agop kotoğyan

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (1)

11. nam’ı diğer “ Kolsuz Agop”, yıllar önce babamın bacakları ve dayımın ellerindeki korkunç egzamayı geçiren kişidir. uzun zamandır hastaydı, yine de çok üzüldüm. neyse ki ardında serkis barış başta olmak üzere yetiştirdiği başka doktorlar bıraktı. başımız sağolsun. Asdvadz hokin lusavore.

13 şubat 17:19 13 şubat 17:25

10. geçenlerde süslüde bir hukuk 3. sınıf öğrencisinin çok yoruldum okulu bırakmak istiyorum sizce ne yapayım tarzında bir sorusu vardı, oraya hukuk 3. sınıfta egzama olduğumu, bir doktora gittikten sonra egzamamın geçtiğini söylemiştim. Kafamda ve birkaç muhtelif yerimde egzama çıkmıştı. Agop bey e gittiğimde bana kendisi tarafından hazırlanan bir merhem vermişti, egzamamın çok çabuk geçtiğini hatırlıyorum. Haberi duyduğuma çok üzüldüm, huzurlar içinde uyusun...

13 şubat 14:53

9. Saçlarımda çıkan sedef için gittim kendisine. Bana boş yere geldin kızım, stres yaptığın sürece gitmez dediğini ancak verdiği ilaçların çok işe yaradığını hatırlarım hep. Hatta kuzenimin de rahatsızlığını geçirmiş Şimdi vefat ettiğini görünce çok üzüldüm,toprağı bol olsun

13 şubat 12:07


8. Shad tsatzum em... vad lur....

ben üzgünüm. Kötü bir haber.Hep içim yanar Böyle bir Ermeni doktorun ölüşüne. Ruhun şad olsun. ışıklar sizinle olsun kotoğyan.

13 şubat 10:45

7. beni emanet ediniz denebilecek sayısı gün geçtikçe azalan hekimlerdendi benim gözümde

ışıklarda uyusun

13 şubat 10:08

6. sabah sabah ölüm haberini alınca sinirlerim bozuldu, türkiye'de derma denince ilk akla gelen isimlerdendi kendisi. ülkedeki bir çok kişinin çevresinden birinin derdine derman olmuşluğu vardır. huzur içinde uyu kolsuz agop..

13 şubat 09:29 13 şubat 09:34

5. Ben bebekken annemin ellerinin on parmağı da egzamalıymış. Agop beye gidene kadar 3-4 sene çekmiş. Allah'a çok şükür onun yaptırdığı merhemle geçmiş egzaması. Çok iyi davranmış anneme, çok güleryüzlü bir insanmış.Hala o merhem kullanılıyormuş, egzamalılar için. Annem acı haberi duyunca hüzünlendi. Hayatını okudum, çok zor bir hayatı olmuş ama buna rağmen alanında en iyi doktor olmayı başarmış. Kendisini hiç yüz yüze tanımadım ama Allah rahmet eylesin,nurlar içinde yatsın.

13 şubat 09:04


4. Yandık ki ne yandık. Bütün çaresiz hastalıklara sip diye ilaç yapardı “Kolsuz Agop”, senelerce hastanelerde tahlillerle sürünmüş insanlara bir bakışta teşhis koyardı. Herkesin iyileşmeyen kötü cilt hastalıkları hikayesi “Sonunda Agop’a gittik, hala çalışıyormuş yahu!!”  diye biterdi. Bir kişiyi de duymadım ki “pek de iyi değil” desin, eski usul, hazır ilaca hemen yönlendirmeyen, çok insanın hayatını değiştirmiş bir insandı. Bir arkadaşımın parmağında kendi kendine açılan, yıllarca iyileşmeyip parmağını nerdeyse kopma noktasına getiren yaraları da kendi usulunce iyileştirmişti. Sanırım 80’lerine kadar gelmişti kendisi, son zamanlarını bilmiyorum ama geçen yaza kadar çalışıyordu. Nurlar içinde yatsın şimdi nerde öyle doktorlar.. 

13 şubat 04:00 13 şubat 04:02

3. bugün öğlen aklıma o twin peaks'ten çıkma muayenehanesi gelen doktor ne acayip yerdi diye düşünüp gülümsediğim ve maalesef az önce vefat haberini öğrendiğim tatlı doktor. çok iyi bir insandı. cilt hastalıklarının özünde psikolojinin yattığını çok iyi bilir, rahatlatırdı hastalarının içini "amaan yavrum kafana taktığın şeye bak" diyip şen kahkahasıyla... hey gidi... cennet varsa eğer orada olsun yeri. ışıklarla...

13 şubat 00:47 13 şubat 01:02

2. çaresiz bir saçkıran vakasını 'bir tek o çözebilir' düşüncesiyle tanıdıkların yönlendirdikleri doktor.

25 şubat 2014 17:13