girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (49)
  • medya (0)

49. Ağda ve jilet için konuşacak olursam ihtiyacıma göre değişiyor tercihlerim.

Bacaklarımdaki tüyler ağdaya gelecek kadar uzadıysa regl dönemim bittiyse ağdayı tercih ediyorum. Kollar için genelde jilet denk gelirse ağda. Her ikisinin de güzel tarafları var. Tüylerim üzerinde olumlu olumsuz değişim yok.

Lazer için düzenli yerleşik bir hayata, paraya ve tahammüle ihtiyacım var. Olursa sonbaharda başlarım.

10 dk önce

48. Küçükken ağda deneyimim oldu birkaç kez kuaförde. Koltuk altım ve bacağımda sıkıntı yok ama bikini bölgesinin acısına dayanamadım. Bikini bölgesini jiletle almaya başladım. Bacağımı vs aldırmak için kuaföre her gittiğimde aa olur mu orayı da alalım tacizlerinden sıkıldığım için bacak ve koltuk altımı da jiletle almaya başladım. Ama bir süre sonra tüylerin çok çabuk çıkmasından sıkıldım. Kıl tüy işini de evde halletmeye karar verdim. Bacaklarıma ağda yapıyorum. Tüylerin uzamasını bekleyemeyeceğim zamanlarda ya da ağdayla uğraşmak istemediğimde jiletle alıyorum. Koltuk altıma da ağda yapıyorum sadece. Lazere gitmeyi de düşünüyorum bunun için para biriktiriyorum şimdilik.

17 dk önce

47. Acı eşiğim yüksek olduğundan bazı durumlarda canımın acıması beni rahatsız etmez aldırmam bile ama ağda yapılırken oluşan acı beni çok rahatsız ediyor özellikle üst bacak ve koltukaltında çok kötü oluyorum. Okula gittiğim için genelde durmadan gidip gelemiyorum okulum bazen 21.00da bazen 17.30 da bitiyor evde denediğimde en son üst bacağımı yakmıştım tam da tatile gitmeden önce:(( bu yüzden jilet hızlı ve kalın çıkarmasına rağmen can dostumdur ama buz lazeri denemeyi düşünüyorum

1 saat önce


46. Malum yaz bitmek üzere. Geçen yaz kol kılıydı, koltuk altıydı derken evden çıkmak bana işkence gibi gelmeye başlamıştı. Jilet yaptım, agda yaptım, makine kullandım. Her hafta birini yaptım. Tam dışarı çıkacağım kolumda merhaba demiş kıllar. Zorlu bir seneydi. 

Eylül ayında ayarladım lazeri, ilk seansa gittim. 50 tl koltuk altı-150 tl kol. Kimsenin gelir durumunu bilemem ama ben 2 ayda bir gittim. Aylık 100tl. Bir kazak almadım da lazere gittim yani. Bütçeyi çok zorlamadı, orta gelirliyseniz cesaret edin çünkü öyle korkunç paralar gitmiyor. 5. Seansa mayısda gitmiştim. Bütün yazı kılım tüyüm çıktı mı derdi olmadan rahat rahat geçirdim. 

Şimdi yine eylül geldi. Neden bacak da lazer olmasın diyorum, olsun. Hepsini aynı anda yapmak ekonomik olarak yıpratır ama uzun süreye bölerseniz bu durumu sizi de üzmez.

1 saat önce

45. Birkaç defa ağda salonuna gitme gafletinde bulundum. Aman allahım o nasıl bir acı... tamam tertemiz oluyorsun ama benim tüyler 2 haftaya çıkmaya başladılar. Bir de tekrar aldırmak için tüylerin belli bir uzunluğa erişme süresi var. Kışın neyse de yazın bekleyemiyor insan. Bu sebeplerle kendisinden vazgeçtim. Lazeri şu ana kadar hiç düşünmedim, doğum sonrası araştıracağım. Özetle benim için bu versusun kazananı şimdilik jilettir.

1 saat önce

44. üçünü de denedim, denemekteyim. çok nadiren alma ihtiyacı duyduğum bölgeler için ağda, daha sık aldıklarım (gizlinot: özellikle pürüzsüz olmasını istediğim bölgeler (mesela bacak)) için jilet, çıkması rahatsız edici olan bölgeler için lazer kullanıyorum. bence en iyisi tabiki lazer, bazı bölgelerde ciddi oranda azalma oldu fakat lazer işleminden hemen sonra kılların dökülmesi biraz uzun sürüyor. (gizlinot: yaklaşık 2-3 hafta) daha hızlı dökülmeleri için yapılabilecek bir şey var mıdır bilemiyorum, müdahale etmemek en doğrusu sanırım.

2 saat önce 2 saat önce

43. Ağda ile baslayan seruvenim su an jiletle devam etmekte. Agdanin puruzsuzlugu ve geç cikmasi mukemmel bir sey. Lazere baslayacagim için jilete geçtim. O an pratik bir sekilde halledilmesi ve ucuz bir yöntem olmasi çekici olarak geliyor ama hemen cıktıgı için tamamen pürüzsüz gezemiyorsun. Batıklarım jiletle beraber oldu, agda da bu sorun yoktu benim için. Lazere gittigimde onunla ilgili deneyimlerimi kendi kısmına yazarim. Su an için agda daha iyidir diyorum. Aci esigim yuksek oldugu için acima problemim yok.

bugün 11:08


42. Yazları jilet, kış için ağda kullanıyorum çünkü kışın kılların uzamasını beklemek sorun olmuyorken, yazın sorun oluyor. Lazer hiç düşünmedim. Kökten yok etmenin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. 

bugün 00:53

41. Öncelikle şuan lazer yaptırma imkanım yok benim uygulama aşamalarım şöyle,

İlk evde kendi ağdamı kendim yapıyorum (benim canım dayanamayacağım kadar acımıyor)

Sonra epilatör ile geçiyorum ve en son epilatörün bile alamayacağı kısa tüyleri jiletliyorum

Mantığım birkaç tüyün jiletlenmesinden birşey olmayacağını söylüyor benim maceram bu kadar

bugün 00:41

40. Simdilik lazer yaptiramadigimdan agda ya da jilet kullanırım. Manasiz bir karsilastirma.

dün 22:45