yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. Siz hala anneliği reddeden kadın eksiktir kadının yeri evidir diye ülkenin gidişatını perdelemeye çalışın. Yakında kimin kimi dölleyeceğini de siz seçersiniz, o zaman da savaş haberi falan gelir herhalde. Kimse kusura bakmasın, bütün kaybedilen canların kanı bu pisliklerin elinde. Geberecekleri günü sabırsızlıkla bekliyorum.

  7 haziran 2016 11:32 7 haziran 2016 11:35

  2. başkanlık sistemi zırvalarıyla unutturulacak patlamadır.

  7 haziran 2016 11:37

  3. balık hafızalı milletimiz tarafından kısa süre sonra unutulacak diğer kanlı terör saldırılarından sadece biridir.

  olan yitip giden 11 cana ve geride bıraktıklarına olmuştur.

  başımız sağ olsun.

  7 haziran 2016 12:03


  4. Diploma yüzünden çok üstüne gittiler ya ondan oldu bu patlama.

  Gündemi değiştirmek için yapıyor bunu.

  Neredeyse her gün geçtiğim yol, okulum yolu, kursumun yolu hatta nereye gitmek istersek kullandığımız yol..

  Bukadar insanın ölmesine neden oldun, vicdanın hiç mi sızlamıyor hiç mi acaba demiyorsun?

  7 haziran 2016 12:03

  5. nişanlım ve babasının iş güzergahı üzerinde meydana gelen patlama. hatta olaydan 15 dakika kadar öncesinde yağmurdan dolayı bekliyorlarmış. acıktıkları için kahvaltı yapmaya gitmişler ve güm. orada okuyan arkadaşlarım var. insan endişelenmeden edemiyor.

  bi bitmediniz.

  7 haziran 2016 12:06

  6. Okudugum, yasadigim yer. Bir suru arkadasim da yurttaydi. Yasiyor muyum diye kontrol edilerek uyandiriliyorum, ulasamayanlar korkuyor. Ve buna alisiyoruz artik, biraz sasiriyoruz geciyor. Bunlari haketmiyoruz hicbirimiz. Allah belanizi versin, hepsinin. Ve artik hdp kimligi altinda salaga yatarak teroru guzelleyen insan gormeyi midem kaldirmiyor. Akp'den nefret ediyorum, sempatim yok fakat bas suclu bellidir.

  7 haziran 2016 12:14

  7. hayat azıcık normale dönmeye başlasa bir bomba patlıyor.bir hafta panik havası, tedirginlik sonra herkes normale dönüyor.

  peki ya hayatını kaybedenlere ne oluyor? onların ailelerine?

  hiç... kimse umursamıyor ki...

  hayır zaten bir insan ne kadar değerlidir kavrasak şu an bu hükümet, bu zihniyet bizi idare edemezdi, çoktan değişmiş olurdu.

  elin gavuru bir askeri ölünce bomba yağdırıyor fln fln.bizim her gün kaybımız var.tsk (link: http://www.tsk.tr/3_basin_yayin_faaliyetleri/3_8_sehitlerimiz/sehitlerimiz.html şehitlerimiz) diye sayfasından veriyor isimleri.orda kalıyor isimler ancak birde ailelerin yüreğinde.kaç çocuk babasız kaldı.gencecik evlatlarını kaybeden anneleri kim anlıyor.

  yukarıdaki sadece kadınlar doğursun istiyor.doğuralım ki ona böyle kurbanlar yetişsin değil mi?

  zırnık vicdan var mı? olsa bunları yaşar mıyız?

  birileri istediklerini elde etmek için iş birliği içinde ve bu iş birliğinin kurbanları masumlar.

  polis olmak, asker olmak o insanı taraf yapmaz benim gözümde.atanamayan öğretmendir son dönem polislerin çoğu.gezide maşalık yapanları dahi ölmeyi hak etmez, cezasını hukuk vermelidir.

  bombalar değil!

  yukarıdakiler gerçekten istemediği sürece şehit haberleri, bomba haberleri bitmez.onların istemesi için halkın ayaklanması gerekiyorsa ayaklanmalıdır ama malum halkımız aşırı duyarlı olduğundan o iş yaş...

  7 haziran 2016 14:39


  8. hayat normale dönünce bombalar patlıyor demişler de. oruçlu oruçlu sinirlerim boşaldı. Çok afedersiniz fakat hayat hiçte normale dönmemişti! Doğuda, sınırda, bir yerler de kapılarının önünde bombalar patlayan halkın hayatının normale döndüğünü söylemeniz ne kadarda yazık... kapısı bacası bir sağlam duvarı bile kalmayan evlerinin içinde eşyalarına bakıp ağlamayı lüks sayıp üzüldüğünü bile gösteremeyen çocukların hayatları hiçbir zaman ama hiçbir zaman "normale" dönmeyecek. bugün ölen insanların ailelerinin de hayatları asla normale dönmeyecek.

  7 haziran 2016 14:46

  9. O kadar üzgünüm ki, burada bunları yazıyor oluşum bile beni utandırıyor. Hayata devam etmek bile utanç veriyor. Utanması gereken benmişim gibi... Birilerinin evinde ateşler yandığını bilirken yaşamak çok zor. Kimseden nefret etmeye gücüm kalmadı artık. Bitsin.

  7 haziran 2016 21:18

  10. eğer metronun yürüyen merdivenlerinden az daha sallanarak geç çıksaydım ya da ne bileyim 5 dk geç binseydim ya da metrodan çıkar çıkmaz metro çıkışındaki banklara otursaydım olacakları tahmin bile edemiyorum.

  iü'de okuyanlar bilir bizim beyazıt kampüsümüz sürekli inşaat halinde şu sıralar. ana binaların restorasyonu biter ek binalar yıkılır kısacası sürekli bir inşaat sesi. duyduğumda prefabrik binanın önündeydim ben de bunlardan pay biçerek kontrollü bir bina patlatımı/yıkımı sandım. binaya girince arkadaşım dışarda noldu bina sallandı dedi. sonra bi öğrendik ki bomba patlamış. ben dahil bir sürü arkadaşımın her gün geçtiği yolda. sınavlar iptal edildi doğal olarak ben bir daha oradan geçmeyeyim dedim, başka bir yol kullandım eve dönüşümde. yol üzerinde bir sürü esnafın, okula ait binaların camlarının patladığını gördük ki bu bahsettiğim yerler patlama noktasına uzakta baya. ambulanslar, sevdiklerine ulaşamayanlar ve bu sebeple ağlayanlar, patlamadan korkan ilkokul çocukları.. gerçekten çok kötüydü.

  eve vardım uyumuşum, akşam annem kaldırdı yatağımın kenarına çöküp ağladı, allahım seni bana bağışladı dedi. o an zaten bildiğim bir şey daha beter dank etti kafama. insan hayatını sevmeyen, bunu masum insanlara reva gören herkes, bakın ideolojisi hiç umurumda değil, insan katletmeyi düşünen yapan ve bundan çaresizce medet uman herkes kansız adi bir mahlukattır.

  benim kızı hayatta ve sağlıklı olan annem ağlıyor düşünün bir de sevdiklerini kaybedenleri.

  neymiş iü'de pkk sempatizanları varmış halay çekmişler e tabii patlatırlarmış orayı, biri yazmış twitter'da.

  ee tabii patlatırlar ne demek ya senin en ufak bir fikrin var mı insan hayatının ne kadar değerli olduğuna dair? kendisine olmasa bile sevdikleri için? çocuklar, öğrenciler, masumlar?

  bakın bu saatten sonra eşmiş dostmuş hiç umurumda değil, sizin de olmasın. böyle düşünen insanları silin hayatınızdan kesinlikle. çünkü bunlar bu kadar berbat ve travmatik bir olayı, ağza bile bu denli alınmaması gereken bir olayı, çok kolay cümle içinde kullanıp düşüncelerini ifade edebiliyorlar, bunlar da adi mahlukatlar, orası ayrı.

  biraz uzun oldu ama bir yere dökmem gerekiyordu içimi. allah hayatını kaybedenlerin mekanlarını cennet eylesin, yakınlarına sabır versin. başımız sağ olsun.

  8 haziran 2016 03:27 ed.21 haziran 2016 16:22