yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (148)
  • medya (0)

  148. Elimdeki tüm stoklar tükendi. Orjinallerin yanına yaklaşılmıyor. Açık parfüm için önerisi olan var mı?

  13 ocak 11:29

  147. resmen orijinal parfümler pahalı olduğu için benzerini kullanmak isteyenleri keriz yerine koymaya başlamış firmaların sattığı parfümler.

  Loris denemedim bile, mağazada sıkmam yeterliydi. Berbat. kalitesiz.

  D&p parfümden imza gibi olmuş bir parfümüm vardı, insanlar sorardı. Parfümü değiştirmişler. kokusu aynı değil sadece benziyor ve hiçbir şekilde kalıcı değil. su gibi. sıkmamla uçması bir oluyor. acımsı-ekşimsi bi kokuya dönüştü. esansı berbat. testeri gayet kalıcıydı.

  bargellodan aldım, yine su gibi. kaldı ki bu aldığım parfüm hiç tarzım olmamasına rağmen biraz tatlı, şekerli sayılacak bir parfümdü. şişenin yarısını üstüme boşaltmışımdır çünkü sıktığımda soruyorum "koku nasıl?", dibime giren annem "ne kokusu?" diyor. öyle bir kokmamak yani. sıkarken havaya karışıp uçuyor herhalde. halbuki tester mükemmeldi. ilk aldığımda kolumu koklaya koklaya eve gelmiştim gayet kalıcıydı.

  david walker, fazla yağlıydı. yine alkol kokusu yoğun. denediğim tester parfümler bile kolumda 30 dk. kaldı. sonra uçtu gitti.

  mad parfüm, en kalıcı olanlarıydı ama yalan. İlk sıktığımda fazlasıyla yoğun bir alkol kokusu. sonradan açıldığında "işte bu" dedim. bileğimdeki koku tüm gün burnuma geldi. eve geldim ellerimi yıkadım, koku hala elimdeydi.

  en beğendiğim mad oldu. ama onlarca denemeden sonra mad parfümde de şikayet gördüm. tester ürünlerin aşırı kalıcı olduğu ama alınan paket ürünlerin su gibi uçtuğu yönünde 1'den fazla yorum okudum. o yüzden mad'e savuracak param kalmadı.

  muscent denemedim. ama onda da youtube'da ve şikayetvar'da gördüğüm kadarıyla benzemeyen kokular ve kalıcılığı gayet de zayıf ürünler fazla.

  Açık parfümlerin çoğu kalitesiz esans kullanıyor. sebebi ne, bilemiyorum. 2-3 sene önce d&p'den, david walker'dan aldığım parfüm 50 metre yayılırdı. bu kadar alkol kokmazdı. koku vardı ya, şu an resmen parfümlerde koku yok. parfümün kokusu ben bile bileğimden zor alıyorum. kalitesizlikte yarışıyorlar. herhalde, parfüm fiyatlarından dolayı mecburuz almaya gibi bir izlenimleri var. kaliteyi azaltıp fiyat yükseltmek tam türk kurnazlığına yakışır bir hareket olmuş.

  mutlaka 1-2 tane iyi firma vardır. ama ben bu denediklerim arasında denk gelmedim. Hepsi su gibi, hepsi uçuyor. 1 saat önce sıktığım kokudan eser yok. Bir daha asla almam.

  orijinal alamasam da giderim avon'dan, oriflame'dan, farmasi'den falan alırım daha iyi. en azından buram buram alkol kokusu yok, ne olduğu belli. fiyatı da makul.

  6 ocak 17:10 6 ocak 17:16

  146. Mevcut piyasa şartlarından nasibini almış ürünler.

  50 ml 50 TL olmuş Dp'de. Bence fazla. Tercih meselesi.

  Çok açık parfüm tecrübem yok, oda parfümü almak için Dp'yi tercih ederim, memnunum. Parfüme özel ilgim var, bir sene öncesine kadar da ihtiyacım olmamasına rağmen yeni parfüm almaya devam ediyordum. Döviz kurları çıldırdıktan sonra kendimi frenledim. Sonuç olarak iki, üç sene parfüm almasam ihtiyacım olmaz. Benimki daha çok merak. Gidip bakınıyorum neyi, nasıl yapmışlar diye.

  Dediğim gibi kendimce iyi bir koleksiyonum var ve parfüm konusunda hassasım ama açık parfüme sahte rakı muamelesi yapılmasını da abartılı buluyorum. Kıyafetlerde leke bırakma konusunda bir yorum yapamıyorum ama ben açık parfüm kullandı diye hastanelik olan kimseyi de duymadım. Tabii merdiven altı üretimden uzak durmak gerekir, kastettiğim; iyidir dediğim, şubeleşmeye gitmiş bilindik markalar.

  Gelip gittikçe sıkıyorum bileğime açık parfümleri, elimde olan parfümlerin dupe larını deniyorum. Karşılaştırıyorum eve gelince. En büyük sorun bence açılıştaki yoğun alkol kokusu. Neden o kadar alkol ağırlıklı yapıldığını anlamıyorum. Bozulmayı geciktirmek için belki... Gözlemleyebildidiğim kadarıyla genelde gerçeğinde en baskın olan nota neyse ona abandıkları. Çoğunlukla da bu dip nota oluyor. Vanilya, misk, sandal ağacı baskın parfümleri tutturuyorlar. Baharat baskın parfümlerde cortluyorlar, sanırım baharat bazlı kokularla çalışmak daha zor.

  3 kasım 2020 15:00 3 kasım 2020 15:45


  145. Hepinizin mutlaka bildiği bir açık parfüm markasının Dolum yapılan üretim tesisini ziyaret etme gibi bir şansım oldu. (gizlinot:dünyanın en saçma tesadüfü hiç sormayın ajsjsjs) kokuları ne kadar tutturuyolardır, karışımları nasıldır o kadarını bilmem ama Baya hijyenik çalışıyorlar aslında. Ben açık parfüm kullanamıyorum, alkol kokusuna fazla hassasım. Ama kullananlar varsa yazayım dedim.

  Esansları ve alkolü yurt dışından alıyorlar. Büyük koyu renk şişelerin içinde geliyor ve euro ile alıyorlarmış. Üretim bandında çalışanlar, bu esansları su, alkol ve gliserin ile belirli bir oranda seyrelterek makineler yardımıyla cam şişelere dolduruyorlar. Hepsinin iznini ve belgelerini tek tek okudum. Açıkçası aslında içinde bizim bildiğimiz parfümün içeriği dışında zararlı olan bir şey yok gibi. (gizlinot:zaten gerçek parfüme göre malzemelerin kalitesini tartışamam) Çalışanlar eldiven, bone, önlük, gözlük gibi iş güvenliği ve hijyen için gerekli şeyleri sağlıyorlar. Yalnız üretimin yapıldığı yerde bir parfüm kokuyor ki, ben gezerken 2 dk dayanamadım, o insanlar ne yapıyor anlamıyorum. Buram buram yani.

  Günde yaklaşık 10.000 parfüm üretiyor bu marka. Rusya, ukrayna, iran, azerbaycan, özbekistan gibi ülkelerden nasıl sipariş alıyorlar aklınız durur. Ben ordayken rusya'ya 12 bin şişe "hypnotic poison" gönderdiler mesela. Doldurulan parfümlere dolum tarihi ve etiketleri basıldıktan sonra karanlık ve soğutulan serin bir ortamda bir süre (1-2 gün) bekletiliyor. Daha sonra mağazalara ya da siparişin geldiği yere dağıtımı yapılıyor. Bir kutu, şişe, varil artık neyse o kadar esanstan yaklaşık 1000 şişe dolum yapılabiliyor. Esanslar euro ile geldiği için maliyetler aslında yüksek diyebilirim. 10 liraya 20 gün kalıcı parfüm mottosuyla hareket eden açık parfümcülerin içine ne koyduğu konusunda baya tereddüte düştüm. Demek ki aldıkları esans, alkol falan baya kalitesiz. 10 liraya onu piyasaya sürmek için içine su koyup vermeleri lazım.

  Tabi ben üstün körü anlattım olayı çünkü daha çok üretimin teknik detayları ile ilgileniyordum İşim gereği. Ziyaret amacım da buydu zaten ama çokça tartışması yapılan açık parfüm üretimi hakkında dışardan bir müşteri olarak baktığımda gördüklerimi paylaşayım dedim.

  Tamamen tercih meselesi bu iş açıkçası. Geçen sephora'da 999 liraya gördüğüm chanel parfümlerden sonra, ben tercih etmesem de, insanların açık parfüme yönelmesi çok da anormal gelmedi. (gizlinot:-kamu spotu on-biz yine de orjinal alalım di mi :d -kamu spotu off-)

  Ha bu arada, birkaç açık parfüm markasının dolumu aynı yerden yapılıyor, etiketleri farklı basılıyor sadece. Yine gratis'ten kutulu aldığımız birkaç marka da burada daha süslü şişelere basılıp açık parfümlerden farklı olarak ambalajlanıp piyasaya sürülüyor. (gizlinot:esanslar aynıymış ama diğer içeriği bilmiyorum malesef)

  Önceden insanlara gidin gratisten indirimde 30 liraya bilindik bir şey alın derdim ama artık onu da diyemeyeceğim baya kötü bir aydınlanma oldu :d

  3 kasım 2018 10:48 3 kasım 2018 11:37

  144. Açık alacağıma zaradan alıyorum . Güvenemiyorum ve alkol alkol kokuyor :(

  22 mayıs 2018 17:04

  143. D&p den almayın da. Bir kere her dp aynı değil, bazıları güzel çıkıyor bazıları bozuk çıkıyor. Saklama yöntemleri aynı değil sanırım. Ayrıca kokuları da artık birebir değil.

  22 mayıs 2018 16:48

  142. mad parfüm istanbul trump avm ye açılmış süslüler

  12 şubat 2018 20:19


  141. Bir çok markanın hem açık hem orjinalini kullandım. Açık parfüm kalıcılığını vermiyor bir kaç orjinal parfüm. Açık parfümde de mad parfümü yeni deneme fırsatım oldu. Diğer markalardan daha ön planda benim için kokunun açıklığı ve kalıcığı konusunda. Mad parfüm kodunu tam bilmiyorum ama victoria secret bombshell kullanıyorum orjinalden daha kalıcıdır.

  7 şubat 2018 11:51

  140. david walker bence çok başarılı. armani mania, estee lauder modern muse , d&g the one denediklerim arasındaydı.gayet kalıcıdır bana göre.

  6 şubat 2018 16:38

  139. öncelikle bir öneriyle başlayayım çünkü ben başlığı açtığımda öneri bekledim girdilerden ama hep kullamalı mı kullanmamalı mı konusu tartışılmış (tabi ki tartışılsın ama benim gibi kullanmak taraftarı olanlar için de öneriler yapılsa daha hoş bir başlık olacak sanki)

  dp cerutti 1881 kesinlikle müthiş kokuyor. yumuşak koku sevenler alabilir numarasını hatırlayamadım. yayılımı ve kalıcılığı da baya iyi ne zaman sıksam soruluyordu. tekrar almayı düşünüyorum.

  çoğu dp parfümünü beğenmiyorum açıkçası nasıl tarif etsem bir kalitesizlik kokusu alıyorum çoğundan bazısı fresh olcam diye fazla alkol kokuyor bazısı temiz kokucam diye beyaz sabunun muadili konumunda.

  bargelloda denediklerim de açıkçası pek iç açıcı değildi çoğunlukla yoğun bir alkol kokusu alıyordum.

  bir üst girdide mad parfümden bahsedilmiş duymuştum daha önce de güzel diye ama deneme fırsatım olmamıştı sitesinde yakında istanbul trump avm ye açılacağı yazıyor açılsın gidip dener yazarım buraya yorumlarımı mutlaka. 50ml 30tl görünüyor. linkini de bırakayım merak eden olursa benim gibi adres çubuğuna gidip yazmaya üşenen:)

  (link: http://kokugeldi.com/cok-satanlar/ )

  5 şubat 2018 21:50 5 şubat 2018 21:51