girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

4. Son zamanlarda bir türlü nemlendiremediğim cildim için son çare olarak bu yönteme başvurdum. Öncelikle metodu hiç eğlendirici bulmadığımı söylemeliyim, oldukça bunlatıcı bir işlem. Insanda yüzüne bir daha hiçbir şey sürmeme isteği uyandırıyor. Ancak metodu uygulayalı yarım saat olmamasına rağmen cildimi oldukça nemli hissediyorum. Umarım yarın sabah da nemli bir ciltle uyanırım. Bu arada ben Secret key first treatment essence kullandım. Yapısı su gibi ve içeriği tamamen temiz. Normalde de pamuk kullanmadan elimle tampon harektler yaparak uyguluyorum, yine aynısı yaptım. Pamukla belki daha kolay bir işlem olur ama yüze art arda pamuk değdirmenin iyi olacağını sanmam.

17 ocak 23:43

3. bana klasik bir youtube-instagram hype'ı gibi gözüken; sürdürülebilir veya özellikle yararlı da gelmeyen metot. varsın biraz da böyle oyalansın ahali, beni alakadar etmez ama su tutucu hümektan ajan ve ksantan gam gibi koyulaştırıcıları içeren nem serumları, skin essence'lar falan özellikle bu iş için var zaten, tek harekette cilt üzerinde suyu tutan görece kalın bir tabaka oluşturuyorlar. serumun üzerine de krem sürüldüğünde bu nem alta hapsedilmiş oluyor. ooh, oldu mu sana kolay yoldan cillop, oldu mu sana bouncy; sefan olsun.

serum layering'i cildin farklı problemlerine yönelik serumları bir arada kullanabilmek amaçlı olarak anlıyor ve bir yere kadar yararlı buluyorum ama tonik gibi bu işe yönelik bir kıvamı olmayan ürünleri ite kaka böyle kullanmaya gerek olmadığı kanısındayım. ayrıca silme değil tampon hareketiyle yapılsa bile pamukla cildin üzerinden yedi kere geçilmesinin aşındırıcı olabileceğini düşünüyorum. günde 1-2 defa yüzün üzerinden pamukla geçmek bile fazla gelirken yedi ürpertti beni. fakat elle koreli kız metoduyla şap şap sürülüyorsa (gizlinot: pek tonik kullanmasam da ara sıra gül suyu, yeşil çay geçtiğimde bunu tercih ediyorum ben de) en azından zararı olmaz.

12 mayıs 2017 21:40

2. bu sabah uyku sonrası internet sörfümde keşfettim bunu. bir iki blog yazısı ve birkaç videodan sonra ciddi anlamda kafama yattı. kat kat tonikten sonra su enjekte edilmiş gibi gözüken cilde bir de hafif nemlendirici krem geçip yüzümün alacağı pırıl pırıl hali düşündükçe titriyorum (gizlinot: lol) dolayısıyla sabahtan beri bunun için kullanabileceğim tonik arıyorum. nemlendirme özellikli, alkolsüz, asitsiz ve eğer kat kat geçilecekse baya watery yapıda bir şeye ihtiyaç var. gördüğüm kadarıyla en çok tercih edilen whamisa organic flower toner ve hayvan gibi pahalı. thayers witch hazel tonikle yapan birini de gördüm mesela bayağı memnun olduğunu söylüyordu ama başka biri witch hazelın biraz tahriş edici olabileceğini söylemiş. emin olamadım.

(link: https://www.youtube.com/watch?v=F9_mJoK4gr4 şu) videoyu izledim. bahsedilen ürünlerden biri de bioderma hydrabio tonik. ama benim gözüm en başta bahsettiği secret key aloe soothing moist toner'da kaldı. daha önce kore ürünü sipariş edip memnun kaldığınız site var ise haberdar edin lütfen :(

12 mayıs 2017 18:19


1. yüze 7 kez üst üste nem veren tonik sürülerek cildin üzerindeki suyu ve nemi artırmayı amaçlayan metot. hatırladığım kadarıyla asyalı bir youtuber sayesinde meşhur oldu bu, çok eskiye giden bir şey değil. cilt temizlendikten sonra tampon hareketler ile aynı ya da farklı nem veren tonikler cilde yediriliyor, arada kuruması için zaman vererek. sonrasında rutin aynen devam ettiriliyor.

ben bunu değil, "3 skin method"ı uyguluyorum. 7 kez tonik uygulamak bana fazla geldi; ayrıca üzerine uygulanacak diğer ürünlerin emilemeyip sadece cilt yüzeyinde kalacağını düşünmekteyim. özellikle dehidre cilt için çok ama çok güzel bir yöntem, zira dehidre cildin yağdan ziyade suya ihtiyacı var. hydrating toner kullanımı bu problemi çözüyor, üzerine oklusif bir krem kullanıp suyu da hapsedince ortaya çıkan şey: b o u n c y cilt.(gizlinot: swh)

şimdi gelelim bu metodun türkiye'de nasıl uygulanabileceğine: öncelikle kore ve japon ürünlerine ulaşımımız oldukça kısıtlı olduğu için bunu yapmak zor. "nemlendiren tonik" türkiye'de hala yaygın bir şey değil, cildi kurutan ve alkollü tonikler ise gırla. ayrıca bir toniği 7 kez üst üste kullanmak ürünün 3 hafta gibi bir sürede bitmesi demek, ülkemizde bakım ürünlerinin fiyatları malum. uzak doğu'da yaşayan bir kişi için ise gayet yapılabilir, zira 20-30 liraya envai çeşit nem veren tonik bulabiliyorsunuz.

kendi "3 skin method"ımı da ekleyeyim örnek olması açısından(gizlinot: aynı toniği değil, farklı ürünleri kullanıyorum üst üste):

* kiku masamune high moist lotion: içinde seramidler, arbutin, ve plasenta olan japon toniği

* rohto melano cc whitening lotion: c vitaminli japon toniği

* acwell licorice ph balancing toner: meyan köklü, aydınlatmayı amaçlayan kore toniği

ukte: (yazar: snakey)

12 mayıs 2017 13:20