3.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (53)
  • oylar (9)
  • medya (1)

53. 4 yıldır bu lensi kullanıyorum.2 haftalık olmasına rağmen unutup 1 aya yakın kullandığım zamanlar oldu ama hiçbir zaman aşırı yanma batma ile karşılaşmadım.Yalnızca sabah erken saatlerde taktığımda akşama doğru gözümde kaymaya başlıyor.Doğru kullanımı 2 haftalık planlı değişim olduğu için elimdeki kutu bittiğinde aylık lenslerden birine şans vermeyi düşünüyorum.

5 ağustos 14:33

5

52. yaklaşık 3 yıldır kullandığım lens olur kendileri. başlarda astigmatizm için olanını kullanırken sonrasında doktor tavsiyesiyle astigmatım 0.75 gibi düşük bir değer olduğu için sadece miyoplusunu kullanmaya başladım. ilk günden beri hiçbir rahatsızlık vermedi ve gözünüzde hissetmiyorsunuz. arada 2 ay kadar başka markalar da kullandım, doktorum denemem için vermişti fakat aynı rahatlığı vermedi ve yine bu markaya döndüm. günlük olanını kullanıyorum ve 1 ayı kesinlikle geçirmemek gerekiyor. 1aydan sonra lensin yapısı inceliyor, batmalar başlıyor, hatta bazen yırtılabiliyor. zaten tavsiye edilen kullanım süresi 1 ay kadar. kararsız olanlara kesinlikle tavsiye ederim.

8 temmuz 09:09

1

51. Bu lensleri 3 yıl kullandım, bu lensin ömrü bir hafta taktıktan bir hafta sonra gözüme batmaya başlıyor, takıp-çıkartması zorlaşıyor, bu lenslerle uyumak zaten mümkün değil. Hep bunu alıyordum çünkü göz ölçülerime (gizlinot: bc ve dia) bu uyuyordu. Bu sebeplerden 1 yıl lens kullanmaya ara verdim.

Sonra tavsiye ile air optix night&day aqua aldım. Tanrım bu ne rahatlık!

6 temmuz 22:30


50. Göz kuruluğundan muzdaripseniz batar batar batar... uv korumasının olması iyi ancak su içeriği yetersiz. 

6 temmuz 21:27

49. Yıllardır kullandığım lens. Dokorum bana bu lensi reçete ettiğinde 15 günlük vs. gibi bir şey dememişti bunu ilk kez burada duydum. Bir çift lensi 2 ay kullanıyorum ben jdjdjd :DD kuruma,batma gibi ir problem olmadı. Üstelik solüsyonumu da sık sık değiştirmiyorum. İyi bir lens kullanıcısı değilim buna rağmen hiç sıkıntı yaşamadım.

Ayrıca 15 günlük nedir yahu. 15 günde bir nasıl lens alsın bu millet.

6 temmuz 17:29

48. Hem oksijen geçirgenliği hem çapı ile en rahat ettiğim lensti kendisi. 

6 temmuz 12:42

47. Bir süredir toric lensini kullandığım marka. Hem yumuşak hem oksijen geçirgenliği yüksek. Ama gece çıkartmadığınızda çapak illaki oluyor.

6 temmuz 12:35


46. Kullanmaya başlayalı tam 6 yıl oldu. Daha önceki tüm lenslerim gözlerimde sulanma, alerji yaptığı için doktorum piyasadakı en iyi lensin bu olduğunu belirtdi ve bana önerdi. denemem için bir günlük lenslerden verdi. o zamana kadar gözlerimi hiç böyle iyi hiss etmemiştim. Çok daha rahat görüyor ve sulanma, kızarma hiss etmiyordum. Sanki cennete duşmüştüm. O zamandan beri ona hep sadık kaldım. gözlerim miyop ve - 8. Bayağı bir körüm. 6 yildır kullanıyorum. tek sorun bazen gözümde yırtılıyor olması

6 temmuz 11:10

45. 4 yıldır kullanıyorum. ilk defa sıkıntı yaşıyorum. bir hafta önce yeni açtığım lens sol gözüme batıyordu. uykusuzluktan vs diye geçiştirdim, dün çıkartırken fark ettim ki tek tarafında hafif bir yırtık var. şaşkınım, ne yapsam bilemedim.

5 temmuz 14:05

5

44. Hem miyop hem astigmatı olanlar için gerçekten güzel bir ürün. 7 senedir başka markaya ihtiyaç duymadan kullanıyorum. 30. takışa yaklaştıkça batma yapması dışında bir sorun yaşamadım. O ay daha çok gözlük kullanmışsam eğer ömrü de çok uzun gidiyor. Gece çıkarmadan uyuyakalmak gibi bir hataya düşerseniz çapaklanma ve yapışmayla karşılaşabilirsiniz. Ama zaten aylık kullanım lensler çıkarmadan uyumaya uyumlu değildir. Kullanım talimatına uymayıp sonra bu konuda şikayet edenlere anlam verebilmiş değilim. 

8 haziran 16:26