sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (58)
 • medya (0)

58. lazerin açık ara farkla kazanacağı ankettir. imkanınız varsa yaptırın bence. gerçekten de bir kadının kendine yapabileceği en büyük iyiliklerden bi tanesi lazer epilasyon. lazer yaptırmadan önce jileti tercih ediyordum, çünkü kıllar uzasın diye bekleme derdi yok. her duşa girdiğimde hemen jilet atıveriyodum tüm vücuda(gbkz: yaşasın beyaz ten ve siyah kıl birlikteliği). ağdayı bekleme derdi ve acısından ötürü hiç sevemedim(gbkz: hele bikini bölgesinde :/). bu yüzden jilet ağdayı geçer benim gözümde

9 eylül 2018 10:48

57. Ben de lazer diyorum. Hatta lazer> jilet > ağda. Ne zaman ağda yapsam cildim hemen alerjik reaksiyon gösteriyor, lazer epilasyona başlamadan önce her yerimde jilet kullanıyordum fakat o da tahriş edebiliyor. Yalnız lazer yaptırırken bence en önemli detay kılların yeterince siyah ve sert olması. Eğer ince tüylere sahipseniz lazer o tüyleri eskisinden beter yapıyor, önce sertleştiriyor. Koltukaltımdaki tüyler çok sert olmadığı için lazer maalesef bende ters etki yaptı :( Onun dışında çok memnunum ama güvenilir bir yerde ve aletle yaptırmak şart. 

9 eylül 2018 00:47

56. her yöntemi denemiş biri olarak kesinlikle lazer diyorum. iyi bir yere yaptıracaksanız evet maliyetli bir işlem fakat hayatınızın kalan kısmında çok daha özgür ve özgüvenli olacaksınız.

gerçekten arkadaşlarım çağırdığında kıl-tüy düşünmeden etek giyip gitmek, tatile gitmeden önce oturup saatlerce kıl-tüy yolmakla uğraşmamak büyük bir lüksmüş. şuan iyi ki yaptırmışım diyorum.

gittiğim yer bir dermatoloğun ofisi. benim aşırı alerjik ve hassas bir cildim var, bu sebeple de doktor tercih ettim. işlem gören yerlerim kocaman kabarıp, kıpkırmızı oluyor. vücuduma hemen ardından krem sürdürüyorlar oradayken. yüzüme de kortizonlu bir krem ile güneş koruyucu. hatta yüzüme ilk seansta buz koydurmuşlardı :D

bugün de seansım vardı.

*çeneme artık 2-3 ayda bir atış yapıyoruz çünkü artık çıkmıyor bile. ND Yag cihaz kullanıyoruz yüzüme. (aşırı stres nedeniyle hormon dengesizliği oluştu ve çenemde tüylenme yaptı, hap tedavisi uygulandı. yıllar sonrasında da lazere başladım).

çenedekiler kalınlaşıp tüylükten kıllığa geçtiği için daha fazla seans gerektiriyor, bu daha uzun süre ve biraz daha yüksek maliyet demek.

ama gerçekten değiyor. şuan çok memnunum. özgüvenim yerine geldi resmen.

*genital bölge ve koltukaltı çok rahat.

koltukaltımda lazer öncesinde de pek birşey yoktu, lazerle daha da pürüzsüzleşti.

genital bölgede ise bazı bölgelerde hafiften tüy çıkıyor ama bunları görmek neredeyse imkansız, o kadar açık renk ve güçsüzler ki. seanslar devam ediyor, yani onlar da çıkmayacak en sonunda.

*bacağa sonradan başladığım için öteki bölgelerim gibi değil henüz. ama gerçekten tüyler müthiş derecede inceldi. batıklar gitti.

acısına gelirsek; her bölgenin kendine göre acısı var ama çekilmeyecek birşey değil bana göre hele de sonuçlarını düşünürsek. acı eşiğiniz düşükse, benim yaptırdığım yerde emla krem sürüyorlarmış, mış dedim çünkü ben hiç sürdürmedim.

vücudumda en son bıyık bölgesi ve kol kaldı.

bu arada dövizdeki yükseliş lazeri de etkiliyormuş, bugün yaptırdığımda ofisimde söylediler. bilginiz olsun.

yaptırmak isteyen arkadaşlar için; korkmayın, gerekirse krem sürdürüp yaptırın ama yine de yaptırın ve kurtulun. inanın sonuçlarından çok memnun olacaksınız.

tüyleri kısaltmak için asla traş bıçağı kullandırtmadılar bana, trimmer ile kendileri kısalttılar. hatta makinenin marka ve modelini verip "tüyleriniz uzadığında rahatsız olursanız siz de evinizde kısaltabilirsiniz" dediler.

soru sormak isteyen olursa memnuniyetle cevaplarım :)

8 eylül 2018 21:20 8 eylül 2018 23:50

55. lazer der geçerim. vücudum için yaptığım en mantıklı yatırımlardan biriydi. sizi ömür boyu uğraştan kurtarıyor bir kere.

8 eylül 2018 09:24

54. Ergenlikten beri jilet kullanıp vücudunun en ücra köşelerine kadar tüylerimi yaymış biri olarak denediğim şeyleri aktaracağım. Belki birilerine yardımı dokunur.

jilet: yalnızca yüzümde ve kolumda memnun kalıyorum.

Lazerden sonra yüzümde çıkan tek tük tüylerimi pürüzsüz temizliyor ve şimdiye kadar kalınlaştırmadı. kollar vücudumun diğer kısımlarına göre nispeten daha az ve cılız olduğu için yine pürüzsüz temizleyebiliyorum.

bacak ve genital için kesinlikle kabusum oldu artık. Genital belki çok uğraşırsam ama bacaklarım jiletle asla pürüzsüz olmuyor. Jileti pratik olması açısından tercih ediyoruz ama benim genitali tertemiz almam jiletle 30 dk sürüyor çünkü inanılmaz yayılmış durumda. Üstelik temizlemek için belli bir süre uzatmam gerekiyor, 2 gün sonra geri çıktığında tekrar alırsam pürüzsüz olmuyor ve tahriş ediyor. Kaşıntı da cabası.

Ağda: vücudumun daha ince tüy çıkaran yerlerinde (sırt, göbek gibi), genital ve üst bacakta en memnun kaldığım yöntem. 

Yıllardır jiletle aldığım sakal gibi sertleşmiş kılarım 2 seans ağdada inanılmaz seyreldi ve inceldi. İlk bir hafta tam pürüzsüzlük sonrasında seyrek seyrek çıkmaya başlıyor artık. Dediğim gibi jiletle tam temizlik için bayağı uğraşmam gerekiyor, aynı sürede kuaförde genitali çok rahat aldırabiliyorum. Acıyor evet ama anlık bir acı. Kararma/batık/tahriş gibi sorunlarım olmadı. Sarkma konusunda ise bir fikrim yok.

Lazer: yalnızca yüzüme yaptırdım. Cımbızla çok oynadığım için yine sakal gibi çıkıyordu tüylerim. Kötü diyebileceğim bi yerde yaptırdım ve seanslarımı aksattım buna rağmen %70 azaldı ve seyreldi.

Ek olarak koltuk altımı ve alt bacağımı bir süre epilasyon aletiyle aldım ama ağdaya geçicem artık. Acısı daha fazla ve bacağımda inanılmaz batık yapıyor. Tüylerimde incelme ve seyrelme olmadı. (Annemin tüyleri bana göre daha seyrek ve cılız. Epilasyon aleti onunkileri bayağı azalttı mesela nerdeyse hiç çıkmıyor artık. Yaşından dolayı da olabilir tabi bilemiyorum)

Umarım açıklayıcı olmuştur. 1 kişiye bile yardımı dokunsa çok sevinirim. Kişisel fikrim lazer imkanınız yoksa ağdaya şans vermenizdir. O kadar da korkunç bişi değil.

edit: imla

7 eylül 2018 17:33 7 eylül 2018 21:02

53. kollarımı-bacaklarımı-koltuk altımı lazer hariç, diğer iki seçenekle aldırdım ve kesin kararım şudur ki AĞDA.

jilet her yeri sakal gibi çıkartıyor ve ölü deriler için bir faydası yok ama ağda gerçekten harika bir şey.

canım çok tatlıdır ama acısına katlanırım çünkü ağdadan çıktıktan sonnra insan arınıyor resmen.

tenim esmer ve her yaz kesinlikle kömür gibi olduğum için lazere cilt kanser olma tehlikesinden dolayı olumlu bakamıyorum.

24 ağustos 2018 00:21

52. Kollarım hariç diğer yerler de jilet kullanıyorum. Çok sağlıklı olduğu için mi?hayır. tembelim ve param yok.

Açıkçası ağdanın ki yıllarca yaptım, faydasını görmedim,cildi tahriş ettiğini düşünüyorum. Tabi ağdanın bir artışı ölü derilerinizi atıyor. Kese ya da peeling varken ağdayla uğraşasım gelmiyor.

Epilasyonda gerçek anlamda sonuç alan var mı onu da merak ediyorum.demek istediğim: bitti hiç tüy çıkmıyor diyen... bütün girdileri okudum(evet işsizim) sanırım kişiye göre değişiyor.

23 ağustos 2018 10:39

51. ağda leke yapıyor, jilet kaşındırıyor, epilasyon batık yapıyor, lazer de acıtıyor. Bence tanrı kıllarımızı almamızı istemiyor. beden olumlama işini hakkıyla benimseyip yaldır yaldır kıllı gezmek istiyorum artık.

22 ağustos 2018 21:08

50. Kesinlikle lazer diyorum 2.seansıma bi hafta var ama ne bi tüy çıktı yaptirdigimdan beri ne de lekesi var bebek poposu gibi tertemiz oluyorsunuz. Seansin hepsini gidip kendinize bakım yaparsanız tüylerin ilk hali gibi katiyen cikmicagini biliyorum cevremdeki herkesten tamamen bitirmesede yok denilecek kadar tüyle bitiriyor. Ne acısı var ne de zamanınızı çok harcıyorsunuz.15 20 dakikaya tüm vücudu yaptırıp çıkıyorsunuz muhtemesem bi teknoloji ıyi ki lazer var

22 ağustos 2018 16:35 27 ağustos 2018 23:30

49. En iyisi lazer fakat etkileri tam bilinmediği için pek güvenemedim.

Jilet bende kaşıntı yaptı.

Ağdaya kaldım yine ama zaten çok ince tüylerim var yakından anca belli oluyorlar, 1.5 ayda bir yapsam yetiyor.

22 ağustos 2018 09:48 13 eylül 2018 15:20