emin olun.

  aşağı inip kafa'yı bulduk. durumu anlattık. kafa sakince arkadaşımı aldı, yukarı çıktı, para iadesi alalım dedi. sevindik açıkcası. o sırada biz de onları takip ediyorduk ki kafa "sizin gelmenize gerek yok" dedi. biz ısrarla peşlerinden cafeye çıktık. iyi ki de çıkmışız. falcı çılgına dönmüş gibi "yemin et tarot dediğime, yemin et beğenmediğine" diye bağırmaya başladı. cafe'nin sahibi parayı verelim sıkıntı çıkmasın derken falcı kadın durduğu yerde zıplayarak bağırıyordu. tarot falan demedim diyince "elimizde ses kaydı var" dedik. bu sefer "sesimi izinsiz kaydetmişler!!UY^!O'!'Y" diye çıldırdı. hani biz kata çıkmasak arkadaşımı darp bile edebilirdi, öyle bir sinir. "sileceksin onu! izinsiz kayıt!" diye zıplamaya başladı. hatta arkadaşım "silemem daha arkadaşlarıma dinletmedim" diyince birkaçımız gülmemek için yüz felci geçirdi. ben 3 gündür çenemi oynatamıyorum mesela. neyse, kendisine izinsiz kayıtların sadece mahkemede işe yaramayacağını anlatıp paramızı istedik. parayı elimizden çekmeye kalktı. geri aldık. ve güle oynaya saat 5'teki randevumuza gittik. o da en son arkamızdan "evde kalmış gelmiş bana laf atıyor! hakkımı helal etmiyorum" diye bağırıyordu.

  cafe'nin ismi kibele cafe. kesinlikle tavsiye etmiyorum. ses kaydını isteyen arkadaşlara whatsapp üzerinden atabilirim. zaten yüksel'e yapışkan bir (gbkz: kafa) muhakkak bırakıyorlar. ikna olmayın gitmeyin.

  özet: zorla ikna edip soktukları cafede falı beğenmeyince çıldıran falcı var. anti tavsiye girdisi.

  edit: ilk rezalet değilmiş.

  30 kasım 2016 21:40 30 kasım 2016 21:53

  2. (bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik)

  1 aralık 2016 02:21

  3. Ağladım kardeş

  1 aralık 2016 02:28


  4. Fala inanıyorsun da falcının delirdiğine mi inanmıyorsun güzel kardeşim dedirten başlık. (yazar: vanilladreams ) le gece gece epey güldük bu nedir ya. Evet bir mağduriyet var ama adına başlık açılması gerekir miydi bilemedim.

  Aklıma şunu getirdi

  (bkz: duru önver hikayeleri )

  1 aralık 2016 02:55

  5. arkadaşlar bir daha kafamıza silah dayayıp zorla fal baktırdıklarında doğrudan 155'i arıyoruz.

  çok daniska bir rezalet.

  1 aralık 2016 09:32

  6. zaten ortaya fal baktırmanın etikliği tartışmaya açılmayan rezalet. ortada bir hizmet var ve hizmet bedeli ödüyorsunuz. birileri size kahve diye kahveli soğuk su getirse paranızı nasıl isterseniz öyle bir arz-talep meselesi. ses kaydını atabileceğimi söylemiştim, bakılan şey kesinlikle faldan çok "-sınava girecek misin? hoşlandığın biri var mı?" tarzı 2.5 dakikalık yoklama. vaadedilen ürün yok. çirkeflik var. dolayısıyla rezalet olmayı hak ediyor mu? bence hak ediyor.

  ha biz ülkece esnaftan ve ticaretten mağdur ayrılıp "10 liralık yemekten ne bekliyorsun? fal baktırıp ne umuyordun? o kız da gece vakti orada olmayaymış."cı olduğumuz için bu durumu herkesin rezalet olarak değerlendirmesini beklemiyordum.

  derdimi sikecek misiniz? tabi ki buyurun, ülkenin kan ağladığının farkında değil miyiz sanıyorsunuz? hepimiz ülkenin içinde buluduğu durumdan en çok etkilenen yerlerde çalışan insanlarız. ama ben şahsen aynı başlıklara defalarca aynı şeyleri yazsak da bu ülkede bir gram ilerleme olmayacağını biliyorum. bu başlıkla en azından birkaç süslünün 20 lirasını kurtarır mıyım? evet kurtarırım.

  bence siz de yapın. mağdur olduğunuz firmaları, durumları yazın. ki benim bildiğim süslü'nün temelinde ürün ve marka eleştirisi var. teknoloji size bir klavye vermiş. kullanın onu.

  mesela @persephone beyin var kullan diye hakaret içeren entry girmiş ama ben ülke gündeminden ve rezaleti sabah akşam düşünüp kafaya takmadığımdan ciddiye almıyorum.

  1 aralık 2016 10:14

  7. Kahve + fal 10 lira bence iyi.

  Falı beğenmemek ne demek anlamadım. Kimse size geleceği söyleyemez bakın tarot kartı bakan biri olarak söylüyorum bunu size. Kimse geleceği göremez. Ha eğlencesine bakılır, gülünür geçilir. Falı beğenmemek ne demektir?!

  Bir nyx bir do rezaleti değil.

  1 aralık 2016 12:04


  8. Eee? Neresinin rezalet olduğunu anlayamadığım olay. Cafeyi beğenmezsin, konu başlığında belli edersin biter. X Cafe rezaleti diye başlık açmak niye? Hadi çok ciddi bir konu olsa anlayacağım ama fal bu arkadaşlar. Neler neler yaşıyoruz bu ülkede. Bu kadar dramatize etmeyin her şeyi.

  Ben de yarın 2 aralık cevizlibağ metrobüs rezaleti diye başlık açayayım bari, içime oturan çok şey var. (gizlinot: swf )

  1 aralık 2016 12:15 1 aralık 2016 12:15

  9. Allah başka dert vermesin dedirten,güldüren başlıktır.

  Birinin sana geleceği söyleyebileceğine inanıyorsun para verip gidiyorsun sonra beğenmiyorum virmicim piri diyorsun. Asıl rezalet bence bu. Oradaki tiplerin sözüne inanarak gitmeniz hata. Para konusunda kandırmaca tabi ki olacaktır.

  Bende gidip baktırmadım mı ? Evet. Merak ettik gittik kahve içtik güldük eğlendik geldik daha da gitmedim. Fal zaten soyut bir şey iade edemezsin ki? Fincanda gördüm bu olacak diyecek sende beğenmeyeceksin. E neyi nasıl kanıtlayacaksın. Oradaki insanlar zaten normal kafada olabilir mi?

  Rezalet diyerek abartıldığını,dramatize edildiğini düşünüyorum. Do mesela evet rezalet.

  1 aralık 2016 12:34

  10. Olay falcının falı bilemesi ise komik, yok herhangi bir esnafın müşterisini darp etmeye niyetlenmesi ise rezalettir.

  Olayın anlatılışından rezaletin fal olduğu kısmı anlaşılıyor. O kısım uzun uzun anlatılmışken, son kısımda "belki arkadaşımızı darp edeceklerdi" kısmı tek satırla geçiştirilmiş. Başlığın fal rezaleti diye açılması ve fal kısmında daha uzun değerlendirme yazılmış olması olayı fal bakamayan falcıya getiriyor. Eh bu da, en azından benim açımdan, rezalet değildir. Sonuçta hepimize üç vakte kadar dört var.

  1 aralık 2016 13:58