yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (3)

  3. 5 gün önce yaptırdım.

  İlk gün saçlarım kücük balıksırtı örgülerle içine ek sac konularak örüldü. Örme işlemi acı doluydu. Daha sonra uzun gelen saclarım minik plastik kelepçelerle kafamdaki örgülere sabitlendi. Daha kolay acılması için plastik kelepçe kullandıgını öteki türlü kendi sacımı kesebileceğimi söyledi. Bu konuda hak verdim çünkü iple Sacıma dolansaydı saclarımı acmak benim için gerçekten zor olurdu. Daha sonra uzun bir tığla seçtiğim uzunlukta saçlar kafama düğüm atılarak sabitlendi. Acılmaması için minik krepeler atıldı. Saçlarım kesildi ve gönderildim. Öncelikle ben öndeki bebek saçlarımı ördürmedim. Hem güçsüz oldukları hem de daha doğal bir görüntü istediğim için ördürmedim. Kendi dip saç rengime yakın bir renk seçildi ve yapıldı.

  İlk gün örgüler o kadar sıkıydı ki kafamı hareket ettiremedim. Fakat asırı güzel göründükleri için dayandım. Zaten tatildeydim ve aklımı dağıtacak bir sürü meşgalem vardı. Saçlarımı ilk gün yıkamam söylendi ama kaldıgım yer asırı soğuk oldugu için ilk iki gün saçlarımı yıkayamadım. Üçüncü gün yıkadım. Sahte saçlar cok hızlı kurudu kendi saclarım ise acı-kasıntı arası gitgel yaptı. Sabaha kadar. Bunun sebebi oteldeki sampuanla yıkamam olabilit. Mutlaka blendax mentol kullanılmasını tavsiye ediyorum çünkü ilk kullanımda kafa derimi rahatlattı. Kuaförüm sirke ile rahatlatabilecrğimi söyledi, sacımda sirke kokusu ile gezmek istemediğim için kasıntıya katlanıyorum.

  Saçlar aşırı tiftiklendi daha şimdiden bir kaç tane düğüm kestim.

  Bir sürü sacımın içeride koptugunu hissedebiliyorum özellikle ensemdeki saçların koptugunu kafamın rahatlamasından anlıyorum. Halen bazı noktalar çekiştiriyor.

  Gelelim güzel yönlerine. Kafanız üşümüyor. Yolda insanlar sürekli size bakıyor. Fotograflarda asırı güzel görünüyor. Sacları yapma detdi yok en salas toplama bile asırı tarz duruyor.

  Zamanla deneyimlerimi yazmaya devam edeceğim.

  Edit: saçlarımı daha fazla dayamadım ve açtım. Açmamın birkaç sebebi var.

  1) kafamın kasıntısı asırı çoğaldı artık kafa derimi kazımamak için tırnaklarımı dibinden kesmek zorunda kaldım.

  2) sentetik saçlar o kadar çok dolandılar ki coğu yeri düğüm olmustu ve kesmem fayda etmiyordu. Saç kremi de herhangi bir değişiklik yapmadı.

  3) saç diplerimde küçük sivilcemsi kabarıklıklar çıkmaya başlamıştı.

  4)sinüzitimi azdırdı. Yıkadıktan sonra saçların kuruması cok uzun zaman alıyor. Sentetikler evet hızlı kuruyor ama kendi saçlarım kurumuyor.

  5) kafa derimi yıkayamıyordum. Kafa derime suyun değmeği bariz yerler hissediyordum ki duş başlığını diplerime direk tutmana rağmen su değmiyordu.

  Tüm sebepleri bunlar. Oysa daha bu sabah tanımadıgım insanlar beni durdurup saçlatımın çok güzel göründüğünü nerede yaptırdıgımı sordular. Güzellik için acıya katlanabilen biri asla değilim bunu iyice anladım.

  ilgili medya:
  2
  3 ocak 12:24 7 ocak 22:03

  2. perma etkisi Verir ancak kendi saçınızla yapılmaz.  Kendi saçınız, ters balık sırtı örgüyle sabitlenir. Yapay - sentetik saç, tığ ile örgülerinizin arasından geçirilir. (Bir nevi dikim)

  Kendi saçınız görünmediğinden ve yapay saç eklendiğinden istediğiniz uzunluk ve renkte yaptırılabilir. 

  Geçicidir. Yazın 1buçuk 2, kışın 3 ay kullanılabilir. Yapay saçın bakımı önemlidir ve kalıcılığı arttıran unsurdur.

  Rasta, afrika örgüsü yapan stüdyolarda yaptırılabilir.

  ilgili medya:
  1
  15 kasım 2019 02:51

  1. Pişmanlıktır. Sivilce çıkartır, saç dipleriniz sürekli kaşınır, saçı yıkasanız bile yıkanmamış gibi hissettirir, ilk 1 hafta saçlarınız çekiliyormuş gibi sürekli acır, işlem sırasında çok canınız yanar, ilk 2 hafta abartılı kabarık halde gezersiniz.

  Sorular üzerine edit: 1) normalde kullanım süresi 2 ay ben 4 ay kullandım. Ama dalgalar saçtan çıkarılırken çok çok fazla canım yandı çünkü kendi saçlarım afro dalga yapılırken tığ ile sentetik saça atılan düğümlerle iç içe geçmiş, uzayan saçlar eski saçları ittirmiş ama itilen saçın gidecek yeri olmadığı için saç iyice karışmış durumdaydı. 

  2) İlk 1 ay ve son 1 ay sıkıntılı, geri kalan 2 ay güzeldi. Son ay alttan gelen saçlarım belli oldugundan güzel durmuyordu sürekli krepe yapıyordum afro dalgaya diplerim belli olmasın diye. 

  3) saç diplerimde ilk 2 hafta sürekli yara çıktı kaşımaktan ve saçın zorlanmasından bunu eklemeyi unutmuşum. Topu topu 1.5 2 ay güzel duracak diye bunca sıkıntıya değer mi siz bilirsiniz.

  4) yıkadıktan sonra saçta nem kokusu oluyor bir süre. Sentetikler çok hızlı kendi kendine kuruyor ama kendi saçlarım içlerinde kuruyamadığı için nem kokusu yapıyordu. Algılayabiliyordum ve çok rahatsız oluyordum bu kokudan.

  5) karışma problemi yaşadım ben de ama karışmasın diye kuaförün önerdiği saç freaser larından her gün iyice sıkıyor ve parmaklarımı afroların arasından geçiriyordum. Saçların uçları tiftikleşmeye başlıyor hemen ben de uçlarından makasla alıyordum bu yüzden git gide boyları yavaş yavaş kısalmıştı. Yaşayacağınız en iyi sıkıntı takma saçların tiftikleşmesi ve karışması emin olun. 

  6) saç diplerini havasızlıktan, asla tam yıkanamadığı için kalan şampuan kalıntılarından ve temizlenemediğinden, ayrıca  çok sıkı yapılmasından dolayı zayıflatıyor 

  10 ekim 2019 17:09 19 şubat 19:15