yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (592)
  • medya (1)

  592. Bu sancıların en önemli sebebi tam anlamıyla sökülememesi ve kasların bu yüzden fazla kasılmasıdır. Adetinizden 1 veya 2 gün önce muhakkak adaçayı içmenizi öneriyorum. Özellikle de adetiniz gecikmiş ve bir türlü gelmiyor sizi de süründürüyorsa adaçayı doğal dostunuz olarak yanınızda. Bir de su için şeker asla yemeyin sancıyı hafifletmez arttırır. İnşallah yardımım dokunmuştur. Benim kimi zaman ağrısız kimi zamansa sancılı ve özür dileyerek söylüyorum kusmayla sonuçlanan berbat bir mide bulantısıyla oluyor. Ayaklarınızı sıcak tutun.

  30 nisan 14:50

  591. Eğer o ay geciktirici içmediysem mutlaka beni yalnız bırakmaz karın ağrım(gizlinot: ne zaman regli geciktirici içsem çok garip o ay karnım hiç ağrımaz). ergenlikten beri çektiğim için beraber yaşamayı öğrendik. bir kaç gün öncesinden unutmazsam ayaklarımın altına sıcak su torbası koyarım (gizlinot: bu biraz olsun kolay atlatmamı sağlıyor) ve adet olduktan sonra ilk gün yataktan çıkmadan sıcak su torbasıyla bütün olurum. ağrıdan ağlasam bile yine de ağrı kesici içmem (gizlinot: hiçbir şekilde ağrı kesici içmeyen tiplerdenim). aile hekimim daha önce magnezyum takviyesi al demişti devamlı unutup her ay ağrım başlayınca aklıma geldiği için daha onu deneyimleyemedim.

  30 nisan 12:06

  590. Bende ağrı hiç olmazdı ama son 2 yıldır deli gibi ağrıyor üstüne de mide bulantısı ve halsizlik çekiyorum. Adet başlamadan 2 gün önce ağrı kesici almanızı öneririm kızlar en etkili yöntem bu bence. Ben adetim başladığında ağrı kesici içsem hiç bir işe yaramıyor maalesef. Sıcak su torbası da ağrıyı azaltıyor ama çok etkili değil. Bir de kafein alımını kısıtlamak önemli. Ne zaman adet döneminde kahve içsem ağrılarım baya şiddetleniyor. Bunun sebebi ise kahvenin uyarıcı olmasıymış.

  30 nisan 10:07


  589. su an icinde bulundugum durumdur. cenin pozisyonunda sanki ağrı azalıyomuş gibi hisssediyorum. burada gördüğüm tavsiyelerle çayı şekersiz içmeme rağmen 3 şeker atıp içtim anlık kesti , bir saat sonra yine vurunca dolorex içtim suan iyiyim , ilaç önermek ne kadar doğru bilmiyorum ama dolorex e bi sans verin süslüler 

  28 nisan 03:30

  588. Beni her ay kadin olduğuma lanet ettiren ağrıdır. Eskiden buscopan plus ile hafifletebiliyordum ancak artik majezikten başka bir şey kesmiyor.

  28 nisan 00:43

  587. Tampona geçince bende hafiflemiş olan sancıdır (gizlinot: Şükür)

  27 nisan 20:25

  586. Yaklaşık 28 yıldır her ay aralıksız çektiğim ağrıdır. Öyle ki ağrısız regl olduğumda şoka giriyorum. Her türlü uzmana göründüm, her ihtimali incelettim. Ağrının nedeni bulunamadı. Farklı ağrı kesicilerle yıllardır hayatıma devam ediyorum. Adet dönemim hariç ağrı kesici kullanmamaya özen gösteriyorum. Ayaklarımı her daim sıcak tutuyorum, öyle ki reglim yakınsa yazın bile çorap giyiyorum. Hem ofisteki çekmecemde hem evde ağrı kesici ve sıcak su torbası bulunduruyorum. Regl dönemimde süt, yoğurt, bakliyat gibi gaz yapıcı gıdaları kesinlikle tüketmiyor, rezene çayı içmeye çalışıyorum. Her ayın en az üç günü benim için çöp! Bitse de kurtulsam diyorum. Gerçi menapozun da başka dertleri var. Kısacası iki ucu b.... değnek :)

  27 nisan 20:15


  585. magnezyum kullanın canım süslüler.adet başlamadan 5 gün önce ve bitene kadar.aynı zamanda tüm pms sıkıntılarını da azaltır.tabi siz yine de bir doktora sorun.

  27 nisan 14:17

  584. 12 yıldır her ay çektiğim, her şey normal giderse muhtemelen menopoza kadar uzunca bir süre daha işkence türü... özellikle ilk iki gün ayağa kalktığım anda bayılacak gibi oluyorum. midem bulanıyor, gözüm kararıp başım dönmeye başlıyor. kaç tane kadın doğum uzmanına gittiysem bir şeyin yok her şey normal görünüyor şeklinde yanıt aldım.

  bu belayla yaşamayı öğrendim artık başka çare yok.

  regl olsan bir dert, olmasan bir dert...

  26 nisan 22:28

  583. Bu sabah beni 4 saatlik uykumdan uyandıran sancı. O zamandan beri ayaktayım ağrılardan bi 15 dk sızmışım sadece. Şimdi sıcak duş aldım, ağrı kesici içtim. Bakalım günüm nasıl geçecek.

  Edit: yorumlarda okuyup çok şekerl sıcak su yerine çok şekerli çay içtim, iki tost ekmeği ile karnımı doyurabildim ve 2 adet parol plus ile şekerli bir meyve suyu içtim. Halılara tırnak geçiren ben şu an ilginç derecede iyiyim. Şekerin bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum. Bi de sol tarafa cenin pozisyonunda uzanmanın. Şimdi gayet ayakta ve dinç haldeyim çamaşır falan astım o derece.

  26 nisan 09:24 26 nisan 15:08