sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (563)
 • medya (1)

563. bin kat çorap da giysem ayaklarımın bir türlü ısınmadığı, yatakta kaskatı kesilmiş, nefesimi tutatak geçmesini beklediğim sancıdır. kadın bedeni ve ruhunda yarattığı değişimi mümkün değil ki bir erkek anlayabilsin yaşamadan!

8 kasım 2018 13:06

562. oldum olası her regl döneminde günde 2 kez arveles alırım. regl olacğımı sancılardan anlarım. fakat tıp çevrelerinde "bağırsaklar 2. beynimizdir. bağırsaklar tüm bağışıklık sistemimizdir" mottosu hakim son yıllarda. ben de kefir tüketmeye başladım son 4-5 aydır. kendim mayalıyorum günlük sütle.

ama süslüler hiç hedeflemediğim bir şekilde adet sancılarım jilet gibi kesildi :o

diyet yaptığım zamanlar 5i biryerde çayları(yeşilçay, funda, kekik, mate, biberiye) içerken de regl sancılarımın %80 azaldığını farketmiştim. ama bu cidden ilginç oldu. sancı çeken süslülere duyurulur.

23 ekim 2018 19:44

561. Bende tamamen kesilen sancıdır. Eskiden serumlar iğneler yerlere kusup fenalıklar geçirten bir sancıydı. Cinsel beraberlik yaşayınca etkisi biraz azaldı ve doğum kontrol hapını düzenli kullanmaya başladığımda ise tamamen kesildi. Doğum kontrol hapı cidden ise yarıyor. Tabii ki doktor bilgisi dahilinde kullanın.

9 ekim 2018 14:56

560. şu anda beni hayattan soğutan ağrı.

regl olmaya başladığımdan beri her ayın 2 günü bu ağrı yüzünden iptal oluyorum. hiçbir şey de fayda etmiyor, kabullendim artık mecbur çekiyorum. tıbba inancımı yok etti bu lanet şey.

hiçbir derdimiz yokmuş gibi bir de adet sancısı çekiyoruz şu hayatta ya.

9 ekim 2018 00:13

559. Majezik olmasa tam olarak bu sebepten ölmüştüm. Ağrı kesicilerin olmadığı zamanlarda zavallı hemcinslerim bununla nasıl baş ediyordu aklım almıyor doğrusu.

8 ekim 2018 19:50

558. neredeyse bu yaşıma kadar her ayı çok ağrılı geçirdim. bulunduğum ortam dar gelir, kendimi sıcak tutmam gerektiğini bilmeme rağmen ağrı sırasında boğulacakmışçasına sıcak hissederim ve hırka falan giyemem. tatil olup da evdeysem ne ala. hemen yatağıma yatıyorum, üzerimi örtüyorum, bir elimi karnıma koyup sıcak tutuyorum. kulaklığımı takıp şarkıları dışımdan söylüyorum bir süre sonra dikkatimi şarkı söylemeye verdiğim için karın ağrım azalmaya başlıyor.

bir de belirli bir günü de olmuyor ağrılarımın. geçtiğimiz ay ağrım başlamadan yatağa girdim sıcak çok iyi geldi ve o gün ağrımadı. ben de sevindim tabi bu sefer ağrısız geçecek diye ama 3. günde tarih dersini bana zehir etti :(

ağrı kesiciyi bırakma kararı aldığım için kendiliğinden geçmesini bekliyorum. yapacak çok bir şey kalmıyor

8 ekim 2018 15:32

557. evet sabah saatlerinde iğnemi yiyip eve geldim ilk olmaya başladığımdan beri her ay ağrısını çekiyorum, doktora gittim bir sıkıntı yok diyor. hamurişi yemedim karbonhidratsız beslendim yine ağrıdı yine ağrıdı. en son şekeri kesin geçiriyor dediler fakat nafile. denemediğim bitki çayı kalmadı. nasıl geçecek bu meretin ağrısı ya?? 21 yaşımdayım 13 yaşımdan beri regl oluyorum son 4 senedir de her ay işkence her ay acildeyim, dayanılacak bir yanı yok. şöyle şöyle yaptım kesin çözüm oldu diyen süslüler varsa mesaj kutuma bekliyorum :(

8 ekim 2018 14:47

556. bugün beni şekilden şekle sokmuş olandır, evin içinde yerde yuvarlanmalar mı dersin ağlayarak sıcak su torbası aramalar mı, sıcak su torbası ilaç gibi geliyor ama belime ya da karnımın üstüne koyduğum an ağrı falan kalmıyor, sanki hayattaki tüm dertlerim bitmiş gitmiş gibi hissediyorum çokzel.

27 eylül 2018 22:16

555. spor yaptığım dönem boyunca günde 3 ağrı kesiciyle atlattığım günleri ayakta atlamıştım. Ta ki ne zaman sporu bıraktım geri geldiler.

şu an d vitamini kullandığım için magnezyum takviyesi de alıyorum ve spor yapmıyorum malesef. ama ağrılarımın tekrar minimum seviyeye indiğini söyleyebilirim süslüler. zaten magnezyumun pms semptonlarına iyi geldiğini birçok yerde okudum. benim gibi ağrı kesicisiz nefes bile alamayanların kan tahlili yaptırarak ya da doktora danışarak kullanmalarını tavsiye ederim.

magnezyumunda birçok çeşidi var süslüler Magnezyum takviyesinden faydalanabilmek için magnezyumu şelat şeklinde, yani amino asitlere bağlanmış şekilde almalıyız, bunlar; Magnezyum sitrat, magnezyum malat, magnezyum orotat, taurat ve magnezyum glisinattır. Magnezyum oksit kullanmayın çünkü bu form temelde bir müshildir.Alacağınız takviyeyi de iyi araştırmanız lazım. girdi daha da uzamadan link bırakayım(link: http://woto.com/magnezyum-2 ) inşallah yardımcı olabilmişimdir zamanında ben de çok çektim. ağrısız, bol keyifli akşamlar

27 eylül 2018 20:08

554. Reglmin başladığı ilk gün bir apranax alarak kurtuluyorum. Genelde ağrım hep ilk gün oluyo bu yüzden sonrasında pek ihtiyacım olmuyor fakat bir kere apranax yoktu yanımda ve alamamıştım o zaman çektiğim ağrıyı unutamıyorum.

27 eylül 2018 19:54