yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (44)
  • medya (0)

  44. 32den bildiriyorum omuzlarımdaki yük giderek ağırlaşsa da daha özgürüm, ayaklarım daha sağlam, dinginleştim, eğlendiğim anlar daha keyifli, şükrüm arttı ve hayatımdan ayıkladığım insanlardan hiç pişman olmadım.

  4 ağustos 15:09

  43. girince alışıyosun.

  3 ağustos 12:10

  42. 31 yaşındayım, ve şunu söyleyebilirim evet çok şey değişiyor 20 yaşlara göre ama iyi anlamda bana göre. 20 li yaşların o koşturması karmaşası, kariyer endişeleri, nasıl biriyle evleneceğim nerede yaşayacağım nasıl bir hayatım olacak belirsizlikleri buhranları bir bir sona eriyor. Sular duruluyor. Taşlar yerine oturuyor. Hayatın daha sakin ve stabil aşamaya geçiyor. Hayatında olması gereken dostlarını tutup gereksizleri eliyorsun, artık iyiyle kötüyü ayırt edebiliyor kime güvenip güvenmeyeceğini biliyorsun o saf genç kız artık yok, yerine akıllı bir kadın var. ailene karşı bile bakış açın değişiyor çocukluğunda ne konularda hata yaptıklarını daha net görür oluyorsun. Özetle hayata karşı gözlerindeki perde kalkıyor diyebilirim. Moda diye her yeni çıkan parçayı koştur koştur almıyorsun, tarzın tavrın oturuyor. Erkeklerle iletişimde ve flört etmede iyice ustalaşıyorsun. evet artık 23 yaşındaki kadar aktiflik iyi gelmiyor her gün 3-4 saat uykuyla oradan otaya gezip zıplamak sağlığına fazla geliyor. Ama olsun 30 lar güzeldir, hele hele kendine fiziksel ve ruhsal olarak bakan, kendi içine dönüp farkındalığını artırabilmiş bir 30 san tadından yenmez 

  31 temmuz 13:49


  41. hayatın bittiği yaştır. insanın artık çürüğe ayrıldığı bir yaştır. 30 yaşından sonra artık hayatta hiçbir şey yapamazsın. ne iş bulabilir, ne kariyerinde bir adım ileri gidebilir, ne evlenebilirsin. zaten bunları 30 yaşına kadar yapamadıysan doğal seçilim gereği artık ölmen gerekiyor. bu sebeple 30 yaşına doğru bir insanın yapabileceği en mantıklı iş, gömüleceği lokasyonu iyi bilmek ve belediyeyle temasa geçerek bir mezar yeri satın almaktır. aynı zamanda kalıcı oje, protez tırnak filan kullanıyorsanız, bu yaşta artık neyinize o ayrı da, her an ölebileceğiniz için bunları çıkarttırmanız veya zulada bolca folyo kağıdı ve aseton bulundurarak bu noktayı vasiyetinizde belirtmeniz iyi olur.

  bu yaşa gelenin artık allah taksiratını affetsin, yazıklar olsun, iyi kızdı bee, denecek tek şey budur n'apalım...

  30 temmuz 11:09

  40. bence 20lerden daha güzel yaşlardır. hayatın, karakterin, tarzın oturduğu, hala genç olduğun çağlardır.

  toplumun özellikle kadına yüklediği misyonları takmazsanız tadını çıkarırsınız.

  ama yok rakama takılıp kendinizi kalıplara sokarsanız bunalım sebebi olabilir. ülkemizde yaş mevzusuna çok önem veriliyor. unutmayın bir daha hiç bu kadar genç olmayacaksınız !

  5 nisan 2019 15:12

  39. Eski hallerimi hatırlıyorum. Ne kadar hareketli ne kadar zıpzıpmışım. Oradan oraya yorulmadan koştururdum. İşe gider, dershaneye gider oradan da partilere bile vakit bulurdum. Hep gezerdim. Sonra yaşadıklarım durgunlaştırdı. Evlendim. Hedeflerimin bir kısmını zaten gerçekleştirememiştim. Hep bir hastalık, hastane işleri, başka problemler vardı. Kendime kızamam çünkü hayatımı kendime kızarak yürütemem. 30 yıllık yaşamıma çok fazla ölüm, hastalıklar, ameliyatlar, kavgalar, ayrılıklar, mutluluklar, sevgi dolu birliktelikler, sayısız güzellikler sığdırdım. Dilerim bundan sonra da iyiliklerle gider. Seviyorum seni 30 yaşım :)

  5 nisan 2019 14:22

  38. Öncesinde büyük heveslerle hedeflediklerimi gerçekleştiremediğim ama kendime çok başka ve yeni yollar edinmemi sağlayan yaş. Biraz şaşkın biraz da olgunlukla gelen karışık hislerim var. Beden yaşı 30 ama kendi kendime düşünüp ne ara bu yaşa geldim diye şaşırıyorum.

  Getirdiği sakinliği ve koyverme hissini seviyorum. Başkasının düşüncelerine eskisi gibi takılıp kalmamayı, kendimi boş yere üzmemeyi öğrettiği, bir adım atarken sakin kalmayı öğrettiği, aşağı çeken her şeyden arınmamı sağladığı için teşekkür ettiğim bir yaş. Benim için daha cesur daha mutlu daha kıymet bilen yaş.

  5 nisan 2019 13:29


  37. Bu yılın ikinci yarısında alacağım yaştır. 30 yaşıma kadar yapmış olmak istediklerimin listesinden birkaçını yapmış olsam da henüz yapamadıklarım var. Yıl bitmeden onları da yapmak istiyorum.

  24 mart 2019 23:07

  36. Mayıs ayında 30 yaşımı dolduracağım 3 4 sene önce bu yaşla ilgili hep maddi şeyler hayal etmiştim.

  "Şunu yapmış olacağım", "şunu almış olacağım" gibi. Sonra 30uma 100 gün kala bu hayallerden vazgeçip biraz daha manevi hedefler koyup kendim kendime challange yapma kararı aldım ;

  -5 oyuna gitmek: eskiden ayda en az 1 oyuna gidiyordum uzun zamandır kendime böyle bir vakit ayırmıyordum. Bu maddeyi biraz daha zorlayıp ya hiç gitmediğim bir sahne ya da tür olacak diye zorlaştırdım.

  -5 sergi ya da müze gezmek

  -en az 20 gün spora gitmiş olmak

  Ve en önemlisi

  -sadeleşmek. Giymediğim kıyafetlerimde artık ihtiyacım olmayan şeylerden kurtulmak, ihtiyacım olmaya hiçbir şeyi almamak.

  30uma bunları tamamlamış girebilirsem ne mutlu bana. Tamamlayamasam da kısmen de olsa uzun zamandır kendime ayıramadığım vakti ayırmış olacağım. Gene ne mutlu bana :)

  24 mart 2019 22:29 24 mart 2019 23:00

  35. 30'larımda kendimi 20'lerimdeki gibi hissediyordum ve çok bir şey hissetmedim ilaveten yaşını da göstermeyen biriydim ve hiç otuz veya otuz beş gibi görmedim kendimi. şimdi 40'larım başladı:) hayatı bi on sene geriden takip ediyorum sanırım çünkü asıl şimdi orta yaşa geldiğimi hissediyorum. 30 lu yaşlarla ilgili tek tavsiyem olabilir inanılmaz hızlı geçiyor kıymetini bilin ama maalesef en çok o yaşta evlilik çocuk kariyer derdine düşülüyor ve fena ıskalıyorunuz. ama çok güzeldir otuzlar gençliktir hala..

  4 aralık 2018 23:36