sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. Kemal kılıçdaroğlu tarafından sarfedilmiş, kendisine yakıştırmadığım cümledir.

  iğrençlik, canavarlık boyutu ifade edilemeyecek şu olayda, aymazlığın dibine vurmuş sıfatı 'bakan' olan, kendisini görmeye ismini duymaya varlığına tahammül edemediğim biri için sarfedilmiş sözler olması, kendisinin ülkedeki ana muhalefet lideri olduğunu değiştirmiyor.

  kendisi kıraathanedeki mehmet dayı değil, hele hele muammer güler hiç değil.bu nedenle onun 'ağzı'yla konuşmanın da, kendisi için küçük düşürücü bir durum olması gerekir.bu ifadeyi kimin nerede ne zaman kullandığı zaten biliniyor ancak kılıçdaroğlunun bu gereksiz kişiyi göstererek aynı ifadeyi kullanmasını haklı göstermiyor.

  bu arada elbette cinsiyetçi bir söylem değil bu cümle, bu eylemi daha önce ortaya atan kişinin cinsiyeti belli.ancak cinsiyetçi olmaması da kullanılabilirlik sağlamıyor.

  bi de şimdi yandaş basın vs kendi bakanları ağzından çıkan bu ifadeyi unutup,sanki ilk kez duymuşlar gibi hödede hedödö edip algıları başka yerlere çevirecek asıl iğrenç meseleyi 'kendilerince' kapatmaya çalışacaklar, şahsen ben ne yazdıklarıyla, söyledikleriyle ilgilenmediğim için bununla da ilgilenmiyorum.aynı şekilde düşünenlere de kendi bakanlarını hatırlatma gereği duyup ağzımı yoracak hiç değilim.ancak körü körüne de isterse babam olsun, kimseyi savunmam.bana göre kemal kılıçdaroğlu kendisini muammer gülerle bir tutarak yanlış bir söylemde bulunmuş.

  Edit: imla.

  6 nisan 2016 11:23 6 nisan 2016 15:38

  2. "Ananı da al git, ben reza'nın önüne yatarım, bir kereden birşey olmaz, tacize uğrayan çocukları cezalandıracağız, kız mıdır kadın mıdır" gibi cümlelerin yanında gayet normal bir cümledir. Hassasiyet yaratmaya gerek yok, onlar bu tarz cümleler kurabiliyorsa demek ki başkaları da kurabilir. Demek ki gayet normalmiş bunlar. Akepe söyleyince iyi onlar haklıdır, başkaları söyleyince ooo kötü günah. Bas git.

  6 nisan 2016 11:25

  3. muammer güler tarafından reza sarraf'a söylenen sözün tekrarlanmasıdır.

  reza sarraf'a söylendiğinde neden böyle bir algı oluşmadı da şimdi oluşturuluyor? muammer güler nasıl seni korurum anlamında bu sözü söylediyse kemal kılıçdaroğlu'da birini koruyor anlamında söylemiş. bir erkeğe söylendiğinde uygunsuz olmuyor da kadına söylenince mi oluyor?

  koruma anlamında söylenen sözden utanan aile bakanı, bir kerelik tecavüzden bir şey olmaz gibi lafların insanları nasıl rencide ettiğini anlamıştır umarım. kendisi o sözünü açıklama gereği duymamış, kimse dediği yanlıştı dememişken kılıçdaroğlu'nun güler'den alıntıladığı sözde böylesine tepki gösterilmesi bence ayıp, uygunsuz, rezalet.

  ha eğer troll kesimin aklına geldiği anlamda ima edilmiş olsa bile aile bakanına "hakkınızda bir kerecik böyle söylemlerden bir şey olmaz" demek istiyorum.

  6 nisan 2016 12:49

  4. Sonunda kemal Kılıçdaroğlu gibi efendi üslubu son derece düzgün bir adamı bile delirttiler. Sapıklık iğrençlik diz boyu olmuş. Haberler ve gündem korku filmi gibi, hükümet pisliği kapatma derdinde. Bir kerelik bir olay deyip bu rezaleti örtmeye calışan bakana az bile demiş. Bu kadının (ki kadın demeye dilim varmıyor insan kendi çocuğuna yapıldığını düşünür olayın sonuna kadar takipçisi olur nasıl bir insansa artık) hala görevde olması skandaldır.

  6 nisan 2016 13:35 6 nisan 2016 15:13

  5. Çocuk, hayvan, damacana görünce erekte olan güruh tutup Kılıçdaroğlu'nun bu cümlesini eleştiriyor. Az bile söylemiş Kılıçdar

  6 nisan 2016 16:36

  6. Evet AKP'liler bundan beter nice cümleler kuruyorlar. Ama bence Kılıçdaroğlu da kullanmamalıydı. Beyefendiliğini korumalıydı. AKP'lilerin de böyle cümleler kullanması kılıçdaroğlunun lafını daha doğru yada katlanabilir yapmaz. Şimdi siyasi görüşü bana yakın diye kılıçdaroğlunu savunamayacağım. Ayıpsa ayıp, kimin dediğinin, neden dediğinin bir önemi yok.

  Bu sefer başkaları da böyle cümleler kurup ama şu nedenle söyledim diye açıklamaya başlar. Zaten çirkin olan siyasetin dili iyice çirkinleşir.

  6 nisan 2016 17:54

  7. muammer güler in reza sarraf için kurduğu benzer bir cümleye atıftır.kılıçdaroğlunun başka bir amaçla kurduğuna kimse beni inandıramaz.belki başarısız belki pasif belki yetersiz ama siyaset yaptığı ilk günden beri kibar ve saygılı.

  gelelim aile bakanına.kendisi cinsiyetçi söylemleri değil çok daha ağır yaptırımları hakediyor.çocuk istismarını küçümseyerek görmezden gelerek destekledi, birçok çocuğun vebalini omuzlarına aldı.ama karşılığı noldu mecliste tebrik edildi alkışlandı.şimdi tüm olayın faturasını kılıçdaroğluna mı keseceksiniz? siz önce tüm anadoluya yayılan enseste sapıklığa istismara çözüm bulun çomarlar sizi.

  7 nisan 2016 00:23

  8. önüne yatmak ne demek ki böyle dellendiniz?

  aklınız fikriniz sapıklıkta zaar!

  yaptığı göndermenin anlaşılmayacağını ve malum şahıs ve sürüsü tarafından mağdur edebiyatı yapılmak üzere kullanılacağını tahmin ederek bu lafı etmemeliydi kemal kılıçdaroğlu.

  ama bu onu haksız yapmaz.o tebrik kuyruğu da dini bütün görünen utanmazların vakti geldiğinde 45 çocuğun önünde hesap verecekleri kuyruktur aslında.

  7 nisan 2016 08:00

  9. kemal erotik konuşmuş dediler ben de bir şey sandım. adamcağız beyefendiliğini koruyup karşısındakileri insan sanıp bir de açıklama yapmış bakın deyimler sözlüğünde böyle böyle tanımlanıyor diye. kemalcim sen bunlara niye laf anlatıyorsun ki? bunlar en büyük ahlaksızlığı çocuk istismarını engelleme komisyonunun kurulması için red oyu kullanarak yapmadılar mı? ve ben şu an bu konuyla ilgili gerçekten anlayacakları dilde bir deyim kullanırdım ama neyse.

  (bkz: içeri girdiğimde aile bakanı birilerinin önüne yatıyordu)

  7 nisan 2016 17:34 7 nisan 2016 17:34

  10. "Bakan hakkında ‘birilerinin önüne yatıyor’ demişim. Deyimler sözlüğüne bakın (Sözlükten okuyarak); ‘Bir kimsenin önüne boylu boyunca uzanmak. Bir kişi veya kurumu korumak amacıyla elindeki imkânlarını kullanmak.’ Bunu cinsel bir alana çekmek, onların kafalarının arkasında neyi düşündüğünü gösteriyor. Bir daha söylüyorum Ensar Vakfı’nın önüne yatıyorsun. Çocuklar tecavüze uğruyor, çocukları koruyacağın yerde vakfı koruyorsun. Benim görevim o çocukları korumaktır. Ensar Vakfı’na ve KAİMDER’e o yurtları kim açtı? Kim görmezden geldi? Bu yurtlar yasal mı? Yasadışı. Vali, kaymakam, emniyet müdürü, bakan, başbakan nerede? Bunları dillendiriyoruz, kıyamet kopuyor. Sadece aileden sorumlu bu bakan değil, Milli Eğitim Bakanı da Ensar’ın önünde yatmış vaziyette."

  noktasına kadar haklı adam, içiniz fesat, beyninizle testisleriniz yer değiştirmiş çok zaman önce

  8 nisan 2016 09:36