yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (0)

  22. Oğluma hamile kaldığımdan itibaren (tüp bebek tedavisi ilaçlarının aldırdığı müthiş 10 kilo ile başlangıç) yaklaşık 6 yıldır içinde bulunduğum ve son 2 aydır kendisini terkedip 38 bedende döndüğüm eski bedenim. Kendisiyle acı tatlı 6 yıl beraberdik, ikimiz de birbirimize katlandık diyelim. Son 2 aydır aldığım karar ile eski ve kendimi en iyi hissettiğim 36 bedene düşme kararım sayesinde 40 bedene veda ettim, mutluyum gururluyum, yoluma devam ediyorum. Bu beden için söyleyebileceğim iki çift lafım var. Bu öyle bir bedendir ki, eğer 20 yaşında standart Türk kadını boyunda iseniz sizi hantal gösterirken 30 lu yaşların ortalarında doğru giyim tüyoları ve korse ile fit bir görünümle afet bile gösterir. 36 hep zayıftır, 38 en rahat bedendir ama adamı rehavete düşürür. 40 üstünde akıllıca hareket edilmesi gereken bedendir. 40+ hiç olmadım o yüzden yorum yapamam ama 40, tıpkı 40 yaşına gelen kadın gibi kendini hissettiren bedendir.

  Ama asıl önemli olan sizleri bir kalıba sokmaya çalışan insan ve baskılara kulak tıkayıp, önce sağlıklı kilonuzu bilmek ve o kiloyu sağlıklı beslenerek korumaya çalışmak olmalı. Sizi bedeniniz büyüdüğü, ameliyat iziniz var diye, sarkmalarınız oluştu diye terketme potansiyeli olacak erkeklerden uzak durmak, sizi her halinizle kabul eden, yanınızda her halinizle gururla beraber olan bir adamı sevmektir önemli olan. Sizin mutluluğunuz ve sağlığınız görünümüzden çok daha önemli. Bir kadın her beden olabilir, tiroidi olur şişer, yine tiroidi olur 45 kiloya düşer, kisti olur karnı hamile gibi olur, hamile kalır, fil gibi olur, emzirir bir deri bir kemik kalır vs......, bizi bu süreçlerde desteği ile yalnız bırakmayan ailemiz, eşlerimiz, sevgililerimiz, dostlarımız olması dileği ile. Bedenlere barışık olun, kendinize asla küsmeyin, bir kadın ne isterse o olabilir. Bunu asla unutmayın.

  Edit: bu hafta itibariyle 36 yani kendimi en iyi hissettiğim bedene kavuştum.

  Son olarak Bir kadın isterse herşeyi yapar!

  21 nisan 11:59 7 temmuz 21:30

  21. Bundan daha büyük bedenler giyip de üstüm 36,altim 38 olacak bedene düsmüstüm.

  Simdi altim 40 ustum 38 oldu.Yani biraz da nerede oldugunuza ve olmak istediginize bagli.

  Daha büyük giyerken 40 beden olmak benim icin hayaldi,guzeldi ama kilo verip de geri alinca 40 beni mutsuz Eden bir beden oldu.

  Eger ki suanki kilomdan memnun olsaydim 40 benim degistirmek istemeyecegim ve sevdigim bir beden olurdu.

  Benim icin keske kurtulsam dedigim bedendir ama bir zamanlar bu cümle ''keske olsaydim"di.

  Yani bir beden hakkinda bircok yorum olabilir ama bu kisi bazinda degisir.

  20 nisan 23:46

  20. 4 senelik 38 bedenin ardından çıktığım bedendir kendisi. Dehşet mutsuzum sözlük, fotoğraflarda o kadar büyük çıkıyorum ki. 38 bedenken ince her türlü detayı belli eden kumaşları giyebiliyorken 40 beden olmamla göbeğim çıktı hiçbir şryi yakıştıramıyorum. 38 beden tam bir curvy bedendi benim için, göbeğim yoktu ama popom çok güzeldi, belim inceydi bacağım zayıftı şimdi kendime bakıp hayıflanıyorum. Çok fazla abur cubur tüketip sağlıksız beslendim :(

  20 nisan 07:37

  19. 7 kilo verip 55 kiloya düştüğüm halde değişmeyen pantolon bedenim. sanırım bu hep iflah olmaz basenlerim yüzünden.

  21 aralık 2018 01:46

  18. Lise yıllarımda 38 bedenken üniversiteye başladıktan sonra 40 bedene ulaştım ve birkaç senedir markaların kalıpları değişiklik gösterdiği için 38-40 beden arasında kıyafetler seçiyorum. Büyük ölçüde moda programları yüzünden insanların kafasına yerleştirilen "bu fiziğe şu kıyafet/çanta/aksesuar olur/olmaz" kalıplarını dinlemeden kendimi neyin içinde iyi hissediyorsam onu giyiniyorum. Yavaş yavaş zayıflamaya çalışıyorum, yalan olmasın fakat bu zayıflama isteğimin sebebi aile öykümde diyabet, kardiyoloji ve kanser hastalıkları bulunması. Kendime zayıflığı da pek yakıştırmıyorum çünkü hemen yüzüm çöküyor ama yaşlanırsam hastalıklar yüzünden hastane kapılarında sürünmemek için spor yapmaya ve dengeli beslenmeye özen göstermeye çalışıyorum. Bedenimizi kilomuzun kimleri mutlu edip etmediğine göre değil, kendimizi nasıl hissettiğimize göre şekillendirmemiz gerektiğine inanıyorum.

  20 aralık 2018 09:09

  17. nasıl isterse o şekilde giyinme özgürlüğüne sahip kadınların bedenidir, tıpkı bütün diğer bedenlerdeki kadınların olduğu gibi(gizlinot: şu beden bunu giysin bu beden şunu giymesin falan aşalım artık bu konuları yahu). 40 bedenim. bu zamana kadar 34'ten 40'a her bedende yaşadım ve her bedende de mutlaka insanlar kusur bulacak bir şeyler buldu. en iyisi herkesi boş verip nasıl mutluysan o şekilde devam etmek yoluna. insanların bedenleri içinde rahat etmesine izin verin artık lütfen.

  20 aralık 2018 01:40

  16. Alt 38-40 ki genelde 40 olur üst 36. Evet böyle bi dengesiz vücut ama seviyorum kendimi bedenimi

  20 ağustos 2018 00:50 20 ağustos 2018 17:50

  15. 4. sınıftayken olduğum beden. sonraki dönemlerde 42ye ulaşmıştım. ama 174 boy ile herkesten iri geçirilen bir çocukluk, kendimi hep kocaman hissetmem ve şişmanlığın bedenden çok ruhta bıraktığı hasarlarla kaldım. şu anda 36 bedendeyim 34 olmak istiyorum inşallah olurum. (36 beden süper 40 beden berbat demiyorum diyemem ama insan kendi vücudunu bi şekilde sevmezse mutsuz oluyor. bazısı 34 bazısı 44 bedende sever bunu tartışmıyorum)

  alakasız bi not:bi ara televizyonda bugün ne giysem tarzı programlar olurdu. orda bazı kadınlar marifetmiş gibi ‘32 yok mu yaa o bile bol geliyo daraltmam gereek’ diye çığırırdı. ben 32 beden diye bi şeyi orda öğrendim.

  20 ağustos 2018 00:28

  14. 42-44 beden giyindiğim için olmak istediğim beden. kendimi balıketli hep daha çok beğenmişimdir<3

  20 ağustos 2018 00:08

  13. Genelde kadınların olmaktan hoşlanmadığı beden ölçüsünün başlangıcıdır. 

  19 ağustos 2018 20:09