yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (3)

  1. Bu akşamki törene kadar burada tahminlerimizi beğendiğimiz filmleri konuşalım istedim.

  En iyi film kategorisinde adaylar:

  Ford V Ferrari

  The Irishman

  Jojo Rabbit

  Joker

  Little Women

  Marriage Story

  1917

  Once Upon a Time… in Hollywood

  Parasite

  Gönül ister ki Jojo Rabbit alsın gerçekten uzun zamandır anlatımıyla oyunculuğuyla beni en etkileyen filmdi ama amerikalı dinozorlar Hitleri sevimli gösterdi gibi iftiralarla filme linç kampanyası başlattılar o yüzden hiç sanmıyorum. Tahminen 1917 alacaktır.

  En iyi yönetmen ödülü için adaylar:

  Bong Joon-ho, Parasite

  Sam Mendes, 1917

  Todd Phillips, Joker

  Martin Scorsese, The Irishman

  Quentin Tarantino, Once Upon a Time… in Hollywood

  Burada da gönlümden geçen parasite'in yönetmeninin alması. Filmi izlerken senaryoyla alakalı zaman zaman kafama yatmayan şeyler oldu ama izleyenler bilir bir yönetmenlik şaheseriydi hatta yanlış duymadımsa filmin baş rolü kadar önemli olan evi de yönetmen tasarlayıp yaptırmış. Ama gerçekçi düşünürsek bence ödülü Tarantino'ya vereceklerdir.

  En iyi erkek oyuncu ödülü içinse adaylar:

  Antonio Banderas, Pain and Glory

  Leonardo DiCaprio, Once Upon a Time… in Hollywood

  Adam Driver, Marriage Story

  Joaquin Phoenix, Joker

  Jonathan Pryce, The Two Popes

  Şöyle ki pain and glory'i izlemedim bir şey diyemem ama o hariç tüm adaylar inanılmaz iyiydi. Adam driver kazansın isterim ama bence joaquin phoenix (tamamen bakarak yazdım djjdndnd) kazanacaktır.

  En iyi kadın oyuncu adayları:

  Cynthia Erivo, Harriet

  Scarlett Johansson, Marriage Story

  Saoirse Ronan, Little Women

  Charlize Theron, Bombshell

  Renée Zellweger, Judy

  Bir başka herkesin çok iyi olduğu bölüm daha. Saoirse Ronan'a aşığım ve artık bu kadar adaylıktan sonra bir oscar kazansın isterim. Ama bence Rene hanımefendi kazanacaktır anasının ak sütü gibi de helaldir. Bridget jones'um benim seni de çok seviyorum.

  Yazı çok uzamaya başladı ve bir yerden sonra artık filmler hep aynı o yüzden tahminimi ve varsa ufak yorumlarımı eklemek istiyorum.

  En iyi yardımcı kadın oyuncu için:

  Scarlet Johansson'ın muhteşem oyunculuğu ve karakterle de bağ kurması kolay bir karakter olduğu için almasını çok isterim ama bence ödül marriage story'deki rolüyle laura dern'e gidebilir. Laura hanım bu ne başarıdır aynı sene içinde oscar'ı domine eden iki filmde oynamak bravo doğrusu. Kendisi ayrıca little womendaki minnak kadınlarımızın annesi rolünde arzı endam etti. Bu duruma bir örnek de Scarlett hanım, kendisi hem marriage story'de adeta oyunculuk dersi verdi sonra jojo rabbitimizin kalbi iyilikle dolu nazi karşıtı propaganda yürüten annesi oldu. Ne diyelim tebrikler.

  En iyi yardımcı erkek için fazla söyleyeceğim bir şey yok yine ustalara saygı kuşağı gibi bir adaylık listesi ama buradan bence Brad Pitt alacaktır.

  En iyi uluslararası film dalında sadece parasite filmini izledim ama çok iyi bir reklam kampanyası yürüttükleri için alabilirlermiş gibi geliyor.

  Buradan sonrası teknik adaylıklar beni fazlasıyla aşar o yüzden yorum yapma hakkını kendimde görmüyor. Buraya kadar olanlar da sadece kendi gördüklerime karşı kendi yorumumdur. Yılın en sevdiğim ödül töreni olan oscar için bu yılın başlığını açan ve ilk yorum yazan ben olmak istedim. Ama herkesin adaylarını heyecanla okuyor olacağım. Keyifli bir tören olması dileğimle.

  (link: https://www.ntv.com.tr/galeri/sanat/2020-oscar-adaylari-aciklandi-92-oscar-adaylari-tam-liste,dicSpohFZUm6xAIbI0xkjA Diğer adaylıklara ve tüm listeye buradan bakabilirsiniz )

  9 şubat 2020 13:22 9 şubat 2020 13:25

  2. Son senelerin rekabeti ve muhtemelen ratingi bol olacak oscar töreni. Bu sene 90'lar 2000'lerin başındaki kadar iyi filmler olmasa da epey ses getiren ve oyuncu kadrolarıyla, sinematografileriyle öne çıkan birçok yapım oldu. Geçen seneki black panther'in oscar adaylığı saçmalığından sonra gerçekten hakeden bir çizgi roman uyarlaması en iyi film dahil olmak üzere 11 dalda oscar adayı oldu ki bu akademinin pek huyu değildir. Yine bu sene eşcinsel(gizlinot: Homofobik değilim) rolüyle en iyi oyuncu kategorisinde aday ve siyahi ayrımcılığını tema alan bir yapım yok. Ancak yine amerikan milliyetçiliği yapan ve hitler temalı filmimiz var akademi klasiği olarak. 

  Ana kategorilerde en sürprizli kısım en iyi film olacak sanırım. Sag'da ödül parasite'a gitti ama en iyi yabancı film ödülünü yüzde yüz alacak olan bu filme akademi en iyi film ödülünü verir mi bilmem. En iyi film ödülünü alması muhtemel diğer adaylar; 1917, once upon a time in Hollywood ve joker. Joker çizgiroman uyarlaması olduğu için şansını yüksek görmüyorum şahsen. Once upon a time in Hollywood gibi senaryosuz ve akmayan bir filme umarım ödül gitmez. 1917'yi izlemedim ama fragmanında sinematografisi çok iyi görünüyor, akademi ödülü verebilir diye düşünüyorum.

  En iyi yönetmen ödülünü 2. Kez almaya sam mendes çok yakın. Mendes Yarışın favorisi durumunda. Akademi sürpriz yapıp bongjoon ho'ya verir mi bekleyip göreceğiz.

  En iyi erkek oyuncu ödülünü sürpriz olmazsa joaquin phoenix garantiledi. Kendisini yıllardır çok severim umarım sürpriz olmaz da alır ödülü. Ödülü alırsa joker rolüyle heath ledger'dan sonra oscar alan 2. Oyuncu olacak. Joker karakterinin yaratıcılarının nasıl bir iş başardığının göstergesidir bence.

  renee zellweger Sag, bafta, altın küre gibi ödüllerin hepsini topladı hali hazırda en iyi kadın oyuncu kategorisinde de oscar'ı alacak gibi görünüyor. Eğer sürpriz olur da ödül zellweger'e gitmezse scarlett johansson alabilir. Akademi bu tarz karakter oyunculuklarını çok sever. Ödülü alamayacağını düşünsem de Benim bu kategoride gönlüm charlize theron'dan yana. Zellweger'in oyunculuğunu aşırı tiyatral buldum. Zellweger daha önce cold mountain ile en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü de almıştı bu arada. Bu gece ikinci oscar'ı evine götürebilir.

  En iyi yardımcı erkek ödülünün favorisi brad pitt. Bu kategori tam bir yıldızlar geçidi. Brad pitt Al pacino, tom hanks, anthony hopkins ve joe pesci gibi dev isimlerin arasından sıyrılıp ödülü alırsa büyük bir başarı elde etmiş olur.

  En iyi yardımcı kadın oyuncu kategorisinde söylenecek pek bir şey yok, sürpriz olmazsa laura dern'e gidecektir. 

  En iyi uyarlama senaryoda kişisel görüşüm ödülün joker'e gitmesi gerektiği yönünde. Jojo rabbit'in eli boş dönmesin diye ödül bu filme de gidebilir.

  En iyi orijinal senaryo ödülü yüksek ihtimalle parasite'a gidecektir. Hollywood'ta senaryo kıtlığı çekilirken uzak doğu gümbür gümbür geliyor. Parasite'ın teknik detayları haricinde dikkat çekmesinin büyük sebebi konusu oldu zaten. 

  Teknik dallardan birçok ödülün 1917'ye kostüm tasarımı ödülünün ise little women'a, en iyi şarkı ödülünün de love me again ile elthon john'a gideceğini düşünüyorum.

  10 şubat 2020 02:26 10 şubat 2020 09:23

  3. Canlı izlemek isteyenler için (link: https://m.youtube.com/watch?v=modPonPyQ6E Link)

  10 şubat 2020 02:53