girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (150)
  • medya (0)

150. D&p den almayın da. Bir kere her dp aynı değil, bazıları güzel çıkıyor bazıları bozuk çıkıyor. Saklama yöntemleri aynı değil sanırım. Ayrıca kokuları da artık birebir değil.

22 mayıs 16:48

149. mad parfüm istanbul trump avm ye açılmış süslüler

12 şubat 20:19

148. Bir çok markanın hem açık hem orjinalini kullandım. Açık parfüm kalıcılığını vermiyor bir kaç orjinal parfüm. Açık parfümde de mad parfümü yeni deneme fırsatım oldu. Diğer markalardan daha ön planda benim için kokunun açıklığı ve kalıcığı konusunda. Mad parfüm kodunu tam bilmiyorum ama victoria secret bombshell kullanıyorum orjinalden daha kalıcıdır.

7 şubat 11:51


147. david walker bence çok başarılı. armani mania, estee lauder modern muse , d&g the one denediklerim arasındaydı.gayet kalıcıdır bana göre.

6 şubat 16:38

146. geçenlerde arkadaşım almak için girdi, iki şişe olunca tanesi 22.5'a geliyordu bir tane de ben aldım, ferah çiçek kokulu bir şey olsun dedim my burberry verdi, bayağı sevdim, süper de kalıcı çıktı. ben almaya devam ederim, aklımda birkaç koku var, sephora'dan alsam hepsini 3 ay aç kalırım herhalde, parfüm fiyatları uçuyor :/ 400 küsur verip alıp eve gelince çok sevmedim galiba demektense, özellikle kokusunu sevip sevmediğimizden emin olmadıklarımızı denemek için süper.

bu arada mad parfümden aldık, çalışan bir sürü de tester verdi, 500 lira harcadığımız sephora ise 2 tester verdi, ikisi de erkek parfümüydü -_-

6 şubat 15:47 6 şubat 15:50

145. öncelikle bir öneriyle başlayayım çünkü ben başlığı açtığımda öneri bekledim girdilerden ama hep kullamalı mı kullanmamalı mı konusu tartışılmış (tabi ki tartışılsın ama benim gibi kullanmak taraftarı olanlar için de öneriler yapılsa daha hoş bir başlık olacak sanki)

dp cerutti 1881 kesinlikle müthiş kokuyor. yumuşak koku sevenler alabilir numarasını hatırlayamadım. yayılımı ve kalıcılığı da baya iyi ne zaman sıksam soruluyordu. tekrar almayı düşünüyorum.

çoğu dp parfümünü beğenmiyorum açıkçası nasıl tarif etsem bir kalitesizlik kokusu alıyorum çoğundan bazısı fresh olcam diye fazla alkol kokuyor bazısı temiz kokucam diye beyaz sabunun muadili konumunda.

bargelloda denediklerim de açıkçası pek iç açıcı değildi çoğunlukla yoğun bir alkol kokusu alıyordum.

bir üst girdide mad parfümden bahsedilmiş duymuştum daha önce de güzel diye ama deneme fırsatım olmamıştı sitesinde yakında istanbul trump avm ye açılacağı yazıyor açılsın gidip dener yazarım buraya yorumlarımı mutlaka. 50ml 30tl görünüyor. linkini de bırakayım merak eden olursa benim gibi adres çubuğuna gidip yazmaya üşenen:)

(link: http://kokugeldi.com/cok-satanlar/ )

5 şubat 21:50 5 şubat 21:51

144. Içinde ne var belli değil diyen olmuş. Içinde alkol su ve esans var. Esans dediğimiz şey de yağ gibi görüntüde bir sürü kimyasal koku falan karışımı, bunu üreten firmalar var hazır satılıyor. Firmalar bunları karıştırıp şişeye doldurup satıyor. Zaten caldion vb üreticisi hunca firması da böyle yapıyor. Firmalar gidip x çiçeğini damıtıp özünü çıkarıp 3 damla gül özü 2 damla öküz gözü ekleyerek yapmıyor. Doğru düzgün açık parfüm firmaları da bunları metal tanklarda temiz şekilde üretiyor.

Ama olayın başka bir boyutu var: kaba tabirle çakmacilik. Biri bir parfüm tasarlamak için para harcamış, bunu tanıtmak için para harcamış insanlar beğenmiş bi talep oluşmuş bu kokuya. Öteki de gidip bundan bi tane alıp laboratuvarda analiz edip içindeki malzemeleri tespit etmiş biraz değiştirmiş ki birebir aynı olup korsancı olmasın diye. Esansını yapmış, ürünün adını da birkaç harf değiştirip koymuş. Açık parfümcü firmalar da alıp bu esansı karıştırıp ucuz bi ambalaja koyarak satıyor. Pazarlama hizmetine de gerek yok zaten asıl orijinal firma yapmış zamanında. Uzun lafın kısası korsan kitap almıyorum, çakma kıyafet almıyorum, açık parfüm almıyorum.

Eee oooo çok pahalı diyenlere de cevabım: chanel çantan var mı? Heh yoksa o zaman chanel parfüm kokmak zorunda da değilsin. Bir sürü uygun fiyatlı parfüm var. Benden de bir öneri gelsin: intimately beckham. Pudra pembe ambalajda hoş kokulu ve çekici bir genç kadın parfümü. Gratiste satılıyor %40 indirimde bakabilirsiniz.

2 nisan 2017 08:58


143. İnanılmaz girdiler gördüm bu başlıkta. Sahte çanta almakla aynı tutanlar, muadil ruj vs aramakla aynı olduğunu söyleyenler, orijinaline göre daha kalıcı olduğu için orijinalini almayı enayilik olarak görenler vs... biraz bize ne demeyi öğrensek?

Öncelikle ben açık parfüm ve sahte parfümün aynı şey olduğunu mevcut parfümler bire bir kopyalanırsa düşünüyorum. Özgün kokulu açık parfümler de var, Türkiye'de pek denk gelmesek de. Ben bugüne dek bir kez bile sahte ya da açık parfüm kullanmadım. Kullanan da beni ilgilendirmiyor. Gelip bana sıkmaya çalışmayacağına göre kimse, benlik bir durum yok.

Açık parfüm Alkol kokuyor buram buram, etrafa yayılıyor diyenlere: herkes herkesin kullandığı kokuyu beğenmiyor. Alkol olmasına gerek yok yani. Ben etrafta buram buram alkol kokusu varsa da, aşırı baharatlı bir koku varsa da rahatsız olurum zaten. Abanmamak lazım parfüme, açık ya da başka tür.

Herkesin bütçesi aynı değil, bir kokunun orijinalini beğenip Ona para ayıramamak çok normal çünkü muhteşem ülkemizde parfüm fiyatları akıllara zarar. Ben parfümlerde değişmez 3 kokuya sahibim ve almak istediğimde parasını ayırıp yurt dışından alıyorum, herkes bütçe ayıramayabilir veya yurtdışından alma şansı olmayabilir. Kişinin kendi insiyatifine kalmış açık ya da sahte parfüm kullanmak. Bize ne?

1 nisan 2017 13:22

142. Adı neden ''açık'' parfüm anlayamadığım parfüm. Halbuki şişede duruyorlar. (gizlinot: swh ) (gizlinot: bu arada fakirim, kullaniyorum swh )

1 nisan 2017 12:19

141. (gbkz: süslülerin high end marka nefreti ) başlığında, "dünyada aç insanlar varken bi ruja 150 lira veremem" diye duyar kasanları göremediğimiz başlık. Nedense bu başlıkta herkes bir parfüme 200+ lira verilmesinden yana. Madem orijinalini alamıyorsun, daha ucuz başka kokulara yönel diyen sizler misiniz gerçekten? Hani bir high end marka iyi bir ürün çıkarınca fellik fellik dupe/muadil arayan siz değil misiniz? Bulduğunuz muadil makyaj ürününün içeriğinden ne kadar eminsiniz de burda onkoloji uzmanı triplerine girip kanser diye bilmişlik taslıyorsunuz? Komiksiniz gerçekten. Orijinal ruju alamıyorsanız, başka markanın çıkardığı daha ucuz muadil ruju da almayın o zaman? Çünkü aynı şey değil yapı olarak ya hani, aynı ton asla tutmuyor falan... :)

Ben ortaokul dönemimde parfüme özenip annemden habersiz gidip almıştım, ki 13-14 sene öncesine tekabül ediyor, şimdiki gibi Yok sağlık bakanlığı onayı bilmem ne Yok. Ve cildime değil de kıyafetlere sıkmam gerektiğini bilmediğim için boynumda içi su dolu kabarcıklar oluştu, kortizonlu krem falan verdiler o dönem. Annem de bana gidip j. Del pozo'nun halloween'ini almıştı o zaman, madem istiyorsun oran buran şişmesin diye, hey gidi. Tek açık parfüm maceram o oldu. Ama benim şansım şu, yurtdışında yaşayan çok fazla tanıdığım var, buradakinin 1/4 fiyatına sağlam parfümler aldırabiliyorum.

Ancak yurtdışında tanıdığı olmayan, bir parfüme bir kaç ayda bir 30-40₺ Üstü veremeyecek durumda olan insanlar da var. Orijinal parfümün kokusunu beğenip kullanmak istiyor olabilirler, bir parfüm bulutu içinde gezilmediği sürece size ne gibi sıkıntı yaratıyor onu anlamıyorum. Hem migren hem de yoğun alerjim var, ve açıkçası ne migren ne de alerji "hmmm orijinal parfümmüş bu, tutmayayım" demiyor. Yoğun sıkılan ve ağır olan her koku, migren ve alerjiyi tetikleyecek şeyler. Ama orijinal parfümle banyo yapıp kusturucak hale getiren tanıdıklarım da var, bu sadece açık parfüme özel bi durum değil. Açık parfüm kullanıp gayet güzel ve ferah kokan, "bu parfüm ne ya?!" Diye sorup açık parfüm cevabını aldığım insanlar çok fazla var.

Öte yandan 300 küsur lira bayıldığım (gbkz: bvlgari omnia paraiba)'nın yarım saat sonra aşırı alkollü bir limon kolonyasına dönmesi ve yine o fiyat aralığında olan (gbkz: guerlain idylle eau sublime)'in kokusunun üzerimden 1 saat içerisinde uçması gibi bir durum da var. Yani marka her zaman kaliteyi beraberinde getirmiyor, bunu aklınıza sokun.

Niche yada high end parfümlerin pahalı olmasının; şişesinin tasarımından, şişenin üstündeki yazısına, reklamlarından, dünyanın en ünlü burunlarıyla çalışmasına ve bir marka değeri oluşturma çabalarına kadar bir sürü sebebi var. En pahalı ve yoğun parfümde bile esansın maksimum %20 parfüm özünden oluşması da bunu açıklıyor, eau de perfume, parfüm suyu yani. Asıl parfüm denilen şey, seyreltilmemiş 100% parfümdür, örneğin 7,5 ml'si 125$ olan bu (link: http://m.sephora.com/product/P12481?icid2=skugrid&skuId=43687 Chanel no:5) gibi. :) anneme hediye gelmişti seneler önce, yoğunluğunu ve kalıcılığını tarif edemem.

O aldığımız edp'lerin de üstü var hani süslücüm, edp kullanıyorsunuz diye kendinizi statü sahibi sanmadan önce, açık parfüm kullananlara tepeden bakmadan önce bi durun düşünün. gidip 500₺ bayılıp aldığımız o parfümler hiç birimizi cambridge düşesi yapmıyor nihayetinde hanımlar, yine eve gidip kocanıza çay demliyorsunuz. :)

Kendini bir* şey zanneden düşesler rahatsız. ahahah tamam excalibur'u sana verdik orijinal hypnotic poison almaya paran yettiği için İngiltere'yi sen yöneteceksin tamam gel. Jfhsgdjd

1 nisan 2017 11:59 1 nisan 2017 12:22