sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (48)
 • oylar (9)
 • medya (1)

48. 4 yıldır bu lensi kullanıyorum.2 haftalık olmasına rağmen unutup 1 aya yakın kullandığım zamanlar oldu ama hiçbir zaman aşırı yanma batma ile karşılaşmadım.Yalnızca sabah erken saatlerde taktığımda akşama doğru gözümde kaymaya başlıyor.Doğru kullanımı 2 haftalık planlı değişim olduğu için elimdeki kutu bittiğinde aylık lenslerden birine şans vermeyi düşünüyorum.

5 ağustos 2018 14:33

5

47. yaklaşık 3 yıldır kullandığım lens olur kendileri. başlarda astigmatizm için olanını kullanırken sonrasında doktor tavsiyesiyle astigmatım 0.75 gibi düşük bir değer olduğu için sadece miyoplusunu kullanmaya başladım. ilk günden beri hiçbir rahatsızlık vermedi ve gözünüzde hissetmiyorsunuz. arada 2 ay kadar başka markalar da kullandım, doktorum denemem için vermişti fakat aynı rahatlığı vermedi ve yine bu markaya döndüm. günlük olanını kullanıyorum ve 1 ayı kesinlikle geçirmemek gerekiyor. 1aydan sonra lensin yapısı inceliyor, batmalar başlıyor, hatta bazen yırtılabiliyor. zaten tavsiye edilen kullanım süresi 1 ay kadar. kararsız olanlara kesinlikle tavsiye ederim.

8 temmuz 2018 09:09

1

46. Bu lensleri 3 yıl kullandım, bu lensin ömrü bir hafta taktıktan bir hafta sonra gözüme batmaya başlıyor, takıp-çıkartması zorlaşıyor, bu lenslerle uyumak zaten mümkün değil. Hep bunu alıyordum çünkü göz ölçülerime (gizlinot: bc ve dia) bu uyuyordu. Bu sebeplerden 1 yıl lens kullanmaya ara verdim.

Sonra tavsiye ile air optix night&day aqua aldım. Tanrım bu ne rahatlık!

6 temmuz 2018 22:30

45. Hem oksijen geçirgenliği hem çapı ile en rahat ettiğim lensti kendisi. 

6 temmuz 2018 12:42

44. Bir süredir toric lensini kullandığım marka. Hem yumuşak hem oksijen geçirgenliği yüksek. Ama gece çıkartmadığınızda çapak illaki oluyor.

6 temmuz 2018 12:35

43. 4 yıldır kullanıyorum. ilk defa sıkıntı yaşıyorum. bir hafta önce yeni açtığım lens sol gözüme batıyordu. uykusuzluktan vs diye geçiştirdim, dün çıkartırken fark ettim ki tek tarafında hafif bir yırtık var. şaşkınım, ne yapsam bilemedim.

5 temmuz 2018 14:05

5

42. Hem miyop hem astigmatı olanlar için gerçekten güzel bir ürün. 7 senedir başka markaya ihtiyaç duymadan kullanıyorum. 30. takışa yaklaştıkça batma yapması dışında bir sorun yaşamadım. O ay daha çok gözlük kullanmışsam eğer ömrü de çok uzun gidiyor. Gece çıkarmadan uyuyakalmak gibi bir hataya düşerseniz çapaklanma ve yapışmayla karşılaşabilirsiniz. Ama zaten aylık kullanım lensler çıkarmadan uyumaya uyumlu değildir. Kullanım talimatına uymayıp sonra bu konuda şikayet edenlere anlam verebilmiş değilim. 

8 haziran 2018 16:26

41. torik olanını kullandığım canım lenslerimdir.

gözlerim epey bozuk, (gizlinot: sol 3.75 miyop 2.75 astigmat, sağ 3.50 miyop 1.25 astigmat) ayrıca kuru ve hassaslar. ilk olarak (bkz: air optix) kullandım, kendisini kullandığım süre benim için işkenceymiş, kullanırken fark edememişim. astigmatımın 2.75 olmasıyla kendisine şans eseri veda ettim. (gizlinot: air optix torikler maks 2.25) 

bu lensleri kullanmaya başladığımdan beri eskisi gibi sürekli batma ve gözümde fazla kalmadıkça çok rahatsız edecek bir kuruluk yaşamadım.  en uyumlu olduğu solüsyon da bence biotrue. torik lens arayışındakilere kesinlikle öneririm. 

31 mayıs 2018 15:04

40. 9 yıllık bir lens kullanıcısı olarak kullandığım 3 markadan biri. İlk kullandığım lens bu üründü ve gerçekten performansı çok iyiydi. Bir süre sonra purevision 2 'ye geçtim, çok memnun kalmadım ve oasys'e geri döndüm. Geri döndüğümde sanırım gözümün de zamanla hassaslaşmasından ve kurumasından dolayı ilk kullandığım zamanlardaki performansı alamadım. çok fazla kayıyordu ve bulanık görüntü de cabası. daha önceki girdilerde de söylendiği gibi hassas olmayan gözlerdeki performansı güzel. eğer bu ürün sizi tatmin etmezse (bkz: biofinity kontakt lens)'i kesinlikle tavsiye ederim. pişman olmazsınız. (gizlinot: uzun yazı için özür dilerim swh)

25 mayıs 2018 16:39

39. gözleriniz hassassa zaten lens takmasanız daha hayırlı olur diyerek girizgah yapayım. geçen sene lazer yaptırana kadar yaklaşık 6-7 yıl kullandığım lens. Doktorum piyasada gözüme uygun, oksijen geçirgenliği en fazla ve kuruluk ihtimali en az olan tek lensin bu olduğunu söylemişti. hassas gözlere en uygun olan buymuş. taktığımda inanılmaz irrite etti ve doktorum bana “bu bile rahatsız ediyorsa sen direkt gözlük kullan, diğer lenslerle yerinde duramazsın.” Demişti. başka markaları deneyip de gözümü elime alacak hale gelince kötünün iyisi heralde diyip geri döndüm. 2 günde bir ilk takışımda gözlerim şelale oldu aktı, önümü göremez oldum batmadan ve acıdan. Taktıktan 1 saat sonra ciddi anlamda kuruluğu hissedebilir hale geliyordum gözlerimde. Damlasız sokağa çıkamadım. Eve gelip çıkardığımda o kadar Damlaya rağmen gözümden zor çıkacak kadar yapışmış oluyordu gözüme. Şöyle söyleyeyim, lazer göz ameliyatımı olalı 1,5 sene oluyor, ne ameliyat sonrasında nede son 1,5 senedir gözlerim hiç lens taktığımdaki kadar kurumadı. Göz damlasını aklıma gelirse sabah evden çıkmadan damlatır oldum, o da gözüm operasyonlu diye.

Ekşi’de okudum da, askere giderken takıp asker dönüşünde çıkaranlar falan varmış bunu. Yani hassas olmayan gözleri rahatsız etmeyecektir. Gözleriniz benimki gibiyse tek çözüm lazer. 

24 mayıs 2018 22:38