yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (11)

  1. yine ak parti'nin alıp yürüyeceği seçimler olacaktır.

  akşam özellikle belli bölgelerin pasta grafik, çubuk grafiklerini büyük şoklarla izleyeceğiz.

  annem bir klasik olarak "kime sorsam ah vah ediyor, peki kim oy veriyor bunlara yaa!" diyecek.

  soma faciasına rağmen manisa, reyhanlı katliamına rağmen hatay, van depreminde ortaya çıkan deprem bütçesine ve prefabrik evlerin van'lılardan alınıp suriye'lilerin yerleştirilmesine rağmen van !

  işte ben o gün bugündür bu 3 olayın anma etkinliklerine katılmıyorum.

  katılanlara da içten içe kızıyorum.

  gidin anın bakalım, meydanlarda yürüyün, hatta sembolik olarak karanfil falan bırakın, sonra da bu şehirlerin halkı başlarına gelen felaketlere rağmen televizyonda sizi "o eylemlerdeki kızlar o...u, erkekler de i..e" diyerek izlesinler.

  kibar (!) tabiriyle "marjinal" diyorlar ya hani...

  o anma yürüyüşünde bir klasik olarak ortalık karışsın. polis gelsin sizi dövsün, öldürsün, vursun, "polisimizin eline sağlık" desinler.

  ertesi gün anneniz mezarınızda ağlarken, malum şahıs "vur emrini ben verdim" desin, onlar da şakşak yaparak "allah seni başımızdan eksik etmesin haşmetlim" desinler.

  neyse sinirlendim, yine konu dağıldı.

  tahminim şu şekilde ;

  akp: 39

  chp: 30

  mhp: 17

  hdp: 11

  şimdiden depresyona girdim, 7 haziran'da sabah oyumu verip uyumak istiyorum, 1 hafta sonra falan uyandırırsınız.

  19 mayıs 2015 21:41 19 mayıs 2015 22:01

  2. (link: http://www.suslusozluk.net/g/7-haziran-2015-genel-se%C3%A7imleri/7435 partilerin hazin sonu :D)

  23 mayıs 2015 16:40

  3. Asla oy vermeyeceğim tek parti İmralı ve Kandil kuklası hdpdir.

  23 mayıs 2015 17:21


  4. sırf oy vermek için; "bir gün atanacağım nasılsa, ikametimi değiştirmeme gerek yok" diye düşünüp hala ikamet ediyor gözüktüğüm ankara'ya gideceğim seçimdir.

  oy kullanın kullandırın teşvik edin efenim. oy kullanmak, seçme hakkı olarak kabul edildiği gibi aynı zamanda vatandaşlık görevidir.

  31 mayıs 2015 18:43

  5. ailemin ve akrabalarımdan bazılarının sırf oy vermek için yüzlerce kilometre uzaktan geleceği seçimlerdir. bunlardan biri 75 yaşında kırk yılın başında kızının yanında tatilde ama adam günübirlik gelip oyunu verip geri dönecek. bu yapan kişi de ayda 1000 lira bile geliri olmayan biri öyle haybeye yol parasını harcayacak lükse sahip değil. ama ona rağmen benden sonra tufan, aman canım bir oy demek yerine halen bir şeyler yapmaya çalışıyor.

  bazı romantik anarşiklerde tavşan olup dağa küsmeye devam etsinler. vermedikleri her oyun ne anlama geldiğini bilmeden klavye delikanlılığı yapmayı sürdürsünler. (gizlinot: kahrolsun bağzı şeyler)(gizlinot: inş. cnm ya :s)

  var olan her haksızlıkta, günahta onların da parmak izleri mevcut olacak.

  31 mayıs 2015 18:43

  6. Sizi temsil edecek birini bulamamanız şu anki temsilcilerden memnun olduğunuz anlamına gelmiyorsa eğer, lütfen oy kullanın. Bir sonrakinin daha iyi olmayacağını kim iddia edebilir. Üstelik oy vermek demek kimin gerçekte ne kadar yüzdeye sahip olduğunu görmek demektir.

  Ufak bir matematik hesabı yapalım. 10 kişilik bir grupta oylama yapılsın 4 kişi oy vermeyi reddetsin. 3 kişi a partisine, 2 kişi b partisine, 1 kişi c partisine oy versin. Ne oldu 6 kişinin 3u a partisine oy verince %50 oyla a partisi kazandı. Halbuki grup 10 kişiydi, 3 kişinin oyunu alan parti ne hakla grubun %50sı beni istiyor diyecek peki?

  Siz oy verirseniz kimin gerçekte ne kadar istendiği de istenmediği de ortaya çıkar. Bireysel düşünmeyin, sizin boşalttığınız koltuğu kapan biri elbet çıkar.

  31 mayıs 2015 22:12

  7. oy vermeyenin seçim sonrasında laga lüga yapmaya hakkının olmayacağı seçimlerdir.

  yapabileceğin/yapman gereken tek bir şey var, oda oy vermek.

  bu kadar.

  31 mayıs 2015 22:25


  8. Protesto ettiğini zannederek oy kullanmayacak olan -istisnasız- herkesin, akp'ye oy vermiş olacağı seçim.

  Tekrar yazıyorum.

  Oyunuzu kullanmayarak akp'ye tam destek vermiş olacaksınız.

  Bir kez daha düşünmeniz gereken şeyler var. Gezi parkı, soma, ayakkabı kutuları, rüşvet saatler, hibe edilen topraklar, katledilen zeytin ağaçları, atatürk'e edilen hakaretler, muhterem kıçlının sarayı, çöpten beslenen kadınlar ve çocuklar, tanesi 1000 tl'ye kadehler, 'bu milletin a.... Koyacağız' diyenler...

  Lütfen düşünün. Zulmün olduğu yerde tarafsızlık tarafsızlık değildir. Ne olduğunu da Cemil Meriç söylemiş.

  Aziz Nesin yad edilirken bahsedilenlerden olmayın.

  1 haziran 2015 00:19

  9. türkiye'deki en 'aptal' olaylardan birisi değildir. her ne kadar hilesiz hurdasız yapılmasa, hakkı verilmese de demokrasinin gereğidir. herkes ideolojik görüşleri çerçevesinde kendisine en çok uyan partiye oy vermeli, görevini yerine getirmelidir. 'kime vericem yeaa'cılara da şöyle bir şey önerebilirim, sevmediğiniz görüşün karşısındaki görüşe oy verin bari kıllık olsun. a ya da b partisi demiyorum. neyi savunuyor neyi düşünüyorsanız.

  buradaki eğitim seviyesi yüksek, sandıklara, oylara sahip çıkalım. görev alamasak bile bari gidip tutanağın fotoğrafını çekelim.

  işbu entry bir kaç cümle daha devam ederse yazar delirecek, 'abv böyle siyasi gündemin şrfszlr' kıvamına gelecektir. gachayım.

  2 haziran 2015 15:39

  10. düne kadar chp'ye oy vermeye kararlıydım. dedim ki gidip chp'ye basacağım oyu. ama dün tayyip denilen yaratığın konuşmasını, selahattin demirtaş ve devlet bahçeli'nin çabalarını izleyince oyumu vermekten vazgeçtim. çünkü chp'nin aslında hiçbir efor sarfetmediğini gördüm. evet chp çaba sarfetmiyor, adamların kafası ana muhalefet odaklı. yani chp risk almıyor, yeni bir söylem geliştirmiyor. anadolu'dan aldığı oy oldukça düşükken anadolu'da oy arttırma çabasında değil, küçük şehirleri sallamıyor bile. bunu söyleme sebebim her seçimde mhp-akp çekişmesini izlediğim memleketim. küçük bir şehir ve chp'lilerin burada yaptığı her şehirde yaptığı gibi elitistlik, halka inme gayreti yok. ekşi sözlük'e yaptığı reklamı gerçek seçmene yapmıyor. allah aşkına belli bir yaş üstü hangi seçmen ekşi sözlük geyiklerinden haberdar ve oraya hazırlanmış bir videoyu izleyebilecek?! kendi içinde muhalefet, ana muhalefete demir atmış kendini comfort zone'a almış bir partiye oy veremeyeceğim.

  umarım hdp barajı aşar, mhp oy oranını sürpriz derecesinde yükseltir. yoksa chp hiçbir harekete geçecek gibi değil.

  çok şaşırtıcı sonuçları olacak belki de yeni bir rüzgar estirecek bir seçim olacak orası kesin. asla "ben protesto ediyorum oy vermicem:S" demeyin. demokratik hakkınızı gidip sonuna kadar kullanın.

  edit: ne yaptım gittim chp'ye bastım oyu. sandık psikolojisi bambaşka ya! kim milyoner olmak ister'e çıkıp burada oturmak çok farklı diyenler gibiyim.

  5 haziran 2015 12:28 7 haziran 2015 11:50

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar