sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (585)
  • medya (1)

  585. tanju okan moduna sokar beni. şerefe :)

  2 haziran 19:14

  584. Garip bir şekilde bir ayım çok az ağrıyla geçiyorsa sonraki ay çok şiddetli yaşıyorum yani ne zaman hafif ne zaman ağır geçeceğini kestiremiyorum artık ve ağır geçen ay evden çıkamıyorum

  1 haziran 22:25

  583. Az su içtiğim 

  Ayaklarımı sıcak tutmadığım

  Ağır kaldırdığım

  Hareketsiz kaldığım

  Beslenmeme dikkat etmediğim

  Uyku düzenimi bozduğum aylar bu sancı beni halının üstüne yüzüstü yatırıyor, cenin pozisyonu aldırıyor, ağlatacak kadar içimden bir şeyleri koptuğunu hissettiriyor.

  Tüm bunların düzenli geçtiği aylarda da sancı oluyor ama daha dayanılabilir. 

  Su içmek, ayakları sıcak tutmak kadar o ayki ruh halim de etkiliyor. Sinirin stresin yoğun olduğu aylar gerçekten daha zorlayıcı oluyor. 

  1 haziran 21:25

  582. Sökesim parcalayasim geliyor o yumurtaliklari, her ay ilk gunu sabah acile, kocaman arveles ignesi popoya yaka yaka yapılacak. 2.gun sabah tekrar ayni igne tekrar popoya. Ustune ustluk 1, 2, ve 3. Gunler sicak su torbalari önde arkada duracak. İgne yoksa ilk 2 gün her 6saatte 1 arveles içilecek. Yeter artık...

  1 haziran 19:50

  581. Halının üstünde beni yuvarlayan sancıdır. Sürekli her ay ağrı kesici kullanmak istemiyorum o yüzden olabildiğinde dayanmaya çalışıyorum evdeyken kıvranıyorum ama yinede atmıyorum. Ancak dışarda işim olduğunda el mecbur atıyorum. Ağrı kesiciyi attığımdada 15-20 dk çömeliyorum çömelmek bana iyi geliyor ilaçla birlikte yavaş yavaş azalarak geçiyor ağrım. Babanem ağrısı çok olanın çocuğu çok olurmuş der. Gerçekten ağrılı adetin doğurganlığa bir etkisi var mı bilmiyorum ama babanem bir hafta adet olur ve çok sancılı geçermiş 6 tane çocuğu var bide çok kolay Doğum yaptığını söylüyor.

  28 mayıs 21:27

  580. ben hastaneye gidip ağrı kesici iğne olmaya varan regl sancıları çekerdim. majezikmiş, arvelesmiş etki etmiyordu benim sancılarıma öyle. sonra yazz kullanmaya başladım. bilmeyenler için yan etkisi en az doğum kontrol hapı diye önerilir doktorlar tarafından. gerçekten de bir yan etkisi olmadı bende. bu arada kullanmak için illa bir cinsel hayatınızın olmasına gerek yok tabii ki, sadece regl düzenlesin diye de kullanılıyor. benim regl döngüm zaten düzensiz değildi, ben korunma amaçlı kullanıyordum, hala da kullanıyorum ama cinsel hayatım olsun olmasın kullanmaya devam edicem sanırım yıllarca daha. ağrı kesicileri bir kenara attım son 1,5 senedir, hiçbir şey kullanmama gerek kalmıyor çünkü bütün ağrılarım gitti. reglin ilk günü bile sıffır ağrı böyle bir şey görmedim. aranızda kullanıp aynı etkiyi gören var mı bilmiyorum ama benim kullanan arkadaşlarım da aynı şeyi söylüyorlar. bonus olarak regl süresini de kısalttı. gerçekten benim kurtarıcım oldu çok uzun süredir, ama koşun alın demiyorum önce doktorunuza danışın elbette.

  28 mayıs 21:14

  579. her ay yaşadığım karın-kasık bölgesi sancılarıdır. pms döneminde hafiften başlar. üşüttüğüm zamanlar daha keskin bir acısı olur. bol su içerek ve ayaklarımı üşütmemeye özen göstererek hafifletebiliyorum. yıllar önce gittiğim bir jinekolog ponstan forte adlı ağrı kesiciyi önermişti, genelde yoğun sancılı dönemlerimi onunla atlatırım. O hapı yoğun günlerimde içebileceğimi söylemişti, aşırı sulu akışı azaltır, atman gereken dokuyu atarsın korkma demişti. bazen gaz sancısı ile birleşiyor (gizlinot: genelde regl döneminde şişkinlik/gaz/kabızlık gibi şikayetlerim olur) işte o zaman eşimi korkutacak derecede kıvranabiliyorum, ne olur doktora gidelim diyor. yapacak bir şey yok ki ağrı kesiciyi alıp cenin pozisyonunda yatınca azalıyor. Genelde 2. günden sonra geçiyor.

  28 mayıs 17:31

  578. Bende artık parol, majezik falan etkisiz. Direkt etkiyi arveles adlı ilaçtan alıyorum. İlacın etkisi geçtiği an yer, zaman fark etmeksizin ağrı başlar. gece yarısı uykudan uyandıracak kadar çıldırtan, yorgan tekmeleten, ayağa kalkınca mide bulantisi, baş dönmesi yapan ve soğuk soğuk terletip, titreten bir ağrı. En üzücü yanı bi ara ağrı durulur ya hani oh dersiniz sonra daha büyük dalga halinde gelir ya. İşte bunu yaşamamak için artık ağrının hafif hafif başlamasını bile beklemeden, çamaşırımda kanı gördüğüm an ilacı alıyorum.

  Eskiden böyle değildim. Üniversite 3. siniftan sonra böyle oldum. Halen 3-4 gün sürer ve biter ama artık her ay şiddetini artırarak devam ediyor. Bir kontrole gideceğim mutlaka. Çünkü rahimle ilgili sorunlar genetigimizde var; ihmal etmeye gelmez.

  28 mayıs 00:15 28 mayıs 11:53

  577. Buscopan plus yardımıyla hafif atlattığımdır.

  Sistit sorunu yaşadım bir dönem ve sonra regl ağrılarım başladı,böğürtlen çayı,dinlenme,hafif yürüyüş ve buscopan plus kullandığımda ağrılarım geçiyor. Ben gece uykumdan uyandığımı biliyorum regl sebebi ile.

  27 mayıs 23:22

  576. Ağrım var diye düşündükçe bastırıyor. Psikolojik yönü de mi var bu agrinin.

  Kedi gibi yatıyorum şuan.. lütfen geç ağrı lütfen..

  27 mayıs 22:09