yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (0)

  1. böyle bir başlık açmak istedim, kötü değil ama o kadar övülünce koklayıp bu muydu dediğiniz ya da cidden beğenmediğiniz parfümleri paylaşmanızı istedim

  benimki dior addict, koku kötü değil ama karanlık, baharatlı ama vanilyalı denilince öyle bir şey bekledim ki, beklentim çok yüksekti ama vasat geldi

  edit: imla

  4 ocak 2021 21:29 5 ocak 2021 17:19

  2. lancome - la vie est belle. koku duyusu olmayan insanlar zar zor koku alabilsin diye ağırlık ve şekerlilik düzeyi abartılarak üretilen bir parfüm olduğunu düşünmeye başladım. normal burunlar için çekilir dert değil bence. hele benim gibi azıcık iyi koku alanlar için kabus. burnuma karamel sıkarım daha iyi.

  bu parfümü kullananlar; günaşırı birilerinin migren atağı geçirmesine sebep oluyorsunuz, bilin ona göre kullanın. lütfen ama lütfen ofiste sıkmayın şunu.

  5 ocak 2021 00:08 5 ocak 2021 19:14

  3. En başta la vie est belle var benim için.

  Yani dümdüz tatlı bir parfüm. Hiçbir floral farklılığı da yok. Kötü değil kesinlikle, ben tatlı parfüm seviyorum zaten ama (çok fazla insan kullandığı için de böyle bir önyargı geliştirmiş olabilirim) dümdüz standart bir parfüm. Neden dünyanın en çok satan parfümü anlamıyorum. 

  Estee lauder bronze goddess.

  Allahım bu parfüm bütün youtuber camiasının yazlık parfümü. Gördükçe sinirlerim bozuluyor.

  Şimdi bu parfümle ilgili şöyle bir durum var. Ben her sene şişesini değiştiriyorlar sanıyordum. Meğer kokusunu da değiştiriyorlarmış. Her sene aynı havada, tarzda ama farklı parfümler oluyormuş sanırım. Ben toplamda iki ya da üç farklı şişede, farklı zamanlarsa kokladım. hepsi için şunu Söyleyebilirim ki bence yaz için ağır bir parfüm. Hindistan cevizi baskın hafif tropikalimsi ama yoğun yani keskin tınısı olan bir parfüm. Ben yazdansa cozy kış sabahlarına, gündüzlerine yakıştırırım mesela bu parfümü. Yazın uyanmışım sıcak, giyinmişim falan bunu sıksam bir daral gelir. Herkesin nasıl yaz parfümü olabiliyor anlamsız buluyorum. Tamamen parfümün yarattığı imajdan. Başka bir isimle normal bir parfüm olarak sunulsa sanmıyorum hiç herkesin alıp yaza yakıştıracağını. 

  Chloe signature. 

  Evet ben de çok seviyorum. Severek kullandım ama kalıcılığı iyi dümdüz bir gül parfümü. bu kadar masal prensesi parfümüymüş gibi abartılması çok saçma. 

  Edit: bir de dkny'nın elma şeklindeki parfümleri. Ay bir el sabunu, bir duş jeli gibi kokuyor. Yani fresh parfüm anlarım (light blue mesela şahane) ama bunlar çok basit. Şişe şişe bitiriyor insanlar. 

  5 ocak 2021 00:20 5 ocak 2021 00:23


  4. La vie est belle, popülerliğini anlamdıramadığım bir koku. Sonsuza kadar kendisi ve flankerları popülerliğini sürdürecek gibi ama ben o kadar sıkıldım ki bu kokudan. Üretimden kalksa bayram edeceğim.

  5 ocak 2021 12:21 5 ocak 2021 13:00

  5. tek tek yazmayacağım ama bence tüm victoria's secret parfümleri. Hepsinin kokuları birbirlerine benziyor ve inanılmaz şekerliler.o fiyatlara alınacak kokular asla değiller bence.

  5 ocak 2021 13:25

  6. amouage honour femme, beyaz çiçek kokularından sıkıldığım için olabilir.

  mfk oud satin mood, güzel ama gül oud ikilisi işte..

  guerlain mon guerlain, lüzumsuz bir parfüm, lavanta parfümle o kadar uyumsuz ki.

  5 ocak 2021 13:43

  7. Marc Jabocs - Daisy

  ben çiçek kokusundan nefret yaa :(

  5 ocak 2021 16:56


  8. chloe-love

  ben bu kokuya dayanamıyorum. o pudralı mide bulandırıcı koku.. bu parfümü sıkmış biri asansöre doğru yöneliyorsa o asansöre binmiyorum öyle diyeyim. çok ucuz bir koku olduğunu düşünüyorum fiyatının aksine. bu fiyata alınabilecek yine pudralı fakat çok daha güzel parfümler var bence.

  5 ocak 2021 17:21

  9. lancome la vie est belle. ömrümde bu kadar sıradan bir parfüm koklamadım. arkadaşımın şişesinden sırf parfüm yok yanımda diye 2 fıs sıktım, buna mı insanlar ayılıp bayılıyor dedim. asla parasına değmez.

  5 ocak 2021 18:12

  10. Bir la vie et belle de benden. Bu koku nasil bu kadar meşhur oldu aklım almıyor. Ofiste bir kaç farklı insan kullanırdı, burnumu tutardım. Farklı tende bile kötü demekki, hassas bir burnunuz varsa lütfen kör alış yapmayın. Çok ağdalı, güllü bir parfüm.

  5 ocak 2021 19:06