girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (151)
  • medya (0)

151. Açık alacağıma zaradan alıyorum . Güvenemiyorum ve alkol alkol kokuyor :(

bugün 17:04

150. D&p den almayın da. Bir kere her dp aynı değil, bazıları güzel çıkıyor bazıları bozuk çıkıyor. Saklama yöntemleri aynı değil sanırım. Ayrıca kokuları da artık birebir değil.

bugün 16:48

149. mad parfüm istanbul trump avm ye açılmış süslüler

12 şubat 20:19


148. Bir çok markanın hem açık hem orjinalini kullandım. Açık parfüm kalıcılığını vermiyor bir kaç orjinal parfüm. Açık parfümde de mad parfümü yeni deneme fırsatım oldu. Diğer markalardan daha ön planda benim için kokunun açıklığı ve kalıcığı konusunda. Mad parfüm kodunu tam bilmiyorum ama victoria secret bombshell kullanıyorum orjinalden daha kalıcıdır.

7 şubat 11:51

147. david walker bence çok başarılı. armani mania, estee lauder modern muse , d&g the one denediklerim arasındaydı.gayet kalıcıdır bana göre.

6 şubat 16:38

146. geçenlerde arkadaşım almak için girdi, iki şişe olunca tanesi 22.5'a geliyordu bir tane de ben aldım, ferah çiçek kokulu bir şey olsun dedim my burberry verdi, bayağı sevdim, süper de kalıcı çıktı. ben almaya devam ederim, aklımda birkaç koku var, sephora'dan alsam hepsini 3 ay aç kalırım herhalde, parfüm fiyatları uçuyor :/ 400 küsur verip alıp eve gelince çok sevmedim galiba demektense, özellikle kokusunu sevip sevmediğimizden emin olmadıklarımızı denemek için süper.

bu arada mad parfümden aldık, çalışan bir sürü de tester verdi, 500 lira harcadığımız sephora ise 2 tester verdi, ikisi de erkek parfümüydü -_-

6 şubat 15:47 6 şubat 15:50

145. öncelikle bir öneriyle başlayayım çünkü ben başlığı açtığımda öneri bekledim girdilerden ama hep kullamalı mı kullanmamalı mı konusu tartışılmış (tabi ki tartışılsın ama benim gibi kullanmak taraftarı olanlar için de öneriler yapılsa daha hoş bir başlık olacak sanki)

dp cerutti 1881 kesinlikle müthiş kokuyor. yumuşak koku sevenler alabilir numarasını hatırlayamadım. yayılımı ve kalıcılığı da baya iyi ne zaman sıksam soruluyordu. tekrar almayı düşünüyorum.

çoğu dp parfümünü beğenmiyorum açıkçası nasıl tarif etsem bir kalitesizlik kokusu alıyorum çoğundan bazısı fresh olcam diye fazla alkol kokuyor bazısı temiz kokucam diye beyaz sabunun muadili konumunda.

bargelloda denediklerim de açıkçası pek iç açıcı değildi çoğunlukla yoğun bir alkol kokusu alıyordum.

bir üst girdide mad parfümden bahsedilmiş duymuştum daha önce de güzel diye ama deneme fırsatım olmamıştı sitesinde yakında istanbul trump avm ye açılacağı yazıyor açılsın gidip dener yazarım buraya yorumlarımı mutlaka. 50ml 30tl görünüyor. linkini de bırakayım merak eden olursa benim gibi adres çubuğuna gidip yazmaya üşenen:)

(link: http://kokugeldi.com/cok-satanlar/ )

5 şubat 21:50 5 şubat 21:51


144. bu kadar gömülecek ne vardı dediğim parfüm çeşidi. teninize sıkmazsınız, kaliteli olanını alırsınız olur biter. ben orijinalini aldığım parfümün açığını da alıyorum unutmazsam. çünkü bazen çok gündelik kullanıma; ortalama ev kirası fiyatında olan orijinal parfümüme kıyamıyorum. kimi zaman 1 fıs orijinal 1 fıs açık kullanıyorum gün boyu mis kokuyorum.

tavsiye vereceğim açık parfüm : (bkz: mad parfüm ) dediklerine göre fransadan ithalmiş esansı. ben beğeniyorum, orijinaline oldukça yakın buluyorum. dp'yi hiç sevmiyorum. yağı oldukça ağır. ama mad'e kefilim. dadya da kısmen iyi. bargello'yu ise hiç sevemedim. ne orijinale yakın ne de kalıcı. zamanla kötü kokmaya başlıyor. batı sezer de parasını hiç haketmiyor. size koklamanız için kağıdı sanırım direkt esansa batırıyorlar. kağıttan ve bileğinize sürdüğünüzde kokusu geçmiyor ama 120 liraya 200ml'ini edindiğiniz zaman kokmamaya karar veriyor koku. (gizlinot: çünkü ben gerizekalıyım ve açık parfüme 120 lira verdim. parfüm tutkusu diyelim nolur :D) sonuç olarak mad ve dadya'yı öğrenci arkadaşlarıma ve ben gibi orijinal şişelerine kıyamayanlara öneririm.

temiz fresh hafif kokular tercih ettiğinizde, parfümle banyo yapmadığınızda sorun olacağını sanmıyorum. bazen sırf açığını sıkıp dışarı çıktığımda hemen herkes "çok güzel kokuyorsun/parfümün ne" diye soruyor.

27 mayıs 2017 19:49

143. Içinde ne var belli değil diyen olmuş. Içinde alkol su ve esans var. Esans dediğimiz şey de yağ gibi görüntüde bir sürü kimyasal koku falan karışımı, bunu üreten firmalar var hazır satılıyor. Firmalar bunları karıştırıp şişeye doldurup satıyor. Zaten caldion vb üreticisi hunca firması da böyle yapıyor. Firmalar gidip x çiçeğini damıtıp özünü çıkarıp 3 damla gül özü 2 damla öküz gözü ekleyerek yapmıyor. Doğru düzgün açık parfüm firmaları da bunları metal tanklarda temiz şekilde üretiyor.

Ama olayın başka bir boyutu var: kaba tabirle çakmacilik. Biri bir parfüm tasarlamak için para harcamış, bunu tanıtmak için para harcamış insanlar beğenmiş bi talep oluşmuş bu kokuya. Öteki de gidip bundan bi tane alıp laboratuvarda analiz edip içindeki malzemeleri tespit etmiş biraz değiştirmiş ki birebir aynı olup korsancı olmasın diye. Esansını yapmış, ürünün adını da birkaç harf değiştirip koymuş. Açık parfümcü firmalar da alıp bu esansı karıştırıp ucuz bi ambalaja koyarak satıyor. Pazarlama hizmetine de gerek yok zaten asıl orijinal firma yapmış zamanında. Uzun lafın kısası korsan kitap almıyorum, çakma kıyafet almıyorum, açık parfüm almıyorum.

Eee oooo çok pahalı diyenlere de cevabım: chanel çantan var mı? Heh yoksa o zaman chanel parfüm kokmak zorunda da değilsin. Bir sürü uygun fiyatlı parfüm var. Benden de bir öneri gelsin: intimately beckham. Pudra pembe ambalajda hoş kokulu ve çekici bir genç kadın parfümü. Gratiste satılıyor %40 indirimde bakabilirsiniz.

2 nisan 2017 08:58

142. İnanılmaz girdiler gördüm bu başlıkta. Sahte çanta almakla aynı tutanlar, muadil ruj vs aramakla aynı olduğunu söyleyenler, orijinaline göre daha kalıcı olduğu için orijinalini almayı enayilik olarak görenler vs... biraz bize ne demeyi öğrensek?

Öncelikle ben açık parfüm ve sahte parfümün aynı şey olduğunu mevcut parfümler bire bir kopyalanırsa düşünüyorum. Özgün kokulu açık parfümler de var, Türkiye'de pek denk gelmesek de. Ben bugüne dek bir kez bile sahte ya da açık parfüm kullanmadım. Kullanan da beni ilgilendirmiyor. Gelip bana sıkmaya çalışmayacağına göre kimse, benlik bir durum yok.

Açık parfüm Alkol kokuyor buram buram, etrafa yayılıyor diyenlere: herkes herkesin kullandığı kokuyu beğenmiyor. Alkol olmasına gerek yok yani. Ben etrafta buram buram alkol kokusu varsa da, aşırı baharatlı bir koku varsa da rahatsız olurum zaten. Abanmamak lazım parfüme, açık ya da başka tür.

Herkesin bütçesi aynı değil, bir kokunun orijinalini beğenip Ona para ayıramamak çok normal çünkü muhteşem ülkemizde parfüm fiyatları akıllara zarar. Ben parfümlerde değişmez 3 kokuya sahibim ve almak istediğimde parasını ayırıp yurt dışından alıyorum, herkes bütçe ayıramayabilir veya yurtdışından alma şansı olmayabilir. Kişinin kendi insiyatifine kalmış açık ya da sahte parfüm kullanmak. Bize ne?

1 nisan 2017 13:22