sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (7)
 • medya (0)

1. adı verilmemiş (gizlinot: keşke verilseymiş) bir adamın, tinder'da tanıştığı kadınla bir daha görüşmemesi için öne sürdüğü neden.

haberin kaynağı (link: https://onedio.com/haber/bir-kadina-asik-olunmak-icin-yeterince-zayif-degilsin-diyen-veda-mektubu-544702 şurada).

erkeklerin "dürüst ol diyorsunuz. dürüst olunca da ağzımıza s.çıyorsunuz" diyerek yaptığı sığırlığı dürüstlük olarak nitelendirmelerini aklım almıyor. sorun senin aklındakileri olduğu gibi ya da kibarca söylemen değil. sorun böyle düşünüyor olman diye anneye anlatır gibi anlatasım geliyor.

michelle'in geri yazdığı mektubunu çok takdir ettim. derdini çok net anlatmış ancak karşıdaki anlamış mıdır orası muamma.

13 temmuz 2015 12:20

2. kilo alınıp verilen bir şey de, aşık olmak için ve bence kesinlikle üremek için yeterli bir iq seviyesi belirlenmeli..

13 temmuz 2015 12:42

3. Bunun benzeri hakarete bir kere maruz kaldım, ne yazık ki cevabını vermek yerine depresyona girip kendimi yemeye verdim. Hayallerimin erkeği dediğim erkek bunu bana söylediğinde 5 kilo kadar fazlam vardı, 40 beden standart bir kadındım. Napıyorum lan ben dediğimde ise 35 kilo fazlayla 46 beden bir obezdim. Ve o halimle gerçekten hayallerimin erkeğiyle tanıştım. Beni beynim için sevdi, sonunda da beynim yüzünden terketti. Sonu trajikomik olsa da hiç bir erkek bizi kilomuzla, boyumuzla, kaşımızla- gözümüzle yargılama hakkına sahip değil. Bunu kendinize yapmayın, yaptırmayın. Kendinizi sevin. Bu sözlerim aynı zamanda kendime. Hıyarlık etme kendini sev, sana şişmansın diyen hiç bir erkek zaten seni haketmiyor, salla gitsin.

13 temmuz 2015 12:44


4. bu haberi ilk onedio'da gördüm, gidip yorumlara baktığımda şu adamın yazdığı mektuptan daha iğrendirici şeyler gördüğümü söyleyebilirim. adam bunu gayet dillendirebilirmiş? şişmanlar zaten iğrençmiş? kadınların zaten zayıf olması gerekmiş? kadınlar bedenimle mutluyum yalanı uyduruyorlarmış aslında bi yerlerini kaldırsalar daha iyi olacakmış? neler neler yazıyor orada bir görseniz. erkeklerin kadınlara artık bir insan gibi davranması gerektiği tartışılacakken kadınların zayıf olması gerektiği yazılıp çiziliyor, mektup yazan adam alkışlanıyor. hayır michelle'e baktım ve konuştukları kadın aslında obez bile değil. bu düzenden iğreniyorum.

13 temmuz 2015 12:45 13 temmuz 2015 12:46

5. Kadının cevabını takdir ettim doğrusu, bir insanı zaten sırf fiziki şartları için değerlendirmek oldukça iğrenç bir hareket bence, bunlar gelip gecici şeyler.

13 temmuz 2015 12:53

6. ben bunu gerek kilomla gerek boyumla yaşadım . o an dediği gibi michelle'in ; üzüldüm, kırıldım . ama bunu kendi içimde uzatmadan sona erdirdim . son ilişkimde rahmetliyle aramda epey bir boy farkı vardı . birlikte olma planları kurma aşamasındayken defalarca bunun , onun açıısndan bir sorun teşgil etmeyeceğini sordum . her seferinde klişe cevaplar geldi . ama bana tabi o ruh hali ve sunduğu tabakla çok samimiydi .

ayrıldıktan sonra bir yerde yazdığı şu yazıya denk geldim ; " bir daha biriyle birlikte olursam boyu 1,75 ten aşağı bir kadınla birlikte olmam öpemiyorum bile . " ne kadar iğrenç ve bayağı olduğunu bir kere daha anladım . unutma serüvenim belki de bu ve benzeri şeyler yüzünden çok kısa sürdü .

anlayamadıkları bir şey varsa ki kısa / uzun ; çok zayıf / kilolu .. olsak bile kendimize güvenimiz olabilir ; mutlu olup kahkahalar atabiliriz . bu konuda çok belirleyici bir örnek olmuş nitekim michelle ' in cevabı ..

13 temmuz 2015 13:13

7. Valla tinder gibi et pazarına dönmüş bir applicationda yaşanması şaşırtmadı. Zaten katalogtan seçer gibi buluşulacak insan seçiyorsun yani her şey dış görünüş üzerine. Maalesef tinder da insanlardaki şekilciliği doruk noktasına ulaştırıyor.

Ama şöyle de bi gerçek var ki zayıf kız isterim diyen erkeklerin söz konusu sekse gelince kilo Milo tanımaması! Bu hikayedeki adam gibi çoğu işte sevişelim ama iş sevgili olmaya gelince nayır nolamaz ahhsjsjkd. Gayromeo'da takılan gay arkadaşım bile kaç kere vücut konusunda hakarete uğradı. Erkekler hep aynı işte. Allahtan tinderda takılan adamlar genelde basit olduğu için insan sevgili olmayı aklına dahi getirmek istemiyor.

İş bu entrymi aşık olunacak insanlar sanalda değil reelde diyerek bitiriyorum.

13 temmuz 2015 13:20