yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • medya (1)

  40. Bende aşk acısı çekiyorum. Uzun zamandır hayatımda birisi yoktu ve gelip hayatıma girdiğinde pek umursamamıştım. Şimdi çok fena hallerdeyim. Bir de işin kötü tarafı çıkma falan yok yakın arkadaş gibiyiz ama sadakatsiz oluşunu görebiliyorum. Eski kız arkadasi tarafından aldatıldığı için yaralı olduğunu. Annesinin kaybını içinde saklayışını. Sevdiremedim kendimi o anlamda değerli hissedemedim hiç yaninda sözlük. biraz duygusalım bu konuda. Dusunmemek icin izlenmeyecek sacma seyler izledim, aklimi isime vermeye çalıştım, her yerden sessize aldım. Ama yapamıyorum kaç aydır uzaklaşmaya çalışıyorum ama kalbimin içinde buluyorum. Ne zaman geçer bilmiyorum canim çok yanıyor umarım en kısa zamanda son bulur.

  15 temmuz 23:55

  39. Allah bir daha yaşatmasın. İliklerime kadar aşık oldum, iliklerime kadar da acı çektim. Acıyı çektim bitti sanıyordum, bitmesinin üstünden 1 yıl geçmişti. Bitmemiş. Daha acı çekesim varmış. Bana o kadar kötü davrandığı zamanlar oldu ki, sayamıyorum. Daha geçen gün mesaj atmıştı, çok güzel cevabını verdim müthiş cooldum. Tesadüfen yeni bir sevgilisi olduğunu öğrendim ve yıkıldım sözlük. Anlayamadım neden yıkıldığımı. Çünkü bitmesinden memnundum, birbirimiz için kesinlikle yanlış olduğumuzdan emindim, karşıma hiçbir şekilde çıkmasın, izi, esamesi kalmasın diye dua ediyordum. Ama yıkıldım. Bana koyan şuydu; ben onca iyi niyetime emeğime karşın hor davranıldım, ama şimdi gitmiş o kızla resmini koymuş profiline (benleyken asla yapmazdı). Muhtemelen o kıza iyi davranıyor. İşte beni yiyip bitiren bu oldu. Ben sevilmeye değmez miyim? Artık hiç sevilmeyecek miyim? Ve eğer aşk bu kadar özel güzel eşsiz bir duyguysa, neden ben böylesine saçma birine harcadım? En çok yakan düşünce de bu, o benim tipim bile değil, ona çekilmemi sağlayan hiçbir mantıklı sebep yok. Ama neden bu kadar kendime engel olamayacak, salaklaşacak kadar çok sevdim? Ben sevgiyi iyi biriyle yaşamak istiyorum sözlük, gönlü güzel birini sevmek istiyorum. Saygı, merhamet olsun istiyorum. Ya olmazsa? İşte bunlar yiyip bitirdi beni. Şimdi biraz daha iyiyim. Allah'im ne olur, bu içimdeki son kırıntısı olmuş olsun, bir daha onu hiç hatırlamayım, hiç karşıma çıkmasın ve böyle bir acıyı hiç yaşamayayım.

  9 haziran 2018 13:20 9 haziran 2018 13:37

  38. Konuşmayı yeni bitirdik sayılır ama ben aşk acısını yaklaşık bir yıldır çekiyorum.Önce o da beni seviyor ama kavuşmamız için zaman lazım sanıyordum.Sonra ben içimi döktüm onun da dökmesi için zaman var sandım.Hep yanında olmaya çalıştım bu süre içinde.Çok mu normaldim hayır.Kavga ettim,kıskandım,bunalttım,boğdum."zor şeyler yaşadımseni sevmiyorum.seninle ilgili bir durum değil.sevgiye inancım yok.birini sevebileceğimden emin değilim ilerde belki sen yanımda olacaksın belki başkası olacak.belki kimse olmayacak. ama uzun bir arkadaşlığımız var sana değer veriyorum,sevgi hemen olacak bir şey değil bekle" dedi.Tamam dedim.kaldım yanında ama hem kendimi hem onu yedim vampir gibi kanını emdim.Ben,ben olmaktan çıktım başka bir insana dönüştüm.Sürekli gidiyorum deyip gidemeyen korkağın teki olmuştum.Onu da böyle korkutuyordum.Biliyorum bunlar yaptıklarımın bahanesi olamaz ama sevsin istedim.Sevmedikçe delirdim ben delirdikçe o sevmedi.Sonunda bitti.gitmek isteyen hep bendim gidemeyen de bendim.Bıktı,yoruldu."Neden katlanıyorum ben ya?" Dedi.Çekip giden bendim ama terkeden oydu.Aşk acısını şu an yaşıyor muyum bilmiyorum ama onun yanında çok yaşadım.Bihter ziyagil gibi teselliye ihtiyacım yok benim derken göz yaşlarımı sildim çoğu zaman.düşünüyorum hata bende mi? Evet hatalarım var.Seni sevmediğini söyleyen insanın ya sevgisini kazanmaya çalışırsın ki ben bunu gururuma yediremedim onun sevgisine muhtaç degilim diye Ya da çekip gidersin gidemedim de.ayrılamadım yanından.Ama benim yaptığım sığmadı aşka,sevgiye.Onun hatası da benden istediği çok ağırdı.benim duygularımın alt üst olacağını,bunu kaldıramayacağımı düşünmeden yanında kalmamı istedi.Daha da ağırı sevmeye hiç çalışmadı.sonsuz bir sessizlik var ikimiz içinde artık.Şimdi kurtulduk ikimizde.O kanını emen vampirden kurtuldu ben o tanıyamadığım benden.hiç ağlamadım bittiğinde.Kabullenmişim farkına varmadan.Arada derin derin nefes alma ihtiyacı hissediyorum sadece.Ama iyiyim.o da iyiymiş.Böyle iyiyiz.

  Yıllar geçtikçe sıradan mı olacaksın yoksa yenilmeyip hayata sevdiğim gibi mi kalacaksın? Merak ediyorum.

  Aylar sonra: allahtan belasını tam alamamış olacak ki tekrar konuşmak istedi. Bu sefer güzel bezdirdim ama dönmez geri.

  Tekrar aylar sonra: yine geldi,bende mi problem var,canı sıkıldıkça mı geliyor anlamış değilim. Kırgınım,kızgınım üstelik artık sevmiyorum seni diyorum.emin misin bu son konuşmamız olmasını istediğinden diyor.en son beni rahat bırak dedim. Hayırlısı bakalım.

  Sonun sonu editi: kırdım zincirlerimi:)

  9 haziran 2018 10:28 19 haziran 15:42

  37. daha önce aşk acısını 2 kere yaşamış ve 2.sini hala yaşayan biri olarak kendi hatalarımdan çıkardıklarımı yazayım. bu dönemde o kadar çok düşüncelerim değişti ve hala da değişiyor ki zamanla bu girdiyi güncelleyebilirim. gelelim benden bi kaç tavsiyeye;

  -acınızı küçümsemeyin. bu adam için üzülmeye değmez. 2 aylık ilişkiye mi üzülüyorum ben diye kendinizi kaşmayın. üzülün.

  -ayrılıktan hemen sonra hep güzel anılarınızı hatırlayacaksınız, kötüleri unutacaksınız. beynimiz neden bize böyle bi oyun oynuyor ben de bilmiyorum ama böyle. ayrılık sonrası normal düşünemediğinizi, her şeyi abarttığınızı unutmayın. yani o adam sandığınız kadar mükemmel değil. aradan bir süre geçtikçe iyi ki bitmiş bile diyebilirsiniz. muhtemelen diyeceksiniz de.

  -kendinizi eve kapatmayın. arkadaşlarınızla görüşmeyi bırakmayın. hiç arkadaşınız yoksa bile sokağa çıkın.

  -spor yapın. sürekli kendinizi bir şeyle meşgul edin. temizlik yapabilirsiniz mesela. çalışmıyorsanız iş bulabilirsiniz. paranız varsa biraz gezin,tozun.

  -hemen birini bulmaya çalışmayın derler. ben denemedim. çivi çiviyi söker diyen de var bilemiyorum o yüzden...

  - eski sevgilinizi affedin. bu tabi fiziksel,ruhsal şiddetin olmadığı, daha saygı çerçevesinde bitmiş ilişkiler için geçerli. eski sevgiliniz hayatına birileri girebilir. evet ayrıldıktan 2 hafta sonra da girebilir. bu sizi hiç sevmediği anlamına gelmez. yeni kişiyle çok mutlu olduğu anlamına da gelmez. hiç mi gelemez? geledebilir :) öyle bile olsa bu sizin değerinizi değiştirmez, düşürmez. bir ilişki ya da insan sizin değerini belirlemez.

  not: ayrılıktan hemen sonra başlayan ilişkilerin yüksek oranda bittiğini okumuştum ama kaynak yok yalan olabilir

  -son olarak, kendinizi aşka kapatmayın. kimin ne zaman karşınıza çıkacağı belli olmaz.

  gözünüzü dört açın demiyorum ama benden bu kadar yalnız öleceğimmm kafasına da girmeyin. yeniden sevecek, sevileceksiniz. yani ben de öyle umuyorum en azından...

  9 haziran 2018 00:54 9 haziran 2018 00:59

  36. Aşk acısını geçiren en iyi şey fiziksel acı kesin bilgi yayalım. Bugün off s.klerler deyip sağ kulağımdan 2 yer deldirdim ve canım kulağımdan kendi selamı duyuyorum. aşk acısı çekeyim deyip kulaklıkla müzik dinlicem tam o an oluşan o eşsiz acı...canım kıkırdaklarım benim bu kadar acıyacak ne var?

  25 aralık 2017 21:18

  35. Iliklerime kadar canim yaniyor, biz guya yarin bulusacaktik. Benim suan kizlari ne giyicem diye darliyor, hangi ojemi sursem diye oje kutumun basinda kadar vermeye calisiyor olmam lazimdi. Ama gel gelelim uzuntuden bos duvari izliyorum. Yok canim ne aglamasi

  9 kasım 2017 23:10

  34. Içindeki acıyı kitap yazsan tanımlayamazsın. Her seferinde olgunlaştırır senden birşeyler götürür. Insan olmanın gerekçeleri..

  10 ocak 2017 03:45

  33. Gitmem gereken yerde kovulduğum yerde bile sarıldım öptüm kokladım anlamaya çalıştım sorumluluk aldım düzeltmeye çabaladım olmadı.

  Doktora gittim olmadı ses etmedim kendi kendime debelendim olmadı sırtımı yasladım ilişkiyi ona bıraktım sen yönet dedim olmadı bağırdım çağırdım o da olmadı.Saldırgan tutumlarının altında mana aradım sevgi aradım kendimce buldum onlara tutundum olmadı.

  Ondan şeffaf olması dışında hiç bi beklentim olmadı iletişim dilendim bulamadım.

  Geldiğim noktada tahammülsüzlüğünün sebebi ne yaparsam yapayım bana karşı içini düzeltememiş olması.Bunun da sebepleri çok belli ama benimle ilgili değil hepsini biliyorum.

  Benlik hiç bi şey yok. Elimden geleni yaptım iliklerime kadar.Yıllar nasıl geçti dilenerek bir yudum umut bir yudum sevgi dilenerek. Acısı yıl oldu geçmedi.

  Sorumluluğunu aldım her şeyin, yapmadığım şeylerin dahi sorumluluğunu aldım her konuda pay verdim kapılarımı açık bıraktım olmadı. Bütün yükü sırtıma aldım olmadı.

  Mücadele böyledir çabalarsın hücrelerine iliklerine kadar mutluluğu kovalarsın ömrün boyunca, sadece yanında yürümek istediğin birini seçersin başka hiç bi beklentin olmadığı halde hırpalanıp yol yordam bilemeyip tükendiğinde beceremediğinde delirdiğinde asıl niyetinin ne olduğu görülmeksizin direk yargılanır dışlanır tekmelenir ve muhatap bulamazsın. Kimse de sana acımaz anlamaz da. Ta ki o yollardan kendileri de yürüyene kadar.

  En büyük hainler de sağır olanlar değil midir?Bir insanın duyguları onuru gururu paramparça edilirken çıkan sesleri duymayanlar değil midir?

  Kendimi bundan kurtarıcam ama yıl oldu gücüm yok.

  27 kasım 2016 13:24

  32. Şuan tam olarak (yazar: gizminnie )'nin yazdığını yaşadığımdır. 3 senedir yalnızdım ve birden pat diye aşık olmuşum? Hemde en imkansız kişiye? (gizlinot: pdr öğretmenine ) Daha da kötüsü hergün karşılaşmamız ve direkt olarak gözlerimin içine bakması? Ve son olarak bugün mırıldandığı şarkıyı 30. kez dinleyip sümkürmem??? (gizlinot: gökhan türkmen-yanımda kal )

  9 kasım 2016 16:37 9 kasım 2016 16:39

  31. bir de platonik aşk acısı var ki evlere şenlik. kabullen sen seviyorsun diye o da sevmeyecek.

  9 kasım 2016 00:29