yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (589)
  • medya (2)

  589. sporda çok fazla kramp sorunumdan dolayı hocamın biraz magnezyum içsene, solgarın vitaminleri var çok rahat edersin demesiyle hemen eczaneden istedim. sadece magnezyum çok bağırsak hareketlenmesi yaptığımdan bana aynı markanın magnezyum çinko olanını verdi. adet günü ağlatan sancı ve kusmayla geçerdi 1 gün kaybederdim ama 3 aydır majezik dahi almadan atlatınca nasıl yani ben niye sancılanmıyorum neyi değiştirdim diye düşündüm. farklı olarak yaptığım tek şey magnezyum almaktı.sonra biraz araştırınca hamilelere bile verildiğini, kasların kasılmasını rahatlattığını öğrendim. o yüzden çok sancı çeken süslülere magnezyumu öneriyorum.

  18 eylül 12:22

  588. çok soğuk aldım bu ay bu da demek oluyor ki eylül adetim baya sancılı sıkıntılı geçecek baya korkuyorum.

  18 eylül 09:37 18 eylül 09:38

  587. Bende nefret ederdim ama paranoyak olup hamile miyim diye düşünürken o kadar çok çekmek istedim ki bu ağrıyı artık şikayet etmiyorum bazen buna bile muhtaç oluyorsun

  18 eylül 07:20

  586. Keşke bu saatte olmasa... 

  Şiddetli sancıyla uyandım resmen, ilaç içmek zorunda kaldım ama asla hafiflemiyor. Bacaklarıma da vurdu. Öyle olunca uyutmuyor da maalesef... of ben bunu hakedecek ne yaptım ya?

  18 eylül 04:11

  585. Üniversiteye başlayana kadar annemin (hemşire) bana iğne yapmasıyla bir şekilde idare edebildiğim ama artık her ay okulun acil kapısında ağlamaktan bıktığım için doktorumun son çare doğum kontrol hapı yazmasıyla kurtulduğum illettir. 11 ay kadar kullandım ve artık son aylarda sancımın tekrar dönmesiyle 4 ay kadar ara vermiştim. Bu ay tekrar başladım. Umarım yine o eski acısız günlerime tekrar dönerim.

  15 eylül 06:49

  584. Doğum kontrol hapı sağolsun, 4 aydır yaşamadığım sancıdır. Ama yıllardır çektiklerimi dün gibi hatırlarım. İşyerinde, gittiğim eğitimlerde beni nasıl süründürürdü.. bir de mideye vurması , aşşırı bulantı yapması vardi ki kesinlikle evlerden ırak.. şimdi rahatım ama hapı bırakınca yine her ay uğrayacağını düşünüyorum..

  14 eylül 19:31

  583. endometriozis lerim sağ olsun her ay beni süründüren olay.Ama olamamak o bitmeyen karanlık dönem olan pms çok daha kötü, olunca artık sancılara rağmen seviniyorum. Yoga yapmaya başladım uzun vadede ağrılarıma iyi geleceğini umuyorum. Birde ben kist teşhisi konulmadan önce biberiye çayı yapardım ağrılarıma bayağı faydası olurdu. şimdi tabi esamesi okunmuyor ama kist sorunu olmayan ,ilaç kullanmaktan çekinen süslüler şans verebilir.

  14 eylül 19:25 14 eylül 19:26

  582. Her zaman beni süründüren bu sancıdır. Bu ay ki kanamamı bir tane bile ağrı kesici almadan atlattım. İlk gün papatya çayı içip karnımı kalın başörtüsü ile sardım. Çorapsız hiç gezemem hemen üşütürüm. Ayaklarım da sıcaktı. 1. Ve 2. Günün gecesinde sıcak su torbası ile kompress yaptım ve gün içersinde bol su içtim. Ufak tefek sızlama oldu fakat ağrıdan yatak döşek yatırmadı çok şükür. 

  13 eylül 21:07

  581. Her ay bir haftamı mahveden şey, ağrısız geçiren arkadaşlarıma hep imrenirim ama bu ay onlardan biri oldum. Yılda 2-3 kez işi kusmaya kadar vardırıp ancak hastanede serumla verilen ağrı kesiciyle iyi olurum normalde, diğer zamanlarda da hareketsiz tüm gün yatarım ki biraz katlanılabilir olsun. Bu ay tüm klişe tavsiyeleri dinledim; 1 hafta önceden ayaklarımı sıcak tuttum, biraz adaçayı içtim, zaten her gün bacak egzersizi yapıyordum. Ve işe yaradı, belim için yine ağrı kesici aldım ama o kadar da olsun. Öyle mutlu oldum ki. Umarım hep işe yarar bunlar, keşke kimse çekmek zorunda olmasa bu dönemi.

  13 eylül 20:51

  580. Bu meretin 2 ana mekanizması var.

  1-Rahimdeki kasların hunharca kasılması; çaresi buscopan gibi düz kas gevşeticiler ve sıcak su

  2-Prostaglandin denen ağrıdan sorumlu salgıların çok salgılanması; çaresi ağrı kesiciler. Arveles, majezik vs.hepsinin prospektüsünü açıp bakarsanız prostaglandin sentez inhibitörü yazdığını görürsünüz. He işte bu yılanın başını eziyor onlar.

  Buscopan ve sıcak su beni hiç etkilemezken arvelesten inanılmaz fayda görürüm. Sanırım bendeki sancının büyük ölçüde sorumlusu prostaglandinler. Bir diğer arkadaşımsa buscopanı aldığı gibi pamuk olur.

  işte öyle

  4 eylül 12:02