3.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • oylar (7)
  • medya (1)

38. 9 yıllık bir lens kullanıcısı olarak kullandığım 3 markadan biri. İlk kullandığım lens bu üründü ve gerçekten performansı çok iyiydi. Bir süre sonra purevision 2 'ye geçtim, çok memnun kalmadım ve oasys'e geri döndüm. Geri döndüğümde sanırım gözümün de zamanla hassaslaşmasından ve kurumasından dolayı ilk kullandığım zamanlardaki performansı alamadım. çok fazla kayıyordu ve bulanık görüntü de cabası. daha önceki girdilerde de söylendiği gibi hassas olmayan gözlerdeki performansı güzel. eğer bu ürün sizi tatmin etmezse (bkz: biofinity kontakt lens)'i kesinlikle tavsiye ederim. pişman olmazsınız. (gizlinot: uzun yazı için özür dilerim swh)

25 mayıs 16:39

37. gözleriniz hassassa zaten lens takmasanız daha hayırlı olur diyerek girizgah yapayım. geçen sene lazer yaptırana kadar yaklaşık 6-7 yıl kullandığım lens. Doktorum piyasada gözüme uygun, oksijen geçirgenliği en fazla ve kuruluk ihtimali en az olan tek lensin bu olduğunu söylemişti. hassas gözlere en uygun olan buymuş. taktığımda inanılmaz irrite etti ve doktorum bana “bu bile rahatsız ediyorsa sen direkt gözlük kullan, diğer lenslerle yerinde duramazsın.” Demişti. başka markaları deneyip de gözümü elime alacak hale gelince kötünün iyisi heralde diyip geri döndüm. 2 günde bir ilk takışımda gözlerim şelale oldu aktı, önümü göremez oldum batmadan ve acıdan. Taktıktan 1 saat sonra ciddi anlamda kuruluğu hissedebilir hale geliyordum gözlerimde. Damlasız sokağa çıkamadım. Eve gelip çıkardığımda o kadar Damlaya rağmen gözümden zor çıkacak kadar yapışmış oluyordu gözüme. Şöyle söyleyeyim, lazer göz ameliyatımı olalı 1,5 sene oluyor, ne ameliyat sonrasında nede son 1,5 senedir gözlerim hiç lens taktığımdaki kadar kurumadı. Göz damlasını aklıma gelirse sabah evden çıkmadan damlatır oldum, o da gözüm operasyonlu diye.

Ekşi’de okudum da, askere giderken takıp asker dönüşünde çıkaranlar falan varmış bunu. Yani hassas olmayan gözleri rahatsız etmeyecektir. Gözleriniz benimki gibiyse tek çözüm lazer. 

24 mayıs 22:38

36. Lens kullanmaya ilk bu markayla başlamıştım. Takıp çıkartması o kadar rahattıki sanki yıllardır lens kullanıyormuşum gibi çabuk takıp çıkartabiliyordum. Ama gün içinde o kadar rahatsızdıki sürekli gözümü kaşımak istiyordum. Gün içinde dayanamayıp çıkarttığım çok oldu. Sonra optiğe gidip durumu anlattım. İade ettim. Onun yerine avaira vitality verdiler. Oasys a göre çok daha kalın ve takıp çıkartması zor. Ama gün içinde yok gibi. Böyle bi rahatlık yok. Takıp çıkartması uğraştırsada gün içindeki rahtlığı için değer.

24 mayıs 22:07


35. Acuvue oasys lens ve air optix kullandım. İkisi arasında karşılaştırma yapacak olursam acuvue açık ara önde benim için. Acuvue oasys lens daha ince ve gözle daha iyi bütünleştiğini düşünüyorum. Onun dışında herhangi bir sorun yaşamadım ikisinde de.

24 mayıs 18:01

34. En sevdiğim lensim.ilk lens kullanmaya başlarken doktorum bu markayı önermişti.yıllardır alıyorum.ileri derecede miyop bir süslü olarak gayet memnunum.bir kere macera yaşadım farklı marka deneyeyim diye ama lensleri bir hafta kullanamadan attım.aslında lens seçiminde en önemli faktörlerden biri gözdeki bombelik değeri olarak gösterilen bc'dir.benim bc değerim 8.4.farklı marka deneyimimde o markanın değeri yanlış hatırlamıyorsam 8.6'ydı.Buna dikkat etmeden lensleri takınca aman Allah'ım sağa bakıyorum gözümün içinde lens sağa doğru kayıyor gibi sola bakıyorum sola doğru falan.ben lensle duşa da girerim.gözlere aşırı su gelmemesi ve ovuşturmamak kaydıyla.lens gözümden aktı gitti.

sözün özü benim göz tipime göre acuvue oasys candır!bir daha başka maceraya da girmem!

24 mayıs 14:12

33. 3 4 yıldır lens kullanıyorum, cesaret edip başka marka kullanamadım. Ama bu da paketten ilk çıkarıp taktığınız gibi olmuyor daha ikinci takışta bile. Hemen daha sert, daha konforsuz oluyor kullanımı. Aşırı şekilde kuruyor gözlerimde, dakka başı damla damlatsam da olmuyor. Bunu takınca göz kuruluğum artıyor, kullanmadan önce ise hiç yoktu. Göz bebeğimin üstünde varlığını hissediyorum, gözümü kırp kırp kırp sürekli.. biraz bişeye odaklanarak bakamıyorum, bakarsam gözümde kuruyor ve görüntü flulaşıyor, buzlanıyor resmen. Lensten dolayı mı yoksa benim gözüm mü sağlıksız anlamadım. Ama bunu takmadan önce gözümde miyopluk ve astigmattan başka bişey yoktu, şimdi sürekli doktordayım, bi göz kuruluğu, bi alerji, bi bilmem ne.. oysa ki hijyene de azami dikkat ediyorum, haftada da bir veya iki gün lens takıyorum. Ben başka marka da deneyeceğim.

24 mayıs 11:48 24 mayıs 11:49

32. 5 yıldır bu lens markasını kullanıyorum ve oldukça memnunum. Geçen yaz çapı daha geniş olduğu için air optik markası yazmıştı doktorum ve 2 ay kadar kullandım. İnanılmaz rahatsız etti resmen evdeki boş acuvue oasys kutularına sarılıp ağlayacaktım. Sonrasında tekrar geri döndüm tabi.

Muhtemelen daha kaliteli ve rahat markalar vardır çünkü bu lensler ilk 1-2 hafta çok yumuşak ve rahatken ilerleyen haftalarda yavaş yavaş plastikleşiyor ve kaşıntı/batma yapabiliyor. Buna rağmen ben çok memnunum. Yeni lens alacak olan arkadaşlarım sorduğunda önerdiğim bir marka kendisi.

Edit: (yazar: birkavanozmutluluk) uyarısı üzerine; bu lensler aylık lensler değil, 15 günlük lensler bu nedenle 2 haftadan sonra özelliğini kaybetmesi normalmiş. Bilgilendirme için teşekkür ederim <3

24 mayıs 11:17 24 mayıs 13:03


4

31. kullandığım 3 marka lensten birisidir. diğerleri: air optix ve biofinity. bu yüzden üçünü karşılaştırmalı yazmak istiyorum. üçünü de aylık olarak kullandım. 1 ay kullanıp yenisini açtım.

ilk kullandığım lens air optix. çok rahatsız. ayın sonuna doğru batma yaptı. yine de cahillikten 1 sene boyunca bu markayı kullandım.

ikinci kullandığım acuvue oasys. air optix'e göre daha rahat ve ince. batma hissi daha az. 2 sene de bunu kullandım.

şimdi 8 aydır biofinity kullanıyorum. acuvue oasys'e göre daha kalın ama doktorumun söylediğine göre esnekliği daha fazla. ben öyle somut olarak bir özellik söyleyemem ama bunda daha rahat ettim.

23 mayıs 22:52

30. Bana da 6 yıl önce ilk kez lens kullanacakken doktor tarafından önerilmişti. Aylık değil 2 haftalık bir lens. İlk günler rahat gibi görünse de sonrasında bulanıklık, kuruluk, batma çok oluyordu hem de 2 hafta benim için kısa bir süre bu yüzden aylık lenslere yöneldim. şu anda air optix hydraglyde kullanıyorum memnunum.

23 mayıs 19:17

29. ilk defa lens kullanacaktım, doktor önerisiyle aldım. gözlerimi fena yakıyor, ya çok kurutuyor ya da gözlerimi sulandırıyordu. ilk defa lens kullandığım içindir dedim ve 1 ay 2 ay aynı sorunlar devam etti. soflens'e geçtim bu sorunların hiçbiri kalmadı. 

edit: benim kullandığım oasys  astigmatism olandı.

23 mayıs 11:51 23 mayıs 11:52