yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

  1. 1) 50 milyon doz aşı siparişi verilmiştir, "vatandaşlarımız herhangi bir ücret ödemeden aşıya erişebileceklerdir."

  2) haftaiçi her gün gece saat 21:00-sabah 5:00 arası sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır.

  hafta sonları, cuma akşamı 21:00-pazartesi sabah 5:00 e kadar kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır.

  3) market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler, belirlenecek saatlerde hafta sonu kısıtlama dışındadır.

  4) 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar, toplu taşıma araçlarını kullanamayacaklardır.

  5) anasınıfı ve kreşlerin eğitim faaliyetlerine ara verilecektir.

  6) misafir kabulüne ara verilmesini rica ediyorum. evlerde, gün, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması yapılmayacaktır (bu nasıl kontrol edilebilir bilmiyorum belki de kural değil ricadır)

  7)cenaze ve nikahlar için maksimum 30 kişi toplanabilecektir.

  8)sigara ve nargile içmeyi kesinlikle bırakın. milletime olan sevgim için bunu istiyorum. hepsi akciğerlerimizi tehdit eden ürünlerdir.

  9) kalabalık caddeler ile meydanlara girebilecek kişi sayısı, umumi hıfzıssıhha kurulu kararı ile sınırlanabilecektir.

  10) avm'lere girişte hes kodu uygulamasına geçilecektir ve sayıda kısıtlama uygulanacaktır.

  Yasaklar salı başlayacak dedi, yani yarın başlıyoruz sanırım.

  Yanlışım varsa düzeltin piliz.

  Bir yazar 10-16 arası kamuda mesai olabilir dendiğini bildirdi.(yazar: Teusa)

  30 kasım 2020 20:27 30 kasım 2020 22:41

  2. Yazmayayım yazmayayım diyordum ama vallahi dayanamadım. ya kardeş böyle part part yasak, tedbir her ne zıkkımsa yapana kadar sen bize gerçekçi çözümler sun ki bir işe yarasın. Sokağa çıkma yasağı konusuna hiç girmiyorum çünkü çalışma saatlerine bakılırsa virüs bizim ülkede kpss derdi olmadan direkt memur olmuş da bir bizim haberimiz yokmuş. Hadi Bir yerden tutayım diyorum elimde kalıyor. Mesela 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma kullanmayacak denmiş. iyi de okullar kapalıyken, yaşlılar da evdeyken sabahın köründe ya da akşam saatlerinde sadece çalışmak zorunda olan insanların yarattığı o yoğunluğa ne gibi bir faydası olacak bunun? Yine alt alta üst üste yolculuk yapanlar allaha emanet. Taşıma Kapasitesi diye bir şeye uyulduğu yok, ek sefer desen o zaten yok. Dahası 65 yaş üstündekiler camiye cumaya giderken iyi, otobüse binecek oldular mı binemezsin zinhar yasak demek sahiden bu nasıl bir kafa allah aşkına? Cami demişken, ibadet yerleri, camiler, düğün salonları, oteller, avm'ler bunlara virüs giremiyormuş güzel ülkemde yine bunu anlamış olduk. Avm'lere hes koduyla girilmesine hele bir şey diyemiyorum. anladık avm'lere sözünüz geçmiyor.

  sigara, nargile içilmesin, taziyelere gidilmesin, evlerde gün vs yapılmasın demiş sayın erdoğan kesinlikle ona ben de katılıyorum. yalnız özellikle nargile salonları sözde aylardır kapalı olmasına rağmen olaya yepyeni bir soluk getirilmiş mekan sahipleri tarafından sanırım kendilerinin bundan henüz haberi yok. Çünkü açık havada nargile keyfi diye bir şey çıktığından beri mekan sahipleri dükkan kirasından kurtulduğu, insanlar da açık havada sere serpe oturup nargile içebildiği için son derece mutlu. Bir süredir sahiller elinde nargilesiyle oturan insan dolu da. Hani şu bir türlü hakkıyla yapılamayan denetimler sayesinde görünürde değişen hiçbir şey yok yasak var mı, var sadece.

  Ve son olarak Yandaş bakanı ve sözde sektörü korumak uğruna yine seyahat kısıtlaması getirilememiş bir kez daha onu görmüş olduk. Bütün bunlara yetmez ama evet diyen kesimin oylarını da suya sabuna dokunmadan yasak getirdik diye cebe attık mı, kılıçdaroğlu'na fetö'ye, fransa'ya şuna buna yasak bahane giydirmek şahane dedik mi ver elini 2023. adım hıdır elimden gelen budur misali adam bize daha ne yapsın yani? totalde genele şöyle bir bakacak olursak, tedbir adı altında olacak olan sadece yeme içme sektörüne ve bu sektörden para kazananlara oldu. Yığınla insanı kış ortasında sıfır destekle, borç içinde işsiz bırakmak gerçekten bir işe yarayacak olsa hani içim yanmaz. Bütün bunlar arasında Ben mi göremedim bilmiyorum ama dükkanını kapat dediğiniz esnafa muhalefete yüklenmekten vakit bulursanız bir el atsanız diyorum artık. Şaka gibi resmen ya. Bu tedbir görünümlü saçmalıklarla ağır hasta sayısının, yani yoğun bakım doluluk oranlarının ve sağlık personelinin yükünün azalacağını sananlara iyi uykular diyorum sadece. Hatta uykuya dalmadan bizim için de bir istihareye yatarlarsa sevinirim işimiz direkt ona kaldı çünkü .

  30 kasım 2020 23:18 30 kasım 2020 23:24