yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (99)
  • oylar (43)
  • medya (1)
  5

  99. Çok uzun süre gözlük kullandıktan sonra sıkılıp son 2 yıldır lens kullanmaya başladım, gözlerim miyop. İlk başladığım lensimin markasıdır, hiç değiştirmedim hala da kullanıyorum. Ben epey memnunum optikçi bana 1 aylık demişti ama online olarak almak istediğimde 2 haftalık olduğunu gördüm. Hor kullanılmadığı müddetçe 1 ay bende varlığını hissettirmiyor. Lens olduğunu bile unutabiliyorum gözümde. Önceden lenslerimi haftada bir çıkarır gözlerimi dinlendirirdim ama artık her gece çıkartmaya çalışıyorum ne kadar hava geçirdiği söylense de gözde netice itibari ile yabancı bir madde var.

  26 aralık 2019 16:59

  5

  98. yıllardır kullandığım lens markası, piyasada çok lens denedim ama en memnun kaldığım bu oldu. gözümden 1 hafta çıkarmadığımda bile oldukça rahat kullanımı söz konusuydu. bittikçe kutu alıyorum. memnunum. daha önceden bausch and lomb denemiştim ama o çok kalın geldi ve inanılmaz battı gözlerime. acuvue oasys ile ilişkimiz sonsuza dek devam edecek gibi.

  26 aralık 2019 02:25

  5

  97. Bu lenslerin ışığa göre renk değiştiren ve gözlerinizi ışıktan koruyan yeni Transitions çeşidi benim kişisel tarihimde önemli bir mihenk taşı oldu. 18'ime yeni basmışken ailemle Bursa'nın dışında bir yerde yaşadığımız için sık sık Bursa'nın merkezine ve merkezden eve araba kullanırdım. Gözlerim bozuktu ama yollar virajlı ve kötü olmasına rağmen araba kullanmaya bayağı meraklıydım. Bir akşam yine eve dönerken ve ben salak gibi güneşten önümü doğru düzgün göremeden araba sürerken dünyalar güzeli bir sülüne çarpmıştım. :( Olay beni o kadar derinden etkiledi ki abartısız 2 ay falan ağladım herhalde. Gözlerime güvenmediğim ve ışıktan duyduğum rahatsızlığın boyutunu daha iyi fark ettiğim için araba kullanmayı daha yeni başlamışken bırakmıştım. Olayın üstünden 13 yıl geçmesine rağmen hala ara sıra aklıma gelir. Bu yeni lensler piyasaya sürülünce arkadaşlarım sağ olsun hemen haberim oldu ve geçen gün yıllarrr sonra tekrar arkadaşımın arabasını kullanmayı denedim bayağı heyecanlanarak. Lenslerin performansı çok çok iyi. Gün içinde kullanım için de gözlerime çok iyi geldi. Keşke daha önceden çıksaymış. Neyse sonuç olarak bu ara bu lens sayesinde korkumu yenip araba ilanlarına bile bakmaya başladım. Tabii ki benim yaşadıklarımın sülüne yaşattıklarımın yanında hiçbir anlamı ve önemi yok, keşke o gün o aptallığı yapmamış olsaydım ve bunlar hiç yaşanmamış olsaydı. :( Onu geri getirebilmek için yapmayacağım şey gerçekten yok, çok üzgünüm.

  18 kasım 2019 10:51


  96. Yıllardım kullandığım canım lens markam kesinlikle en iyisi acuvue oasys. Yumuşak ve özenli kullanıldığında 1 ay yıpranmadan dayanan bir lens.

  5 ekim 2019 22:38 8 kasım 2019 09:38

  95. Aylık lens olarak bilinmesine rağmen 15 günde bir değiştirilmesi önerilir. Yüksek oksijen geçirgenliğine sahip olduğu için gece-gündüz kullanılabilir.(gizlinot: Ben her akşam çıkararak kullanıyorum. ) geceleri çıkartarak kullanırsanız ömrü biraz daha fazla oluyor. Çöpe atılma zamanını göze ve çıkarma esnasında ele verdiği hafif sertleşmiş yapısıyla rahatça anlayabilirsiniz.

   

  Onun dışında konforludur,görüş netliği iyidir. kış aylarında kuruluk yapabilir.(gizlinot: Moisture kullanarak bunu önlemek mümkün.)

  5 ekim 2019 19:16

  5

  94. Kendileri ilk göz ağrımdır.

  Lens kullanmaya başladığım ilk yıl, doktor tavsiyesi ile almıştım. Hiç unutmam lensleri taktığım an etrafımdaki her şeyi full hd görünce "vay beee!" dedim içimden, "demek ki gözlüksüz net görmek böyle bir şeymiş!"

  O dönem kerametin lensten olduğunu sanıyordum sadece, markadan bağımsız olarak. Fakat yanılmışım. Diğer kontrollerimde göz numaram değiştiği için Air optix, Bausch&Lomb gibi markaları da kullandım. Hiç de öyle acuvue'da olduğu gibi rahat edemedim. sadece "bu kadar para verdim boşa gitmesin" (gizlinot: Çünkü astigmat lensleri 6 aylık alabiliyorsunuz ve yüklü de bir miktar ödüyorsunuz:( ) diye kullandım, süresi dolar dolmaz da aşkım bebeğim bitanem acuvue'ya döndüm koşa koşa.Beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı, ne göz kuruluğu yaptı ne de batma.Çoğu zaman varlığını bile hissettirmedi.

  Ben her sabah takıp her akşam çıkararak kullanıyorum herhangi bir alerji, irritasyon, kuruluk problemim olmadı son 6 senedir.

  Kendilerine teşekkürü bir borç bilir ve güvenilir bir lens markası arıyorsanız size de şiddetle tavsiye ederim süslülerim.

  5 ekim 2019 16:29

  5

  93. 5 yıldır kullandığım lenstir.Çok nadir batma yapar.Kurutması azdır.Göze hava aldırması açısından piyasada bulunan en iyi lenslerden biridir.Zaten günümüzdeki çoğu doktor hastalarına bu lensi önermektedir.

  5 ekim 2019 15:47


  5

  92. ilk kullanmaya başladığımdan beri değiştirmediğim biricik lenslerimin markası. fiyat olarak diğerlerine göre biraz daha yüksek ancak diğer lenslerde 8.4 üretimi bulmak çok zor. fiyatı dolayısı ile alternatif arayışına girdiğim zamanlar oldu tester olarak air optix, pure vision 2 hd'yi denedim. air optix gözlerimde inanılmaz batmaya ve kuruluğa sebep oldu. pure vision 2 hd ise 4-5 saatten sonra gözümde dönmeye başladı muhtemelen bc değeri 8.6 olduğu için, 8.4 olan gözlerime uymadı. üçü arasından yine de en memnun kaldığım acueve oasys oldu. 8.4 üreten başka firma bulana kadar da kullanacağım tek lens markası olacak gibi. 

  5 ekim 2019 13:13

  5

  91. 2 senedir alcon kullanıyordum, memnundum ta ki gözlerim alerji olana dek. Sanırım artık alcon'u tolere etmemeye başladı. Gözlerim çok yanıyordu ve tüm gün ovuşturup duruyordum, sonra arkadaşlarımın tavsiyesiyle bu markaya geçtim daha ince, yok gibi alcon kullanırken telefona pcye baktığımda gözümde yine batma yapardı bu lenste hiç öyle bir sorun yaşamadım. Alerjik, kuruyan gözlere tavsiye ederim

  5 ekim 2019 12:12

  5

  90. Firma tarafından aylık değil 2 haftalık olduğu belirtilmiştir. İnternet sitesinen kontrol edebilirsiniz. 2 hafta sonra lensten şikayetleriniz artıyorsa sebebi bu olabilir.

  5 ekim 2019 12:10