yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  14. Ultimate guilty pleasure ^_^

  15 eylül 10:36

  13. Şimdilerde tekrarlarını izlediğim dizi. Tam bir türkiye simülasyonudur kendisi. Alt-orta sınıf, erkeğin her şeye hakkı olduğunu düşünen ve kızım evlense diye bekleyen yobaz bir baba, kızı için hayali ‘zengin olması’ olan en az baba kadar cahil ancak çok bilmiş, iki lafından biri ‘kızım yüksek mektepte burslu benim kızım çok iyi yerlere gelecek’ diyip duran ve kızının aslında kim olduğunu görmeyecek derecede kendi geçmişine takıntılı bir anne, sorunlu ve son derece gerçekçi olarak kurgulanmış hiçbir halta yaramayıp erkek(gizlinot:errrrkekkk) olduğu için her haltı yiyen sonra da eşini kardeşini döven beş kuruş etmez bir abi ve bunların arasında bir oraya bir buraya davrulan bir küçük kardeş.

  Ama asıl sana çok büyük laflar hazırladım firiha hanım. Okul hayatını tamamlayıp annesi ile güzel ancak normal standartlarda bir hayat kurabilecekken hırslarının ve annesinin küçüklükten beri ona işlediği şeylerin kurbanı olarak zengin olması nedeniyle emir’e hayranlıkla, belki de yaşadığı tüm şeylere hırsla başlayan bir aşkın kahramanı feriha. Emir fakir olsaydı onunla olmayacak olan feriha. Ancak bunu ‘zengin koca’ mottosuyla değil yıllardır ilmek ilmek beynine işlenen annesinin sözleri, apartmanda yaşadıkları, kendi küçük hırsları nedeniyle yaptı. Başka bir erkeğin (gizlinot: babası, hatta abisi) boyundurluğundan emir’in boyundurluğuna girip ‘ben ona yalan söyledim’ diyerek her şeyini sineye çekti. Emir’in ona uyguladığı şiddeti bile. Kendinden büyük gururu da hiçbir şeyi değiştirmedi. Tıpış tıpış kendini başka bir erkeğin himayesine attı. Yurtta kalmayı, okurken çalışmayı bile egosuna yediremedi. Oysa gerçek dünyada memur ailelerinin çocukları için bile sıradan bir durumu kabullenemedi. Emir’in arabası, emir’in üst kattaki evi, emir’in parıltılı dünyası derken kendini kaptırdı gitti. Hırslarıyla kendi kendini bitirdi. Sinirlendikçe iki kelime edemedi ve hırsla başkalarına patladı. Tam olarak pasif agresif tavırlar sergiledi. Keşke bir de emir’e kafa tutmak yerine ara ara duş alsaydı ve bütün bölümlerde yağlı saçla gezmeseydi. 

  Emir, gecelerin veliahtı. Hayatında hiçbir şey başaramamış, feriha’nın yarattığı hayali karaktere aşık olmuş ve peşinden oradan oraya sürüklenen, beynini de çok fazla kullanmaya gerek görmeyen emir. attığı tokat ile gözümde kendini tamamen bitirdi. (Gizlinot: yayınlandığı dönemde izlememiştim ilk kez bu sene gördüm sahneyi) tam olarak hayatı boyunca ilgi görmüş, maddi sıkıntı çekmemiş, istediği her şey gerçekleşmiş, yakışıklılığının da farkında olan biriydi. Feriha ile iletişimlerinde büyük sorunlar vardı. Başta feriha’nın gizemli hallerine ilgi duyup ardından ona aşık oldu. Tabi bu da kendi çocukluğunda yaşadıklarına bağlıydı. 

  Feriha’nın bez dolabı. Benim için dizinin en güzel karakteriyfi. Aile ve arkadaş çevremde ne zaman o dolaplardan görsek hala ‘feriha dolabı’ deriz. Fakirliği olduğu gibi gerçekçi yansıtan sayılı dizilerden biriydi. Belki de yayınlandığı dönemde o yüzden bu kadar ilgi gördü. 

  14 eylül 15:12

  12. Çağatay Ulusoy'un yakışıklı olduğu zamanlardan bir dizi. Filmi için (bkz: Delibal) ayrıca fakir bir ailenin kızlarının zengin bir adamla evlenmesine bu kadar karşı çıkması mantıksız. 

  7 eylül 14:19


  11. benim için bu dizi ilk birkaç bölüm ve emirin her şeyi öğrenmesinden sonraki bölümlerden oluşuyor. aradaki kısımlar sıkacak diye bakamıyorum. özellikle şu psikopatımız hahilin ferihayı kaçırdığı bölümler efso

  2 eylül 19:23

  10. Teve2 eski bölümlerini veriyor, denk geldikçe bakıyorum. O zaman fark edemiyordum da şu dizinin en cool karakteri lara değil miydi ya ve de en mantıklısı.

  Bana üniversitemin ilk senesini hatırlatan dizidir. Özel bir üniversitedeydim ve feriha gibi kendi oturduğu yeri gizleyen, replika çantalara ısrarlı orjinal diyenler baya fazlaydı. Hande sarısı demode o saçlar da modaydı. Diziye baktıkça giyim konusunda iyiye doğru bir evrim geçirdiğimizi de görüyoruz.

  2 eylül 18:16

  9. hiç izzlemediğim dizi

  2 eylül 16:44

  8. yıllar yıllar önce, bir arkadaşımın yazlığında yaz tatili yaparken, sabahları tekrar bölümlerini izlerdik. Bir yazımı komple bunalımda geçirmeme vesile olmuş bir dizidir kendisi.

  2 eylül 13:43


  7. Gerçekten fakirliğin hissedildiği bi diziydi. Gerek feriha'nın odası, bez dolabı, kıyafet alışverişi, (gizlinot: Pazardan bikini alırken annesinin halleri shshhs) cansu'nun yanındayken halleri.(gizlinot: Manikürcü gelir, bizim kiz tırnaklarına bakıp iç çeker ) ya gerçek olan bir şeyler vardı. Bu güzeldi bence.

  2 eylül 13:35

  6. Youtubeda eski bölümleri karşıma çıkınca sarmıştım yine. Tv2de de eski bölümleri denk geldikçe izliyordum. Feriha ölmeden son 3-4 bölümde neler olmuş ya. Emir ve Feriha bu muydu diye şoka girdim unutmuşum djhssh Feriha öldükten sonra iyice b.ka sardı zaten. Bir tek Sanem hanıma bir şey olmadı şu dizide shssssh

  Şunu söylemeyi unutmuşum. Yağmur Tanrısevsin burda ciddi anlamda oynayamıyormuş. O ne biçim oyunculuktu öyle. Feriha'nın kardeşi Mehmet bile daha iyi oynuyor djshss

  2 eylül 10:38 2 eylül 10:51

  5. En sevdiğim sahneleri halil feriha sahneleri olan ortaokul yıllarımın dizisi. Halil feriha sahnelerini ise cringe olmak için izliyorum. Özellikle youtube kanalında kısa kısa kesitler halinde izliyorum çok iyi gidiyor. Bana göre de çağatay ulusoyun en iyi hali burdaki haliydi

  2 eylül 02:30 2 eylül 02:31