yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Bende artık kelimeler tükendi. haberi gördüğümden beri midem bulanıyor, başım zonkluyor. bu vahşeti yapan insanlarla aynı ülkede yaşıyoruz. (link: http://www.hurriyet.com.tr/suriyeli-hamile-kadina-tecavuz-edip-cocugu-ile-birlikte-oldurduler-40512148? ilgili haber)

  kadıncağızı, karnındaki bebeği ve 10 aylık çocuğunu öldürmüşler.

  7 temmuz 2017 09:29 7 temmuz 2017 09:30

  2. ülkesini geride bırakıp komşu ülkeye kaçmak zorunda kalan, kocası eve para getirebilmek için inşaatlarda piyasanın yarı fiyatına çalışan, 7 aylık hamileyken tecavüze uğrayan ve 10 aylık oğluyla birlikte öldürülen suriyeli kadına bakıyorum; bir de “#suriyelilerevinedönsün kesinlikle sonuna kdr katiliorum! hirsizlik gasp bicaklama haberlerinden bikdik!” diyen demet akalın'a.

  bu sözden sonra iki kelimeyi bir araya getirmekten aciz, kendi dilini konuşmayı bilmeyen cahil cühela insanlar bile "suriyeli" kelimesini kullanıp insanları ötekileştirmeye başladı. insanların doğum kontrol yöntemlerini sorgulamaya başladılar. taciz sonrası türklerden linç yiyen suriyeli adam videolarına alkışlar başladı. kardeş tacize linci alkışla da önce dur bir düşün. senin ülkendeki adam zaten seni taciz ediyor. seni taciz edemese akşam karısını, kardeşini döve döve hastanelik ediyor. hani medeniyeti sürekli başka ülkelerde arıyoruz ya. keşke önce kendimiz biraz medeni olabilsek.

  bilemiyorum. söyleyecek çok söz var da şu haberi gördükten sonra tüm hayatımı sorgulamaya başladım. yarın avrupa'nın "#türklerevinedönsün kesinlikle sonuna kdr katiliorum! hirsizlik gasp bicaklama haberlerinden bikdik!” demeyeceği ve 7 aylık hamileyken tecavüze uğramayacağımız ne malum.

  7 temmuz 2017 11:18

  3. Adamlar tavuk fabrikasında çalışıyormuş. Gözünü kırpmadan başka bir canlıyı öldüren insana da bunları yapıyor işte.

  7 temmuz 2017 11:21


  4. (bkz: atom bombasını hakeden ülkeler )

  (bkz: türkiye )

  7 temmuz 2017 11:40 7 temmuz 2017 11:41

  5. mide bulandırıcı ve korkunç bir olay. doğruluğundan kesin olarak emin değilim ama internette bunu yapan kişilerin daha önce de tecavüz suçundan sabıkalı olduğunu okudum. bir devlette nasıl böyle korkunç suçları işleyen insanlar bu kadar rahat bırakılabiliyor anlayamıyorum. bir de buraya gelip hala türkler şöyle böyle diye saçmalayanlar var. evet bizim ülkemizde çok fazla kadına zarar veren böyle acımasız erkek var ama bu insanları sınır dışı edemiyoruz maalesef. sınır dışı etmeyi bırak hapse dahi atmıyorlar. bu yüzden de suriyeli erkeklerin askeri eğitim alıp kendi ülkelerini savunmalarını istemek gayet normal bir şey. neden taciz vakaları 10 ken 15 olsun. insanlarında böyle sağlıksız, emniyetsiz bir ortamda çocuk doğurmalarına gerek olmadığı için onlara da acı çektirmenin bir anlamı olmadığı için insanlar çocuk doğurmalarını istemiyorlar artık. ha 3 kadın tecavüze uğramış öldürülmüş ha 5 mantığından çıkın artık. 1 kadının bile böyle bir acı çekmekten kurtarılması o kadar önemli ki...

  7 temmuz 2017 11:51

  6. bunu yapanları ne hapse sokmak ne de idam etmek, yani ölüm bir çare. sadece yaptıkları bu iğrençliğin cezasını her gün iliklerine işleyerek, kıydıkları üç masum canın acısını günbegün son nefeslerine kadar çekerek bir kere değil, her gün yavaş yavaş ölmelerini istiyorum. Bu canilikse de kabul ediyorum, ama bu adamlar hakkında başka bir şey hissedemiyorum çünkü.

  7 temmuz 2017 12:02

  7. haberi kaldıramam çok etkilenirim diye açmadım, ekşide ve burada gördüm. yorumlarda görüyorum sadece burada değil her yerde görüyorum, suriyeliler gitsin bıktık yağmalanmaktan; suriyeliler kalsın onlar bizim din kardeşlerimiz biz savaşırken yardım ettiler bizimle birlikte şehit oldular diyenler var. ben bu iki görüşe de kısmen katılıyorum. kendi çevremde suriyeli insanlarla ilgili hep kötü olaylara tanık oluyorum. hırsızlık yapmaları, bilinçsiz bir şekilde aşırı doğum yapmaları, insanlarla kavga etmeleri, sokakta dilencilik yaparken insanları çok rahatsız etmeleri gibi sayamayacağım şeylere tanık oluyorum. ama tanık olduğum başka şeyler de var tabi. üçte biri maaşa karın tokluğuna sigortasız çalışmaları, fahiş kira fiyatlarında ama izbe evlerde oturmaları, savaştan kaçıp yaşamaya çalışmaları, sessizce bir köşede kimseyi rahatsız etmeden mendil satmaları...

  bu başlık buranın yeri değil belki ama yine de bu konu hakkında düşündüklerimi söylemek istiyorum. ben gitmeleri taraftarıyım ama bu demek değil ki bu olayda olduğu gibi onlara tecavüz edilsin öldürülsün. bunu yapan yaratıklar kahrolsun inşallah. o kadın neler çekmiştir bebeğine hamileyken neler yaşamıştır. tam bitti doğuma yaklaştım derken başına gelenler... allahım gözümde canlandıramıyorum bile. keşke, bakın keşke diyorum olmayacağını bile bile, keşke düzgün bir yolu olsa da bi şekilde ülkelerine dönebilseler. ya da ülkemize, vatandaşlarımıza saygılı davranıp güzel güzel yaşasak bu ülkede birbirimize destek olsak. ikisi de olmuyor. ne onlar gidiyorlar ne de birbirimize alışabiliyoruz. ne olacak bu suriye sorunu ben bilemiyorum. sayıları çokça arttı bu beni çok korkutuyor. bizim ülkemizi geç kendi doğurdukları çocuklara bakamaz hale geldiler, elde yok avuçta yok. hükümet onları kendi çıkarları için kullanmaya daha ne kadar devam edecek bilemiyorum.

  kahrolsun o kadına bunları yapanlar, bu dünyada da ahirette de cayır cayır yanın inşallah.

  7 temmuz 2017 21:35


  8. yine bir gariplikler, iğrençlikler. (bkz: türkiye )

  7 temmuz 2017 23:17