yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (42)
  • medya (1)

  42. hayatım boyunca çok güçlü bir kız oldum ve bir tek şu aşk oyununda yenik düştüm. bir üç senelik ilişkinin son altı ayında aldatılmıştım bunu öğrendiğimde kalbimi sökmüşlerdi sanki ah ne acı bu ilişki tabiki bitti. uzun süre sonra ufak randevularım oldu. ilk üç randevum tam umutsuz vakaydı. umudu kesmiştim. eskisi gibi sevebileceğim biri olmadı karşımda. sonra esas oğlanla tanıştık. huy, hobi, burç, tuttuğu takım, oturuş kalkış, hal hareketler boynuzlayan eksimizin kopyası olan bir oğlandı. Bana teselli için gönderilmiş biriydi sanki. Bu esas oğlanla üç dört görüşme sonucu sevgili olduk. Ekse aşırı benzemekte olduğundan kolay adepte olabildiğim ve umutlu olduğum bir ilişkiydi. öylede oldu. beş sene sürdü. iliklerime kadar aşık olduğumu ilk kez hissettim. ama bununda vadesi doldu ve şuan acısınıda iliklerime kadar hissediyorum. ilk başta yaptığı hataları her zaman yapan yalancı biriyleymişim. pişmanım hemde çok. dört sene önce bitseydi keşke. yarabandı olacağına daha büyük yaraya sebep olan biri oldu. artık bu enkazdan biri beni kaldırabilir mi zannetmiyorum. gözlerimde ışık yok, yaşama sevincim bile yok. böyle bitki gibi hissediyorum kendimi. bombok hissediyorum. şu an acının taze zamanları ondandır belkide bilemiyorum. daha önce yaşadığımız problemlerde de psikolojim bozuldu bunun akabininde ilaç kullandım, psikolojik destek aldım. ailem korkudan tek başıma uyumamı istemiyordu. intihara meyilim oluşmuştu. bunun tekrar olmasından çok korkuyorum. kalbimi kaybetsemde beynimi, zihnimi kaybetmek istemiyorum. benim en çok kendime ihtiyacım var biliyorum.

  18 şubat 00:53

  41. Saygi duymadigim bir aci. Biriyle iliskim bitiyorsa neden hayati kendime zindan edeyim ki? Aman kahrimdan oluyorum bir yildir/ bes yildir aci cekiyorum mahvoldum diyen kimseyi de dinlemiyorum. Bana cok abarti geliyor. E zamaninda ben de dort sene biri icin uzuldum ama cocuktum 15-19 yas arasiydi, akillandim bitti. Simdi ne salakmisim diyorum. Belli bir yastan sonra ask acisini derin yasayanlara sasiriyorum. Hayatta ne acilar var be ne aski.

  2 eylül 2019 15:22

  40. insanın gururunu ne derece ayaklar altına alabileceğini gösteren olay. zaman zaman "ya ben hakikaten bu kadar küçüldüm mü?" diye sorgulatır insana. insan terk edildiğinde veya hak etmediği bir muameleye maruz kaldığında "ben seni ne güzel sevmiştim oysa ki sen neden beni böyle sevemiyorsun" moduna bağlıyor biraz da. hatta bırakın bizim kadar güzel sevmeyi, en ufak bir ilgiye bile aşırı heyecan, aşırı mutluluk gösterebiliyor. ama benim yaşadıklarımdan çıkardığım en büyük sonuç pişmanlık duymamak. yani bahsediyoruz ya işte öyle güzel sevmekten, sevginin içine o da dahil. hasret dahil, gözyaşı dahil, ayrılık dahil, ölüm dahil... insan "gerçekten" sevince pişman olmuyor. büyük kalp kırıklığını atlattıktan sonra yaşananları gelecek hayatı için önemli bir ders hatta belki de "güzel" bir anı olarak hatırlamaya başlıyor.

  ne olursa olsun, pişman değilim. çünkü aşık oldum.

  2 eylül 2019 01:36


  39. Çok acıtabilir ama geçer. Sızısı kalır tabii ki ama çok da önemli değil. Öyle şeyler yaşanıyor ki hayatta, aşk acısı çok hafif kalıyor. Özellikle yaşça küçükler için söylüyorum, hiç geçmeyecekmiş gibi gelebilir, bu acı 1 ay da sürebilir 5 sene de ama geçer. Biliyorum çünkü hemen hemen hepimiz yaşıyoruz aynı şeyleri, aşırı kişiye özel bir acı değil. Aşk acısı bile güzelmiş diyeceğiniz günler olmaz umarım. Çok yıpranmaya değmez aşk.

  2 eylül 2019 01:07

  38. Kendimden yaşça büyük birine aşık olmuştum. Bir de sonrasında evlendi süslüler.

  Çok ağır bir travmaydı. En ufak bir şeyde gözlerim doluyordu. Yaşama sevincim gitmişti. En başlarda 2-3 gün hiçbir şey bile geçmemişti boğazımdan. Sadece ağlamıştım. Bazen o zamanlar da dinlediğim şarkıları dinlerken içimde tarif edemediğim bir alan ağrıyor. Hani yerini hatırlarsın izi artık yoksa da hesabı.

  Ben onu çok sevmiştim. Çokta masum sevmiştim.Uzaktan ve sessizce. O benimle ilgilense de hiç bir itiraf söz konusu olmamıştı. Hani insanlar aşk acısından yataklara düşermiş eski filmlerde falan. Heh işte, '' yok artık!'' Derdim ama varmış öyle şeyler süslüler.

  Aşk öyle saçma bir şey ki canımı yaksa da kötülüğünü istemedim hiç.

  O beni sevmemiş canı sağ olsun. Mutlu olsun. Kendine bambaşka yol çizen herkesin yolu açık olsun.

  2 eylül 2019 00:58

  37. Bende aşk acısı çekiyorum. Uzun zamandır hayatımda birisi yoktu ve gelip hayatıma girdiğinde pek umursamamıştım. Şimdi çok fena hallerdeyim. Bir de işin kötü tarafı çıkma falan yok yakın arkadaş gibiyiz ama sadakatsiz oluşunu görebiliyorum. Eski kız arkadasi tarafından aldatıldığı için yaralı olduğunu. Annesinin kaybını içinde saklayışını. Sevdiremedim kendimi o anlamda değerli hissedemedim hiç yaninda sözlük. biraz duygusalım bu konuda. Dusunmemek icin izlenmeyecek sacma seyler izledim, aklimi isime vermeye çalıştım, her yerden sessize aldım. Ama yapamıyorum kaç aydır uzaklaşmaya çalışıyorum ama kalbimin içinde buluyorum. Ne zaman geçer bilmiyorum canim çok yanıyor umarım en kısa zamanda son bulur.

  15 temmuz 2019 23:55

  36. Allah bir daha yaşatmasın. İliklerime kadar aşık oldum, iliklerime kadar da acı çektim. Acıyı çektim bitti sanıyordum, bitmesinin üstünden 1 yıl geçmişti. Bitmemiş. Daha acı çekesim varmış. Bana o kadar kötü davrandığı zamanlar oldu ki, sayamıyorum. Daha geçen gün mesaj atmıştı, çok güzel cevabını verdim müthiş cooldum. Tesadüfen yeni bir sevgilisi olduğunu öğrendim ve yıkıldım sözlük. Anlayamadım neden yıkıldığımı. Çünkü bitmesinden memnundum, birbirimiz için kesinlikle yanlış olduğumuzdan emindim, karşıma hiçbir şekilde çıkmasın, izi, esamesi kalmasın diye dua ediyordum. Ama yıkıldım. Bana koyan şuydu; ben onca iyi niyetime emeğime karşın hor davranıldım, ama şimdi gitmiş o kızla resmini koymuş profiline (benleyken asla yapmazdı). Muhtemelen o kıza iyi davranıyor. İşte beni yiyip bitiren bu oldu. Ben sevilmeye değmez miyim? Artık hiç sevilmeyecek miyim? Ve eğer aşk bu kadar özel güzel eşsiz bir duyguysa, neden ben böylesine saçma birine harcadım? En çok yakan düşünce de bu, o benim tipim bile değil, ona çekilmemi sağlayan hiçbir mantıklı sebep yok. Ama neden bu kadar kendime engel olamayacak, salaklaşacak kadar çok sevdim? Ben sevgiyi iyi biriyle yaşamak istiyorum sözlük, gönlü güzel birini sevmek istiyorum. Saygı, merhamet olsun istiyorum. Ya olmazsa? İşte bunlar yiyip bitirdi beni. Şimdi biraz daha iyiyim. Allah'im ne olur, bu içimdeki son kırıntısı olmuş olsun, bir daha onu hiç hatırlamayım, hiç karşıma çıkmasın ve böyle bir acıyı hiç yaşamayayım.

  9 haziran 2018 13:20 9 haziran 2018 13:37


  35. daha önce aşk acısını 2 kere yaşamış ve 2.sini hala yaşayan biri olarak kendi hatalarımdan çıkardıklarımı yazayım. bu dönemde o kadar çok düşüncelerim değişti ve hala da değişiyor ki zamanla bu girdiyi güncelleyebilirim. gelelim benden bi kaç tavsiyeye;

  -acınızı küçümsemeyin. bu adam için üzülmeye değmez. 2 aylık ilişkiye mi üzülüyorum ben diye kendinizi kaşmayın. üzülün.

  -ayrılıktan hemen sonra hep güzel anılarınızı hatırlayacaksınız, kötüleri unutacaksınız. beynimiz neden bize böyle bi oyun oynuyor ben de bilmiyorum ama böyle. ayrılık sonrası normal düşünemediğinizi, her şeyi abarttığınızı unutmayın. yani o adam sandığınız kadar mükemmel değil. aradan bir süre geçtikçe iyi ki bitmiş bile diyebilirsiniz. muhtemelen diyeceksiniz de.

  -kendinizi eve kapatmayın. arkadaşlarınızla görüşmeyi bırakmayın. hiç arkadaşınız yoksa bile sokağa çıkın.

  -spor yapın. sürekli kendinizi bir şeyle meşgul edin. temizlik yapabilirsiniz mesela. çalışmıyorsanız iş bulabilirsiniz. paranız varsa biraz gezin,tozun.

  -hemen birini bulmaya çalışmayın derler. ben denemedim. çivi çiviyi söker diyen de var bilemiyorum o yüzden...

  - eski sevgilinizi affedin. bu tabi fiziksel,ruhsal şiddetin olmadığı, daha saygı çerçevesinde bitmiş ilişkiler için geçerli. eski sevgiliniz hayatına birileri girebilir. evet ayrıldıktan 2 hafta sonra da girebilir. bu sizi hiç sevmediği anlamına gelmez. yeni kişiyle çok mutlu olduğu anlamına da gelmez. hiç mi gelemez? geledebilir :) öyle bile olsa bu sizin değerinizi değiştirmez, düşürmez. bir ilişki ya da insan sizin değerini belirlemez.

  not: ayrılıktan hemen sonra başlayan ilişkilerin yüksek oranda bittiğini okumuştum ama kaynak yok yalan olabilir

  -son olarak, kendinizi aşka kapatmayın. kimin ne zaman karşınıza çıkacağı belli olmaz.

  gözünüzü dört açın demiyorum ama benden bu kadar yalnız öleceğimmm kafasına da girmeyin. yeniden sevecek, sevileceksiniz. yani ben de öyle umuyorum en azından...

  9 haziran 2018 00:54 9 haziran 2018 00:59

  34. Aşk acısını geçiren en iyi şey fiziksel acı kesin bilgi yayalım. Bugün off s.klerler deyip sağ kulağımdan 2 yer deldirdim ve canım kulağımdan kendi selamı duyuyorum. aşk acısı çekeyim deyip kulaklıkla müzik dinlicem tam o an oluşan o eşsiz acı...canım kıkırdaklarım benim bu kadar acıyacak ne var?

  25 aralık 2017 21:18

  33. Iliklerime kadar canim yaniyor, biz guya yarin bulusacaktik. Benim suan kizlari ne giyicem diye darliyor, hangi ojemi sursem diye oje kutumun basinda kadar vermeye calisiyor olmam lazimdi. Ama gel gelelim uzuntuden bos duvari izliyorum. Yok canim ne aglamasi

  9 kasım 2017 23:10