girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • medya (0)

26. Bu zamana kadar gittiğim bütün doktorlar cilt için, özellikle genital bölge gibi özel ve hassas bölgeler için en iyi seçeneğin jilet olduğunu söylediler. Ağda'nın cilt için uygun bir ürün olmadığını, ete çok zarar verdiğini(kararma,sarkma,batık), lazerin bir evin camlarını duvarla kaplatmaktan farksız olduğunu söylemişlerdi. Bacaklar ve genital bölge için jilet, koltuk altı gibi minik bölgeler için ağda kullanıyorum. Evet lazerin kolaylığı aklımı çeliyor ancak devamlı gittiğim doktorların sözleri beni daha çok ilgilendiriyor açıkçası. O yüzden aksi bir durum olmadıkça yoluma jiletle devam edeceğim karşılaştırma.

18 mayıs 00:57 18 mayıs 00:59

25. 6-7 yıllık ağda-epilatör maceramdan sonra inanılmaz derecede batık oluşumu cabası kılların (özellikle alt bacak ve koltukaltında) 5-6 günü aşmadan çıkmaya başladığını görünce artık buna dur demem gerektiğini farkettim ve 8 ay önce lazere başladım. 4-5 seansta bu kadar iyi sonuç alacağımı tahmin bile edemezdim ki önceden ağdayla ve epilatörle çektiğim acılara canım yanıyor sadece. Jileti mevzubahis etmek bile istemiyorum ki korkunç siyah yoğun kıllarımı x4828394823 kalın ve siyah yapmaktan başka bir işe yaramadı.

lazer lazer lazerrr.

15 mayıs 20:09

24. lazere gitme imkanım olmadı şimdiye kadar ama bu karşılaştırmada net lazer alır diyorum. zaten önümüzdeki yıl başlamayı da düşünüyorum ama ağda ve jilet arasında karşılaştırma yapmam gerekirse, eğer kıllarım yeterli uzunluktaysa ve vaktim varsa kesinlikle ağdayı tercih ederim. jilet vurduğum kılları 1-2 kez bile ağdayla alınca yumuşadığına, batıklarımı azalttığına şahit oldum. ama genelde ağdadan max 1 hafta sonra kıllarım baş göstermeye başladığı için hep dayanamayıp jilet vuruyorum. zorunluluktan bir nevi. jilet vurduktan sonra 24 saat içerisinde kıllar tekrar çıkmaya başlıyor zaten, özellikle bikini bölgesindekiler çıkarken inanılmaz bir kaşıntı ve sivilcemsi şeylerle karşılaşabiliyorum bazen. arka arkaya 2-3 günde bir jilet yapınca daha da kötü oluyor bu durum. yani jilet vurduğuma her seferinde pişman oluyorum ama yapacak bir şey yok. epilatöre gelirsek, baya batık yapıyor, baya hem de. geçen yaz su altında çalışanlardan almıştım, ondan baya bir memnunum ama, koltuk altı vs min acıyla duşta halledebiliyorum. sadede gelmek gerekirse bence lazer>ağda>epilatör>jilet.

15 mayıs 16:07


23. hepsini denediğim için bir fikrim var, ama muhtemelen sübjektiftir. ayrıca benim kıl köklerim derindedir, kıllarım sarı-siyah karışık. Şimdi başlayabilirim.

- lazer: iki farklı yerde lazer epilasyon yaptırdım/ikincide hala yaptırıyorum. lazer ise yarıyorsa, makine doğruysa ve tüyleriniz lazer epilasyona uygunsa çok mantıklı. ama gerçekten pahalı. öğrencilik haliyle yaptırması zor. yaptırılssa bile dediğim gibi her lazer yapan yer ise yaramayabiliyor.

- ağda: altı yedi yıl sırf ağda yaptırdım. tüylerimi azaltmadı kesinlikle. inceltmedi de. yaptırdıktan sonraki bir iki kafta cennet evet. ama kıl dönmesi, sivilcelenme (özellikle bacaklarımda) korkunçtu. bi de tüyleri aldıktan sonra kırmızı kırmızı noktalaşmalar olması beni sinir ediyor. kararmalar da cabası

- jilet: uzuuun süre bunu yaptım. beş yıl kadar. tüyleri kalınlaştırmıyor. çıkan yerdeki aynı şekilde çıkmaya devam ediyor. ama ayva tüyleri biraz sertleştirdiği doğru. dikkat etmek lazım. ben iki günde bir yapmaktan bıkmıştım. pürüssüzlük hemen kayboluyordu. bi de çıkıntılı girintili yerlerde kesilme oluyordu.

işe yarıyorsa lazer>jilet>ağda (çünkü ağda acısı)

işe yaramıyorsa jilet>lazer>ağda (çünkü lazerin ise yaramayanı bile azaltıyor. sadece bitmemiş oluyor. ordan jiletle devam)

15 mayıs 09:52

22. Kıl, tüy konusunda genetik olarak hep şanslı oldum. Sadece kol altı, paket, dudak üstü ve bacak alıyorum. Hayatım boyunca sadece bir kere jilet yaptım. O kadar kötü geldi ki vücuduma anlatamam. Delik delik bir görüntü oldu, çıkarken inanılmaz kaşındı, battı, üç günde geri uzadı. Tövbe dedim bir daha. Daha sonra ağdaya başladım. 8 yıl istinasız ağdayla aldım her yerimi. Uzama süresi, kalınlığı, sıklığı üç dört yıl sonra fark edilir bir şekilde azalmaya başladı. Sonra dedim bu böyle her ay olacak gibi değil, kıydım parama. bir yıl önce paket, koltuk altı lazer epilasyona başladım. Bacaklarımı da istedim ama kıllarım ince, tenim buğday olduğu için yaptıramadım. Alexandrite lazere gidiyorum. İki ay önce 13. seansıma gittim. Hala çok tek tük de olsa var malesef ama yaşımla ve başlangıçtaki kıl yapımın ince oluşuyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir hormom bozukluğum yok. Hala devam ediyorum tabii ama etmiyor olsaydım bile iyi ki derdim. Ben hayatımda böyle bir rahatlık görmedim. Kalan tek tük de beni rahatsız etmez, etse de bir iki taneyi eldivenle üç dakikada acı çekmeden alırdım. Umarım o tek tüklerle de yakın zamanda vedalaşırım. İlerde param olursa dudak üstü için de gitmek istiyorum ama onda süreç daha sıkıntılı olduğu için de erteliyorum biraz. Sonuç olarak paket, kol altı kıllarımla vedalaştım. Bacaklarımda da yoluma ağdayla devam ediyorum ve lazer epilasyonu şiddetle tavsiye ediyorum.

14 mayıs 22:39

21. ilk ağda deneyimimi 13 yaşındayken yaşadım ve nasıl canım acıdı anlatamam. ondan sonra tövbe ettim ve başladım jilete. tam 22 yaşıma kadar her yerimi jiletle aldım ama o kaşıntı, katır kutur çıkan kıllar ve koyulaşması cabası. ayrıca alınca da delik delik görüntü kalıyordu. kıydım 4 ay kyk parama ve gıttım lazer epilasyona başladım. ilk başlarda alexandrite epilasyon kullanıldı bende, ten rengim açık ve 9 yıllık jilet macerasından sonra kapkara olup kalınlaşan kıllarım sebebiyle hemen sonuç verdi. bu yöntemi uygulamadan önce ve sonra bronzlaşmamaya dikkat etmek lazım kızlar, yanık izi bırakma ihtimali var çünkü. 2012'den beri gittiğim için artık bacaklarımda 10-15 tane tüy kaldı ve koltuk altlarımda hiç kalmadı. genital bölgemde ise iç dudak kısımlarında kaldı, çünkü onlar ince ve sarı tüyler. bu yüzden şimdi buz lazere gidiyorum, o azaltıyor ama sanırım tüyler onda biraz fazla uzuyor, yine de işe yarayacak mı sarı tüylerde, editlerim.

"acıyor mu?" diye merak edenlere, alexandrite birazcık acıyor ki ben acı eşiğimin yüksek olduğunu düşünüyorum. buz lazerde ise hiç bir şey hissetmiyorsunuz, sanki vucüdunuzda buz geziyormuş gibi oluyor. makine direk soğuk uyguladığından acıyı hiç hissetmiyorsunuz.

14 mayıs 21:31

20. kesinlikle lazer, gerekirse para biriktirin ama bu dertten kurtulun. ha yok yaptırmam derseniz jilet ama sanırım epilatör daha iyimiş, hiç kullanmadığım için yorum yapamıyorum.

14 mayıs 19:56


19. Paranız varsa yaşınız tutuyorsa lazer tabiki ama bunlara uymuyorsanız ikisinden birini seçebilirsiniz ben jiletçiyim 

14 mayıs 18:57

18. Epilatör forever <3 (gizlinot: Ccc Epilatör ccc )(gizlinot: Jilet hiçbir yerime sürmedim, sürmeyi de düşünmüyorum. Epilatöre batık yapıyor deniyor ama bende ağda da batık yapıyor ve morarıyorum. Lazer hakkında konuşmayacağım hiç bilmiyorum çünkü ama epilatörde ağdadan daha az acı hissediyorum ve %100 pratik.)

14 mayıs 17:09 14 mayıs 17:15

17. İmkanı olana lazer. Olmayana jilet. Kadın olarak yeterince acı çekiyoruz bir de ağdaya hiç gerek yok.

14 mayıs 16:41