sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (214)
 • medya (2)

214. 36 bedenden çok farkı olmayan bedendir, şayet kişi 165-170 boya 40 kilo civarlarında değilse. o kadar garip bir kilodayım ki 36 beden bol 34 beden dar geliyor. kimi zaman 36 kimi zaman 34 beden kıyafet alıyorum bu yüzden. 34 beden deyince ipince bacaklar, kemikleri sayılan bir vücut olmuyor üstelik. ben kendimi bu bedende rahat hissettiğim için yediğime, içtiğime dikkat ediyorum. eğer istediğim gibi yersem rahatlıkla 38 bedene çıkabilirim ama bunu istemiyorum. velhasıl kelam kişi kendini rahat hissediyorsa bedenlerin hiçbir önemi olmuyor.

10 ekim 21:37

213. markaların kids bölümünden de giyinebiliyorum. geçen sene zara'nın kids bölümünden kürklü yelek aldım daha ucuza ^^ gerçi ben beden ölçümden daha büyük olan ürünleri alıyorum genelde. oversize seviyorum. aldığım kazağın kollarını çekiştire çekiştire içinde kaybolmayı seviyorum. eksi yönleri de çok fazla gerçi aradığın bedeni kolaylıkla bulamıyorsun, sevdiğin bir ürün bol oluyor bazen daha bir sürü şey...

19 ağustos 20:31 20 ağustos 13:51

212. Kilolu grubunda değerlendirilen bedenlere yapılan yorumlarda herkes ne kadar hümanist, ne kadar savunmacı. Ama bakıyorum ki bazıları söz konusu zayıf insanlara gelince çok rahat konuşuyor. Ne düşünüyorsunuz? Nasılsa ideal olarak değerlendirilen gruptalar söylenenler onları üzmez gibi bir kafa mı? Riyakarlığa gerek yok. Bedenler arasında bir savunma yapıcaksan “bedenin numaraları önemsizdir” minvalinde savunma yapıcaksın. Ne demek 34 nasıl normal görülür? 

Ben 34 bedenim ve bu durumdan mutlu olmayan bir insanım mesela. 36 ile 34 arasında gidip gelebiliyorum en fazla. Ve bunu yapabilmek içinde ciddi bir kilo alma diyetine girmem gerekiyor. Sonuç olarak o diyeti bırakıp normal insanlar gibi yemeye başladığımda 34 bedene düşüyorum. Bu benim metabolizmamın sabitlediği bir ölçü ve buna müdahele etmek için ciddi bir çaba sarfetmem gerekiyor. Aşırı kalorili yiyecekler gibi. Yoksa zaten her normal insan gibi yiyorum ama bu da beni 34 bedende bırakıyor. 

Şimdi, benim kilo vermek isteyipte veremeyen kadından ne gibi bir farkım varda benim beden grubumdaki insanlar daha rahat eleştirilebiliyor ben bunu anlamıyorum. Ha bu benim acayip depresyonlara girip çıktığım bir konu değil kabullendim artık ama bu iki yüzlü yorumları anlamıyorum bu yüzden bu kadar çemkirdim kusuruma bakmayın gençler.

Ekleme: 1.64 boya 48 kiloyum yani anoreksik bir görüntü değil sahip olduğum -ki öyle de olabilir- ama bedeninin sınırlarını zorladığı halde kolay değişim sağlayabilen bir insan değilim. Sorunda bunun acımasızca eleştirilebilmesi, diğer bedenler ölümüne savunulurken.

19 ağustos 16:59 19 ağustos 17:02


211. Hamile kalmadan önce 170 boy 48 kiloyla sahip olduğum beden ölçüsüdür. Şu an 70 kilo üstündeyim, dogumdan sonra 60-65 arası olup 38 bedende kalmak hedefim. Hiç kilolu olmadım 28 yıldır. Kilolar gitmezse şayet ne yapacağımı da bilmiyorum. 

2 ağustos 22:52

210. tombiş bir kız olmama rağmen sevdiğim bedendir.

fakat bu bedene sahip olmak tamamen yapı meselsi. 34 beden olmayı sayı halinde takıntıya dönüştüren arkadaşlarım var. bir şeyin 34'ü küçük gelirse 36'sını denemiyorlar. çok psikolojik. 36 veya 38 beden olup da çok güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz. evet, skinny fat bile olsa 34 beden kıyafetler içinde çok fit güzel görünüyor ama bu 36 olsanız kötü olacağınız anlamına gelmiyor.

bir beslenme-fitness uzmanından duyduğum bir cümle var çok severim "sizin ideal bedeninizi sadece ayna gösterir, sayılar değil." tartıyı ve bedenlere bakmayı tamamen hayatımızdan çıkarmamız gerektiğini söylüyordu. bedeni ve tartıdaki kiloyu etkileyen yüzlerce etken var çünkü tek kriterimizin aynaya baktığımızda kendimizi beğendiğimiz an olması gerek gerçekten. günümüzdeki güzellik algısı bize sadece 34-36'nın güzel olabileceğini öğretti bize ama bunu yıkmak da bizim elimizde.

2 ağustos 18:55

209. İlla aşırı zayıfların bedeni değildir. Bir insanın kemikleri iri olabildiği gibi, çok ince de olabilir. Bu kişi çoğu insanın zayıf dediği kiloya geldiğinde bile vücudunda fazla kilonun verdiği belirtileri gösterebilir. Ayrıca bu insanın Kıvrımları da olabilir, neden olmasın? 

Böyle kişilere minyon tipli deniyor zaten.

2 ağustos 18:28

208. ne günlerdi be dedirtir. sonra ilaçlarla alınan kilolar sağolsun bb dedik. armut tipi vücuda sahip biri olarak o zamanlar vücudum orantılı görünürdü. kilo alınca malum hep aynı bölgeye aldığım için şuan aynı şeyi söyleyemiycem.

2 ağustos 18:12


207. doğum yapmadan önce ki bedenimdir hasretle sevgiyle saygıyla anarım o günlerimi.

belki bir gün yine yeniden der umudumu kaybetmem süslü kardeşlerim

2 ağustos 11:36

206. Zayıf beden olmayabilir. Boyu çok uzun olmayan, kemik yapısı geniş olmayan birçok kadın normal kilosunda bu sınıftadır zaten. Basenleri çok geniş olup, bütün kilosunu beden kısmından alıp, uzuvları zayıf olan kadınlar belki de hiçbir zaman bu bedende olamazlar. Zayıf gözükmelerine rağmen bedenleri büyüktür. Yani kiloyla alakası olmak zorunda değil. Vücut şekliyle yakından ilgili. Genelde de onlar 34 bedene anoreksia muamelesi yapar zaten, tam tersi de mümkün. Bir insan kendi vücudunda bir bedeni elde edemiyor diye o beden anormal sayılamaz.

Not: seri eksi geldi yine evet 34 beden anoreksia tamam anormal bir beden, sizi üzmeyelim. Neden nefret ediliyor bu bedenden çözemedim. 

2 ağustos 07:30 2 ağustos 09:09

205. Asla düşemediğim beden. Zayıflıktan ölürken bile olmuyordu çünkü canım kemiklerim. Şimdi kilo aldım 38 bedenim ama hiç kimse bana 36 bedenden yukarı demiyor. Önemli olan sağlıklı olduğunuz ve hissettiğiniz kilo da olmanız.40-42+ beden olup sağlıklı ve mutluysaniz yemişim 34 bedeni.

2 ağustos 01:07