sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (258)
 • medya (4)

258. haftada sadece üç dört gün yaparak bile çok inceldiğim spor programı (gizlinot: diyetle birlikte yapmıştım yaklaşık beş ay)ama her gün yapılmasını doğru bulmıyorum.

9 aralık 2018 02:24

257. Bundan sanırım yaklaşık 2 sene önce falandı bunu baya uygulamıştım evet gerçekten çok etkili ama şimdiki aklım olsa her gün yapmazdım. Bir kere spor geçmişiniz yoksa bir anda bu kadar ağır spor faydadan çok zarar getirebilir. 3 level’a ayrılıyor. En basit level’ı bile çok zor. Evet çok etkili oluyor diyetle desteklerseniz daha iyi olacağını söylüyorlar ama zarar görebilirsiniz. Ben bunda zarar görmedim ama aynı bu tarz bir şeyi yaparken dizimi çok kötü sakatladım günlerce yürüyemedim 1 sene olacak neredeyse hala ağrır dizim. O yüzden yavaş yavaş başlayın ve her gün yapmayın bence. Dizimin menisküsü yırtıldı dedi bir doktor sonra başka doktor (daha çok güvendiğim bir doktor) öyle bir şey olmadığını söyledi ama hala arada ağrıdığı için şüpheleniyorum acaba bişey mi var diye :( belki başka doktora yine giderim tam geçmezse. :( Hala tırsıyorum süslüler ben dizimde bu yüzden bişey var mıdır acaba diye çünkü inanılmaz bir ağrı çektim oturup kalkarken ağlayacak hale geliyordum. Ki hala arada ağrıyor size öyle diyeyim. yani demem o ki aman ne olacak demeyin cidden ters bir hareket olur ayarlayamazsınız vucudunuzda alışık olmadığından kaldıramaz bir an bişey olur. O yüzden yavaş yavaş başlayın her gün olmasın bence süslüler. 1 ay değil 2-3 ay sürsün. Geç olsun güç olmasın en azından daha sağlıklı bir spor olur sizin için. 

9 aralık 2018 01:03 9 aralık 2018 01:49

256. Bir cesaret başlayıp 1 ay devam ettikten sonra benimde diz kapağımda zedelenmeye bağlı kist oluşturmuş ama aynı zamanda beni 1 beden inceltmiş egzersiz programı (gizlinot: Spor ayakkabı ve halı üstü mat kullanmama rağmen ) bu nedenle başlamadan önce dizlerinizin gerçekten dayanamadığı noktada bırakmanızı öneririm. Hareketleri uzun spor geçmişim olduğundan yanlış yaptığımı zannetmiyorum, sadece üst üste yoğun ve zorlayıcı hareketleri olmasına bağlıyorum ben. Artık yasak olduğundan uygulayamıyorum ama formumu henüz kaybetmedim bırakalı 2 ay geçmesine rağmen. Gün aşırı yapmak belki daha koruyucu olabilir süslüler

8 aralık 2018 19:22

255. 3 bölümden oluşan 30 günde etkili bir değişim vaad eden program.

Ben ilk bölümü 10 gün değil 20 gün ,aynı şekilde 2. bölümü de 10 gün olacak şekilde gerçekleştirdim bu programı bir sene önce yazın.

İlk bikaç gün gerçekten çok çok zor tamamladım.Ama sonrasında çook kolay diyemicem çünkü kolaylaştığını düşünmüyorum (gizlinot: swh) .Her bitişte kan ter içinde bırakıyordu ama şunu şöylebilirim ki özellikle bel çevresi ve karın bölgesinde , aynı zamanda bacaklarda kısa sürede bile çok etkili oldu.

Yalnız çok üzülerek şunu söylemem gerekir ki benim diz kapaklarımı mahvetti.Yani şu an lesslie yaptığımda bile diz kapaklarımda sızlama ve ağrı yaşıyorum.2sene önce bir aylık ağır hareketler sanırım bende kalıcı bir rahatsızlığa sebep oldu. Yapmayı düşünenler mutlaka mat üzerinde veya temiz bir spor ayakkabıyla yapmalı benim gibi halıda değil (gizlinot: :(()

8 aralık 2018 18:42

254. Defalarca başladım sonra bıraktım. Son bir cesaret yeniden başlamak istiyorum çünkü artık kontrolden çıktı bu kilo :/ kıyafetlerimin hic birini giyemeyecegim neredeyse. Alışveriş yapmaktansa incelip onlarin içine yeniden girebilmek daha iyi olacak sanırım.

14 kasım 2018 01:57

253. yeni başladığım program. çok uzun süredir pilates yapıyorum ve biraz değişiklik iyi olur diyerek başladım.

30 dk boyunca sadece tepiştim. pilatesim bu kadar tempolu olmayınca dizlerimin bağı çözüldü ve acayip bir baş dönmesi yaşadım.

yapmaya devam edeceğim ancak pilateşe kıyasla baya fakir bir program gibi geldi. - gün gün yapılan hareketleri kıyaslıyorum- shred daha çok belli hareketlerin tekrarı üzerine kurulu bir cardio. ancak eğlenceli buldum.

bir gün shred, bir gün pilates olarak dönüşümlü ilerleyeceğim gibi görünüyor çünkü pilatesteki bazı hareketlere vücudumun inanılmaz ihtiyacı var onları bırakmasam daha iyi olacak.

genel bir spor editi: unutmadan söylemem gerekiyor ki eğer bir harekette ağrı, acı yaşayacak kadar zorlanıyorsanız o hareketi yapmak zorunda değilsiniz. tekrarları azaltabilir, gün gün tekrarları attırmayı deneyebilirsiniz. spor, sağlıklı olmak için yaptığımız bir aktivite, sakatlanmak için değil. yapamıyorsanız kendinizi üzmeyin, zorlamayın. inanın spor yapmayı bu haliyle, deneye deneye, başara başara daha çok seveceksiniz.

program bittiğinde edit gelecek.

Edit geldi: sadece 1. seviyeyi yapabildim. açıkçası bu kadar etkili olacağını düşünmüyordum. aynaya bakıp bakıp ''bana öyle geliyor, kısa zamanda bu kadar sıkılaşmam mümkün değil'' diyordum(gizlinot: daha önce hiç bu kadar etkili bir spor yapmamışım :)) arkadaşlarım, annem ya zuzaylı kilo mu verdin demeye başladılar, çok mutlu oldum. yapın kesinlikle süslüler. denedim onayladım.

gelelim benim neden devam edemediğime. ben şiddetli sırt ağrılarım sebebiyle spora yöneldim. pilatesin çok faydasını görmüştüm bu konuda. ancak shred ağrılarıma derman olmayınca bırakmak zorunda kaldım.

12 ağustos 2018 16:26 16 kasım 2018 00:04

252. düzenli yapanlara imrendiğim ancak izlerken benim nefesimi kesen zayıflama programı. ben sakin sakin (bkz: fitness blender)dan devam edeceğim bir süre daha, biraz daha enerjik hissettiğimde başlamak istiyorum bu videolara da. 

2 ağustos 2018 23:45

251. yaptıktan sonra ben 1 hafta kendime gelemiyorum siz süslüler baya baya götürüyorsunuz, vallahi helal olsun

bende artık yılmadan yapıcam, hedefim kasıma kadar 6-7 kilo verip sıkılaşmak

belli periyodlarla yaparsam beni tahmin ettiğimden daha kısa sürede sonuca ulaştıracak diye düşünüyorum, tabii ben de istikrar gösterirsem :/

2 ağustos 2018 18:38

250. arkadaşlar öncelikle herkese buradan helal olsun demek istiyorum. yahu nasıl yapıyorsunuz? ben yapamıyorum :D yani böyle zor bir şey olamaz ilk günümde 4.dk sında 2.günümde ise 16.dk da pes ettim. 3.günü bekleyip göreceğiz. Göğüs tahtamda ki kemiklerim sızlıyor ya :D Demem o ki bana çok zor gelen program yavaş yavaş tamamlamayı deneyeceğim, yapabilen arkadaşlara da buradan yüksek tebriklerimi iletiyorum.

20 temmuz 2018 10:31

249. Level 2'ye geldigimde beni yamultan program...

19 temmuz 2018 18:39