yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  6. Xioami smart modelini kullandıgım, mini bir fırın görevi gören minnoş tatlış zamandan tasarruf sağlayan bir alet. 

  Dokuz aylık asla yerinde durmayan bir bebeğim var. Bu süreçte bana en cok yardımcı olan iki alet robot süpürge ve airfrayer. Dolapta sürekli et tavuk köfte tarzı şeyler bulunduruyorum. Yemek yapmaya vaktim olmadığında hemen bi iki parça tavuk yanına sebze mis gibi menü hazır. Hazır donmuş börek kek pişirdiğim de oldu gayet başarılı. 

  Airfrayer memnuniyetimi şöyle anlatayım; deseler ki Ya böbreğini alıcaz ya da airfrayer kullanmayacaksın "tek böbrekle de yaşarım" derim o derece... 

  26 eylül 12:14

  5. Bence bu ürünü "asıl amacı patates vs gibi az yağla kızartma yapıyor ama yanında fırında yapabileceğiniz çoğu şeyi de yapıyor" şeklinde değil de mini bir fırın gibi ve patatesi de kızartmaya çalışıyor şeklinde pazarlamalılar çünkü kızartmıyor kurutuyor bu anlamda fırında patates kızartması yapmaktan pek farkı yok. Yine de farz oldu büyüğünü alacağız çünkü zamandan ve enerjiden kazanç sağlıyor 

  22 eylül 12:46

  4. birkaç ay önce xl olanını aldığımız, sonra satıp bir büyüğüne yani xxl olan modeline hızlıca geçiş yaptığımız hava fritözü.

  Öncelikle, evet küçük bir alet değil ve yer kaplıyor. Biz mutfağımız küçük olduğu için zaten mini fırın kullanıyorduk bu yüzden bizim için mini fırından daha az yer kaplaması da bir avantaj oldu. performans açısından da aynı şeyi söyleyebilirim, mini fırında 1 saatte pişen sebzeleri 20 dkda pişirebiliyorum. Bence ürün büyük ve performanslı bir fırınınız varsa airfryer hayatınızda çok radikal bir değişiklik yapmayacaktır. Mini fırın kullanıyorsanız bir saniye bile düşünmeyin.

  xl olandan xxl olana geçtik çünkü çok fazla kullanıyorduk ve iki kişi olduğumuz için tek seferde her şeyi pişirmek için daha mantıklı olacağını düşündük.

  hiç koku yapmıyor demek doğru olmaz ama tavada et, köfte yapmaya kıyasla kesinlikle çok daha az koku ve bulaşık çıkarıyor. Makinede yıkanabilmesi de bir artı. Köfte, kek, mücver, çıtır mantı, sebze denedim hepsi de kısa zamanda gayet lezzetli oldu. Normal patates de fena olmadı ama hazır patates kızartması gibi olmuyor asla, o büyük bir yalan yani.

  Özetle, bizim fırın gibi ciddi bir ihtiyacımızı karşıladığı için fazlasıyla memnun kaldık ama pahalı bir ürün, gerçekten ihtiyaç mı düşünmek lazım almadan önce. özellikle kalabalık ailelerde fırının yerini tutacağını düşünmüyorum.

  22 eylül 11:22 22 eylül 11:23


  3. Biber közleme çok başarılı oluyor direkt kızartma gibi; üzerine bol yoğurtla 2 günde 1 kilo tatlı biber bitirdik sanırım. Köfteyi hızlı pişiriyor 8-10 dakika; sebze ızgaralar da nispeten hızlı. Xxl almadığıma pişman oldum her şeyi içine atasım geliyor çünkü çok lezzetli oluyor.

  21 eylül 17:09

  2. Robot süpürge gibi alasıya kadar şüphe ile yaklaşıp; aldıktan sonra ise "iyi ki almışım" dedirten muhteşem şey. Fırından farkı daha az elektrik yakması, fırın temizliği gibi bir dertten kurtarması, çok daha çabuk pişirmesi gibi sayılabilir. Şu an için hala bir sürü deneme yapıyorum çok kullanışlı cidden.

  Büyük 4-5 kişilik aile değilseniz xxl modellerinden ziyade küçük modellere de bakabilirsiniz. Ben mesela tefal aldım ve 4.2 litre. Dijital modelleri daha pahalı direkt manuel aldım 1500 tl daha ucuzdu. Performans farkı yok bence çok memnun kaldım. İç haznesine koyabileceğiniz döküm ızgara da çıkıyor. Patatesler, etler aşırı lezzetli oluyor. Yağsız patates kızartmasını 17-20 dakikada yapıyor. Zaten içine atıyorsunuz o arada başka şey yaparken bir bakmışsınız pişmiş bile oluyor. Sadece 1 kere sallamanız yetiyor.

  Çok pahalı modellere yönelmenize gerek yok bence tercih meselesi elbette ama 5000 tl civarı büyük boylara ihtiyacınız yoksa; küçükler 2500-3000 tl bandında. Ben indirimden 2450 tl ye almıştım 2 hafta önce. Her markanın kendi internet sitesinde, kitapçığında qr kodlu tarifleri de oluyor ama markaya özel olduğunu düşünmüyorum. Hepsiyle yapılabilir tarifler (ekstra buharlı pişirme gibi özellikler olmadığı sürece). En fazla 5-7 dakika filan fark eder. Patates kızartması fırında yapılan yağsız patatesten daha güzel oluyor ve çıtır oluyor. Derece ve sürelerine bir süre sonra yaptıkça alışıyorsunuz.

  28 temmuz 14:33

  1. Ukteyi kendim verdiğim, geçen sürede bir adet edinerek bazı konularda bilgi vereceğim alet.

  Alıp almama konusunda çok kararsızdım. Öven yorumlar olduğu gibi gereksiz olduğuna dair düşünce belirtenler de vardı. Robot süpürge konusunda da bu ikileme düşmüştüm.(gizlinot: Az eşyalı, eşyaların ayaklarının yüksek olduğu ve eşiksiz evler için kesinlikle öneririm.) bu konularda ben daha isteksiz taraftayken eşim meraklı bir insan olarak amazondan cosori marka 5.5 lt kapasiteli modeli sipariş etti.

  Öncelikle bizim alma motivasyonumuz şöyleydi, evimizdeki fırının zaman ayarı olmadığı için yeni almayı düşünüyorduk, almışken bunu alalım diye airfryer a yöneldik. Ben kullanıp memnun kalan taraftayım. Çünkü gerçekten pratik, gerçekten az yağla iyi iş çıkarıyor. Birkaç ay oldu ve sürekli kullanıyorum, asla bir hevesle alınıp unuttuğum bir alet olmadı. Hatta fırınlarından memnun olmayan annemle babama da aldık hediye olarak. 

  Örneklerle açıklamak sanırım en iyi seçenek olacak,

  Yağsız iki üç tane tavuk göğsünü soslayarak atıyorum yaklaşık 15-18 dakikada oluyor.

  Yağsız köfte 7-8 dakika içinde oluyor genelde.

  Yarım kilo donmuş patates yağ eklenmeden 25 dakika civarında çıtır oluyor, özellikle ince kesimler çıtır çıtır oluyor.

  Dr oetker ince küçük pizza 6 dakikada oluyor.

  Kaşarlı tost 5 dakikada oluyor.

  Kabakları küçük dilimleyerek az zeytinyağıyla 15 dakikada kızartıyorum.

  6-7 dakikada biber közleniyor gayet güzel oluyor ama patlıcan közlemesi hoşuma gitmedi tat olarak.

  Hazır donmuş sufle 10-12 dakikada oluyor.

  Hazır donmuş ufak börekler 8 dakikada oluyor.

  Aklıma gelenler şu an için bunlar, daha fazla denedikçe eklemeler yapabilirim.

  21 temmuz 21:37