sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

  1. Sadece 5 saat kullanabildiğim kıvırcık saç eklentisi. Evet toplamda 5 saat. Yapımı 4 saat sürmüştü. 3 saat de benim sökme çalışmalarımı sayarsak 12 saatlik bir maceraydı geçti.

  Öncelikle “örgü kısmının can yakması geçici ama alışılıyor” diyenlerin ağzına kaşıkla vurmak istiyorum. Ya benimki gerçekten çok sıkıydı ya da benim canım fazla yandı. Canı tatlı biri değilim; uyuşturucu iğne vurulması unutulup dişe dolgu yaptırdığım deneyimlerim de oldu, iğneli emg çekimlerimde, burnuma canlı canlı sert tamponlarda sokuldu... acı eşiğimi bol bol test ettiğim çok şey yaşadım ama bu örgü bambaşka birşey. Bir kere örgü örülürken birkaç kere ruhumu teslim etme aşamasına geldim. Ama o acı maalesef saç takılınca ya da eve gidince azalmadı. Minik mengelelerle her yönden çekiliyor gibi hissediyorsunuz. Ve malesef bu duruma alışması gibi bir durum söz konusu değil. Belki benim deneyimim kısıtlı bir zamandı ama kafa derisinin rahatlaması için o saçın bir miktar uzaması lazım ki bu da tek gecelik iş değil. Sentetik saçı kendi saçınızla karıştırdığı İçin saç derisi alerji olanlar kepeklenme yaşayanlar var, bende sadece kaşıntı oluştu. İnternetten araştırmadan arkadaş tavsiyesiyle gittim keşke araştırsaydım azıcık. Ayrıca kafa derisi düzgün yıkanamadığından ve kuruyamadığından kötü koku oluşuyormuş. Orda koptum zaten. Bi bloggerın blog yazısına denk geldim. Kadının kocası kadına sarılıp yatarken saçındaki kötü kokuyu farketmiş :/ blogger hanım da saç parfümü öneriyor. Sorunu çözemedikten sonra ekstra kimyasal kullanmanın ne anlamı var. Saç kokusu ve temizliği benim için çok önemli olduğu İçin birkaç yazıyı daha okuduktan sonra gece yarısı kalkıp saçları kesmeye başladım. kalktım dediğime bakmayın; yatakta 3 saat uyumaya çalıştım. Baktım olmayacak rahat uyumak İçin kalktım saçı kesmeye başladım. Saç gövdesinin tamamını kestiğimde abartmıyorum, barbie bebeğin saçını kesersiniz kafası bi tuhaf olur ya tiftik tiftik, nokta nokta delikler var gibi, işte öyle oldu. İşte aynada kendime bakıp “ evet şu an s.çtım” dedim. Saçımı ilk kesmeye başladığımda asla başaramayacağım sandım asdfkl Atılan düğümler inanılır gibi değildi. Saç dökülmesin diye her bir saç öbeğine düğümler atılıyor. 

  Bu konuda büyük bir şehir efsanesini de kendimce çözdüm. Afro saçı 2 3 ay kullananlar saç açıldıktan sonra bir süre dökülme yaşadıklarını, bunun normal olduğunu çünkü hergün dökülmesi gereken saç miktarının toplandığını vs söylüyorlar. Elbette doğruluk payı bir miktar var ama ben açtığımda inanılmaz bir dökülme yaşadım. Çekiştire çekiştire örüldüğü İçin kopmuş çok saç gördüm. 3 aydır biotin kullanıyorum saçımda dökülme yok(tu). Afro saçta aşırı bir dökülme hali hep mevcut.

  Sonuç olarak ağrıdan yatamadım, çünkü kafamı koyacak yer bulamadım. Migrenim tetiklendi. Ha bir de benimki çok fake duruyordu. Ön tarafta çok fazla saç vardı yürürken önümü göremiyordum. Eve gidene kadar kalabalık kadıköy sokaklarında birkaç kaybolma tehlikesi atlattım asfjfkdl tamam bu biraz abartı ama saçımın önünü topladığımda saç dipleri kötü gözüküyordu, toplamasam önümü göremiyorum falan...

  Afro saçı ilk zamanları atlatıp kullanmaya devam edenleri tebrik ederim gerçekten. Dün gece çıkardığım halde saç diplerim hala acıyor. Sırf görüntü güzel olsun diye - ki değil di- katlanabileceğim birşey değil. Fotoğrafta gördüğünüz o mükemmel afro su dalgası resimleri gerçeği yansıtmıyor. Kendi arkadaşlarıma gönderdiğim fotoğraflarda saçlarım çok güzel görünüyor ama reelde fakeyim diye bağırıyor. Kendi saçlarım bu afro su dalgasıyla aynı kıvırcıklığa sahip ama ani bir kararla kısacık kestirdiğim için uzayana kadar ara ara kullanır sonra söktürürüm diye düşünmüştüm. Küçük kafamın içinde nasılsa benimkiyle aynı uzayana kadar kimse fake olduğunu anlamaz diye düşünüyordum asdjkl 

  Son olarak kuaförün ilgisi güzeldi, bir sorunum yok. Örgüyü örenler Afrikalı kadın çalışanlar. Bir kere iletişim olmuyor fransızcadan başka dil bilmiyorlar. keşke azıcık daha gevşek örselerdi. Bunun kişinin eline bağlıyorum. Saçları takarken bile kafamın bir kısmı acımıyorken, öbür tarafı -başka birinin yaptığı taraf- inanılmaz canımı yakıyordu. Rahatına düşkün biriyseniz asla ama asla tavsiye etmem. 

  17 mart 12:54

  2. Yıkadıktan sonra kurumadığı için yaz aylarında yapılmasını tavsiye ettiğim, yaklaşık 1 buçuk ay bonus gezmeme olanak sağlamış güzel olay. Rahatsız bir hissi var ama bu katlanılamayacak kadar değil bence, yaptırdığınız yere göre de değişir. Bir de bu saç modeline en güzel yakışan şey minik kaküller, hem örgü yerlerini kamufle etmesi açısından hem de daha tatlı bir görüntü sağlaması açısından.

  17 mart 13:02 17 mart 13:10